Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Τι όπλαρα πάντως ήταν αυτή η astrolux! Οπλα 20 χρόνων τα βλέπεις και δουλεύουν άψογα..εχω δει αρκετά σε αγγελίες αλλα αυτή μου εκανε εντύπωση γιατί πραγματικα μοιάζει σε καινούργια κατάσταση!
Είναι καινούργια όντως Γιάννη,το σύστημα είναι benelli και βάση montefeltro!!όμως η astrolux είναι πανέμορφη και αξίζει ότι ζητάει ο άνθρωπος που την έχει!!!
 
Την περασμένη Κυριακή στις πρωινές ιχνηλασίες ο κόσκινας υποστήριζε ακριβώς το αντίθετο
Παύλο ο Κοσκινάς για να το λέει κάτι θα ξέρει.εχει βαρύτητα η γνώμη του δεν ειναι κάποιος τυχαίος.απλα και εγώ αναφέρω την προσωπική μου γνώμη..
 
Παύλο ο Κοσκινάς για να το λέει κάτι θα ξέρει.εχει βαρύτητα η γνώμη του δεν ειναι κάποιος τυχαίος.απλα και εγώ αναφέρω την προσωπική μου γνώμη..
Ε εντάξει ο κύριος κοσκινας πρέπει να πηγαίνει και με το "σύστημα"!!!
 
Εχει διαφορα Βαγγελη.
Αλλη εικονα η 70αρα κανη με την ριγα να φτανει στην ακρη της κανης και αλλη η 62αρα.
Επειδή έχω την ermes αγορασμενη το 2001 με 72.5 κανη με εξωτερικά τσοκ όταν σηκώσεις το όπλο σωστά δεν βλέπεις διαφορα...δλδ κάτι να προεξέχει ..
 
Αν αγόραζα αυτογεμες αυτή τη στιγμή θα πήγαινα σιγουρα σε κάποιο παλιό μοντέλο σε καινούργια κατάσταση! Benelli centro,Breda astrolux,beretta 304-390,και αλλά παλια θρυλικά μοντέλα! Την ειδα τωρα την αγγελία και αναστατώθηκα! Φαίνεται πραγματικα καινούριο!
https://www.car.gr/parts/view/18273732-hunting-weapons-carbine-breda

Συμφωνώ Κώστα! Απλά,νομίζω οτι όσο περνάνε τα χρόνια πέφτει η ποιότητα..και δεν μιλάω μόνο για αυτογεμη αλλα για όλα τα οπλα!
Και αναστατωσες και μας .sarcastic.
Της ίδιας γνώμης είμαι και γω Γιάννη, πάνε αρκετοί μήνες που βρήκα εδώ στα ράφια με τα μεταχειρισμένα μια benelli ( μάλλον 123) είχε τα χρονάκια της ,τα χτυπήματα της στην πάπια και το κοντακι, της γρατζουνιές στα μέταλλα όμως όταν την έπιασα στα χέρια μου έδωσε αυτήν την αίσθηση ξέρετε εσείς .my man. ενστικτωδώς την συγκρινα με αλλά όπλα που ήταν δίπλα τής ποιο καινούργια μοντέλα από διάφορες εταιρείες μου φάνηκαν απλά κουδουνιστρες.
 
Ε εντάξει ο κύριος κοσκινας πρέπει να πηγαίνει και με το "σύστημα"!!!
Πρέπει να πωλούνται όπλα όπως και φυσίγγια...Καθε χρόνο είτε έχει τσίχλες είτε όχι ακούμε στην πρωινή εκπομπή η τσίχλα πάει καλά έχει μπει σε ικανοποιητικούς αριθμούς...βαρέθηκα να ακούω την ίδια καραμέλα συνέχεια!!!
Συγγνώμη για το of topic!
 
Παύλο ο Κοσκινάς για να το λέει κάτι θα ξέρει.εχει βαρύτητα η γνώμη του δεν ειναι κάποιος τυχαίος.απλα και εγώ αναφέρω την προσωπική μου γνώμη..

