Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Ευχαριστώ ...αξίζει να το πάρω το όπλο; Τα ξύλινα μέρη δεν είναι σε καλή κατάσταση και η κάννη και η βάση θέλουν βάψιμο . Μου την δίνει 200€
Η τιμή καλή μου φαίνεται ακόμα και αν η κατάσταση της δεν είναι και η καλύτερη όπως αναφέρεις.Με κάποια επιπλέον χρήματα μπορείς να φτιάξεις και ένα κοντάκι στα μετρα σου.
Το τσοκάρισμα σε περιορίζει λίγο στα κυνήγια σου.Ο μηχανισμός πάντως αυτών των όπλων έχει αποδείξει την αντοχή και την αξιοπιστία του στο πέρασμα των χρόνων.
 
Αν μπορείς Δημήτρη ρίξε ένα κουτί φυσίγγια να δεις και τον μηχανισμό της.
Νικολή το έχει ένας θείος μου που πήγαινε όλα τα χρόνια μόνο για λαγό ... Δεν έχει ρίξει πολλά φυσίγγια το όπλο αλλά θα το δω ...διάβασα ότι ραγίζει το κλείστρο σε αυτο το μοντέλο. Πόσο θα κοστίζει η επισκευή του αν μου το βγάλει ;
 
Νικολή το έχει ένας θείος μου που πήγαινε όλα τα χρόνια μόνο για λαγό ... Δεν έχει ρίξει πολλά φυσίγγια το όπλο αλλά θα το δω ...διάβασα ότι ραγίζει το κλείστρο σε αυτο το μοντέλο. Πόσο θα κοστίζει η επισκευή του αν μου το βγάλει ;
Κοίταξε αυτά που είπαν τα παιδιά και κάτι ακόμα. Τη λαβή του κοντάκιου εκεί που εφάπτεται με τη βάση για πυθανον ράγισμα.
Τα κλείστρα σ αυτές δεν έσπαγαν στα magnum μοντέλα . Την έχει και γνωστός λαγας που ρίχνει μόνο semi magnum χωρίς κανένα θεμα
 
1050 bar σκέφτομαι να την πάρω μόνο και μόνο για την τιμή και για να υπάρχει το όπλο . Είμαι κάτοχος μιας beretta teknys stonecoat όπως είπα και παραπάνω κι με αυτή κάνω όλα τα κυνήγια . Ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι γιατί είναι λίγα τα λεφτά . Έχει ένα ράγισμα στην πάπια που είδα εκεί που καταλήγει στην βίδα μπροστά . Το κοντάκι είναι χτυπημένο αλλά ράγισμα δεν είδα
 
Πάρτο με κλειστά μάτια δώσε λιγα χρήματα να το συμαζέψεις εμφανησιακά....λειτουργικά δεν θα έχεις κανένα θέμα.....όσο για το κλείστρο αν στα τινάξει...θες κανα 150€...Αλλά δεν θα σ πάθει τίποτα...και το κρατάς για κανα καρτέρι σε βάλτο πχ. Κ όπως είπες δεν θα πάει χαμένο κ το οπλάκι.
 
1050 bar σκέφτομαι να την πάρω μόνο και μόνο για την τιμή και για να υπάρχει το όπλο . Είμαι κάτοχος μιας beretta teknys stonecoat όπως είπα και παραπάνω κι με αυτή κάνω όλα τα κυνήγια . Ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι γιατί είναι λίγα τα λεφτά . Έχει ένα ράγισμα στην πάπια που είδα εκεί που καταλήγει στην βίδα μπροστά . Το κοντάκι είναι χτυπημένο αλλά ράγισμα δεν είδα
Καλό όπλο είναι, εξαρτάται βέβαια αν θα λειτουργεί απροβλημάτιστα, αν τη θέλεις έτσι να υπάρχει μόνο οκ, γιατί θα δεις και μόνος σου ότι μπροστά στην 391 είναι σαν ρόπαλο και θα συνεχίσεις να κυνηγάς με την αλλη. Σου το λέω γιατί την έχω την 303 σε πολυ καλή κατασταση μέσα στον οπλοβαστό και κάθεται γι αυτό το λόγο.
 
Με δεδομενη την καλη κατασταση λειτουργικα, ειναι καλη περιπτωση για κυνηγι καρτεριου. Αν ομως τη θελεις για τον βαλτο, ειναι δεσμευτικη ως προς τη χρηση ατσαλινων....
Τα υδρόβια είναι το μόνο κυνήγι που δεν κάνω ...
 
