Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μπραβο στο παληκαρι. Και σ'εσενα Κωστα που το ανεβασες εδω. Προσωπικα εγω θα το δειξω και σε δικους μου ανθρωπους. ''ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ''.
Απ'τον καιρό που έσβησαν τα μπακάλικα της γειτονιάς και κυριάρχησαν τα supermarket -hypermarket των εκτυφλωτικών φώτων
καί της ''αφθονίας '' προσφορών έχουμε πνιγεί στα σκουπίδια -προιόντα και τον καρκίνο ....
Πέρυσι πήγα πρώτες βοήθειες με δηλητηρίαση από σοκολάτα με παραποιημένες ημερομηνίες .
Η σαλμονέλα πάει σύννεφο σε κοτόπουλα supermarket εδώ ξένων συμφερόντων που επιβάλλει στα ΜΜΕ
απαγόρευση δημοσίευσης απειλώντας με διακοπή διαφημίσεων ....
Ο κρατικός έλεγχος απο λειτουργούς μπορεί να γίνει απο τα γραφεία του υπουργείου με μπόνους 100-200 ευρώ δωρεάν ψώνισμα ........
 
Να ηταν μονο τα ψαρια τι καλα που θα ηταν..αναθεμα κ αν ξερουμε τι αγοραζουμε κ τι τρωμε...
Χοντρη κοροιδια παντως κ αντε να το ξεχωρισεις...Μπραβο στο παιδι κ μακαρι να κανει κατι αλλα οπου βασιλευει το χρημα......
 
Την ώρα που μαθήματα όπως η Κοινωνιολογία και τα Καλλιτεχνικά δεν «χωράνε» στα σχολεία της χώρας, το άθλημα του cheerleading θα μπορεί να παρουσιάζεται πλέον στους μαθητές των ελληνικών σχολείων, μετά από σχετική εγκύκλιο του υπουργείου Παιδείας.
Και είπεν το υπουργείο : Η υπηρεσία μας, στο πλαίσιο διάδοσης του αθλητικού πνεύματος και της ενασχόλησης των νέων παιδιών με τον αθλητισμό, εγκρίνει την άδεια εισόδου σε σχολικές μονάδες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, για το σχολικό έτος 2020-2021, στους εκπροσώπους της ΕΟΤ-ΑΟΧ»
Και για όσους δεν κατάλαβαν τι είναι το cheerleading… ελληνιστί είναι οι τσιρλίντερς που βλέπουμε σε αγώνες μπάσκετ να χορεύουν στα διαλείμματα.
Είναι οι μαζορέτες που βλέπουμε σε αμερικανικές ταινίες να κάνουν ακροβατικά και να χορεύουν προς… τέρψιν του ανδρικού πληθυσμού.
Ετσι, λοιπόν, μια «αμερικανιά» μας έρχεται για να συμπληρωθεί η ελληνική εκπαίδευση η οποια δεν ειχε αλλα προβλήματα αφου εχει πετύχει στο σκοπό της , ώστε να ασχολείται με τις μαζορέτες.
Ενα σόου που ερχεται τοσο απο τα κολέγια και τους αγώνες μπάσκετ της Αμερικής και δεν εχει καμια σχεση με αθλητισμό αλλα με θέαμα προς τέρψη .
Ποιος ο λόγος , ποιός ο σκοπός και ποια η αναγκαιότητα μπορεί να μας εξηγήσει κάποιος ;
Εκτός κι αν ....τώρα που η Ελλάδα μεγάλωσε υπήρξε χώρος και για το τσιρλίντινγκ!

photo upload
 
Την ώρα που μαθήματα όπως η Κοινωνιολογία και τα Καλλιτεχνικά δεν «χωράνε» στα σχολεία της χώρας, το άθλημα του cheerleading θα μπορεί να παρουσιάζεται πλέον στους μαθητές των ελληνικών σχολείων, μετά από σχετική εγκύκλιο του υπουργείου Παιδείας.
Και είπεν το υπουργείο : Η υπηρεσία μας, στο πλαίσιο διάδοσης του αθλητικού πνεύματος και της ενασχόλησης των νέων παιδιών με τον αθλητισμό, εγκρίνει την άδεια εισόδου σε σχολικές μονάδες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, για το σχολικό έτος 2020-2021, στους εκπροσώπους της ΕΟΤ-ΑΟΧ»
Και για όσους δεν κατάλαβαν τι είναι το cheerleading… ελληνιστί είναι οι τσιρλίντερς που βλέπουμε σε αγώνες μπάσκετ να χορεύουν στα διαλείμματα.
Είναι οι μαζορέτες που βλέπουμε σε αμερικανικές ταινίες να κάνουν ακροβατικά και να χορεύουν προς… τέρψιν του ανδρικού πληθυσμού.
Ετσι, λοιπόν, μια «αμερικανιά» μας έρχεται για να συμπληρωθεί η ελληνική εκπαίδευση η οποια δεν ειχε αλλα προβλήματα αφου εχει πετύχει στο σκοπό της , ώστε να ασχολείται με τις μαζορέτες.
Ενα σόου που ερχεται τοσο απο τα κολέγια και τους αγώνες μπάσκετ της Αμερικής και δεν εχει καμια σχεση με αθλητισμό αλλα με θέαμα προς τέρψη .
Ποιος ο λόγος , ποιός ο σκοπός και ποια η αναγκαιότητα μπορεί να μας εξηγήσει κάποιος ;
Εκτός κι αν ....τώρα που η Ελλάδα μεγάλωσε υπήρξε χώρος και για το τσιρλίντινγκ!

