Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κάνεις μπάρμπεκιου Μεγάλη Παρασκευή; Δεν συζητείται, προοδευτισμός.
Κάνεις τον Καραγκιόζη στην παρέλαση; Προοδευτισμός!
Καις την Ελληνική Σημαία; Προοδευτισμός! Δίνεις το όνομα της Μακεδονίας; Προοδευτισμός!
Αφελληνίζεις την Παιδεία; Προοδευτισμός!
Τρως πιτογυρα έξω από δομή μεταναστών; Κτηνωδία και σαδισμός!
Θα δούμε και άλλα πολλά στην νέα ταινία Ελλαδισταν . Έχουν γραφτή πάρα πολλες μελέτες από ξένους και ΕΛΛΗΝΕΣ καταξιωμενους επιστήμονες και οχι τώρα , πριν μια 10 ετια οτι η πολιτισμικοτητα είναι ενα σενάριο που δεν μπορεί να σταθεί εναρμονισμενο στην πραγματικοτητα , και βιώσιμο σε μια χώρα με πολλες διαφορετικές κουλτούρες , και θρησκευτικές εναλλαγές .
 
Το σενάριο είναι αυτό που έφτιαξαν ρε παιδιά; τέλος πάντων κρίμα ο άνθρωπος
πέρα από την είδηση που δεν έχω να πω τίποτα, το δικαστήριο θα αποφανθεί τι έγινε, μπορείτε να διαβάζετε τα σχόλια από κάτω, όπου επιτρέπονται... δεν άντεξα και απάντησα σε έναν... κάποιοι έχουν κόψει εντελώς το καπίστρι.
 
Μπάρμπεκιου με χοιρινό και αλκοόλ έξω από δομή που φιλοξενεί ταλαιπωρημένους και πεινασμένους, πάνω από όλα ανθρώπους που τυχαίνει να είναι και μουσουλμάνοι. Ηλιθιότητα κατά τη γνώμη μου σε όλο της το μεγαλείο, που μόνο ηλίθια και σκατόψυχα ανθρωπάκια μπορούν να κάνουν. Όπως το ίδιο ηλίθια και σκατόψυχα ανθρωπάκια είναι κατά τη γνώμη μου, όσοι διοργανώνουν και συμμετέχουν στο λεγόμενο "Φανερό Δείπνο" με κρεατοφαγία και διάφορα άλλα, προσκαλώντας παρακαλώ και τα ΜΜΕ, έχοντας σκοπό τη διακωμώδηση της ημέρας της Μεγάλης Παρασκευής, ημέρα νηστείας και κατάνυξης για τους θρησκευόμενους Ορθοδόξους Χριστιανούς. Για μένα δεν έχουν καμμιά διαφορά τα δυο γεγονότα μεταξύ τους. Κατά τη γνώμη μου το σημαντικότερο σημείο που θα πρέπει να εστιάσουμε, είναι ότι στα καραγκιοζλίκια των άθεων της Μ. Παρακευής δεν είδα να αντιδρά με τον ίδιο τρόπο ο εν λόγω βουλευτής και το σινάφι του, δείχνοντας την ίδια ευαισθησία καταδικάζοντας το γεγονός. Μη μου πείτε ότι δεν έχει διαφορά. Όμοια γεγονότα ως προς την κακία και την σκατοψυχιά...
Τώρα στο δια ταύτα, τα "προοδευτικά", "πολιτισμένα" κράτη μόνο στη βιτρίνα, κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους. Στη θεωρία "πολιτισμένοι" και "προοδευτικοί" αλλά στην πράξη μας λένε για τους ανθρώπους αυτούς, δεχτείτε τους, κάντε τους ότι θέλετε, πάρτε και κάτι φραγκοδίφραγκα, μαλώστε μεταξύ σας, μαλώστε και μ΄αυτούς, γενικά σκοτωθείτε και κάντε ότι θέλετε, αλλά μακριά από εμάς. Μας βλέπουν σαν τους τριτοκοσμικούς που με διάφορα μέσα, μας "φορτώνουν" το πρόβλημα αρκεί αυτό το πρόβλημά μας να μη γίνει και δικό τους. Έτσι απλά, "ανθρωπιστικά" και "πολιτισμένα"...
 
