Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ολοι οι " ΑΚΑΤΑΔΙΩΚΤΟΙ " κανουν τωρα οτι δεν τον ξερουν τον Μενιο Φουρθιωτη . Σαν τον κλεφτη με την γιδα στην πλατη. Εδω τον ετοιμαζαν και για Βουλευτη και εβριζε ολη την αντιπολιτευση τωρα ειναι " αγνωστοs "
Toσοι αστυνομικοι ηταν τοσο καιρο διππλα του εναs να μην καταλαβει τιποτα. Tελικα ολοι " τα εχουν τετρακοσια " μονο που το κατωτατο
οριο σημερα ειναι εξακοσια πενηντα.
 
Ολοι οι " ΑΚΑΤΑΔΙΩΚΤΟΙ " κανουν τωρα οτι δεν τον ξερουν τον Μενιο Φουρθιωτη . Σαν τον κλεφτη με την γιδα στην πλατη. Εδω τον ετοιμαζαν και για Βουλευτη και εβριζε ολη την αντιπολιτευση τωρα ειναι " αγνωστοs "
Toσοι αστυνομικοι ηταν τοσο καιρο διππλα του εναs να μην καταλαβει τιποτα. Tελικα ολοι " τα εχουν τετρακοσια " μονο που το κατωτατο
οριο σημερα ειναι εξακοσια πενηντα.
Μας περνάνε για μπρόκολα . Αλλα κάπου αρχιζω να προβληματίζομαι μηπως τελικα είμαστε.
 
Ολοι οι " ΑΚΑΤΑΔΙΩΚΤΟΙ " κανουν τωρα οτι δεν τον ξερουν τον Μενιο Φουρθιωτη . Σαν τον κλεφτη με την γιδα στην πλατη. Εδω τον ετοιμαζαν και για Βουλευτη και εβριζε ολη την αντιπολιτευση τωρα ειναι " αγνωστοs "
Toσοι αστυνομικοι ηταν τοσο καιρο διππλα του εναs να μην καταλαβει τιποτα. Tελικα ολοι " τα εχουν τετρακοσια " μονο που το κατωτατο
οριο σημερα ειναι εξακοσια πενηντα.
Εδώ παίζει μεγάλη βρώμα! Αυτός ο...χαρωπος μακάρι να την βγάλει για τον...ανεμελο. Γενικά πολύ μπόχα ροζ και ψευτοπρασινη αναδύει το κόμμα της Νέας Δικτατορίας...Αλλά ως συνήθως καθαρή θα την βγάλουν παρ'όλο που είναι χωμένοι μέχρι τα φρύδια στο σκατο.
 
8-11 κιλά αρνί στην σούβλα είναι μιξα σκέτη.
Άμα δεν είναι ένα 14αρι καθαρό χωρίς την συκωταρια τι να το κάνεις...Βάλε 2 κιλά παιδάκια και 8 κιλά λουκάνικα να στουμπωσεις.Μην πεταχτεί κανένας και μου πει ποιός να το φάει...Το αρνί κρύο πάει και το πρωί με τον φραπέ.
Άμα το αρνάκι δεν έχει ένα δάκτυλο θερμοπροσοψη. ......Δεν λέει :p
 
Ρε για ποτέ τρέξανε να ξηλώσουν απ' το σπίτι του Μένιου υπολογιστές, laptop, αρχεία,στικάκια.
Όχι για την αναζήτηση της αλήθειας αλλά σου λέει μην κρύβονται μέσα τίποτα "καρχαρίες" και "σκυλοψαρα" όπως στην λίστα Λαγκάρντ.
Τι είναι αυτό το πράγμα ρε? Που έλεγε και ο Αλέφαντος.
 
