Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδιά καλημέρα σας από Κύπρο.
Εμείς εδώ νιώθουμε πλέον όπως μας είχαν χαρακτηρίσει κάποτε, δηλαδή σαν"η πουτάνα της Μεσογείου". Οι "φίλοι" μας οι Ευρωπαίοι απλά παίρνουν καλύτερη τιμή...
Κανένας δεν ενδιαφέρεται όχι μόνον για εμάς αλλά γενικά για το δίκαιο. Ότι κάνουμε θα το κάνουμε μόνοι μας και από ότι βλέπετε προς το παρόν τα κάνουμε θάλασσα.
Tο πρόβλημα δεν είναι τ'ότι τα κάνουμε θάλασσα .....
Η τραγωδία έγκειται στ'ότι ενώ ξέρουμε ότι αυτοί που ψηφίζουμε θα τα κάνουν θάλασσα τους ψηφίζουμε !!!
Γιατί ;
Δέσμιοι των κομματικών μας παθών βάζουμε το κόμμα πάνω απο το καλό των παιδιών μας των ιδίων και της άμοιρης Κύπρου ......
 
Tο πρόβλημα δεν είναι τ'ότι τα κάνουμε θάλασσα .....
Η τραγωδία έγκειται στ'ότι ενώ ξέρουμε ότι αυτοί που ψηφίζουμε θα τα κάνουν θάλασσα τους ψηφίζουμε !!!
Γιατί ;
Δέσμιοι των κομματικών μας παθών βάζουμε το κόμμα πάνω απο το καλό των παιδιών μας των ιδίων και της άμοιρης Κύπρου ......
ΑΥΤΟ!!!
 
Tο πρόβλημα δεν είναι τ'ότι τα κάνουμε θάλασσα .....
Η τραγωδία έγκειται στ'ότι ενώ ξέρουμε ότι αυτοί που ψηφίζουμε θα τα κάνουν θάλασσα τους ψηφίζουμε !!!
Γιατί ;
Δέσμιοι των κομματικών μας παθών βάζουμε το κόμμα πάνω απο το καλό των παιδιών μας των ιδίων και της άμοιρης Κύπρου ......
Όπως τα λες φίλε Λάμπη!
 
Πρεπει να το διαβασεις SOS Ελικώνα
Υπογραφές μαζεύουμε οχι like
Η κορυφογραμμή του Ελικώνα(Δήμος Αλιαρτου) τις επόμενες μέρες περνάει από διαβούλευση για την τοποθέτηση των ανεμογεννητριών.
Από αυτό το έργο επηρεάζεται το φυσικό περιβάλλον και για κάθε έργο το οποίο θα πραγματοποιείται το μικρό κλίμα της περιοχής...
Περιοχή της Βοιωτίας πρέπει να πάψει να δίνει την εντύπωση πως είναι μια περιοχή με κατοίκους που αδιαφορούν για τον τόπο τους και είναι ευκαιρία να δράσουμε...Όλοι μαζί.
Εικόνα 1:το μοναδικό γεωλογικό σχήμα της κορυφογραμμή θα καταστραφεί.
Εικόνα 2:Το αρχαίο πηγάδι η Ιπποκρήνη για το οποίο τόσα έχει γράψει ό Ησίοδος θα χάσει την ζωτικότητα του για το βρίσκεται μόλις 100μ από την κορυφογραμμή...Επίσης είναι σημαντικός αρχαιολογικός χώρος.
Εικόνα 3:Ένα πανέμορφο δάσος στολισμένο με την σπάνια Κεφαλληνιακή ελάτη θα χαθεί για να ανοίξουν δρόμους αλλά και με το άνοιγμα των 7 γηπέδων 3500μ2 το καθένα.
Εικόνα 4: Μονοπάτια που εξυπηρετούν στην ανάβαση πεζοπόρων και ορειβατών θα καταστραφούν και θα συμβάλλει αρνητικά στην οικονομία της τοπικής κοινωνίας...
Επίσης ένα μεγάλο δύκτιο μονοπατιών πολιτιστικού χαρακτήρα θα εξαφανιστεί...
Εικόνα 5&6:Μία από τις 7 ανεμογεννήτριες θα κατασκευαστεί σύμφωνα με την ορθοστατική φωτογραφία της περιβαντολογικης μελέτης πού έχει αναρτήσει η εταιρεία ακριβώς στον Βωμό του Διός...προφανώς κανένας δεν έχει ανέβει εκεί για να διαπιστώσει ότι πρόκειται για αρχαιολογικό χώρο και εθελοτυφλούν στο άκουσμα της ύπαρξης αυτών...
Εικόνα 7:Η κληρονομιά που θα αφήσουμε για τις επόμενες γενιές
Ο Ελικώνας χρειάζεται την φωνή σου για να ακουστεί...
FB_IMG_1602884195886.jpgFB_IMG_1602884204168.jpgFB_IMG_1602884212035.jpgFB_IMG_1602884223802.jpg
 