photo upload
Εγώ δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους γυμναστές ότι θα περιοριστούν μόνο στο τσιρλιντινγκ.
 
Εγώ δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους γυμναστές ότι θα περιοριστούν μόνο στο τσιρλιντινγκ.
Aυτό ακριβώς προωθούν Βασίλη .
Ασωτεία ,διαστροφή κλπ Αυτό προωθούν κεκαλλυμένα με πρόσχημα τον .....εκσυγχρονισμό !!
Η δεξιά φώτο του Δημήτρη είναι χαρακτηριστική του ........αθλήματος .
 
Aυτό ακριβώς προωθούν Βασίλη .
Ασωτεία ,διαστροφή κλπ Αυτό προωθούν κεκαλλυμένα με πρόσχημα τον .....εκσυγχρονισμό !!
Η δεξιά φώτο του Δημήτρη είναι χαρακτηριστική του ........αθλήματος .
Γιατί η αριστερή ;;;;;!
 
Εμένα πάντως την περασμένη εβδομάδα που έφαγα ένα ολόκληρο δίλιτρο παγωτό του lidl, ολόκληρο το βράδυ τσιρλίντινγκ με πήγε...
Cheerlead(l)-ing,όπου ing σημαίνει διάρκεια.Είδες πως κολλάνε ορισμένα πράγματα;:D.yel.
 
Εγώ δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους γυμναστές ότι θα περιοριστούν μόνο στο τσιρλιντινγκ.

Δεν θα ασχοληθούν οι γυμναστές του σχολείου με αυτό το γαμάτο άθλημα .
Η εγκύκλιος αναφέρει πως θα γίνεται απο επιλεγμένους εκπροσώπους της ομοσπονδίας τσιρλιντινγκ ,αλλα με την παρουσία γυμναστή που θα εχει ορίσει ο διευθυντής του σχολείου,αφού εχει προηγηθεί συνεννόηση του σχολείου με τους ανθρώπους της ομοσπονδίας και με τον συντονιστή εκπαιδευτικού έργου φυσικής αγωγής .
Πολύ συνεννόηση ρε παιδάκι μου να ουμ ..... .yel.
 
Last edited:
Δεν ασχοληθούν οι γυμναστές του σχολείου με αυτό το γαμάτο άθλημα .
Η εγκύκλιος αναφέρει πως θα γίνεται απο επιλεγμένους εκπροσώπους της ομοσπονδίας τσιρλιντινγκ ,αλλα με την παρουσία γυμναστή που θα εχει ορίσει ο διευθυντής του σχολείου,αφού εχει προηγηθεί συνεννόηση του σχολείου με τους ανθρώπους της ομοσπονδίας και με τον συντονιστή εκπαιδευτικού έργου φυσικής αγωγής .
Πολύ συνεννόηση ρε παιδάκι μου να ουμ ..... .yel.
"Μπερδεμένα πράγματα" ... που έλεγε και μιά ψυχή ...
 
Ε όχι και βασανισμός το κυνήγι. Φουλ προπαγάνδα είναι αυτές οι οργανώσεις. Όλη μέρα δεν πρέπει να κάνουν τίποτα άλλο απ' το αν ασχολούνται με τον αποπροσανατολισμό του κόσμου
Κάπως έτσι γεμίσαμε με χορτοφάγους.
 
Κάπως έτσι γεμίσαμε με χορτοφάγους.

Κι όμως έχει απήχηση όλο αυτό φίλε μου. Βλέπω εγώ τα νέα παιδιά που έρχονται στο μαγαζί κάθε μέρα και μου λένε αχ τα καημένα τα ζωάκια κτλ. Πιάνει δηλαδή όλη αυτή η προπαγάνδα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top