Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σύμφωνα με τις ΚΥΑ που εκδόθηκαν τα μέτρα που τίθενται σε ισχύ είναι τα εξής:



– Απαγόρευση κυκλοφορίας από τη 01:00- 06:00. Επιτρέπονται οι μετακινήσεις των πολιτών για τους ακόλουθους περιοριστικά αναφερόμενους λόγους: α) Μετακίνηση από και προς την εργασία για τις εργάσιμες ώρες ή κατά τη διάρκεια της εργασίας και β) μετακίνηση για λόγους υγείας (μετάβαση σε φαρμακείο, επίσκεψη στον γιατρό ή μετάβαση σε νοσοκομείο ή κέντρο υγείας, εφόσον αυτό συνιστάται μετά από σχετική επικοινωνία)

(ολοι νομιζω ομιλουμε και διαβαζουμε την Ελληνικη . Και εγω δεν ομιλω Σουαχιλι . Απαγορευση 01,00 - 06,00 δηλαδη για εναν Αθηναιο αντε γεια. Πειτε μου που γραφει για το κυνηγι . Γιατι μπορει να διαβαζω 45 χρονια Ισολογισμουs εταιρειων αλλα αυτο δεν το βλεπω.
Και τελευταιο για να μην μακρυγορουμε . Οταν εναs απατεωναs με κοροιδεψει τρειs φορεs δεν υπαρχει τεταρτη ,αλλιωs δεν θα μου ειχε μεινει πελατηs.
Y.Γ. η αισιοδοξια ειναι παντα σεβαστη απο εμενα.
Έλα παραδέξου το κάποιοι σε έχουν κοροιδέψει περισσότερες από τρεις φορές ... :)
 
Off-topic:
Η εταιρεία Global Liman Isletmeleri, αλλέως γνωστή και ως Global Ports Holding, η οποία διαχειρίζεται αρκετά λιμάνια στην Μεσόγειο, π.χ. Ισπανία (3), Μάλτα (3), Μοντενέγκρο (1), Τουρκία (5+) καταθέτει προσφορά για να αναλάβει το 67% του λιμανιού στο Ηράκλειο Κρήτης.
 
Να είσαστε σίγουροι .....και ΛΟΚ ντάουν θα φάμε ξανά.....μέτρο πίεσης εμβολιασμού....και το κυνήγι ΔΕΝ θα εξαιρεθεί!!!!
Προφανεστερο του προφανους....παλι σαν τους κλέφτες! Κοιταξτε να το συνηθίσετε...
 
Ξεκινησαν τις απαγορεύσεις κυκλοφοριας 1-6 το πρωι σε ολη την περιφερειακή ενοτητα Αχαιας
Το είδα αλλά οι φίλοι μου από Πάτρα μου είπαν ότι αύριο & μεθαύριο θα έχει σίγουρα πέρασμα και είναι πανέτοιμοι ...(δεν μου είπαν κάτι για απαγόρευση κυνηγίου!)
 
Που να δείτε η Αθήνα τώρα βράδυ.Ακινητοποιημένα.Ούτε λεωφορεία τίποτα.
Η " ΦΑΤΜΑΓΚΙΟΥΛ " της Αθήνας ,γνωστός και ως Δήμαρχος, έφερε την
" ΑΜΑΛ " για περιφορά.Έχει πιάσει όλα τα πόστα το σκατοσογο και πρεπει να το ξεκουμπισουμε με κάθε τρόπο.
 
Το είδα αλλά οι φίλοι μου από Πάτρα μου είπαν ότι αύριο & μεθαύριο θα έχει σίγουρα πέρασμα και είναι πανέτοιμοι ...(δεν μου είπαν κάτι για απαγόρευση κυνηγίου!)
Το οτι ειναι πανέτοιμοι ειναι αλλο καπελο Γιωργο...
 
Να δωσουν πονο και για μας πες τους!
Έχουν ξεκινήσει και περνάνε σε όλη τη δυτική Ελλάδα, δεν έχει και φεγγάρι έχει και άστατο καιρό (που σημαίνει δεν περνάνε θάλασσα ) μάλλον καλά θα είναι αύριο στη δυτική Πελοπόννησο ...
 
...όταν είπα στους φίλους Βαυαρούς ότι τα κοτσύφια τα κυνηγάμε....με κοίταζαν με μισό μάτι!
Με αφορμη αυτην την προταση....
Ακουω πολλες φορες, οι Γερμανοι λενε ετσι, οι Γερμανοι λενε αλλιως....
Συγνωμη που θα το πω ωμα, αλλα στα αρχιδια μου τι λενε και τι πιστευουν οι Γερμανοι....
Ουτε τα λεφτα τους ζητησα,(οι αλητες πολιτικοι μας τα ζητησαν) ουτε την γνωμη τους πως θα ζησω, πως θα μεγαλωσω τα παιδια μου και πως θα κυνηγησω!
Οσοι λατρευετε τους Γερμανους, ειστε ελευθεροι να πατε να ζησετε εκει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top