Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
γνωρίζουμε ποιός είναι ο εισαγωγέας των AYA ;
ήταν η Δορκάς αλλά έχει σταματήσει τις εισαγωγές αρκετά χρόνια
αν ψάχνεις ανταλλακτικό ίσως έχουν κάποιο στοκ
AYA
http://www.aya-fineguns.com/
Αντιπρόσωπος: ΔΟΡΚΑΣ Α.Β.Ε.Ε.
δοκίμασε και στον Παπαδάκη έκανε κι αυτός εισαγωγή κάποτε aya
https://www.npapadakis.gr/
 
Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το franchi feeling stell για "γενικό" Κυνήγι. Τρυγόνια, Ορτυκια, περδικα, μπεκάτσα και κανα περπατητο Τσιχλοκοτσιφα. . Ποια ειναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο όπλο και σε τι άλλο θα μπορουσα να ρίξω μια ματιά μέχρι τα 1300€..ευχαριστω εκ των προτερων
 
Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το franchi feeling stell για "γενικό" Κυνήγι. Τρυγόνια, Ορτυκια, περδικα, μπεκάτσα και κανα περπατητο Τσιχλοκοτσιφα. . Ποια ειναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο όπλο και σε τι άλλο θα μπορουσα να ρίξω μια ματιά μέχρι τα 1300€..ευχαριστω εκ των προτερων

Δημήτρη ακούγονται πολύ καλά λόγια για τα Super poze της Franchi.
Έχουν πολύ καλές κάννες και γενικά η ποιότητα κατασκευής τους είναι πολύ καλή.
 
Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το franchi feeling stell για "γενικό" Κυνήγι. Τρυγόνια, Ορτυκια, περδικα, μπεκάτσα και κανα περπατητο Τσιχλοκοτσιφα. . Ποια ειναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο όπλο και σε τι άλλο θα μπορουσα να ρίξω μια ματιά μέχρι τα 1300€..ευχαριστω εκ των προτερων
Από άποψη ντουφεκιας και εργονομίας ακούγονται πολύ καλά λόγια...έχω ρίξει το feeling sporting προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα αλλά...ήταν και αλλά τα μεγέθη και οι εμπειρίες που είχα στον συγκεκριμένο τομέα!Στο συγκεκριμένο χρηματικό ποσό που ενδιαφέρεσαι φαντάζει σαν μια καλή επιλογή!
 
Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το franchi feeling stell για "γενικό" Κυνήγι. Τρυγόνια, Ορτυκια, περδικα, μπεκάτσα και κανα περπατητο Τσιχλοκοτσιφα. . Ποια ειναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο όπλο και σε τι άλλο θα μπορουσα να ρίξω μια ματιά μέχρι τα 1300€..ευχαριστω εκ των προτερων

Το κείμενο είναι από την ενότητα Franci teαm του leo:
Το πρώτο μου όπλο ήταν μία Franchi 520 Eldorado. Μεγάλος έρωτας. Το έριξα μέχρι που το έλιωσα. Μία 712 Raptor που είχα για 2-3 χρόνια ήταν επίσης πολύ καλό όπλο. Έχω κι ένα Falconet 68 εκ 4/2 που το χρησιμοποιώ συνήθως για μαθήματα για παιδιά και γυναίκες. Εξαιρετική εντύπωση μου έκανε πρόσφατα και το νεο super pose "Feeling" που δοκίμασα για το περιοδικό. Κατ' εμέ το καλύτερο νέο κυνηγετικό όπλο που παρουσιάστηκε τώρα τελευταία!

To έχω στην κατοχή μου δύο μήνες το ίδιο όπλο, ακόμη δεν μπορώ να πω συμπεράσματα (μετά από 35 χρόνια καραμπίνα browning) γενικά όμως για τα χρηματά του τα αξίζει.
 
Ευχαριστώ πολυ κατά πασα πιθανότητα εκεί θα κατάληξω γιατί τα άλλα ξεφεύγουν στα χρήματα!

Αξιζει νομιζω να ριξης και μια ματια στο LANBER SPORTING καθοτι κι αυτο ειναι οικονομικο
γυρω στα 1100 ευρω, με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και φοβερες κανες.

https://www.artemis-sport.gr/kunigi/category-413/super-pose/lanber/lanber-2097-sporting-lux-el.html
 
Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το franchi feeling stell για "γενικό" Κυνήγι. Τρυγόνια, Ορτυκια, περδικα, μπεκάτσα και κανα περπατητο Τσιχλοκοτσιφα. . Ποια ειναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο όπλο και σε τι άλλο θα μπορουσα να ρίξω μια ματιά μέχρι τα 1300€..ευχαριστω εκ των προτερων
Καλησπερα! Προσωπικα σε αυτά τα χρήματα θα πήγαινα σε αυτό:
https://www.kalkantzakos.com/Product/1693/elos-b-field,-dikano-super-pose-fabarm
 
Το select σε μήκος κανης 71 ειναι ολα τα λεφτα
Ναι ειναι πολυ ωραίο όπλο! Το εχω πιάσει και μου αρέσει και μένα πολυ!
Κάτι 61 θα εχουν περισσέψει κλασικά .sarcastic.
Αυτό φοβαμαι και εγω.αλλα αν ψάξει κάποιος μπορεί να έχει περισσέψει και κανένα 66 η 71.και τα δυο τα θεωρώ ανώτερα από το Franchi παντως στα ίδια χρήματα πάντα.
 
To elos πήγα το είδα μεταχειρισμένο, μου άρεσε αλλά το βάρος του με 66 κάνη ήταν 3300..και είναι βαρυ για περπατητο.. Μέχρι 3100..3200 Μαξ...


το θεμα ειναι ενα οπλο να ειναι καλοζηγησμενο και να σου καθεται καλα

πιστεψεμαι τα 100-150 γραμαρια εαν ενα οπλο ειναι καλοζηγησμενο σου φενεται ποιο ελαφρη και σε κουραζει λιγοτερο απο ενα αλλο.
 
Καλημέρα, ναι σωστό είναι αυτό.. Επιπλέον με κάποια έξτρα χρήματα κοίταγα και το μπερετα το 686 silver pigeon με 66 κάννη πάλι αλλά δεν ξέρω ποσο είναι το πραγματικό βάρος του. Τα σιτε γράφουν 3100 αλλά δεν ξέρω αν ισχύει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top