Με τις 500.000 και πλεον Ελληνες νεους επιστημονες και το πως ειναι εφικτο να επιστρεψουν και να προσφερουν
τις πολυτιμες γνωσεις τους στην πατριδα μας, ποτε θα ασχοληθουν οι πολιτικοι μας και οι ψηφοφοροι τους?
 
Με τις 500.000 και πλεον Ελληνες νεους επιστημονες και το πως ειναι εφικτο να επιστρεψουν και να προσφερουν
τις πολυτιμες γνωσεις τους στην πατριδα μας, ποτε θα ασχοληθουν οι πολιτικοι μας και οι ψηφοφοροι τους?

Ποτέ κύριε Σταύρο γιατί δεν τους ενδιαφέρουν!
Αλλού είναι η μαρμίτα....!!!
 
Οσο βαριεμαι να γραφω τα αυτονόητα ,τόσο με αναγκαζετε μερικες φορες.
Ρε Κωστα ειλικρινα ,με περνας για τοσο μαλάκα ; ειπα τετοιο πραγμα ή δεν έχεις καταλάβει για τι μιλάμε ;

Αναφέρομαι σε συγκέντρωση που προγραμματίζεται επι τούτου. Να μαζευτούν δηλαδή με σκοπο να πανε να ψήσουν εξω απο δομή. Και δεν το παω στο αν ειναι μουσουλμάνοι ή οχι ,αλλά στην προκληση.
Ειναι το ίδιο μ αυτο που μου λες ; για το αν εγω θα ψήσω η οχι στην ταράτσα μου ; αυτο εννοούσε και ο Κυρανάκης ; αλλά τα ψηφαλάλια πανω απ όλα.Να λεμε τα πραγματα ως εχουν .
https://www.thetoc.gr/koinwnia/arti...rmpekiou-kata-twn-metanastwn-sti-thessaloniki
Συζηταμε απο χθες και μιλάμε για αλλο πράμα χωρις λογο.
Εγω δεν μπορω να καταλαβω τι σε ενοχλησε στην δηλωση Κυρανακη απο την στιγμη
που σαφεστατα σου λεει οτι δεν μπορουν υπηκοοι τριτων χωρων να επιβαλλουν
τις θρησκευτικες τους προτιμησεις στο συνολο του Ελληνικου λαου και ποσο
μαλλον οταν αυτοι με το ζορι και το στανιο εισεβαλαν παρανομα σε μια χωρα
Το ιδιο δεν συμβαινει σε Μουσουλμανικες χωρες η κανω λαθος ?
Τολμα η γυναικα στο Αφγανισταν να κυκλοφορησει χωρις την Μπουργκα ¨?
Σαδισμος με φασιστικα προτυπα μια διαμαρτυρια κατοικων που δεν θελουν στην περιοχη τους -πατριδα τους
χιλιαδες Μοσουλμανους επειδη γνωριζουν πολυ καλα
οτι μολις σταματησει η χρηματοδοτησει απο την ΕΕ για την φιλοξενια τους
αυτοι θα ξεχυθουν στους δρομους
και τοτε η κοινωνια μας
θα μεταμορφωθει σε ενα απεραντο χαλιφατο με εχθρικες διαθεσεις
κατα των απιστων και αθεων χριστιανων
Τοτε θα ειναι αργα για κορκοδειλια δακρυα και το χειροτερο
Γιανουλιδες και λοιπες προοδευτικες δυναμεις του κωλου
θα σουλατσαρουν στα Παρισια απολαμβανοντας τις χρηματοδοτησεις των ξενων κεντρων
που τους καθοδηγουν ωστε να φερουν εις περας την βρωμοδουλεια
 
