Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σωστός, αλλά όλα ξεκινάνε απο τον βοσκό που μοιράζει λαχεία και τυχερά παιχνίδια, ρίχνει τράπουλες και πλασάρει ζώδια.Κάνει και άλλα πράγματα...
Μην ψάχνεις Σπύρο,είναι ανάδρομος ο Ερμής μόνιμα σε αυτή την χώρα.
 
Έτσι και τα παλιά χρόνια .Μόλις έφευγε ο άντρας από το σπίτι για την δουλειά ξεπορτιζαν οι "καρακάξες" και πήγαιναν στις χαρτοριχτρες να δουν αν ο άντρας τις αγαπάει η τις απατάει .Και πλήρωναν 500 , 600 η και χίλιες δραχμές που ήταν γερά λεφτά τότε.Ακου χαζομάρα .Τι να σε αγαπάει ο άντρας ρε .Αφού χαλαγες τα λεφτά του .Τώρα είναι χειρότερο και με απατεωνισες online.
 
Δυστυχώς είτε θέλουμε είτε όχι οι νόμοι στη χώρα μας δουλεύουν κατά το δοκούν τηρούνται οπότε θελουν κάποιοι και για κάποιους και δεν υπάρχει μια αξιοκρατία ούτε στη δικαιοσύνη ούτε πουθενά από τι στιγμή που η κάθε κομματική ομάδα που κουμαντάρει βάζει όποιον γουστάρει αφεντικό .Το Σύνταγμα έχει γίνει μπαχαλο οι νόμοι εννοώ και όπου βλέπεται ένα νόμο και μετά καμία 10αρια διευκρινιστικες για να μάθουμε τι λέει ο ποιητής που κανονικά θέλει κλωτσιές ο ποιητής καταλαβαίνεις τι παπαριές συμβαίνουν πολυνομια ίσον μπουρδέλο που οι μόνοι κερδισμένοι είναι οι τσατσαδες και εμείς μαμιομαστε από κάτω αλλά μάλλον μας αρέσει φίλε Νίκο δεν εξηγειται αλλιώς όλα είναι μέλι γάλα (να δεις τι σου χω για μετά ) είχε τραγουδησει ο Παπακωνσταντίνου σε στίχους Μαχαιρίτσα.


Δεν ξερω σε ποσους αρεσει...και ποσους οχι Γιαννη!!! Αυτο που βλεπω ειναι οτι ολη η Ευρωπη εναι στο
''ποδι'' με αντιδρασεις και διαμαρτυριες.....και εδω δεν κουνιεται φυλλο....Ολη η αντιδραση απο τον
καναπε....με πρωτο τον εαυτο μου!!!
Εαν βγω στον ''δρομο'' θα κανω ''ζημια'' και θα βρεθω στην φυλακη...αυτο το ξερω...η του υψους ή
του βαθους ειμαι....δεν ειναι δικαιολογια αυτο....ξερω ποιος ''ειμαι''....και φυλαγομαι!!!
Οποτε...του δινω του μαλάκα τα 100 ευρω που θελει... και να φαει σε φαρμακα....και εγω θα βαλω λιγοτερο
πετρελαιο για να ζεσταθω....Δυο αμαξιες ξυλα περισσοτερα θα κανω...θα φουλαρω το τζακι...και Αγιος
ο Θεος...φιλε!!!
Το δικο μου θα περασει...και οχι του Μητσοτακη.


''Ανηψιε''....καταλαβες...και πολυ καλα...Και σταματα το ''κουρδισμα''.....γιατι εχω τα ''ρουχα μου'' με
τον μαλακα!!!

Αναψα και το τζακι για πρωτη φορα φετος....
Καλο χειμωνα....με υγεια να εχουμε παλικαρια !!!

εικόνα_Viber_2021-12-08_14-33-28-673.jpg
Θα ψηνω τα κοψιδια μου....θα πινω τα κρασια μου....και αστον αυτον να με κυνηγαει για το εμβολιο!!! :D
 
Last edited:
Κόψε φάτσα και βγάλε συμπέρασμα...
Άμα δεν υπήρχαν γίδια να τα αρμεγει ούτε που θα το σκεφτόταν να το ανοίξει και αυτή και ο άλλος με το ανακουφιστικον-επουλοτικον από κεραλοιφη με αντζούγιες προβιες.Βασικα υπάρχει μεγάλο κοινό δυστυχώς,η μαλακια έχει περάσει στο dna και πλέον είναι κληρονομική,δεν εξηγείται διαφορετικά.
Τον άλλον ρε τον βάζουν και στην βουλη. Στη βουλη!!!! Έναν απατεώνα που πουλάει αλοιφή για να βγάζεις μαλλιά και ο ίδιος είναι κασιδης του κερατα!!!! Τα γίδια στο μαντρί μου είναι απείρως πιο έξυπνα απο τον μέσο Έλληνα ψηφοφόρο.
 