Ρε για ποτέ τρέξανε να ξηλώσουν απ' το σπίτι του Μένιου υπολογιστές, laptop, αρχεία,στικάκια.
Όχι για την αναζήτηση της αλήθειας αλλά σου λέει μην κρύβονται μέσα τίποτα "καρχαρίες" και "σκυλοψαρα" όπως στην λίστα Λαγκάρντ.
Τι είναι αυτό το πράγμα ρε? Που έλεγε και ο Αλέφαντος.
Αυτό φίλε μου λέγατε ( Δημοκρατία )
 
Χωρης μουσικη ανηγουν την εστιαση...
Να παει να κανη τι ο ανθρωπος εκει να βλεπει τα ντουβαρια....για τον π@@@@@...ολλοι τους γιατροι και κυβερνουντες
Eγώ φίλε νομίζω πως η μεγάλη πληγή ειναι τα περίπτερα .Πρεπει να τα ξανακλείσουν ! :cool:
 
Χωρης μουσικη ανηγουν την εστιαση...
Να παει να κανη τι ο ανθρωπος εκει να βλεπει τα ντουβαρια....για τον π@@@@@...ολλοι τους γιατροι και κυβερνουντες
Γι αυτήν την κυβέρνηση, οι καλλιτέχνες είναι ξεκάθαρα πολίτες Β' κατηγορίας. Αφ' ενός δεν τους αφήνουν να εργαστούν, αφ' ετέρου, είναι οι μόνοι που λαμβάνουν το βοήθημα 2μιση μήνες μετά από όλους τους άλλους -σε αναστολή- εργαζόμενους.
Η Τέχνη βάζει τον λαό σε σκέψεις και για τον λόγο αυτό, προσπαθούν να την αφανίσουν εντελώς! Ειναι ένας από τους βασικούς τους στόχους -υψηλότερος και απ' το να αφανίσουν το κυνήγι. Οτιδήποτε είναι αυτό που κάνει τον λαό να σκέφτεται, να ονειρεύεται, να ζει, κάνουν τα πάντα για να το εξοντώσουν!
Το θέμα είναι καθαρά πολιτικό και όχι υγειονομικό. Το λένε επιστήμονες παγκοσμίως, υγειονομικοί και πολιτικοί αναλυτές. Αυτά που κάνουν είναι τακτικές ναζιστικού τύπου.
 
Χρειαστηκαν αιωνεs για να βγουν οι ανθρωποι απο το "Κολοσσαιο " και να μπουν στην Τεχνη στα θεατρα και στην Οπερα.
Σημερα οι Νεοταξιτεs τουs γυριζουν πισω. Γι' αυτο οταν ρωτησαν καποτε ,νομιζω το 1938 τον Χιτλερ : Πωs θα τα εφαρμοσουμε ολα αυτα σε καθε χωρα? αυτοs τουs απαντησε : οχι εμειs. θα βρουμε τα καταλληλα " καθαρματα" σε καθε χωρα να τα εφαρμοσουν εκεινοι .
 
Χαζεύω τηλεόραση και εκεί επάνω στο ζάπινγκ ακούω τον παρουσιαστή να λέει.
Ο αγώνας διεκόπη για λίγα λεπτά λόγω ραμαζανιου ώστε οι μουσουλμάνοι παίκτες να φάνε ψωμί και να πιουν νερό.
Και δείχνει η εικόνα καμμιά δεκαριά παίκτες να πίνουν νερό και να τρώνε ψωμί μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Και εκεί που κοιτάω παραξενεμενος συνειδητοποιώ ότι ο αγώνας είναι Ελλάδα Ολυμπιακός Γιάννενα.
Τι έχω χάσει ρε παιδιά?
Κάτι σοβαρό μου έχει ξεφύγει μάλλον........o_Oo_Oo_O
 
