Σημαδεύοντας την επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
... παρόμοιο περιστατικό αλλά ευτυχώς με αποτέλεσμα σοβαρό τραυματισμό στο πόδι, έμπειρος Περδικάς στη Λέρο πριν δυο χρόνια, κατά την διάρκεια ανάπαυλας στο κυνήγι δίπλα σε ξωκλήσι ...Ο σκύλος έριξε κάτω το τουφέκι ( αυτογεμές ) και "σπινάρισε" πάνω σ' αυτό , τραβώντας την σκανδάλη... :( ...

Υ.Γ...νομίζω αν ήταν άδειο δεν θα γίνονταν τίποτα...
 
Τραγικο !
Εβρεξε στην Αθήνα και εδιωξαν τα παιδια απ τα σχολεία.
Γελάει όλος ο πλανήτης με τούτη την κατα τ άλλα Ευρωπαϊκή Χώρα .
Φόβος και τρομολαγνεία είναι τα δύο στοιχεία που καλλιεργούνται από μετεωρολόγους και ΜΜΕ και το μόνο που εξυπηρετούν είναι τη λήψη αυτών των αποφάσεων του ανεύθυνου ελληνικού κράτους.

"Πουτάνα Ελλάδα δεν θα ισιώσεις πότε"
200χρονια πέρασαν που το ειπε ο Κολοκοτρώνης και μερικοί σφυρίζουν αδιάφορα.
 
Last edited:
Τραγικο !
Εβρεξε στην Αθήνα και εδιωξαν τα παιδια απ τα σχολεία.
Γελάει όλος ο πλανήτης με τούτη την κατα τ άλλα Ευρωπαϊκή Χώρα .
Φόβος και τρομολαγνεία είναι τα δύο στοιχεία που καλλιεργούνται από μετεωρολόγους και ΜΜΕ και το μόνο που εξυπηρετούν είναι τη λήψη αυτών των αποφάσεων του ανεύθυνου ελληνικού κράτους.

"Πουτάνα Ελλάδα δεν θα ισιώσεις πότε"
200χρονια πέρασαν που το ειπε ο Κολοκοτρώνης και μερικοί σφυρίζουν αδιάφορα.
Είπαμε όταν δεν υπάρχει ικανότητα διαχείρισης υπάρχει απαγόρευση για το καλό μου που έλεγε ο Μηλιώκας.Εξαλου αποδειχθήκαμε αρκετά υπάκουος λαός δοκιμαστήκαμε με τον covit .Τώρα είπαμε έχει καύσωνα απαγορεύεται η κυκλοφορία στην εξοχή ,έχει χιόνια απαγορεύεται η κυκλοφορία έξω ,βρέχει μία από τα ίδια, φυσάει τη ίδιο ,(για το καλό μας) θα κυκλοφορούμε μόνο υπό κανονικές συνθήκες τέλος.
 
Το χωριό του παππου μου.........
Ο τοπος που "ανδρωθηκα" κυνηγετικά κ δεν υπάρχει μέρα που να μην περνάνε διαφορες εικόνες από το μυαλό μου.....

Στις "βρυσες" του πολλες φορες είχα πιει νερό κατά την διάρκεια η τέλος του κυνηγιου..
Πολλές φορές είχα κάτσει δίπλα τους με σκοπό να προσπαθησω να φανταστω τους παλιούς που ποτιζαν τους κήπους τους κ τις γυναίκες που επλεναν τα ρουχα τους....
Πολλές φορές είχα κοιτάξει με δεος τα χαραγμένα ονόματα κ τις ημερομηνίες των παιδιών που μαζευοντουσαν εκεί, κ πανω ψηλά σε μια κολώνα γραμμένο με ένα υλικό σαν κάρβουνο ένα ονοματεπωνυμο κ δίπλα "1945", που αργότερα σκοτώθηκε σε ατυχημα με κυνηγετικό όπλο.......


Δυστηχως αυτό το μνημείο εγινε στόχος ανεγκεφαλων χρυσοθηρων που πιστεψαν σε θρύλους κ έψαξαν για λίρες.....
Μέχρι κ την γωνία της κολωνας γκρέμισαν...
Οι κακοκαιρία των προηγουμενων ημερών φαίνεται ότι τους κάλυψε κάθε ήχο....


Ντρέπομαι......
(Ναι οι ζημιές σίγουρα θα αποκατασταθούν αλλά δεν είναι αυτό θέμα, αυτοί οι τοποι αγγίζονται μόνο για καλό...)

https://kefaloniamagazine.gr/koinon...-archaias-simasias-stis-platies-quot-eikones/
 
Τραγικο !
Εβρεξε στην Αθήνα και εδιωξαν τα παιδια απ τα σχολεία.
Γελάει όλος ο πλανήτης με τούτη την κατα τ άλλα Ευρωπαϊκή Χώρα .
Φόβος και τρομολαγνεία είναι τα δύο στοιχεία που καλλιεργούνται από μετεωρολόγους και ΜΜΕ και το μόνο που εξυπηρετούν είναι τη λήψη αυτών των αποφάσεων του ανεύθυνου ελληνικού κράτους.

"Πουτάνα Ελλάδα δεν θα ισιώσεις πότε"
200χρονια πέρασαν που το ειπε ο Κολοκοτρώνης και μερικοί σφυρίζουν αδιάφορα.
Το ίδιο και εδώ… προχτές μου ήρθε μηνυμα Για επικίνδυνα φενομενα και είχε ήλιο!!!!!!!
 

"ὃν οἱ θεοὶ φιλοῦσιν ἀποθνήσκει νέος" Μένανδρος

326557440_2134513740270569_458717026571556897_n.jpg

.RESPECT. .RESPECT. .RESPECT. .pray to God..pray to God..pray to God.
416.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top