Δεν ξερω σε ποσους αρεσει...και ποσους οχι Γιαννη!!! Αυτο που βλεπω ειναι οτι ολη η Ευρωπη εναι στο
''ποδι'' με αντιδρασεις και διαμαρτυριες.....και εδω δεν κουνιεται φυλλο....Ολη η αντιδραση απο τον
καναπε....με πρωτο τον εαυτο μου!!!
Εαν βγω στον ''δρομο'' θα κανω ''ζημια'' και θα βρεθω στην φυλακη...αυτο το ξερω...η του υψους ή
του βαθους ειμαι....δεν ειναι δικαιολογια αυτο....ξερω ποιος ''ειμαι''....και φυλαγομαι!!!
Οποτε...του δινω του μαλάκα τα 100 ευρω που θελει... και να φαει σε φαρμακα....και εγω θα βαλω λιγοτερο
πετρελαιο για να ζεσταθω....Δυο αμαξιες ξυλα περισσοτερα θα κανω...θα φουλαρω το τζακι...και Αγιος
ο Θεος...φιλε!!!
Το δικο μου θα περασει...και οχι του Μητσοτακη.


''Ανηψιε''....καταλαβες...και πολυ καλα...Και σταματα το ''κουρδισμα''.....γιατι εχω τα ''ρουχα μου'' με
τον μαλακα!!!

Αναψα και το τζακι για πρωτη φορα φετος....
Καλο χειμωνα....με υγεια να εχουμε παλικαρια !!!

View attachment 37281
Θα ψηνω τα κοψιδια μου....θα πινω τα κρασια μου....και αστον αυτον να με κυνηγαει για το εμβολιο!!! :D
Και εγώ φίλε κάπως έτσι είμαι αλλα λόγο παιδιών και έλλειψης χρημάτων έχω χαλαρώσει λίγο εξάλλου επειδή έχω αυτογνωσια προσπαθώ καθημερινώς να διατηρώ τη ψυχραιμία μου φίλε ζούμε μέσα στο παραλογισμό από πολλές πλευρές υπομένω αλλά ούτε συνχωρω και το κυριότερο δεν ξεχνώ και κυρίως αυτούς που κάνουν ότι κάνουν εν γνώση τους.
 
Τον άλλον ρε τον βάζουν και στην βουλη. Στη βουλη!!!! Έναν απατεώνα που πουλάει αλοιφή για να βγάζεις μαλλιά και ο ίδιος είναι κασιδης του κερατα!!!! Τα γίδια στο μαντρί μου είναι απείρως πιο έξυπνα απο τον μέσο Έλληνα ψηφοφόρο.
Α για τον " Ματζουνια " λες.Μαγκας μεγάλος.Το πουλάει για την καράφλα και άμα δει ότι πάει ανάποδα το βαφτίζει " Apotrixoticon " και το πουλάει στην διπλή τιμή στις γυναίκες.
 
Α για τον " Ματζουνια " λες.Μαγκας μεγάλος.Το πουλάει για την καράφλα και άμα δει ότι πάει ανάποδα το βαφτίζει " Apotrixoticon " και το πουλάει στην διπλή τιμή στις γυναίκες.
Ναι για αυτον που πουλάει γιατρειά για πάσα νόσο και πάσα μαλακια λεω. Φαντάσου το 2000 που ήμουν φοιτητής στην Θεσσαλονίκη , όταν πήρα τηλεόραση και την άνοιξα το πρώτο κανάλι που έπιασε ήταν ένα τοπικό και είχε εκπομπή αυτός!!! Τότε το είχαν ρίξει στις συνομωσίες και την σωτηρία της Ελλάδας από τον Πούτιν και το ξανθον γενος και πούλαγαν βιβλία με αρκετό σανο μέσα !!! Αυτός και ο άλλος απατεώνας ο Λιακοπουλος!!!! Αρκετά χρόνια μετά όταν μπηκε στη Βουλή με τον.... χερι-χερι και το έμαθα , επαθα μεγάλη πλακα!
 