Εγω δεν μπορω να καταλαβω τι σε ενοχλησε στην δηλωση Κυρανακη απο την στιγμη
που σαφεστατα σου λεει οτι δεν μπορουν υπηκοοι τριτων χωρων να επιβαλλουν
τις θρησκευτικες τους προτιμησεις στο συνολο του Ελληνικου λαου και ποσο
μαλλον οταν αυτοι με το ζορι και το στανιο εισεβαλαν παρανομα σε μια χωρα
Το ιδιο δεν συμβαινει σε Μουσουλμανικες χωρες η κανω λαθος ?
Τολμα η γυναικα στο Αφγανισταν να κυκλοφορησει χωρις την Μπουργκα ¨?
Σαδισμος με φασιστικα προτυπα μια διαμαρτυρια κατοικων που δεν θελουν στην περιοχη τους -πατριδα τους
χιλιαδες Μοσουλμανους επειδη γνωριζουν πολυ καλα
οτι μολις σταματησει η χρηματοδοτησει απο την ΕΕ για την φιλοξενια τους
αυτοι θα ξεχυθουν στους δρομους
και τοτε η κοινωνια μας
θα μεταμορφωθει σε ενα απεραντο χαλιφατο με εχθρικες διαθεσεις
κατα των απιστων και αθεων χριστιανων
Τοτε θα ειναι αργα για κορκοδειλια δακρυα και το χειροτερο
Γιανουλιδες και λοιπες προοδευτικες δυναμεις του κωλου
θα σουλατσαρουν στα Παρισια απολαμβανοντας τις χρηματοδοτησεις των ξενων κεντρων
που τους καθοδηγουν ωστε να φερουν εις περας την βρωμοδουλεια

Ρε Κώστα ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί γενικεύεις το θέμα . Ασε τις θρησκείες και τα χαλιφάτα για λίγο στην άκρη.
Ποιος ειπε ότι υπήκοοι τριτων χωρών θα επιβαλλουν τις θρησκευτικες τους προτιμησεις στο συνολο του Ελληνικου λαου ;
Ποιος απαγορευσε και ποινικοποίσε το ψήσιμο ;
Κανένας. Απλά ο Κυρανάκης ήθελε να παίξει το παιχνίδι του δηθεν πατριώτη ,απέναντι στον προδότη.

Ο Κυρανάκης ειναι βουλευτής του κυβερνώντος κόμματος,φερει ευθύνη και δεν μπορεί να λεει ότι ειναι δικαίωμα του καθενός πολίτη να οργανώνει και να ψήνει προκλητικά έξω απο το συρματόπλεγμα της συγκεκριμένης δομής στην Θεσ/νίκη .Εχεις καταλάβει γιατι μιλάμε δυο μέρες ;

Κάλεσμα των Ενωμένων Μακεδόνων
Μπάρμπεκιου πάρτυ-διαμαρτυρία κατά της λαθρομετανάστευσης.
Με άφθονο χοιρινό κρέας και αλκοόλ!
Στα Διαβατά Θεσσαλονίκης, κοντά στο χοτ σποτ!


Δηλαδή δημιουργείται ενα κίνημα ,μαζεύονται 100 και ψήνουν επιδεικτικά και προκλητικά , απέναντι σε ταλαιπωρημένους και πεινασμένους, πρόσφυγες ,εγκληματίες ή οπως αλλιώς θέλεις ονόμασέ τους ,αυτο ειναι δικαίωμα ;;; Ντροπή ρεεεε !
Αν γίνει ενα ντου από τους μέσα προς το μέρος αυτών που ψήνουν ,θα αναλάβει ο Κυρανακης την εθύνη των όσων θα επακολουθήσουν ; Ειναι σοβαρά πράματα αυτα ; Ποιος ειπε
Αν συζητάμε δυο μερες το αυτονόητο ,τοτε πραγματικά΄δεν υπάρχει ελπίδα για τίποτα .
Περα απ αυτά ,τα όσα ειπε ο Κυρανάκης ενόχλησαν ακομη και ανώτερα στελέχη της ΝΔ ,οπως την Ντόρα η οποία έκανε την ακόλουθη δήλωση,και συ μου λες τι με πείραξε ;
"Κάποιοι δικοί μας νέοι βουλευτές δεν κατάλαβαν γιατί μιλούσαν . Το θέμα κομματικοποιήθηκε. Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχει βουλευτής της ΝΔ και του Κυριάκου Μητσοτάκη που θα υποστηρίξει ότι η έλλειψη ανθρωπιάς και στήριξης του αδύναμου μπορεί να είναι πολιτική θέση "
Και κατα τ άλλα η μαλακία πάει σύννεφο απο τον ευφυή κο Κυρανάκη και και τους τσανακογλείφτες του πολιτικού συστήματος. https://www.pellanews.gr/politiki/η-ευφυής-απάντηση-του-κυρανακη
Ψάρωσα απο την ευφυΐα !