Χαζεύω τηλεόραση και εκεί επάνω στο ζάπινγκ ακούω τον παρουσιαστή να λέει.
Ο αγώνας διεκόπη για λίγα λεπτά λόγω ραμαζανιου ώστε οι μουσουλμάνοι παίκτες να φάνε ψωμί και να πιουν νερό.
Και δείχνει η εικόνα καμμιά δεκαριά παίκτες να πίνουν νερό και να τρώνε ψωμί μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Και εκεί που κοιτάω παραξενεμενος συνειδητοποιώ ότι ο αγώνας είναι Ελλάδα Ολυμπιακός Γιάννενα.
Τι έχω χάσει ρε παιδιά?
Κάτι σοβαρό μου έχει ξεφύγει μάλλον........o_Oo_Oo_O
Να πω την αλήθεια εμενα δεν με ενόχλησε αυτο και δεν εχει γίνει μόνο στα δικά μας γηπεδα. Δείχνει σεβασμό στην θρησκεία του αλλου. Αρκεί βέβαια να υπάρχει σεβασμός και από τους αλλους και να μην είναι μονοπλευρος. Πράγμα ολίγον τι δύσκολο όταν έχεις φανατιλες απέναντι σου.
 
Χαζεύω τηλεόραση και εκεί επάνω στο ζάπινγκ ακούω τον παρουσιαστή να λέει.
Ο αγώνας διεκόπη για λίγα λεπτά λόγω ραμαζανιου ώστε οι μουσουλμάνοι παίκτες να φάνε ψωμί και να πιουν νερό.
Και δείχνει η εικόνα καμμιά δεκαριά παίκτες να πίνουν νερό και να τρώνε ψωμί μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Και εκεί που κοιτάω παραξενεμενος συνειδητοποιώ ότι ο αγώνας είναι Ελλάδα Ολυμπιακός Γιάννενα.
Τι έχω χάσει ρε παιδιά?
Κάτι σοβαρό μου έχει ξεφύγει μάλλον........o_Oo_Oo_O
Ετσι κανουν σε ολλοι την ευρωπη.... .drunk.
 
Να πω την αλήθεια εμενα δεν με ενόχλησε αυτο και δεν εχει γίνει μόνο στα δικά μας γηπεδα. Δείχνει σεβασμό στην θρησκεία του αλλου. Αρκεί βέβαια να υπάρχει σεβασμός και από τους αλλους και να μην είναι μονοπλευρος. Πράγμα ολίγον τι δύσκολο όταν έχεις φανατιλες απέναντι σου.
Εχεις Δει τον σαλαχ πολλες φορες να τροι φρατζολα στο γηπεδο
 
Ηλία αυτοί που λες είναι επαγγελματίες που κοστίζουν εκατομμύρια. Δεν μπορείς να τους επιβάλλεις να μην ακολουθήσουν τις επιταγες της θρησκείας τους. Και νομίζω ότι δεν είναι κακό μετα απο μια ημερα δίψας και νηστείας με την δύση του ηλίου να τους επιτρέπει να πιουν νερό και να φάνε μπάρες δημητριακών. Μην τρελαθούμε κιόλας φιλε. Ειναι σαν να λενε σε εναν Ελληνα που παίζει στην Αλ Αχλι να μην νηστεψει για το Πασχα αν γουστάρε να το κανει.
 
Να πω την αλήθεια εμενα δεν με ενόχλησε αυτο και δεν εχει γίνει μόνο στα δικά μας γηπεδα. Δείχνει σεβασμό στην θρησκεία του αλλου. Αρκεί βέβαια να υπάρχει σεβασμός και από τους αλλους και να μην είναι μονοπλευρος. Πράγμα ολίγον τι δύσκολο όταν έχεις φανατιλες απέναντι σου.
Δημήτρη , μάλλον θα διαφωνήσω.
Αυτό που δείχνει είναι , ότι μία μικρή μειοψηφία επιβάλλει τους δικούς της κανόνες στην πλειοψηφία.
Δεν μου κάνει και πολύ σωστό αυτό. Σε σέβομαι ρε φίλε και εσένα και την θρησκεία σου αλλά δεν θα μου αλλάξεις εσύ τον τρόπο που πορεύομαι.
οκ. μπορεί να κάνω και λάθος αλλά έτσι μου βγήκε.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top