Σημαδεύοντας την επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχετε ακούσει πιστεύω το νέο νόμο που τέθηκε σε εφαρμογή και ισχύει μέχρι τέλος του 22 όσον αφορά οτιδήποτε ρυμουλκούμενο(τρέιλερ,μπαγαζιερα) κτλ.Που πηγαίνεις και βγάζεις νέο πλαίσιο αδεια και πινακίδα και πλέον το τραβάς και με οποιοδήποτε όχημα.Ρωτησα γιατί μπαγαζιερα που έχω νόμιμα με άδεια δηλωμένη σε γραφείο που κάνει τέτοιες δουλειές και μου λέει 250 με 300€ . Βέβαια το ψάχνω και αλλού σε πολλά μέτωπα γιατί πολύ ακριβά το είδα το έργο.Με βάση τα παραπάνω πήρα και ένα γνωστό που τα λέει με το υπουργείο και πήρε το αυτί μου ότι όταν θα ολοκληρωθεί αυτό το κόλπο στο πίσω μέρος του μυαλού είναι να μπουν τέλη κυκλοφορίας .Δηλ γαμιουνται μόνιμα σε αυτό το τόπο δεν εξηγείται αλλιώς.
 
Πετάγονται τα ποντίκια απο το καράβι που βουλιάζει ....
Αυτό δέν διαφέρει σε τίποτε απο τον ιππόδρομο .o_O
Με τέτοιες τιμές στην ενέργεια απορώ ποιά μετοχή θ'ανέβει ...
Τώρα μάλιστα που αποδεικνύεται σιγά-σιγά ότι η πράσινη ανάπτυξη είναι σαν το ομόχρωμα άλογα .sarcastic.
 
Πετάγονται τα ποντίκια απο το καράβι που βουλιάζει ....
Αυτό δέν διαφέρει σε τίποτε απο τον ιππόδρομο .o_O
Με τέτοιες τιμές στην ενέργεια απορώ ποιά μετοχή θ'ανέβει ...
Τώρα μάλιστα που αποδεικνύεται σιγά-σιγά ότι η πράσινη ανάπτυξη είναι σαν το ομόχρωμα άλογα .sarcastic.
Στα κρυπτο να δεις τι γίνεται,κλασαν μέντα όλοι‼️το μπιτ κοιν από 60000 τώρα είναι στα 18.900‼️
 
«Καλλιμάνης» – Στον έλεγχο της τουρκικής Dardanel
Αναμενόμενο ξεπούλημα, μιά και όλα τα ελληνικά ιχθυοτροφεία έχουν πουληθεί σε Ισπανούς και Τούρκους, και η Καλλιμάνης "κατέψυχε" ψάρια εισαγόμενα από την Τουρκία...
Η Τουρκία αν δεν κάνω λάθος έχει καλλιέργειες συναγριδας‼️
 
Στα κρυπτο να δεις τι γίνεται,κλασαν μέντα όλοι‼️το μπιτ κοιν από 60000 τώρα είναι στα 18.900‼️
Όποιος είχε την προνοητικότητα από παλιά να επενδύσει σε ευγενή μέταλλα τα όποια περισσευουμενα ( λέμε τώρα) χρήματα είχε, έκανε πολύ καλά. Σήμερα και χρήματα δεν υπάρχουν και αν υπάρχουν δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια επένδυση που θα είναι όντως επένδυση και όχι χασουρα. Εγώ ΑΝ είχα θα τα είχα" επενδύσει " σε όπλα και μπαρουτοβολα o_O
 