Το προσφυγικό είναι ενα τεράστιο πρόβλημα για την χώρα με συνέπειες και δεν λύνεται με τέτοιες ακραίες ενέργειες που μόνο χειρότερα μπορεί να προκαλέσουν.Δεν βλέπω όμως διάθεση ουσιαστικής αντιμετώπισης απο κανέναν,παρα ημίμετρα για να χρυσώσουν λίγο το χάπι.
 
Ρε Κώστα ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί γενικεύεις το θέμα . Ασε τις θρησκείες και τα χαλιφάτα για λίγο στην άκρη.
Ποιος ειπε ότι υπήκοοι τριτων χωρών θα επιβαλλουν τις θρησκευτικες τους προτιμησεις στο συνολο του Ελληνικου λαου ;
Ποιος απαγορευσε και ποινικοποίσε το ψήσιμο ;
Κανένας. Απλά ο Κυρανάκης ήθελε να παίξει το παιχνίδι του δηθεν πατριώτη ,απέναντι στον προδότη.

Ο Κυρανάκης ειναι βουλευτής του κυβερνώντος κόμματος,φερει ευθύνη και δεν μπορεί να λεει ότι ειναι δικαίωμα του καθενός πολίτη να οργανώνει και να ψήνει προκλητικά έξω απο το συρματόπλεγμα της συγκεκριμένης δομής στην Θεσ/νίκη .Εχεις καταλάβει γιατι μιλάμε δυο μέρες ;

Κάλεσμα των Ενωμένων Μακεδόνων
Μπάρμπεκιου πάρτυ-διαμαρτυρία κατά της λαθρομετανάστευσης.
Με άφθονο χοιρινό κρέας και αλκοόλ!
Στα Διαβατά Θεσσαλονίκης, κοντά στο χοτ σποτ!


Δηλαδή δημιουργείται ενα κίνημα ,μαζεύονται 100 και ψήνουν επιδεικτικά και προκλητικά , απέναντι σε ταλαιπωρημένους και πεινασμένους, πρόσφυγες ,εγκληματίες ή οπως αλλιώς θέλεις ονόμασέ τους ,αυτο ειναι δικαίωμα ;;; Ντροπή ρεεεε !
Αν γίνει ενα ντου από τους μέσα προς το μέρος αυτών που ψήνουν ,θα αναλάβει ο Κυρανακης την εθύνη των όσων θα επακολουθήσουν ; Ειναι σοβαρά πράματα αυτα ; Ποιος ειπε
Αν συζητάμε δυο μερες το αυτονόητο ,τοτε πραγματικά΄δεν υπάρχει ελπίδα για τίποτα .
Περα απ αυτά ,τα όσα ειπε ο Κυρανάκης ενόχλησαν ακομη και ανώτερα στελέχη της ΝΔ ,οπως την Ντόρα η οποία έκανε την ακόλουθη δήλωση,και συ μου λες τι με πείραξε ;
"Κάποιοι δικοί μας νέοι βουλευτές δεν κατάλαβαν γιατί μιλούσαν . Το θέμα κομματικοποιήθηκε. Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχει βουλευτής της ΝΔ και του Κυριάκου Μητσοτάκη που θα υποστηρίξει ότι η έλλειψη ανθρωπιάς και στήριξης του αδύναμου μπορεί να είναι πολιτική θέση "
Και κατα τ άλλα η μαλακία πάει σύννεφο απο τον ευφυή κο Κυρανάκη και και τους τσανακογλείφτες του πολιτικού συστήματος. https://www.pellanews.gr/politiki/η-ευφυής-απάντηση-του-κυρανακη
Ψάρωσα απο την ευφυΐα !

