Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο Τούρκος είναι μεγάλος εχθρός της Ελλάδας αλλά.... όχι μεγαλύτερος εχθρός από όσους Έλληνες πολιτικούς γνώρισα στα 35 χρόνια που ζω.
Διότι οι Τούρκοι πάντα ήταν εχθροί μας φανερά.
Οι 300 της Βουλής πάντα το έπαιζαν σωτήρες ενώ έκλεβαν και κατέστρεφαν την χώρα.

Οι προδότες είναι χειρότεροι του εχθρού.
Διότι τον παίζουν φίλοι και πατριώτες ενώ είναι λαμόγια και εφιάλτες.

Και το κακό είναι ότι εγώ κι εσυ είμαστε υποχρεωμένοι να πάμε να πολεμήσουμε διότι έχουμε παιδιά, έχουμε γονείς έχουμε αδέρφια και έχουμε πατρίδα.

Ωστόσο αυτοί(οι πολιτικοί μας)Θα είναι στην Ελβετία με το πρώτο αεροπλάνο.
Αφήνουμε τους λιποτάκτες να ρυθμίζουν τη ζωή μας και να μας διατάζουν ανάλογα το δικό τους συμφέρον.

Μας κατέστρεψαν τις ζωές και μεις στεκόμαστε προσοχή.

Ημιαναπαυση....

Και αναρωτιέμαι όταν θα πέφτουμε υπέρ πίστεως και πατρίδος θα είναι υποχρεωτικό να φοράμε μασκα;

Θα μας βάζουν και τότε πρόστιμο 150ευρώ;
.shake hands..shake hands..shake hands.
 
"Άμα ζήσω θα τους γαμήσω,άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο! " - Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης.
Χωρίς λογοκρισία παρακαλώ. Έτσι πιστεύω ότι νιώθει το σύνολο των μελών του forum.
Δε βαριέστε, το πολύ πολύ να ξεκινήσει φέτος το κυνήγι κανένα μήνα νωρίτερα....sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Τι αξια εχει ο γαμος στην αγαπη μας μπροστα....
Ειναι και αλλοι παντρεμενοι και ομως ζουνε χωριστα...
Ζαμπετας!Η μονη οπτικη γωνια που μπορουμε να ασχοληθουμε
τωρα επι του θεματος,ειναι με ποσα γραμμαρια πεφτει ο Τουρκος....
Ελπιζω να μην ακουσω τιποτα παλι για 28 γραμμαρια.sarcastic.
 
Τι αξια εχει ο γαμος στην αγαπη μας μπροστα....
Ειναι και αλλοι παντρεμενοι και ομως ζουνε χωριστα...
Ζαμπετας!Η μονη οπτικη γωνια που μπορουμε να ασχοληθουμε
τωρα επι του θεματος,ειναι με ποσα γραμμαρια πεφτει ο Τουρκος....
Ελπιζω να μην ακουσω τιποτα παλι για 28 γραμμαρια.sarcastic.
Από ν.6 36γρ. επινικελωμένο σκάγι με 5% αντιμόνιο και πάνω (αφήστε την φαντασία σας ...ελεύθερη) .sarcastic.
 
