Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μεγάλο γεγονός.Πήγε σημερα επίσκεψη ο " καταξιωμένος" πρωθυπουργος στο
"Σπίτι των αδέσποτων"στην Ηλιούπολη.
Από πίσω κάμερες.,γλυφτες και όλα τα σχετικά.Το βρήκε το σπίτι του από τώρα και κλείνει δωμάτιο γιατί εκεί θα καταλήξει.
 
Μεγάλο γεγονός.Πήγε σημερα επίσκεψη ο " καταξιωμένος" πρωθυπουργος στο
"Σπίτι των αδέσποτων"στην Ηλιούπολη.
Από πίσω κάμερες.,γλυφτες και όλα τα σχετικά.Το βρήκε το σπίτι του από τώρα και κλείνει δωμάτιο γιατί εκεί θα καταλήξει.
Ναι μωρε, παγκόσμια μέρα αδέσποτων σημερα. Γιορτάζει η κάθε σαβούρα που με βιτρίνα τα καημένα τα ζωάκια προσπαθεί με κάθε τρόπο να τσεπωσει μπόλικα ευρουλακια.
 

Μητσοτάκης : Μέχρι τέλος Μαίου θα έχει ψηφιστεί το νομοσχέδιο για τα ζώα συντροφιάς​

Ο πρωθυπουργός ενημερώθηκε για τις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι υπεύθυνοι και οι εθελοντές στο καταφύγιο, το οποίο διαχειρίζεται η Ζωοφιλική Ένωση Ηλιούπολης και τους συνεχάρη για την αγάπη και τη φροντίδα που παρέχουν στα ζώα
Το προσωπικό του καταφυγίου σημείωσε ότι συντάσσεται με τις πρόνοιες του υπό κατάρτιση νομοσχεδίου, που αποβλέπει στην επίλυση πολύπλευρων και χρόνιων προβλημάτων. Σύμφωνα με πληροφορίες ζήτησε από τον πρωθυπουργό να επιμείνει, ειδικά στο θέμα των στειρώσεων.
 
Πάτρα: Αποδοκίμασαν και στο δημαρχείο τον Πέτσα!
Φόβοι για απρόβλεπτα γεγονότα Δύσκολες ώρες για τον Στέλιο Πέτσα στην Πάτρα, καθώς μετά την πρώτη ψυχρολουσία κατά την άφιξη του στην πόλη, παρευρισκόμενοι που αντελήφθησαν ότι βρίσκεται εντός του δημαρχείου, συγκεντρώθηκαν και τον αποδοκίμασαν σκληρά κατά την έξοδο του.
 

Μητσοτάκης : Μέχρι τέλος Μαίου θα έχει ψηφιστεί το νομοσχέδιο για τα ζώα συντροφιάς​

Ο πρωθυπουργός ενημερώθηκε για τις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι υπεύθυνοι και οι εθελοντές στο καταφύγιο, το οποίο διαχειρίζεται η Ζωοφιλική Ένωση Ηλιούπολης και τους συνεχάρη για την αγάπη και τη φροντίδα που παρέχουν στα ζώα
Το προσωπικό του καταφυγίου σημείωσε ότι συντάσσεται με τις πρόνοιες του υπό κατάρτιση νομοσχεδίου, που αποβλέπει στην επίλυση πολύπλευρων και χρόνιων προβλημάτων. Σύμφωνα με πληροφορίες ζήτησε από τον πρωθυπουργό να επιμείνει, ειδικά στο θέμα των στειρώσεων.
Για διαβούλευση λέει το ελεεινό νομοσχέδιο τού φιλοζωου Κούλη και με την κυρατσα από πίσω να τού λέει να μην κάνει πίσω στις στείρωσης από εκεί φαίνεται πόσο πολύ μας μισούν και πόσο μεγάλη μπίζνα είναι η "διάσωση" τον αδέσποτων . Εχθές πήγα την σκυλίτσα μου για το ετήσιο εμβόλιο και τσεκ απ ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα τους επιτρέψουν να ελέγχουν τα ζώα που θα τούς πάνε. Καί με καθησυχάσε γιατί μου είπε έτσι κάνουν ζητάνε είκοσι για να πάρουν τα δέκα.Γι αυτό πρέπει να ψηφίσουμε ΟΛΟΙ στην διαβούλευση άσχετα αν δεν έχουμε σκύλο για να δουν ότι υπάρχει αντίπαλος.
 