Το προσφυγικό είναι ενα τεράστιο πρόβλημα για την χώρα με συνέπειες και δεν λύνεται με τέτοιες ακραίες ενέργειες που μόνο χειρότερα μπορεί να προκαλέσουν.Δεν βλέπω όμως διάθεση ουσιαστικής αντιμετώπισης απο κανέναν,παρα ημίμετρα για να χρυσώσουν λίγο το χάπι.
Βρε Δημητρη καθομαστε και αναλυουμε πολιτικες δηλωσεις του Κυρανακη του Γιανουλη και της Ντορας
αλλα αδιαφορουμε τελειως για την επομενη μερα που μας ξημερωνει
Μιλας για Προσφυγες ταλαιπωρημενους και πεινασμενους οταν γνωριζουμε πολυ καλα
οτι το 80% δεν εχουν καμια σχεση με προσφυγια αλλα μονο για εξοδο προς την καλυτερη ζωη
Προσφυγες πολεμου πχ ειναι οι Αφγανοι-Πακιστανοι-Αλγερινοι-Μαροκινοι που στην πλειοψηφια τους
ερχονται χωρις τις οικογενειες τους ?
Προσφυγας πολεμου ειναι αυτος που εχει καταστραφει οικονομικα και κοινωνικα
και ζει μεσα σε μια σκηνη μαζι με αλλους δεκα
αλλα παρα την καταστροφη που εχει
υποστει το μυαλο του ειναι να βαραει αλλυπητα ?.sex hard.
Και εμεις νοιωσαμε την προσφυγια αλλα κοιταξαμε να ορθοποδησουμε
οχι να ζηταμε το κοκο
Ποσοι απο αυτους εχουν καταγραφει ως Προσφυγες πολεμου και οχι σαν λαθρομεταναστες ?
Ουτε το 10% ολοι οι αλλοι απλα εχουν ερθει με αλλο σκοπο και αυτο ειναι εμφανες
Πριν μερες ειχαμε τα πρωτα κρουσματα στην Θρακη και μαλιστα σε συναδελφους Κυνηγους
που τους επιτεθηκαν για να τους αφοπλισουν
να μην μιλησω για την κατασταση που βιωνουν οι Νησιωτες μας
Δημητρη στα απιδια μου για τις δηλωσεις των πολιτικων με την πρωτη
ευκαιρια θα βουτηξουν το πετουμενο και εγιναν καπνος
Εισαι αποφασισμενος να ζησεις την επομενη μερα της καταστροφης που ερχεται
η εσυ και εγω και τοτε θα σφυριζουμε αδιαφορα ?
Η ΕΕ μας εκανε αποθηκη Μου σουλμανικων και Φανατικων στοιχειων
που σιγα σιγα ξεδιπλωνουν τον χαρακτηρα τους
Βλεπεις καμια αλλαγη της καταστασης που εγω δεν βλεπω ?
Λυπαμαι αλλα οταν βλεπω Συμπατριωτες μου να σαπιζουν στα πεζοδρομια
απο την πεινα και τις κακουχιες
οταν δεκαδες καρκινοπαθεις πεθαινουν αβοηθητοι γιατι δεν εχουν
την οικονομικη δυνατοτητα να σωθουν
οταν δεκαδες Ελληνοπουλα ζαλιζονται στα σχολεια απο την ασυτια
εγω σαν μαμημενο κρατος θα κοψω τον λαιμο να τους σωσω
και αν βρεθει η δυνατοτητα για βοηθεια και για αλλους εδω ειμαστε να τα πουμε
Φτανει πια η εξαθλιωση του Ελληνα ας βρεθει καποιος να ενδιαφερθει και γιαυτον
 
