Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η αναπτυξη μας χτυπάει την πόρτα .

Πώς θα λειτουργήσουν ξανά οι οίκοι ανοχής από τη Δευτέρα 7 Ιουνίου – Όλα τα μέτρα.
Την επαναλειτουργία των οίκων ανοχής από τη Δευτέρα 7 Ιουνίου ανακοίνωσε ο Άδωνις Γεωργιάδης.
Η Ελλάδα κάνει άλλο ένα μικρό βήμα για την επιστροφή στην κανονικότητα, καθώς την Πέμπτη (13/05) ο υπουργός Ανάπτυξης και Επενδύσεων γνωστοποίησε τον οδικό χάρτη περαιτέρω χαλάρωσης των μέτρων και το άνοιγμα και άλλων δραστηριοτήτων.
Στο πλαίσιο αυτό, οι οίκοι ανοχής θα υποδεχθούν ξανά πελάτες από τη Δευτέρα 7 Ιουνίου, ενώ θα λειτουργήσουν σύμφωνα με το υγειονομικό πρωτόκολλο του 2020.
Αυτό, μεταξύ άλλων, προβλέπει αποφυγή περιττής φυσικής επαφής (όπως η χειραψία), ανοιχτά παράθυρα και πόρτες (εκτός φυσικά του δωματίου συνεύρεσης), έναν πελάτη αυστηρά, ο οποίος μάλιστα θα είναι με το ρολόι στο χέρι, καθώς η παροχή των υπηρεσιών δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 15 λεπτά, ενώ κατά τη σεξουαλική επαφή, θα πρέπει να εφαρμόζονται στάσεις που εξασφαλίζουν… απόσταση και όχι επαφή πρόσωπο με πρόσωπο.

Οι οίκοι ανοχής θα κρατούν επίσης πελατολόγιο όπου θα αναγράφεται το μικρό όνομα και τηλέφωνο επικοινωνίας για λόγους εχεμύθειας, ενώ συνιστάται επίσης η χρήση υφασμάτινης μη ιατρικής μάσκας για όλες τις υπηρεσίες. Μια πρακτική που, όπως σημειώνεται χαρακτηριστικά, θα μπορούσε να ενταχθεί στο πλαίσιο παιγνίου προκειμένου να καταστεί αποδεκτή κατά τη διάρκεια των ερωτικών πράξεων.

.big smile.
Δηλαδη αν ο αλλος ξεπερασει το χρονικο οριο και δεν εχει προλαβει να θυμιατισει
θα τον στελνουν στην ταρατσα να κυνηγαει τις δεκαοχτουρες .think.
 
Η αναπτυξη μας χτυπάει την πόρτα .

Πώς θα λειτουργήσουν ξανά οι οίκοι ανοχής από τη Δευτέρα 7 Ιουνίου – Όλα τα μέτρα.
Την επαναλειτουργία των οίκων ανοχής από τη Δευτέρα 7 Ιουνίου ανακοίνωσε ο Άδωνις Γεωργιάδης.
Η Ελλάδα κάνει άλλο ένα μικρό βήμα για την επιστροφή στην κανονικότητα, καθώς την Πέμπτη (13/05) ο υπουργός Ανάπτυξης και Επενδύσεων γνωστοποίησε τον οδικό χάρτη περαιτέρω χαλάρωσης των μέτρων και το άνοιγμα και άλλων δραστηριοτήτων.
Στο πλαίσιο αυτό, οι οίκοι ανοχής θα υποδεχθούν ξανά πελάτες από τη Δευτέρα 7 Ιουνίου, ενώ θα λειτουργήσουν σύμφωνα με το υγειονομικό πρωτόκολλο του 2020.
Αυτό, μεταξύ άλλων, προβλέπει αποφυγή περιττής φυσικής επαφής (όπως η χειραψία), ανοιχτά παράθυρα και πόρτες (εκτός φυσικά του δωματίου συνεύρεσης), έναν πελάτη αυστηρά, ο οποίος μάλιστα θα είναι με το ρολόι στο χέρι, καθώς η παροχή των υπηρεσιών δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 15 λεπτά, ενώ κατά τη σεξουαλική επαφή, θα πρέπει να εφαρμόζονται στάσεις που εξασφαλίζουν… απόσταση και όχι επαφή πρόσωπο με πρόσωπο.