Σε τέτοια θέματα δεν μαρεσει να γράφω αλλά επειδή όλοι πολεμανε από τις διακοπές τους στην Μυκονο(δεν έχω τίποτα με το πανέμορφο νησί) και υστερα από μια νταμιτζανα ουίσκι(παρεπιπτόντως το αγαπημένο μου ποτο), επειδή κάποιες μανάδες και οικογένειες ανησυχουν γιατί έχουν δικα τους παιδια τέτοια ώρα σε επαγρύπνηση πως είναι όλα καλά και έτσι θα παραμεινουν, όλα τα αλλά είναι για τους χασομερηδες του ιντερνετ!
Οι επαναστάτες του fb και των μέσων κοινωνικής δικτύωσης καλύτερα θα είναι να το βουλωσουν γιατί με την πρώτη οβιδα θα τρέχουν να κρυφτούν σε καμιά τρύπα από τον φόβο τους. Προσωπικά θα ήμουν υπερήφανος να θυσίασω την ζωή μου για την πατρίδα εάν αυτό έπιανε τόπο. Ο πόλεμος είναι ότι χειρότερο μπορεί να τύχει σε μια χώρα, έχασα και τους δύο παππούδες μου στην Αλβανία και η γιαγιά μου χήρα 23 χρόνων με 3 παιδιά. (ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟΊ ΠΕΙΝΑ ΚΑΚΟΥΧΊΕΣ ΚΑΙ Ό ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΠΕΘΑΊΝΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ) Γι'αυτό ρωτήστε κάνα γέροντα να σας πει τι σημαίνει πόλεμος και τι συνέπειες έχει. Και όσο για τους υπερπατριώτες που θα φωνάζουν αέρα και θα σκορπανε οι τουρκαλαδες είναι για γέλια Ω ΕΛΛΑΔΑ ΑΡΧΑΙΩΝ ΧΩΡΑ ΤΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΩΡΑ.
 
Προσωπικα πιστευω πως ολοι εδω μεσα εχουμε υπηρετησει σε αξιομαχα οπλα κ ολοι εχουμε ακουσει ιστοριες παπουδων η πατεραδων η εχουμε χασει προγονους ειτε απο Γερμανο ειτε απο Τουρκο ειτε απο Βουλγαρο ειτε απο Εβραιο.Το να πολεμησεις λοιπον για αυτους που χαθηκαν,για την οικογενεια σου η τη σημαια το θεωρω υψιστη τιμη!Αλλα εχετε καταλαβει ρε παιδια γιατι πανε να μας βαλουν παλι να σκοτωθουμε;Για τα πετρελαια κ για το ποιος θα τα ΣΥΝεκμεταλευτει με τους καρχαριες!Υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που θα πολεμαγαν γι αυτο το σκοπο κ για τον ΚΟΥΛΗ κ τους ΤΣΙΠΡΕΣ;Εγω παντως οχι.Θα μου πεις δεν προκειται να σε ρωτησουν αν θες
 
Οι επαναστάτες του fb και των μέσων κοινωνικής δικτύωσης καλύτερα θα είναι να το βουλωσουν γιατί με την πρώτη οβιδα θα τρέχουν να κρυφτούν σε καμιά τρύπα από τον φόβο τους. Προσωπικά θα ήμουν υπερήφανος να θυσίασω την ζωή μου για την πατρίδα εάν αυτό έπιανε τόπο. Ο πόλεμος είναι ότι χειρότερο μπορεί να τύχει σε μια χώρα, έχασα και τους δύο παππούδες μου στην Αλβανία και η γιαγιά μου χήρα 23 χρόνων με 3 παιδιά. (ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟΊ ΠΕΙΝΑ ΚΑΚΟΥΧΊΕΣ ΚΑΙ Ό ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΠΕΘΑΊΝΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ) Γι'αυτό ρωτήστε κάνα γέροντα να σας πει τι σημαίνει πόλεμος και τι συνέπειες έχει. Και όσο για τους υπερπατριώτες που θα φωνάζουν αέρα και θα σκορπανε οι τουρκαλαδες είναι για γέλια Ω ΕΛΛΑΔΑ ΑΡΧΑΙΩΝ ΧΩΡΑ ΤΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΩΡΑ.
Αδερφε ο κοσμος κ τωρα πεθαινει στους δρομους απο πεινα κ δεν εχουμε πολεμο(εμφανη τουλαχιστον)!Κ η Ελλας δεν βγαζει μαλακες αλλα τα πιο λαμπρα μυαλα που στο εξωτερικο αναδυκνυονται,απλα μας εκαναν βολεψακηδες,παρτακηδες κ ο καθενας να κοιταει την επιβιωση του.
 