χμμμ δεν με βρίσκει σύμφωνο κάτι τέτοιο,,,απλά το άκουσα και το είπα και δεν το υποστήριξα,,,ήταν αντίθετος στο ότι τα νέα όπλα υπολείπονται των παλιών σε ποιότητα μέταλλα βλητική
 
Παιδια την γνωμη σας αναμεσα σε 2 ΟΠΛΑ
Breda Astrolux 62,5 cm με τσοκ και σε μια Breda Αltair lusso 70cm καννη με εσωτερικα τσοκ μαγκνουμ. Καννες και των 2 γνησιες.
Τα οπλα ειναι αχρησιμοποιητα τι θα επιλεγατε απο πλευρας ποιοτητος λειτουργιας και βλητικης αποδοσης,και σε σε τι χρηματα θα ειναι λογικο να αποκτηθουν.
Ευχαριστω παιδια περιμενω τις γνωμες σας να ειστε καλα,
 
Λόγω καννης το 1, λόγω ερωτος το 2 με την καννη του 1.sarcastic.
Αναλογα τα κυνηγια, περπατητα κυρίως; Θελει την κοντή κάννη. Καρτερία; Την μακρια.
Βαριέσαι το καθάρισμα; Παρε την 1 και αστην ακαθάριστη, αλλιως η 2 με καλη συντήρηση δεν θα σε προδώσει.
Το 2 με την καννη του 1 το εχω κυνηγήσει, ειναι βασιλιας στο περπατητο για μενα
 
Παιδια την γνωμη σας αναμεσα σε 2 ΟΠΛΑ
Breda Astrolux 62,5 cm με τσοκ και σε μια Breda Αltair lusso 70cm καννη με εσωτερικα τσοκ μαγκνουμ. Καννες και των 2 γνησιες.
Τα οπλα ειναι αχρησιμοποιητα τι θα επιλεγατε απο πλευρας ποιοτητος λειτουργιας και βλητικης αποδοσης,και σε σε τι χρηματα θα ειναι λογικο να αποκτηθουν.
Ευχαριστω παιδια περιμενω τις γνωμες σας να ειστε καλα,
Από θέμα λειτουργίας αν σε καίει αστρολουξ όχι βέβαια ότι με τον μηχανισμό αερίων θα έχεις θέμα γιατί είναι από τους πιο αξιοπιστους. Θα έπαιρνα αέριες μόνο και μόνο γιατί πιστεύω έχει καλύτερο ζύγισμα και παντρεύει τα χαρακτηριστικά 303-304 και την κάννη φωτια
 
Παιδια την γνωμη σας αναμεσα σε 2 ΟΠΛΑ
Breda Astrolux 62,5 cm με τσοκ και σε μια Breda Αltair lusso 70cm καννη με εσωτερικα τσοκ μαγκνουμ. Καννες και των 2 γνησιες.
Τα οπλα ειναι αχρησιμοποιητα τι θα επιλεγατε απο πλευρας ποιοτητος λειτουργιας και βλητικης αποδοσης,και σε σε τι χρηματα θα ειναι λογικο να αποκτηθουν.
Ευχαριστω παιδια περιμενω τις γνωμες σας να ειστε καλα,
Αν είναι η altair με τα 900 euro είναι πανάκριβη οπότε πάς στην astrolux όπου μια καλή τιμή είναι μέχρι 650 euro το πολύ 700
 
Αν είναι η altair με τα 900 euro είναι πανάκριβη οπότε πάς στην astrolux όπου μια καλή τιμή είναι μέχρι 650 euro το πολύ 700

Καλημερα ευχαριστω για της πληροφοριες, η ALTAIR ειναι στα 700 και μπορει και λιγοτερα για τον φιλό Μακη που αναφερει για το θεμα κοστους, αυτο που σκεφτομαι περισσοτερο ειναι οτι εχει Μαγκουμ καννη με εσωτερικα τσοκ.
 
Επειδή έχω την ermes αγορασμενη το 2001 με 72.5 κανη με εξωτερικά τσοκ όταν σηκώσεις το όπλο σωστά δεν βλέπεις διαφορα...δλδ κάτι να προεξέχει ..
Βαγγελη,δεν εννοω να βλεπεις κατι να προεξεχει.
Η μακρυτερη ριγα δινει αλλη εικονα σε σχεση με την πιο κοντη.:)
 
Αν είναι η altair με τα 900 euro είναι πανάκριβη οπότε πάς στην astrolux όπου μια καλή τιμή είναι μέχρι 650 euro το πολύ 700

Καλημερα ευχαριστω για της πληροφοριες, η ALTAIR ειναι στα 700 και μπορει και λιγοτερα για τον φιλό Μακη που αναφερει για το θεμα κοστους, αυτο που σκεφτομαι περισσοτερο ειναι οτι εχει Μαγκουμ καννη με εσωτερικα τσοκ.
αν την κατεβάσεις κι άλλο πάρτην,είχα τέτοια κάννη σε aries2 και τότε είχαν πρωτοέρθει τα briley στην Ελλάδα με το mod ήταν πάρα πολύ καλή
τα μαμίσια τσοκ επίσης πολύ καλά :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top