Οι οίκοι ανοχής θα κρατούν επίσης πελατολόγιο όπου θα αναγράφεται το μικρό όνομα και τηλέφωνο επικοινωνίας για λόγους εχεμύθειας, ενώ συνιστάται επίσης η χρήση υφασμάτινης μη ιατρικής μάσκας για όλες τις υπηρεσίες. Μια πρακτική που, όπως σημειώνεται χαρακτηριστικά, θα μπορούσε να ενταχθεί στο πλαίσιο παιγνίου προκειμένου να καταστεί αποδεκτή κατά τη διάρκεια των ερωτικών πράξεων.

.big smile.
Κάποτε ο Νικολάι Τέσλα είπε... Ασύρματη ενέργεια για όλους.Τωρα έχουμε τον Άδωνη που λέει για ασύρματη πιπ@.Τα καλυτερα μυαλά τελικά είναι Ελληνικά!!!
 
Last edited:

Άδωνις, ο μετανιωμένος: Από τα συλλαλητήρια κατά της Συμφωνίας των Πρεσπών, στις πόζες πλάι στον Ζάεφ!​

View attachment 27054
Θαυμάστε Μακεδονομάχους
Το ξαναλεω ακόμη μια φορα. Πιο γλοιώδες σκουλήκι από τον Άδωνι Γεωργιάδη σε αυτό το πλανήτη δεν υπαρχει. Λύκος ντυμένος με δέρμα προβάτου. Αδίστακτος καιροσκοπος και ψεύτης στο μέγιστο βαθμο. Βγήκε βουλευτής βρίζοντας την ΝΔ. Στην κατάπτυστη συμφωνία των Πρεσπων ούρλιαζε στα κανάλια για προδότες και δοσίλογους και τώρα ποζάρει καμαρωτος διπλα στον Βορειομακεδωνα Ζαεφ. Είναι τόση η ξεφτυλα των κυβερνητικών βουλευτών που όταν μιλάνε για τα Σκόπια λένε " η γειτονική χωρα". Πήραν δεκάδες χιλιάδες ψήφους λέγοντας ότι θα ακυρώσουν την συμφωνία και τώρα αβαβα!!! Ειδικά αυτό το χομπιτ έβγαινε σε όλα τα κανάλια και το έλεγε 50 φορές την ημερα. Αυτοί που τον έβγαλαν πρώτο σε σταυρούς να το ξανακανουν. Μην χάσουμε τέτοιο κελεπουρι. Και όταν αναρωτιέται μέσα του λέει ψέματα στο εαυτό του ο μπαγασας σιγουρα!
 
USA δεν έχω πάει αλλά ένας φίλος μου είπε ότι στο Τέξας οι περισσότεροι το βράδυ ούτε κλειδώνουν τα σπίτια τους.
Μπήκες στην αυλή, χτύπησε ο συναγερμός, σου βγήκε όλη η οικογένεια με τα AR.
Απλά.

Κανένας φίλος από USA για να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει ...

Εντάξει και εγώ το βρίσκω λίγο τραβηγμένο ...
 
USA δεν έχω πάει αλλά ένας φίλος μου είπε ότι στο Τέξας οι περισσότεροι το βράδυ ούτε κλειδώνουν τα σπίτια τους.
Μπήκες στην αυλή, χτήπησε ο συναγερμός, σου βγήκε όλη η οικογένεια με τα AR.
Απλά.

Κανένας φίλος από USA για να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει ...

