Σημαδεύοντας την επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εσείς πόσα θα δίνατε για ένα σκούφο όπως αυτό της φώτο ;
Κι'όμως ,υπάρχουν πολλοί που δίνουν 300-400 ευρώ για ένα
σκούφο (όχι απαραίτητα πλούσιοι ) στίς σημερινές δύσκολες εποχές
πού ζούμε .Σκούφους , φανελάκια ,σωβρακάκια ,παπουτσάκια , τσαντούλες €2000
κλπ κλπ κλπ . Γιατί τα δίνουν καί γιατί ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι τους προσθέτουν στην συνολική τους
εικόνα είναι μια συζήτηση που χρειάζεται θάρρος ,ρεαλισμό καί αυτογνωσία .....

https://www.mytheresa.com/euro_en/t...targeting&utm_campaign=euro_criteo_en&slink=1
Μήπως είναι αλεξίσφαιρος ο σκούφος αλλιώς να του δώσω 1€ για να μη το ξαναπεί γιατί στο τέλος θα του δώσω σουτ.
 
Αυτό μου το λέει και η γυναίκα μου. Αρβύλες 250€; Μα ναι! Γιατί, οι γυναικείες μπότες των 300 ευρώ τι έχουν πάνω τους από τεχνολογία; Gore tex? Vibram? Μόνωση; ΟΧΙ τίποτα από αυτά. Τις φοράνε και πάνε για καφέ. Ε εμείς φοράμε τις αρβύλες μας και πάμε με αυτές εκεί που δεν πάει ο περισσότερος κόσμος και μας κρατάνε ζεστούς, ασφαλείς και στεγνους. Κάτι που οι γυναικείες μπότες των 300-400 ευρώ ούτε κατά διάνοια δεν προσφέρουν, πέρα από ομορφιά. Για μένα δεν είναι θέμα prestige το καλό αρβυλο. Τις μέρες τις έναρξης που υπάρχει ζέστη και καλές συνθήκες πάω και με αρβυλο εργασίας. Τον χειμώνα όμως;
Το καλό παπούτσι σωστό για το πόδι εννοώ όπως και το σωστό στρώμα για να ξαπλώνεις που περνάς εκεί το 30% της ζωής σου είναι απαραίτητα για θέμα υγείας πρώτα και μετά όλα τα υπόλοιπα.
 
Κάποτε αλάτι δεν έβαζα πουθενά και από το πα`ι'δακι έτρωγα μόνο το στρογγυλό καθαρό κρέας, το λίπος το άφηνα. Τώρα... Άμα δεν έχει λίπος δεν το θέλω το φαγητό :p και αλάτι φουλ! Χειροποίητα είναι μόνο τα στιβάνια!
Το πολύ αλάτι θα το πληρώσεις κάποια στιγμή. Δεν το εύχομαι αλλά συνήθως έτσι πάει.
 
Αυτό μου το λέει και η γυναίκα μου. Αρβύλες 250€; Μα ναι! Γιατί, οι γυναικείες μπότες των 300 ευρώ τι έχουν πάνω τους από τεχνολογία; Gore tex? Vibram? Μόνωση; ΟΧΙ τίποτα από αυτά. Τις φοράνε και πάνε για καφέ. Ε εμείς φοράμε τις αρβύλες μας και πάμε με αυτές εκεί που δεν πάει ο περισσότερος κόσμος και μας κρατάνε ζεστούς, ασφαλείς και στεγνους. Κάτι που οι γυναικείες μπότες των 300-400 ευρώ ούτε κατά διάνοια δεν προσφέρουν, πέρα από ομορφιά. Για μένα δεν είναι θέμα prestige το καλό αρβυλο. Τις μέρες τις έναρξης που υπάρχει ζέστη και καλές συνθήκες πάω και με αρβυλο εργασίας. Τον χειμώνα όμως;
-Μα καλά 300€ για μποτάκια?
-Ναι αγάπη μου...Θα τα πάρω!
-Δεν είναι πολλά τα χρήματα
για ένα παπούτσι αθεοφοβε?
-Να είμαι σίγουρος ότι δεν θα
γλυστρισω στους γρανίτες
και μείνεις χήρα και σε ταιζει
o πατέρας σου μετά με την
πενιχρή σύνταξη του.
-Να τα πάρεις σε όλα τα χρώματα
αγάπη μου!
 
-Μα καλά 300€ για μποτάκια?
-Ναι αγάπη μου...Θα τα πάρω!
-Δεν είναι πολλά τα χρήματα
για ένα παπούτσι αθεοφοβε?
-Να είμαι σίγουρος ότι δεν θα
γλυστρισω στους γρανίτες
και μείνεις χήρα και σε ταιζει
o πατέρας σου μετά με την
πενιχρή σύνταξη του.
-Να τα πάρεις σε όλα τα χρώματα
αγάπη μου!
Ώπαααα!!! Σε βλέπω και κάνεις πρόβες!!!! Ετοιμος για κρέμασμα!!!
 
Την Ακρίτα δεν την πάω και την θεωρώ πολύ ξινή. Όταν όμως βλέπω μια ολόκληρη Ελλάδα, να ασχολείται με την κηδεία του τέως....
https://www.news247.gr/gnomes/elena-akrita/o-adelfos-toy-vasilia.9902724.html
Μάλλον τα κανάλια και τα σάιτ θέλουν να κάνουν ολόκληρη την Ελλάδα να ασχοληθεί με το ζόρι γιατί μυρίζει ίντριγκα το θέμα και μας ζαλίζουν
Αν αγαπούσε την Ελλάδα ο τέως καλά έκανε γιατί έφαγε από την Ελλάδα
Οι πολλές χιλιάδες νέοι που αγαπάνε την Ελλάδα και μετανάστευσαν αναγκαστικά πρέπει να μας απασχολούν περισσότερο, πώς να γινόταν να γυρίσει έστω ένα μέρος από αυτούς.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top