Πάντως είναι απίστευτο το πόσο εύκολο είναι να παραπλανηθεί η προσοχή των πολιτών. Τόσους μήνες έχουμε κολλήσει με την επιθετικότητα της Τουρκίας κλπ και αγνοούμε άλλα σημαντικά πράγματα που γίνονται γύρω μας.
 
Πάντως είναι απίστευτο το πόσο εύκολο είναι να παραπλανηθεί η προσοχή των πολιτών. Τόσους μήνες έχουμε κολλήσει με την επιθετικότητα της Τουρκίας κλπ και αγνοούμε άλλα σημαντικά πράγματα που γίνονται γύρω μας.
Όπως ;
Τουρκία και Κορωνιός με τις όποιες συνέπειες σε οικονομία και εργασιακά, μονοπωλούν την επικαιρότητα.
 
Τι χαστούκι έφαγε πατρίδα???
Αυτο ψάχνω να βρω κι εγω. .yel.
Να σου πω κατι ρε Θοδωρή,τουλάχιστον να μην λένε αυτες τις μαλακίες. Δεν εχω ορεξη να βασανιζω το μυαλο μου με πράγματα που εχω καταλαβει απο χρονια . Όταν όμως ακούω τέτοιες αρλούμπες , ταραζεται το μέσα μου,κάτι παθαίνω..big smile.
 
Αυτο ψάχνω να βρω κι εγω. .yel.
Να σου πω κατι ρε Θοδωρή,τουλάχιστον να μην λένε αυτες τις μαλακίες. Δεν εχω ορεξη να βασανιζω το μυαλο μου με πράγματα που εχω καταλαβει απο χρονια . Όταν όμως ακούω τέτοιες αρλούμπες , ταραζεται το μέσα μου,κάτι παθαίνω..big smile.
Είναι η ώρα να ξεκινήσεις προς τά πάνω να χαλαρώσεις .yelling.
 
Χρονια και χρονια ...και χρονια, τα ιδια σκηνικα.. Οι οικογενειοκρατιες σε ολο το μεγαλειο... Αποπροσανατολισμος απο τα πραγματικα προβληματα, δημιουργια "τεχνικων" θεματων, λογια για τη λαϊκη καταναλωση και ουσια ΜΗΔΕΝ...κλπ, κλπ,κλπ.... ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.......
 

Αυτή η χώρα, η Ελλάδα, δεν σώζεται...​

Άσπρα - κόκκινα - κίτρινα - μπλέ.
Σωτήρες όλων των αποχρώσεων και δίπλα ο Οθωμανός έχει κόψει καπίστρι (και οι "φίλοι" σφυρίζουν αδιάφοροι)

".....Για την ιστορία, η διάταξη που αθωώνει την κακοδιαχείριση από του ΟΤΑ ψηφίστηκε από τη ΝΔ, τον ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ......"

https://www.naftemporiki.gr/story/1648225/auti-i-xora-i-ellada-den-sozetai
 
Καλησπέρα, κάτι που ακούγεται τις τελευταίες ώρες είναι ότι είναι στα σκαριά και για την Αττική, απαγόρευση κυκλοφορίας μετά τα μεσάνυχτα. Μαζί με την αλλαγή της ώρας, αυτό σημαίνει πως υπάρχει πρόβλημα στις μετακινήσεις για το κυνήγι.Παραδειγμα: Κάποιος που θα θέλει να πάει στην Αταλάντη η οποία είναι περίπου 2 ώρες παρά κάτι από Αθήνα, θα πρέπει να φυγ ει 4 μιση το πρωι, πράγμα το οποίο θα απαγορεύεται. Θα υπάρχει εξαίρεση σε αυτές τις περιπτώσεις; Κι αν ναι με ποιό τρόπο;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top