Εντάξει και εγώ το βρίσκω λίγο τραβηγμένο ...
Μένει ο αδερφός μου στο Τέξας. Στις μεγάλες πόλεις (Χιούστον, Ώστιν, Ντάλας, κλπ), ισχύει ότι κι εδώ. Στα προάστια, είναι πιο χαλαρά τα πράγματα, οικογενειακά, μέχρι 45άρι. Στην επαρχία, μπορεί και να έχουν αντιαρματικό στον αχυρώνα :D:D
Βέβαια μην ξεχνάμε ότι το Τέξας είναι σε έκταση όσο σχεδόν η μισή Ευρώπη...
 
USA δεν έχω πάει αλλά ένας φίλος μου είπε ότι στο Τέξας οι περισσότεροι το βράδυ ούτε κλειδώνουν τα σπίτια τους.
Μπήκες στην αυλή, χτήπησε ο συναγερμός, σου βγήκε όλη η οικογένεια με τα AR.
Απλά.

Κανένας φίλος από USA για να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει ...

Εντάξει και εγώ το βρίσκω λίγο τραβηγμένο ...
Θέλεις επιβεβαιωση. Κάνε τον κόπο και δες βίντεο στο YouTube. Ειδικά στο Τέξας έχει το κάθε σπίτι οπλοστάσιο που έχουμε εμείς σε μια διμοιρία στον στρατο. Επίσης παρα πολλά βίντεο που ανεβάζουν αφορούν όπλα και πυρομαχικά για home defense. Πως θα την ανάψεις στον εισβολέα του σπιτιού χωρίς χωρίς βλαψεις την οικογένεια σου στο διπλανό δωματιο.
 
Μόλις τώρα, με αφορμή την κατάργηση των sms απο αύριο, ρωτάει ο Παπαδάκης την Παγώνη αν εχει στείλει ποτε μήνυμα στο 13033. Όχι ποτε, απαντάει η γλάστρα και γελάνε ολοι μαζι στο στούντιο.....
Για του λόγου το αληθές...
https://www.google.com/url?sa=t&sou...wqsBegQIBBAB&usg=AOvVaw2Sp_rvriV9TZxags8vd-s_
 
USA δεν έχω πάει αλλά ένας φίλος μου είπε ότι στο Τέξας οι περισσότεροι το βράδυ ούτε κλειδώνουν τα σπίτια τους.
Μπήκες στην αυλή, χτύπησε ο συναγερμός, σου βγήκε όλη η οικογένεια με τα AR.
Απλά.

Κανένας φίλος από USA για να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει ...

Εντάξει και εγώ το βρίσκω λίγο τραβηγμένο ...
Εζησε ο αδερφος μου στο τεξας και απο τα λεγομενα του εξαρτατε και απο την περιοχη
Παντως πιο ασφαλισμενος εισαι εαν εισαι λευκος......
Και γενικα ειναι αρκετα μεγαλη η αστυνομευση
Κατι που μου ειπε χαρακτηριστικα ειναι
Σε ελεγχο απο αστυνομια παντα μα παντα τα χερια σου ψηλα να φαινονται καθαρα και μακρια απο τσεπες
Σε βρισκει η σφαιρα πριν καν φανει οτι εχεις πιασει απλα την ταυτοτητα......
 
USA δεν έχω πάει αλλά ένας φίλος μου είπε ότι στο Τέξας οι περισσότεροι το βράδυ ούτε κλειδώνουν τα σπίτια τους.
Μπήκες στην αυλή, χτύπησε ο συναγερμός, σου βγήκε όλη η οικογένεια με τα AR.
Απλά.

Κανένας φίλος από USA για να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει ...

Εντάξει και εγώ το βρίσκω λίγο τραβηγμένο ...
Ο θείος από το usa έχει διαφορά αλλά για προστασία περιστροφο smith&wesson και αν μπει κλέφτης ρίχνει άνετα και είναι καλυμμένος από τον νόμο από όσο μου έχει πει μένει Μασαχουσέτη...
 