Σκέφτομαι να αγοράσω μια beretta 302 ...η κάννη είναι magnum την μέτρησα με μέτρο 73 εκ. Κάννη με αυλό 18.4 ....αλλά δεν μπορώ να βρω τι τσοκαρισμα έχει . Στην μια πλευρά έχει ένα κυκλάκι ....σας παραθέτω φωτογραφίες αν μπορείτε να με βοηθήσετε

https://imgur.com/a/7ZYkOPN

https://imgur.com/a/7ZYkOPN

Ευχαριστώ ...αξίζει να το πάρω το όπλο; Τα ξύλινα μέρη δεν είναι σε καλή κατάσταση και η κάννη και η βάση θέλουν βάψιμο . Μου την δίνει 200€
πάρτην χωρίς 2η σκέψη :)

Σιγουρα αξιζει..αυτα τα φτιαχνεις αν θες..το θεμα ειναι να ειναι λειτουργικο το οπλο κ να μην εχει αλλη αβαρια..
Αλλα κ το φουλ θα σε περιορισει αν δεν εισαι καρτεριτζης μακρινων βολων..

Η τιμή καλή μου φαίνεται ακόμα και αν η κατάσταση της δεν είναι και η καλύτερη όπως αναφέρεις.Με κάποια επιπλέον χρήματα μπορείς να φτιάξεις και ένα κοντάκι στα μετρα σου.
Το τσοκάρισμα σε περιορίζει λίγο στα κυνήγια σου.Ο μηχανισμός πάντως αυτών των όπλων έχει αποδείξει την αντοχή και την αξιοπιστία του στο πέρασμα των χρόνων.

Για 200 ευρώ αν δεν έχει λειτουργικο προβλημα μια χαρά είναι....200 καμία φορα πουλάνε μόνο τις κανες .

Με άλλα 300 φτιαχνεις κοντάκι βαζεις και τσοκ .
Με 500 δεν επερνες καινούργιο κάτι καλύτερο.

Πάρτο με κλειστά μάτια δώσε λιγα χρήματα να το συμαζέψεις εμφανησιακά....λειτουργικά δεν θα έχεις κανένα θέμα.....όσο για το κλείστρο αν στα τινάξει...θες κανα 150€...Αλλά δεν θα σ πάθει τίποτα...και το κρατάς για κανα καρτέρι σε βάλτο πχ. Κ όπως είπες δεν θα πάει χαμένο κ το οπλάκι.

Με δεδομενη την καλη κατασταση λειτουργικα, ειναι καλη περιπτωση για κυνηγι καρτεριου. Αν ομως τη θελεις για τον βαλτο, ειναι δεσμευτικη ως προς τη χρηση ατσαλινων....
συμφωνώ με όλους που με κάλυψαν σ ότι ήθελα να γράψω κι εγώ από πλευράς μου
στην πορεία βρίσκεις και κάποια κάννη πιο ανοιχτή η ακόμα και με τσόκ,πουλιούνται συχνά τέτοιες :)
 
Νικολή το έχει ένας θείος μου που πήγαινε όλα τα χρόνια μόνο για λαγό ... Δεν έχει ρίξει πολλά φυσίγγια το όπλο αλλά θα το δω ...διάβασα ότι ραγίζει το κλείστρο σε αυτο το μοντέλο. Πόσο θα κοστίζει η επισκευή του αν μου το βγάλει ;
Τα τουφέκια του λαγού εσωτερικά είναι συνήθως πάντα καινούργια, γενικά δεν ξέρω τι θέματα έχουν τα αυτογεμή ότι διαβάζω εδώ.
 
Τα υδρόβια είναι το μόνο κυνήγι που δεν κάνω ...
Τα τουφέκια του λαγού εσωτερικά είναι συνήθως πάντα καινούργια, γενικά δεν ξέρω τι θέματα έχουν τα αυτογεμή ότι διαβάζω εδώ.
Ωραία πλευρα
 
Νικολή το έχει ένας θείος μου που πήγαινε όλα τα χρόνια μόνο για λαγό ... Δεν έχει ρίξει πολλά φυσίγγια το όπλο αλλά θα το δω ...διάβασα ότι ραγίζει το κλείστρο σε αυτο το μοντέλο. Πόσο θα κοστίζει η επισκευή του αν μου το βγάλει ;
Νομίζω φίλος που είχε πάρει κλείστρο από καλκανζακο 200 ευρώ το πήρε .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top