Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
8-11 κιλά αρνί στην σούβλα είναι μιξα σκέτη.
Άμα δεν είναι ένα 14αρι καθαρό χωρίς την συκωταρια τι να το κάνεις...Βάλε 2 κιλά παιδάκια και 8 κιλά λουκάνικα να στουμπωσεις.Μην πεταχτεί κανένας και μου πει ποιός να το φάει...Το αρνί κρύο πάει και το πρωί με τον φραπέ.
Και όχι μόνο το πρωι
Και κολατσιό γίνεται στην δουλειά τυλιγμένο στο αλουμινόχαρτο με συνοδεία παγωμένης και καψαλισμενου καρβελιου
Και άσε τους άλλους να παραγγέλνουν τυροκροκετες από τους Γρηγοριδες και τους Βενετίδες .my man.
 
το 7 ώρες εντάξει ,
πόσες μπύρες όμως δεν μας είπες .................. ;) ;) ;)
Τις μπύρες τις έχω κατατάξει στα αναψυκτικά...
Ξεκινάς πρωί με τσίπουρο,μετά κρασάκι.....
Haig.. και μετά σβήνεις με μπυρίτσα Γιώργο..
Αυτή είναι η σωστή σειρά για να γίνεις άχρηστος..για πέταμα.
 
Ω ρε φίλε ,εισαι πρώτος!
Πολλές φορές εχω πει να το κάνω αλλα δεν εδέησα
Πιο παλιά στην γιορτή του πατέρα μου ,του Αγίου Νικολάου, πρεπει να μαζευονταν ανημερα στο σπιτι 35-40 ατομα και άλλοι τόσοι έρχονταν σπαστά τις επόμενες μερες. Ο γέρος διάλεγε 2 αρσενικά κατσίκια και τα ευνουχιζε και τα κράταγε για την γιορτή του. Όταν ερχόταν η ώρα τους ήταν σχεδόν χρονιαρικα και 30άρια φουλ. Στην σούβλα σε σύγκριση με αυτά τα μικρά δεν κλανουν μια , πιστεψτε με!!!
 
.Μ αρεσει που ενας χασάπης ελεγε σήμερα οτι με ένα 10κιλο τρώνε 10 άτομα .sarcastic.
Λογικά θα τρώνε οι 3-4 με δέκακιλο :cool:
Οι άλλοι που περισσεύουν ή θα είναι αφοσιωμένοι στο ίντερνετ
ή θα είναι Συμπέθεροι στα μαχαίρια .think.
 
Πιο παλιά στην γιορτή του πατέρα μου ,του Αγίου Νικολάου, πρεπει να μαζευονταν ανημερα στο σπιτι 35-40 ατομα και άλλοι τόσοι έρχονταν σπαστά τις επόμενες μερες. Ο γέρος διάλεγε 2 αρσενικά κατσίκια και τα ευνουχιζε και τα κράταγε για την γιορτή του. Όταν ερχόταν η ώρα τους ήταν σχεδόν χρονιαρικα και 30άρια φουλ. Στην σούβλα σε σύγκριση με αυτά τα μικρά δεν κλανουν μια , πιστεψτε με!!!
Εγω πρώτος σε πιστεύω .big smile.
 
Ετσι ! Εμεις παίρναμε πάντα 15ακιλα. Αλλο πράμα και αν περίσσευε ,ξέραμε να το αντιμετωπίσουμε και κρύο αμα λαχει να ουμ !
Τα 8 και τα 11 ειναι να γλύψεις κόκαλα .Μ αρεσει που ενας χασάπης ελεγε σήμερα οτι με ένα 10κιλο τρώνε 10 άτομα .sarcastic.
Αν είναι οι 4 vegan και οι 4 γυναίκες, δίκιο έχει!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top