Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μήπως είδες περιπολικό της Ευρωπαϊκής συνοριοφυλακής (frondex);
Γιώργο τι να πω φίλε μου , πάντως και το γραμμα καθορισμού χώρας κυκλοφορίας του οχήματος ήταν το D . Kαι για να είμαι και πιο βέβαιος μπήκα στο yuotube και είδα σε καταδίωξη εκεί τέτοια περιπολικά .
 
Της Frontex είναι σίγουρα και ναι στέλνουμε και εμείς στις χώρες Σένγκεν αντίστοιχα. Εμένα ένας ξάδερφος μου λιμενικός τον έχει στείλει η υπηρεσία του δύο φορές στα κεντρικά της Frontex στην Πολωνία. Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι και να πάει αλλού ο νους σου.
Καταρχήν να σας χαιρετήσω όλους τους φίλους , και να κάνω μια ερώτηση σε όλους τους φίλους και συναδέλφους κυνηγούς . Την τελευταία εβδομάδα είδα δυο φορές πριπολικο της ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ αστυνομίας στην ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ , και στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. Μήπως είδε κάποιος φίλος του εξωτερικού κάποιο δικό μας περιπολικό σε καμιά πόλη της γερμανιτσας η κάπου αλλού ?
 
Της Frontex είναι σίγουρα και ναι στέλνουμε και εμείς στις χώρες Σένγκεν αντίστοιχα. Εμένα ένας ανιψιός μου λιμενικός τον έχει στείλει η υπηρεσία του δύο φορές στα κεντρικά της Frontex στην Πολωνία. Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι και να πάει αλλού ο νους σου.
Σε ευχαριστω Βασίλη , για την ενημέρωση , δεν το ήξερα αυτό , το οτι πάνε και δικά μας παιδιά αντίστοιχα σε άλλες χώρες και προβληματιστικα .
 
Το δράμα στη Συρια συνεχίζεται σε νεα έκδοση κι εμεις μιλάμε μόνο για τους πρόσφυγες γιατι ετσι το θελουν άλλωστε και καποιοι. Για να δοθει ενα τελος σ αυτο το δραμα που θα σταματήσει και τις ροές ,δεν ακούγεται τιποτα απο κανέναν,χρόνια τωρα.
Αλλά απο ποιόν αλήθεια ; απο τα κοράκια και τα τσακάλια της Ευρώπης ή της Αμερικής ; Απ αυτους που ταχα απειλουν την Τουρκια ενω την αφηνουν να κανει αυτο που θελει σε πρώτη φάση και μετα θα εχουμε συνομιλίες .
Ε ναι.......
Και ενω το δουλεμα συνεχιζεται εσυ περιμενε να σταματήσουν να έρχονται οι βαρκες.
 
Σήμερα εδώ και τις ευλογίες τους στον Ερντογαν και ο Οικ.Πατριαρχης!!!Αν είναι δυνατόν!!! Μιλάμε για πραγματική ανωμαλία!!!

χωρίς ευλογίες από τους θρησκευτικούς ηγετες πολεμος δεν γίνετε!! Τι σε παραξενεύει? Έχει πάρε δωσε η ιστορία...
 

Attachments

  • WAR.jpg
    WAR.jpg
    129,9 KB · Προβολές: 2
Το δράμα στη Συρια συνεχίζεται σε νεα έκδοση κι εμεις μιλάμε μόνο για τους πρόσφυγες γιατι ετσι το θελουν άλλωστε και καποιοι. Για να δοθει ενα τελος σ αυτο το δραμα που θα σταματήσει και τις ροές ,δεν ακούγεται τιποτα απο κανέναν,χρόνια τωρα.
Αλλά απο ποιόν αλήθεια ; απο τα κοράκια και τα τσακάλια της Ευρώπης ή της Αμερικής ; Απ αυτους που ταχα απειλουν την Τουρκια ενω την αφηνουν να κανει αυτο που θελει σε πρώτη φάση και μετα θα εχουμε συνομιλίες .
Ε ναι.......
Και ενω το δουλεμα συνεχιζεται εσυ περιμενε να σταματήσουν να έρχονται οι βαρκες.
Ποιος σου είπε ότι υπάρχει πολιτικός που να θέλει να σταματήσουν να έρχονται οι βάρκες; Η κάνουλα ρέει χρήμα και η μπίζνα πάει καλά. Έχω φιλαράκι στο υπουργείο μεταναστευτικής πολιτικής και μου λέει πλέον ένα κομμάτι της κοινωνίας τρώει ψωμί από αυτήν την υπόθεση. Εργολάβοι με τα κοντεινερ, ηλεκτρολόγοι, ψυκτικοί, catering....και ότι μπορείς να φανταστείς.
 