Μαγκες να ρωτήσω κάτι. Επειδή ψάχνω στο ίντερνετ αλλα μονο μέσω facebook βρίσκω κάτι, Facebook όμως εγω δεν έχω...
Πώς μπορώ να βρω πληροφορίες για τους ανεξάρτητους κυνηγετικούς συλλόγους της χωρας; Δηλαδη που εδρεύουν, τηλέφωνα κλπ;
 
Τεξανος, κτηνίατρος και τρελαμένος με τα όπλα. Ίσως το μεγαλύτερο κανάλι του είδους στο YouTube. Τον παρακολουθώ από τότε που είχε 1000 συνδρομητές.

Εδώ με τέσσερα δάχτυλα σουγιά στο αυτοκίνητο πας αυτόφωρο.
 
Γέμισε τουρίστες η Ελλάδα λένε στα κανάλια οι κλακαδοροι της κυβέρνησης.
Τους είδα και σήμερα και στο Συνταγμα
και λίγο πιο πριν στην Ομόνοια τώρα που γυρνούσα.Κατι "λεφταδες" αν τους γυρίσεις ανάποδα το πιο ελαφρύ που θα πέσει θα είναι οι ψείρες και το πιο βαρύ τίποτα τσιμπιδακια και φουρκέτες.
Ευτυχώς που δεν έχει κότες στην Αθήνα θα είχαν γίνει άφαντες
 
Βγήκε φωτογραφία η ΠτΔ στον φράχτη στον Έβρο και έπεσαν τα συντρόφια της συριζαιοι και Βαρουφακης να την φανε! Φαίνεται πως δεν έχουμε αρκετά μουσλιμια και αλλά φρούτα στην χώρα και οι τύποι αυτοί θέλουν να αφήσουμε να μπούνε και αλλοι!
 
Μαγκες να ρωτήσω κάτι. Επειδή ψάχνω στο ίντερνετ αλλα μονο μέσω facebook βρίσκω κάτι, Facebook όμως εγω δεν έχω...
Πώς μπορώ να βρω πληροφορίες για τους ανεξάρτητους κυνηγετικούς συλλόγους της χωρας; Δηλαδη που εδρεύουν, τηλέφωνα κλπ;
Υπενθυμίζεται πως τα βασικά τέλη δημοσίου (παράβολο &χαρτόσημο) για τους ΄΄συνεργαζόμενους΄΄ είναι 28 ευρώ για τοπική, 48 για περιφερειακή και 78 για γενική άδεια. Τα υπόλοιπα χρήματα μέχρι τα 165 ή τα 200 ευρώ (!) είναι εισφορές τακτικές και έκτακτες υπέρ Συνομοσπονδίας, Ομοσπονδίας και Συλλόγου.

Για τους ανεξάρτητους κυνηγούς τα τέλη δημοσίου είναι σχεδόν διπλάσια μια και είναι προσαυξημένα κατά 90%! Είναι η γνωστή …τιμωρία που έχει επιβληθεί εδώ και χρόνια κατά των κυνηγών που δεν θέλουν να είναι μέλη των ΄΄συνεργαζόμενων΄΄ κυνηγετικών οργανώσεων.

Αυτή η τιμωρία (της προσαύξησης 90%) αποφασίστηκε την εποχή των παχιών αγελάδων και της παντοδυναμίας Παπαδόδημα (ήταν στέλεχος του Υπουργείου Οικονομικών) ώστε να διασφαλιστεί ο εγκλωβισμός των κυνηγών και αυτομάτως τα έσοδα για τα ταμεία της ΚΣΕ. Ήταν η εποχή που ξεκίνησε η αμφισβήτηση του κυνηγετικού κατεστημένου και όρχησαν να ιδρύονται οι ανεξάρτητοι Κυνηγετικοί Σύλλογοι.

Να που όμως τώρα η ΚΣΕ πέφτει στον λάκκο που έσκαψε η ίδια! Οι ανεξάρτητοι Σύλλογοι μετά τις πρόσφατες εξελίξεις εμφανίζονται δικαιωμένοι! Την επόμενη σαιζόν θα προσφέρουν την κυνηγετική άδεια με μόλις 15-25 (ανάλογα τον Σύλλογο) όταν στους ΄΄συνεργαζόμενους΄΄ θα κοστίζει από 85 έως 125 ευρώ!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top