Ναι για αυτον που πουλάει γιατρειά για πάσα νόσο και πάσα μαλακια λεω. Φαντάσου το 2000 που ήμουν φοιτητής στην Θεσσαλονίκη , όταν πήρα τηλεόραση και την άνοιξα το πρώτο κανάλι που έπιασε ήταν ένα τοπικό και είχε εκπομπή αυτός!!! Τότε το είχαν ρίξει στις συνομωσίες και την σωτηρία της Ελλάδας από τον Πούτιν και το ξανθον γενος και πούλαγαν βιβλία με αρκετό σανο μέσα !!! Αυτός και ο άλλος απατεώνας ο Λιακοπουλος!!!! Αρκετά χρόνια μετά όταν μπηκε στη Βουλή με τον.... χερι-χερι και το έμαθα , επαθα μεγάλη πλακα!
Κρύβε χρόνια ντε .Θα μπορούσες να πεις: " Πριν λίγα χρόνια που ήμουν φοιτητής.Νομιζω προπερσυ ".
Σου ανεβάζει το ηθικό.
 
Το λογικό γράφουν αφού το μεγαλύτερο ποσοστό έχει εμβολιαστεί όταν αυξάνονται οι θανατοι και τα κρούσματα γίνεται να είναι μόνο ανεμβολιαστοι .Αναμενόμενο το εμβόλιο προστατεύει μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων όχι όλους και για μικρό χρονικό διάστημα εγώ αυτό έχω συμπεράνει παρακολουθώντας όσα δεδομένα περισσότερο γίνεται από όλους ανεξαιρέτως που κλίνει και τι υποστηρίζει ο κάθε ένας και κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί τίποτα σε κανέναν αλλιώς δεν θα ψήφιζαν απαλλαγή όλοι .Ζούμε στην άγνοια και ο καθένας παίρνει τα ρίσκα του γιατί εμπιστοσύνη δεν νομίζω ότι εχει κανείς σε κανέναν άποψη έχουν όλοι και το περίεργο είναι ότι κάποιοι είναι έτοιμοι να τσακωθούν κιόλας για αυτήν αλλά πώς τη δημιούργησαν με τι δεδομένα κατά πόσο αληθεύουν τα δεδομένα ποιος λέει αλήθεια ο νομπελίστας και άλλοι δέκα μεγάλης εμβέλειας οι όλοι οι υπόλοιποι εξίσου μεγαλογιατροι Θα το δείξει η ιστορια κάποια στιγμή όπως έχει δείξει και όλα τα υπόλοιπα ελπίζω να βγουν φάρμακα αρκετά και σε ευρεία κατανάλωση που να θεραπεύουν γιατί από τον εμβολιασμό δεν νομίζω να λύνεται το θέμα .
 
Το λογικό γράφουν αφού το μεγαλύτερο ποσοστό έχει εμβολιαστεί όταν αυξάνονται οι θανατοι και τα κρούσματα γίνεται να είναι μόνο ανεμβολιαστοι .Αναμενόμενο το εμβόλιο προστατεύει μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων όχι όλους και για μικρό χρονικό διάστημα εγώ αυτό έχω συμπεράνει παρακολουθώντας όσα δεδομένα περισσότερο γίνεται από όλους ανεξαιρέτως που κλίνει και τι υποστηρίζει ο κάθε ένας και κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί τίποτα σε κανέναν αλλιώς δεν θα ψήφιζαν απαλλαγή όλοι .Ζούμε στην άγνοια και ο καθένας παίρνει τα ρίσκα του γιατί εμπιστοσύνη δεν νομίζω ότι εχει κανείς σε κανέναν άποψη έχουν όλοι και το περίεργο είναι ότι κάποιοι είναι έτοιμοι να τσακωθούν κιόλας για αυτήν αλλά πώς τη δημιούργησαν με τι δεδομένα κατά πόσο αληθεύουν τα δεδομένα ποιος λέει αλήθεια ο νομπελίστας και άλλοι δέκα μεγάλης εμβέλειας οι όλοι οι υπόλοιποι εξίσου μεγαλογιατροι Θα το δείξει η ιστορια κάποια στιγμή όπως έχει δείξει και όλα τα υπόλοιπα ελπίζω να βγουν φάρμακα αρκετά και σε ευρεία κατανάλωση που να θεραπεύουν γιατί από τον εμβολιασμό δεν νομίζω να λύνεται το θέμα .
Συμφωνώ μαζί σου.Δεν ξέρεις ποιόν να εμπιστευτείς κι αυτό είναι το χειρότερο.Και το χειρότερο απ' όλα,ο διχασμός.
 
Τους διαβάζουμε όλους για να ξέρουμε τι ρόλο παίζει ο κάθε ένας εξαλου δεν τους έχουμε παντρευτεί και εννοείται ότι όποιος πηγαίνει κόντρα στο κυνήγι να πα να γα αλλά δεν είναι και όλα κυνήγι και δε γίνεται να συμφωνούμε όλοι σε όλα.Πιστευω να καταλαβαίνεις πως μιλάω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top