Το θεμα ειναι τι θα γινουν ολοι αυτοι οι ανθρωποι οταν καποια στιγμη βγουν απο τα κοντεινερ και τους καταυλισμους
Οι τζιμινιερες των εργοστασιων εχουν σταματησει να βγαζουν καπνα εδω και μια δεκαετια
Αγροτια παραγωγη εμποριο και οικοδομη παπαλα
Μηπως θα τους διορισουν στο δημοσιο ?
 
Καλομοιροι φτωχοί άνθρωποι τι τραβάτε απανταχού του κόσμου και τους αιώνες ,από τα κοράκια του χρήματος και της μπισνας . Δεν εξερουντε κ θρησκευτικοί ηγέτες που χάσανε τον δρόμο τους για να εξυπηρετήσουν συμφέροντα .
Όλοι ξέρουμε ποιο είναι το σωστό κ ποίο το λάθος ,ποιο τίμιο κ ποιο άδικο ,ποιο δίκαιο κ ποιο άδικο είναι μέσα μας φυτεμένο και λέγεται συνείδηση . Και αυτή κάποτε θα μας δικάσει..!!!
 
Ποιος σου είπε ότι υπάρχει πολιτικός που να θέλει να σταματήσουν να έρχονται οι βάρκες; Η κάνουλα ρέει χρήμα και η μπίζνα πάει καλά. Έχω φιλαράκι στο υπουργείο μεταναστευτικής πολιτικής και μου λέει πλέον ένα κομμάτι της κοινωνίας τρώει ψωμί από αυτήν την υπόθεση. Εργολάβοι με τα κοντεινερ, ηλεκτρολόγοι, ψυκτικοί, catering....και ότι μπορείς να φανταστείς.
Ούτε μου τόπε κανείς ,ούτε το πιστεύω.
Το θέμα είναι ότι μας ταΐζουν την καραμέλα με τις βάρκες,τους πρόσφυγες,τους καταυλισμούς και τις συνθήκες μέσα σ αυτούς , δεν μας αφήνουν να σκεφτούμε και να προβληματιστούμε ,ίσως και να μην το θέλουμε και έτσι μένουμε τελικά μακριά απο την ουσία και το πρόβλημα .
Και το πρόβλημα ειναι σίγουρα μεγαλύτερο και κρύβει άλλα συμφέροντα πολύ μεγαλύτερα ,πραν των εδώ απασχολούμενων και των μασαμπούκων των επιδοτήσεων
 
Το θεμα ειναι τι θα γινουν ολοι αυτοι οι ανθρωποι οταν καποια στιγμη βγουν απο τα κοντεινερ και τους καταυλισμους
Οι τζιμινιερες των εργοστασιων εχουν σταματησει να βγαζουν καπνα εδω και μια δεκαετια
Αγροτια παραγωγη εμποριο και οικοδομη παπαλα
Μηπως θα τους διορισουν στο δημοσιο ?
Ούτε το 3% δεν θέλει να μείνει στην Ελλάδα.
Όσο για τα υπόλοιπα, ο Τούρκος κουνάει το κωλοδάχτυλο προς κάθε κατεύθυνση και μεις παπαγαλίζουμε την δυσμενή οικονομική κατάσταση της Τουρκίας....!
Ποιοι; Εμείς οι μπρούκληδες....bbq2
 
Πολλά από αυτά που θα δούμε και θα ακούσουμε θα είναι δουλείες άλλου , Εξάλλου τι μας φαίνεται παράξενο , τρεις ήταν , και είναι οι συμμορίες σήμερα , με τα μαύρα ( ΠΑΠΑΔΕΣ ) οχι ολοι , η συμμορία με τα άσπρα ( ΓΙΑΤΡΟΙ ) οχι όλοι και η συμμορία με τα κουστούμια όλοι . Το θέμα είναι να μη δώσουμε ψυχή . Οταν καταλάβουν τι κάνουν θα είναι αργά ,πάρα πολλή αργά .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top