Αδερφε ο κοσμος κ τωρα πεθαινει στους δρομους απο πεινα κ δεν εχουμε πολεμο(εμφανη τουλαχιστον)!Κ η Ελλας δεν βγαζει μαλακες αλλα τα πιο λαμπρα μυαλα που στο εξωτερικο αναδυκνυονται,απλα μας εκαναν βολεψακηδες,παρτακηδες κ ο καθενας να κοιταει την επιβιωση του.
Παναγιώτη συμφωνώ με όσα γράφεις απολύτως. Το αποτέλεσμα είναι που μετράει όμως, και ο σημερινός Έλληνας δεν είναι ότι πρέπει.....Μήπως ο Ηλίας έχει δίκιο; Σκέψου το λίγο χωρίς να θίγεσαι ,ως Έλληνας εννοώ
 
Εγκατέλειψαν το Καστελόριζο οι τουρίστες – «Ελάτε για διακοπές» «Το Καστελόριζο είναι ασφαλής προορισμός» λέει ο αντιδήμαρχος

https://www.police-voice.com/


Υπό τον φόβο αναταραχών και θερμού επεισοδίου, 100 τουρίστες μεταξύ των οποίων Βέλγοι, Ιταλοί και Γερμανοί τουρίστες, εγκατέλειψαν το Καστελόριζο, τη στιγμή που η κοινωνία παρακολουθεί με κομμένη την ανάσα την αντίδραση της Ελλάδας στις τουρκικές προκλήσεις.

Ο θόρυβος από ελληνοτουρκικές αερομαχίες πάνω από το νησί επί δύο ώρες, το απόγευμα της Δευτέρας, κατατρόμαξε τους τουρίστες οι οποίοι παρακολούθησαν φοβισμένοι τις εξελίξεις στα ΜΜΕ, με αποτέλεσμα να φύγουν από την περιοχή, άρον άρον.

Έξω από τα τουριστικά πρακτορεία σχηματίστηκαν ουρές από τουρίστες που ήθελαν να βγάλουν εισιτήριο επιστροφής με το πρώτο καράβι για Ρόδο, ενώ την ίδια στιγμή τα τηλέφωνα πέφτουν «βροχή»: «Μας ρωτούν πως είναι τα πράγματα ενώ κάποιοι προχωρούν σε ακυρώσεις για τον Αύγουστο. Το απόγευμα της Τρίτης είχαμε κίνηση από τουρίστες που έκοβαν εισιτήριο για να φύγουν με το καράβι το πρωί της Τετάρτης», δήλωσε στο ethnos.gr, ο τουριστικός πράκτορας του νησιού, Κωνσταντίνος Παπουτσής.
Το τηλεφώνημα από υπερπολυτελή θαλαμηγό
Ο κ. Παπουτσής αναφέρθηκε στο τηλεφώνημα που δέχτηκε από καπετάνιο υπερπολυτελούς θαλαμηγού, η οποία πλέει ανοιχτά της Κύπρου και θα έδενε σύντομα στο Καστελόριζο: «Με ρώτησε αν είναι ασφαλές να δέσει στο νησί με όλα αυτά που ακούει και διαβάζει. Χρειαζόμαστε στήριξη από την Πολιτεία. Είμαστε ένας ασφαλής προορισμός. Ήδη χάσαμε ενάμιση μήνα και αν χάσουμε και τον Αύγουστο πολλές οικογένειες δεν θα μπορέσουν να βγάλουν τον χειμώνα. Όταν κάποιος κάθεται μπροστά στην τηλεόραση και το ίντερνετ και βομβαρδίζεται από ειδήσεις τρόμου είναι λογικό να φοβηθεί και να ακυρώσει και να μην έρθει στο νησί».