Για διαβούλευση λέει το ελεεινό νομοσχέδιο τού φιλοζωου Κούλη και με την κυρατσα από πίσω να τού λέει να μην κάνει πίσω στις στείρωσης από εκεί φαίνεται πόσο πολύ μας μισούν και πόσο μεγάλη μπίζνα είναι η "διάσωση" τον αδέσποτων . Εχθές πήγα την σκυλίτσα μου για το ετήσιο εμβόλιο και τσεκ απ ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα τους επιτρέψουν να ελέγχουν τα ζώα που θα τούς πάνε. Καί με καθησυχάσε γιατί μου είπε έτσι κάνουν ζητάνε είκοσι για να πάρουν τα δέκα.Γι αυτό πρέπει να ψηφίσουμε ΟΛΟΙ στην διαβούλευση άσχετα αν δεν έχουμε σκύλο για να δουν ότι υπάρχει αντίπαλος.
Aπ'όπου κι'αν τους πιάσεις λερώνεσαι ....
 
Ηλία, οι δολοφονίες δεν παραγράφονται. Και πολλές φορές ειναι η πολιτική απόφαση που χρειάζεται για να ξεκινήσει η διαδικασία εξιχνύασης εγκλημάτων που γίνονται λόγω "ιδεολογίας". Δεν καταλαβαίνω που βλέπεις τον αποπροσανατολισμο όταν τα ΜΜΕ γράφουν για τις δολοφονίες στην Μάρφιν.

Εγω ελπιζω να τους βρουν και να τους τιμωρήσουν δεόντος.
Εγω λεο για τον χρονο που βρηκαν να το κανουν αυτο απανο στο σκλυρο λοκ νταουν...με τα κρουσματα στο θεο με τον κοσμο στα καγκελα ....η τωρα βρεθηκε ο μαρτηρας ....αν τα βλεπεις ολλα ωραια παο πασο....μακαρι να ειναι ολλα τυχαια να τους βρουν και να τους βαλουν μεσα για παντα
 
μυνησεις επρεπε να πεφτουν για προτροπη σε κακοποιηση των ζωων .
γιατι αν δεν ειναι κακοποιηση σε ενα υγειες ζωο
να αφαιρεις τα γεννητικα του οργανα τοτε τη ειναι?????
αλλα ποια δικαιοσυνη ποιοι θεσμοι και......
Είναι θέμα τακτικής.
Πετάνε μια φωτοβολίδα, ασχολούνται όλοι με αυτή και στο τέλος την παίρνουν πίσω έχοντας περάσει αυτά που έχουν εξαρχής προγραμματιστεί.
Η στείρωση στα δεσποζόμενα είναι η φωτοβολίδα.
Τα υπόλοιπα διαβάστε.
 
Είπαμε μπορεί να είναι τυράκι για να μην δούμε την φάκα να ψηφίσουμε ΟΛΟΙ αυτό είναι το είπα και θα το λέω πάντα τώρα μας δίνεται η ευκαιρία να μιλήσουμε έστω και από το πληκτρολόγιο μας αφού δεν μπορούμε να βγούμε έξω.
 
Αμα εισαι Ισραηλινος και εχεις κανει το εμβολιο ερχεσαι Ελλαδα και πας οπου
γουσταρεις χωρις καραντινες κ.τ.λ.Αμα εισαι Ελληνας και εχεις κανει το εμβολιο
δεν πας ουτε στο Λιανοκλαδι!Μιλαμε για σοβαρη μελετη τωρα οχι αρχιδι@!!
 
Αμα εισαι Ισραηλινος και εχεις κανει το εμβολιο ερχεσαι Ελλαδα και πας οπου
γουσταρεις χωρις καραντινες κ.τ.λ.Αμα εισαι Ελληνας και εχεις κανει το εμβολιο
δεν πας ουτε στο Λιανοκλαδι!Μιλαμε για σοβαρη μελετη τωρα οχι αρχιδι@!!
Εδώ ρε φιλε έχουν έρθει τουρίστες στα νησια απο Ιταλία , Γαλλία κτλ. Άλλοι με τροχοβιλες κυκλοφορούν όπως και όπου θελουν. Εγώ όμως απαγορεύεται να παω ψάρεμα με το αμάξι αύριο. Το μπουρδελο του Κουλη δεν έχει τελειωμο. Αυτό που έκαναν και με τα μαγαζιά στους τρεις νομούς άλλος τραγελαφος. Και ακόμα παρουσιάζουν τους εαυτούς τους ως επιτυχημένους στην αντιμετώπισή της υγειονομικης κρισης. Σκατα στα μούτρα τους...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top