Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Τι μονωτικές ταινίες έχεις βάλει στο κοντάκι βρε Παναγιώτη ????
Γρήγορα για σουλούπωμα αχαχαχαχαχ
😍
Λοιπόν το πέλμα είναι καλό pachmayr αλλά κολλάει στα ρούχα ,τη μονωτική ταινία τη βάζουν συνήθως οι σκοπευτές.Στην επωμιση κολλούσε και το μαμά πέλμα και μου είχε βάλει ταινία ο Πλαστουργος όταν το πήρα από το μαγαζί του .
 
Βλέπω κάτι Ρωσικά βίντεο που τις χήνες και τι πάπιες τις καίνε με κάτι παλιά baikal πλάγια , βάζουνε πάντως ομοιώματα.

Βρίσκεις πολλα τέτοια Ρώσικα βίντεο, με παλια πλαγια κ ποζε, καρτέρι η περπατητο στις όχθες....

Ένα από τα ωραιότερα.....


Δοξα το Θεό,όλα καλά Τάσο μου...
Αυτό έχει σημασία...!!
 
Βρίσκεις πολλα τέτοια Ρώσικα βίντεο, με παλια πλαγια κ ποζε, καρτέρι η περπατητο στις όχθες....

Ένα από τα ωραιότερα.....



Αυτό έχει σημασία...!!
Αχανείς εκτάσεις καλυμμένες με χιόνι , πληθώρα θηραμάτων και πολύ κυνήγι λαγού με ίχνηλασια .επιτρέπεται εκεί;
 
Σωστή κίνηση...
Τα καινούργια μοντέλα πλαγιοκαννα παιρνουν βελτίωση στον Ήφαιστο,τα παλιά όπως ij 54 και 58 δεν παίρνουν...
Ποιος ειπε οτι δεν παιρνουν βελτιωση τα παλια????
Οχι μονο παιρνουν αλλα γινωνται και μοναδικα!!!!εδω ενα 58αρι που εκανε τον κατοχο του ευτυχισμενο!!! ..........περιποιημενο απο τους H&H

1665402137961.jpeg
1665402217690.jpeg
1665402344475.jpeg
1665402431623.jpeg
 
Ποιος ειπε οτι δεν παιρνουν βελτιωση τα παλια????
Οχι μονο παιρνουν αλλα γινωνται και μοναδικα!!!!εδω ενα 58αρι που εκανε τον κατοχο του ευτυχισμενο!!! ..........περιποιημενο απο τους H&H

View attachment 57602
View attachment 57603
View attachment 57605
View attachment 57609
Αφαίρεση κάτω ρίγας πρώτη φορά βλέπω Ηρακλή ... ανάμεσα στις ρίγες δεν υπάρχει καλάι υποτίθεται ?
 
Τα ωραιότερα και πιο ωραία ζυγισμενα δίκανα, προσωπικό μου γούστο, είναι χωρίς την κάτω ρίγα στα πλαγιοκανα και χωρίς την πάνω στα ποζε.
Και τα Darne χωρίς κάτω ριγα είναι, αν σημαίνει κατι αυτό......
 
Έχουν αφαιρεθεί και οι δύο ρίγες και επάνω έχει μπει τύπου Τσώρτσιλ αυτό καταλαβαίνω από το φωτό .Οι ρίγες είναι με ασιμοκοληση στα περισσότερα όπλα.
Δεν ξέρω Γιάννη στα καινούργια ... στα παλιά με καλάι ήταν γιατί η ασημοκόλληση θέλει υψηλές θερμοκρασίες.
Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος και για όλα τα παλιά ... δεν έχω μεγάλη σχέση με δίκανα :)
 
Έχουν αφαιρεθεί και οι δύο ρίγες και επάνω έχει μπει τύπου Τσώρτσιλ αυτό καταλαβαίνω από το φωτό .Οι ρίγες είναι με ασιμοκοληση στα περισσότερα όπλα.
Στα Baikal η συγκόλληση των ριγών γίνεται με κασσιτεροκόλληση.
Στα φτηνά Ισπανικά και σε άλλα γίνεται με μπρουντζοκόλληση.
Η άλλη μέθοδος είναι η ασημοκόλληση.
Απ' όλες αυτές η κασσιτεροκόλληση έχει τις χαμηλότερες θερμοκρασίες και αφαιρείται πιό εύκολα ενώ δεν επηρεάζει την κατάσταση των καννών. Η μπρουντζοκόλληση έχει τις υψηλότερες θερμοκρασίες.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top