«Ελάτε για διακοπές» – «Το Καστελόριζο είναι ασφαλής προορισμός»
Ο αντιδήμαρχος Μεγίστης, Δημήτρης Αχλαδιώτης μίλησε για τις αερομαχίες που τάραξαν τους επισκέπτες, όχι όμως και τους ίδιους οι οποίοι είναι συνηθισμένοι σε τέτοια φαινόμενα: «Οι ντόπιοι δεν φοβούνται. Έχουν συνηθίσει. Είναι στο πετσί μας. Ζούμε με αυτό. Κρατάει χρόνια αυτή κολόνια. Σε καθημερινή βάση έχουμε αερομαχίες και παραβιάσεις στη θάλασσα. Η Τουρκία είναι απέναντί μας στα 800 μέτρα. Βέβαια, οι αερομαχίες τις περισσότερες φορές ήταν μικρότερης διάρκειας, συνήθως 5 λεπτών. Αυτήν τη φορά διήρκησαν δύο με δυόμιση ώρες».
Ταυτόχρονα, ο κ. Αχλαδιώτης τονίζει ότι το φαινόμενο μαζικής αποχώρησης ήταν λυπηρό και ανούσιο, καθώς το Καστελόριζο είναι ασφαλής προορισμός: «Παλιότερα τέτοια εποχή είχαμε πάνω από 1.000 τουρίστες στο νησί. Τη Δευτέρα, βλέπαμε κίνηση στα πρακτορεία του νησιού με κόσμο να ψάχνει τρόπο να αποχωρήσει. Να σου φύγει ο τουρίστας και να ψάχνεις πελάτη με το κιάλι είναι κάτι άσχημο. Το Καστελόριζο είναι ασφαλής προορισμός. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Και οι δυνάμεις που έχει πάνω το νησί είναι αρκετές για να προστατέψουν το νησί. Ελάτε για διακοπές στο Καστελόριζο. Συνεχίζουμε να σας περιμένουμε».
 
Και εγω θα έφευγα από οποιοδηποτε νησί αν ήμουν ξένος τουρίστας. Σαν ελληνας αν είναι να γίνει πόλεμος είτε στο Καστελλόριζο με βρει είτε στην Θεσσαλονικη λίγο με νοιάζει. Πάμε Καστελλόριζο ή Λήμνο στο άνοιγμα?
 
Τι αξια εχει ο γαμος στην αγαπη μας μπροστα....
Ειναι και αλλοι παντρεμενοι και ομως ζουνε χωριστα...
Ζαμπετας!Η μονη οπτικη γωνια που μπορουμε να ασχοληθουμε
τωρα επι του θεματος,ειναι με ποσα γραμμαρια πεφτει ο Τουρκος....
Ελπιζω να μην ακουσω τιποτα παλι για 28 γραμμαρια.sarcastic.
Θα σου πω εγώ με τη πέφτει ο τούρκος.....Πυρίτιδα ως το ύψος του super fiocchi με "κοψψίδια" από μολύβι ζυγοστάθμησης......παλιά κόλπα από 2 ντόπιους εδώ !!
Ο ένας ήταν ο μακαρίτης ο πατέρας μου .cofee. :cool: :cool: .sarcastic.
 
Και εγω θα έφευγα από οποιοδηποτε νησί αν ήμουν ξένος τουρίστας. Σαν ελληνας αν είναι να γίνει πόλεμος είτε στο Καστελλόριζο με βρει είτε στην Θεσσαλονικη λίγο με νοιάζει. Πάμε Καστελλόριζο ή Λήμνο στο άνοιγμα?
.shake hands..shake hands..shake hands.
 
Και εγω θα έφευγα από οποιοδηποτε νησί αν ήμουν ξένος τουρίστας. Σαν ελληνας αν είναι να γίνει πόλεμος είτε στο Καστελλόριζο με βρει είτε στην Θεσσαλονικη λίγο με νοιάζει. Πάμε Καστελλόριζο ή Λήμνο στο άνοιγμα?
Λημνο για αγριοκουνελα συναδελφε!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top