Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ελληνικές ιστορίες:
  1. Ελληνας πρωθυπουργός κάνει διακοπές σε βαρκάκι εφοπλιστή, τουλάχιστον δύο φορές (2017 στο Ιόνιο, 2018 εφτά μέρες μετά το Μάτι)
  2. την δεύτερη φορά τον φωτογραφίζει ένας παπαράτσι με το πούρο του και την ξαπλώστρα του πάνω στο βαρκάκι
  3. ο εφοπλιστής έχει μία αυθαίρετη, δηλ. παράνομη βιλίτσα στο Καβούρι, πάνω στον αιγιαλό.
  4. μετά την δευτερη βαρκάδα, ω του θαύματος,το 2019 με ρύθμιση της κυβέρνησης αυτού του Ελληνα πρωθυπουργού λίγες μέρες πριν μαζέψει τα μπογαλάκια του, επανακαθορίζεται η οριογραμμή του αιγιαλού μπροστά από το καλυβάκι του εφοπλιστάκου.
  5. με την νέα ρύθμιση, νομιμοποιείται το παραλιακό καλυβάκι
  6. σήμερα διαβάζω πως η χήρα του εφοπλιστάκου πουλά το καλυβάκι για 150εκ ευρουλάκια.
 
Ελληνικές ιστορίες:
  1. Ελληνας πρωθυπουργός κάνει διακοπές σε βαρκάκι εφοπλιστή, τουλάχιστον δύο φορές (2017 στο Ιόνιο, 2018 εφτά μέρες μετά το Μάτι)
  2. την δεύτερη φορά τον φωτογραφίζει ένας παπαράτσι με το πούρο του και την ξαπλώστρα του πάνω στο βαρκάκι
  3. ο εφοπλιστής έχει μία αυθαίρετη, δηλ. παράνομη βιλίτσα στο Καβούρι, πάνω στον αιγιαλό.
  4. μετά την δευτερη βαρκάδα, ω του θαύματος,το 2019 με ρύθμιση της κυβέρνησης αυτού του Ελληνα πρωθυπουργού λίγες μέρες πριν μαζέψει τα μπογαλάκια του, επανακαθορίζεται η οριογραμμή του αιγιαλού μπροστά από το καλυβάκι του εφοπλιστάκου.
  5. με την νέα ρύθμιση, νομιμοποιείται το παραλιακό καλυβάκι
  6. σήμερα διαβάζω πως η χήρα του εφοπλιστάκου πουλά το καλυβάκι για 150εκ ευρουλάκια.
γιατί εκπλήσσεσαι? αυτό συμβαίνει κατα κόρον σε όλη την ακτογραμμή με τα καθε είδους αυθαίρετα , απλά δεν ειναι τοσο ενυπωσιακά. είναι θέμα κλίμακας.
 
Μακαρι υποχρεωτικοτητα σε ολους ανεξαιρέτως! Και μακαρι ΝΔ με ποσοστο ανω του 50% στις επόμενες εκλογες! Ακομα και εδω μεσα το μεγαλύτερο ποσοστο περσι τετοια εποχη ηταν υπερ των απαγορεύσεων και της αυταρχικοτητας! Ετσι τωρα φαπα μεχρι να σβησει ο ηλιος με μεταλλαξη Μποτσουανα και ιστοριες με φιδια!
 
Καθε 6 μηνες μπολιασμα με υποχρεωτικοτητα. Αλλιως rapid test και για να πας τουαλετα!!!
Αυτο προτειναμε σαν χωρα και στην Ε.Ε. στην οποια οι περισσότεροι προτειναν καθε 9 μηνες μπολιασμα!
Μια χαρα με τις υγειες μας!
 
Παλικάρια να μην το κάνουμε εδώ μέσα εμβολιασμένοι εναντίον ανεμβολίαστων. Τα μηνύματα σας μπορεί να προσβάλλουν κάποιους.
Μακρια απο εμενα ο δυχασμος βασιλη απλος κουβεντιαζουμε να δουμε που θα μας βγαλει
 
Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι δεν ξέρουμε τίποτα διότι δεν πρέπει να ξέρουμε τι είναι πραγματικά αληθινό γιατί μετά θα έχει επανάσταση και στην επανάσταση τέτοιου είδους εξολοθρεύονται οι εχθροί εκ των έσω και τους γνωρίζουν όλοι ποιοί είναι.Εξαλου όπως έχω ξαναγράψει αλλά με άλλα λόγια η Ελλάδα λόγο γεωγραφικης θέσης κλίματος και ενεργειακών αποθεμάτων πάσης φύσεως καθως και εξαγωγής μυαλών δεν μπορεί ποτέ να είναι ελεύθερη και ο λόγος διότι θα ξανακερδίζε την παλιά της θέση και δεν συμφέρει κανέναν .
Μια και μιλάμε για μυαλά ... :)
Ένας σχετικός με το αντικείμενο δίνει μια σχετικά καλή εξήγηση σ' ένα σχετικό βίντεο στο σχετικό νήμα.
Διότι, όλα είναι σχετικά.
 
Εγω εχω μια απορια ποσο θα κρατηση η ανωσια ακομσ και με την 3 δοση,...μεχρει το καλοκαιρι ??? ..η καθε 6 μηνες ολος ο πληθησμος θα πρεπει να κανη εμβολια εινσι αυτο εφικτο
Κάθε 4 μήνες είπαν απόψε μέχρι που να το καθιερώσουν μηνιαία τζούρα o_O
 
Ρε με τι "Μαυρογατα " μπλέξαμε.Οποια χώρα παινεύει από το βήμα της Βουλής για τα βήματα προς την "ελευθερία" με τον εμβολιασμό την άλλη μέρα "κλειδώνει".Να τον πας για ποδαρικο Πρωτοχρονιά σε βουνο να μαδησουν και οι ξοβεργες .
 
Ρε την κακομοίρα,θα είναι συναισθηματικά φορτισμένη...Γι'αυτό.
Με 150 εκ αγοραζω ολο το Μαιναλο
φτιαχνω ενα καλυβι στην κορφη να αγναντευω την Τριπολιτσα
αμολαω μεσα γρνια λαγους και φασσο-τσιχλοκοτσυφα
και μελανιαζω τις καννες μεχρι τελικης πτωσεως
Ασε μας Κυρα μου με την ψωναρα σου
 
Εγώ πάντως επιμένω και παρατηρώ ότι μέχρι Μαιο-Ιουνιο με τα υπάρχοντα εμβόλια τα καταφέρναμε εδώ Ελλάδα αρκετά καλά.Μετα το άνοιγμα του τουρισμού μόλις φθινοπωριασε χαλια.
Έχω την εντύπωση σαν να κουβαληθηκε κάτι άλλο πιο άγριο.Αντε βρες τώρα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top