Με τις 500.000 και πλεον Ελληνες νεους επιστημονες και το πως ειναι εφικτο να επιστρεψουν και να προσφερουν
τις πολυτιμες γνωσεις τους στην πατριδα μας, ποτε θα ασχοληθουν οι πολιτικοι μας και οι ψηφοφοροι τους?
Μπα σε καλό σου,βραδιάτικα ,με έκανες και γέλασα. .sarcastic.
 
fgrfgrfgrfgrfgrfgrfgrfgrfgrfgrfgrfgrfgrΔεν είχα ποτέ , και ούτε πρόκειται να έχω σαν άτομο , κανένα πολιτικό χρώμα , η παράταξη στη ζωή σαν πολιτικό πρότυπο , και υπερασπιστής αυτού . Όταν η διακυβέρνηση μιας χώρας γίνει επάγγελμα , τότε αυτομάτως χάνει το ρόλο της . Ταπεινή μου άποψη .
 
Με απόσπαση απο μονάδα Τεθ/νων υπαρχηφυλακας με τους φίλους πεζικάριους το '97.
Εγώ ήμουν στην 12ΕΜΑ το γνωστό ρητό :
Καλύτερα στην Βαγδάτη παρά στην δωδέκατη :p:p
Από το Εγνατία πέρναγα 3-4 φορές την εβδομάδα δρομολόγιο με το ανατρεπομενο με κατεύθυνση τον Νεραιδοτοπο
συντηρουσαμε τους δρόμους
 
https://m.lifo.gr/now/greece/258779...GUA7QAFepA0DYoE06ecu00F-IknUG5uFN-7VoiGd7bUjM

Aν πρόκειται κε αδιάβαστε ή αλλιώς χρυσοχοΐδη ή αλλιώς καβαλημένε , να στέλνεις τον ΟΠΚΕ και να συμπεριφέρεται σαν , καλύτερα να μην το πω , σε αίθουσες 300 ανθρώπων για να συλλάβει τελικά 10 άτομα που είχαν πάνω τους τη δόση τους , «12,6 γραμ. κάνναβη και 3,5 γραμ. κοκαΐνη, 1,7 γραμ. ηρωίνη και 3,2 γραμ. MDMA, 2 δισκία ecstasy και 20 δισκία φαρμακευτικού σκευάσματος». και να νομίζεις οτι πέτυχες κάτι,τότε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και μάλιστα οχι μόνο στο μυαλό σου για το οποίο δεν με ενδιαφέρει κιόλας ,αλλά είναι θέμα αρχής και δημοκρατίας.
Τραβα πιασε κανα εμποράκο και κάνα καραβι φορτωμένο και άσε τις μαγκίτσες
 
......10 άτομα που είχαν πάνω τους τη δόση τους , «12,6 γραμ. κάνναβη και 3,5 γραμ. κοκαΐνη, 1,7 γραμ. ηρωίνη και 3,2 γραμ. MDMA, 2 δισκία ecstasy και 20 δισκία φαρμακευτικού σκευάσματος». .....
εδώ ταιριάζει η "αφελή"ερώτηση που κάνει ένας φίλος "χέζουν οι αγελάδες στο λιβάδι???"
τι περίμεναν να βρουν δηλαδή? αγιασμό?
 
εδώ ταιριάζει η "αφελή"ερώτηση που κάνει ένας φίλος "χέζουν οι αγελάδες στο λιβάδι???"
τι περίμεναν να βρουν δηλαδή? αγιασμό?
Ελα ντε .......σε 300 ατομα ,παλι καλά που βρηκαν μόνο 10 να έχουν τη δόση τους .
Πατάχθηκαν και τα ναρκωτικά !
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top