Νοικιαζομενα δωμάτια η μόνη σίγουρη επένδυση .Η κατάληξη της χώρας θα γίνει σύμφωνα με τη σκέψη του Χίτλερ (τουριστικός προορισμός) με τους κατοίκους στη πλειοψηφία υπαλλήλους και αφεντικά ελάχιστα έτσι προχωράει και δεν έχει διάθεση να το σταματήσει κανείς λεφτας ευπατρίδης,το μόνο που κοιτάνε και αυτοί οι Έλληνες λεφταδες είναι τι κομμάτι θα αρπάξουν όσο γίνεται τσάμπα.Αυτο είναι το ρεζουμε και όσο πιο γρήγορα το αντιληφθεί ο Έλληνας αν το αντιληφθεί ίσως κάτι μένει και για τους Έλληνες .Εγώ αυτό διακρίνω στο βάθος εκτός από την έκρηξη βίας λόγο φτωχοποιησης που έρχεται και περιορισμών πράγματα προδιαγραμμενα από τη λεγόμενη Νέα τάξη που θέλει και το πετυχαίνει από ότι βλέπω να ελενχει χωρίς ιδιαίτερες αντιδράσεις την ζωή των ανθρώπων.Ακομη οι υγειονομικοί σε αναστολή στα παπαριά μας όλοι οι υπόλοιποι και γιατί ,γιατί δεν εμβολιαστηκαν να σώσουν τους υπόλοιπους που έχουν αρχίσει να βροντανε κάτω στα καλά καθούμενα .Θα έρθει η σειρά όλων μας που θα πάθουμε κάτι ανάλογο με τους υγειονομικούς για κάποιον άλλο λόγο ,ευελπιστώ να ξυπνήσουμε κάποια στιγμή μονομιάς να έρθει ανάποδα ο ντουνιάς που έλεγε ο κρητικαρος .Προς το παρόν παρακολουθούμε όλοι αραχτοί την έκρηξη των τιμών προς τα πάνω αδικαιολόγητα ,αυτοκτονίες και βία καθημερινά, θανατους από ξαφνικιτιδα,ξεπούλημα των πάντων ,κανάλια που λένε ότι θέλει η κυβέρνηση,αλλά ξεχνιούνται όλα στην ανακοίνωση της νέας πλατφόρμας που θα δώσει 50/100€ ,στο νέο σταθμό του μετρό ,που έχει καθυστερήσει 1 χρόνο και έχει πληρωθεί έξτρα καμία 50 εκατομμύρια παραπάνω και όλα καλά δε βαριέσαι.Τουλαχιστον εμείς πάμε σε κάνα βουνό και ξεχνάμε ,ξεσκάμε δε ξέρω οι νεότεροι που απομακρύνονται από τη φύση και φύση τους έχουν κάνει την οθόνη που θα καταλήξουν,αλλά ο κάθε ένας ας ανοίξει τα μάτια του και το μυαλό του γιατί κανείς δε μπορεί να σε σώσει αν δε το θέλεις ο ίδιος να σωθείς.
 
Γιατί έσβησες το μαλάκες ? .very funny.

Το εσβησα γιατι μπορει να μην νιωθουν μαλακες οσοι τον ψηφισαν και μας τον φοτρωσαν στην
πλατη......και δεν γουσταρω ''κοντρες''.....Ας βλεπουν μονο τα χάλια μας !!!
Σιγουρα ομως εγω ειμαι αναμεσα στους μαλακες που δουλευει ο μητσοτακης και πληρωνω την
βενζινη 2,50 ευρω!!!
Που καταντησαμε βρε φιλε!!!! Κοιτα απο ποιες χωρες ειμαστε πολυ πισω !!!!!:mad:
 
Το εσβησα γιατι μπορει να μην νιωθουν μαλακες οσοι τον ψηφισαν και μας τον φοτρωσαν στην
πλατη......και δεν γουσταρω ''κοντρες''.....Ας βλεπουν μονο τα χάλια μας !!!
Σιγουρα ομως εγω ειμαι αναμεσα στους μαλακες που δουλευει ο μητσοτακης και πληρωνω την
βενζινη 2,50 ευρω!!!
Που καταντησαμε βρε φιλε!!!! Κοιτα απο ποιες χωρες ειμαστε πολυ πισω !!!!!:mad:
Στην ελεύθερη δημοσιογραφία είμαστε μετά την Μποτσουάνα.108 θέση.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top