Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ή το "για όσο είμαι εγώ υφυπουργός". Άσε που οι καινούργιες μπορεί να είναι κουμπωτές και... χωρίς λέπια.
Και να μπούνε όμως, δεν θα έχει και μεγάλη ή κάποια ιδιαίτερη σημασία και επίπτωση για την πολιτική. Θα είναι απλά μια ακόμη ασυνέπεια ενός πολιτικού.
Ή απλά "άλλαξαν οι συνθήκες”.
Problem solved.
 
Πάει την "έκαψε" την Σακκαρη ο "τραγοποδαρος".
Από εχθές που άρχισαν τις ευχές από του Μαξίμου και φωτογραφίες της Μαρίκας είπα και εγώ είναι τελειωμένη η κοπέλα.
Αυτός ο γρουσουζης περπατητο στην Σαχάρα να κάνεις θα σε πετύχει καμμία σκατουλα από αεροπλανο.
 
Το ποδήλατο είναι ο αργός θάνατος του πλανήτη.

Ένας ποδηλάτης είναι καταστροφή για την οικονομία μιας χώρας:
δεν αγοράζει αυτοκίνητα και δεν δανείζεται χρήματα για να τα αγοράσει.
Δεν πληρώνει ασφαλιστήρια συμβόλαια.
Δεν αγοράζει καύσιμα, δεν πληρώνει για να υποστεί το αυτοκίνητο την απαραίτητη συντήρηση και επισκευή.
Δεν χρησιμοποιεί χώρο στάθμευσης επί πληρωμή.
Δεν προκαλεί μεγάλα ατυχήματα.
Δεν απαιτεί αυτοκινητόδρομους πολλαπλών λωρίδων.
Δεν γίνεται παχύσαρκος.
Οι υγιείς άνθρωποι δεν είναι ούτε απαραίτητοι ούτε χρήσιμοι για την οικονομία.
Δεν αγοράζουν φάρμακα. Δεν πηγαίνουν σε νοσοκομεία ή σε γιατρούς.
Δεν προσθέτουν τίποτα στο ΑΕΠ μιας χώρας.

Αντιθέτως, κάθε νέο κατάστημα της McDonald, πέραν από τα άτομα που θα εργάζονται στο ίδιο το κατάστημα, δημιουργεί τουλάχιστον άλλες 30 θέσεις εργασίας απασχολώντας 10 καρδιολόγους, 10 οδοντίατρους, 10 ειδικούς διαιτολόγους και διατροφολόγους.

(Τάδε έφη ο Διευθύνων Σύμβουλος της Euro Exim Bank Ltd. στους οικονομολόγους του)


ΥΓ: το περπάτημα είναι ακόμη χειρότερο για την οικονομία μιας χώρας. Οι πεζοί δεν αγοράζουν καν ποδήλατο....
 
μια ωρα τα βρομοκαναλα χτες παιζαν πρωτη ειδηση τσιτσιπα και αμορε υιου κουλη.
ο πνιγμος και το τραγικο συμβαν του ευρω επαιξαν μετα.
για να μην πω για την προχτεσινη απεργια εργολαβια κυριολεκτικα να την απαξιωσουν.
γλαστρα πρωιναδικου μιλησε και απαξιωτικα. για να μην πω για τον αλλο τον αχαρακτιριστο του σκαι.
Τα κανάλια (άρα οι δημοσιογράφοι) και τα πολιτικά κόμματα (άρα οι βουλευτές και τα τσιράκια τους) ζουν από ένα τεράστιο χρέος προς το ελληνικό δημόσιο που δεν πρόκειται να εξυπηρετηθεί ποτέ και το πληρώνουμε εγώ και εσύ και στο μέλλον τα παιδιά μας!

Μη με πεις γραφικό αλλά...για να γυρίει ο ήλιος θέλει δουλειά πολύ! ;)
 
μια ωρα τα βρομοκαναλα χτες παιζαν πρωτη ειδηση τσιτσιπα και αμορε υιου κουλη.
ο πνιγμος και το τραγικο συμβαν του ευρω επαιξαν μετα.
για να μην πω για την προχτεσινη απεργια εργολαβια κυριολεκτικα να την απαξιωσουν.
γλαστρα πρωιναδικου μιλησε και απαξιωτικα. για να μην πω για τον αλλο τον αχαρακτιριστο του σκαι.
O Σκάι είπε τίποτα για την απεργία της ΕΣΗΕΑ? Και μετά κατηγορούσαν την ΕΡΤ επί Τσιπρα. Τώρα που έχουν γινει ίδιοι και χειρότεροι όλα καλα. Μιλάμε για κανονικό γραφείο τύπου της ΝΔ.
 
.big smile. Ετσι ακριβως θα λειτουργήσει το σύστημα. Το διαβάζω και απλα γελάω και ταυτόχρονα αναρωτιέμαι αν ειναι δυνατόν να εφαρμοστούν κατα γράμμα αυτα στην Ελλάδα .
Δεν φταίω εγω για τη δυσπιστία μου . Φταίνε αυτοι ποτ μια ολόκληρη ζωή μου την καλλιέργησαν.
 
Παιδιά σε λίγο καιρό οι ανεμβολίαστοι θα είναι σε καθεστώς κοινωνικής απομόνωσης. Δε θα μπορούν να εργαστούν, να σπουδάσουν, να ταξιδέψουν, να διασκεδάσουν κτλ.
Πρώτη φορά βλέπω τόσο μεγάλη δυναμική ενάντια σε μια κοινωνική ομάδα.
Και αυτό δεν αφορά μόνο τη χώρα μας αλλά όλο τον ανεπτυγμένο κόσμο που αυτή τη στιγμή εμβολιάζεται.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top