Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τραγικό και εξοργιστικό......
Αυτό που λέγαμε σε άλλο θέμα για το χιουμορ του Έλληνα.........
Αλλά όπως έλεγαν κ οι παλιοι ξυλιες σε ξένο κώλο δεν πονανε....

Το μόνο μπορώ να τους πω σε όλους αυτους είναι ότι έχει ο καιρός γυρίσματα............

https://www.lifo.gr/now/greece/arka...a-aplyta-esoroyha-kai-apokriatikes-stoles?amp
Δυστυχώς η κοινωνία μας έχει πολύ σαπιλα
Δυστυχώς έχουμε απόπροσανατολιστεί σαν άνθρωποι....... :mad:
 
Στα άσχημα νέα της ημέρας στου διαόλου την μάνα ξαφνικά βρέθηκε ένα αμάξι χωρίς να υπήρχε δρόμος το έσπασε γκαμπ γκουμπ χαμός.Τελικά σταματάει ήταν ένας συγχωριανός μου με καταγωγή από ένα χωριό ψηλά.Που πας του λέω από εδώ μέσα;! Είχε απο την γυναίκα του ένα χωράφι και πήγαινε να το δει διότι θα μπουν ανεμογεννήτριες μου λέει.Μου έπεσε η ψυχολογία εκείνη την ώρα με αποτελείωσε.....Και πήγαινε να το δει για να το παραχωρήσει για λεφτά...
 
Στα άσχημα νέα της ημέρας στου διαόλου την μάνα ξαφνικά βρέθηκε ένα αμάξι χωρίς να υπήρχε δρόμος το έσπασε γκαμπ γκουμπ χαμός.Τελικά σταματάει ήταν ένας συγχωριανός μου με καταγωγή από ένα χωριό ψηλά.Που πας του λέω από εδώ μέσα;! Είχε απο την γυναίκα του ένα χωράφι και πήγαινε να το δει διότι θα μπουν ανεμογεννήτριες μου λέει.Μου έπεσε η ψυχολογία εκείνη την ώρα με αποτελείωσε.....Και πήγαινε να το δει για να το παραχωρήσει για λεφτά...
Δεν θα αφησουν τιποτα ανεκμεταλευτο!
Και πολυ φοβαμαι οτι δεν τους σταματαει τιποτα πια!
Ο κοσμος κοιτα την καθημερινοτητα του, δεν εχει μυαλο για να δει περα απο αυτην...και εμεις που ασχολουμαστε ειναι λογω της ευαισθησιας για τους τοπους που κυνηγαμε.
Αν δεν ειμασταν κυνηγοι θα λεγαμε , ¨ζητω η δωρεαν ενεργεια¨
 
Δεν θα αφησουν τιποτα ανεκμεταλευτο!
Και πολυ φοβαμαι οτι δεν τους σταματαει τιποτα πια!
Ο κοσμος κοιτα την καθημερινοτητα του, δεν εχει μυαλο για να δει περα απο αυτην...και εμεις που ασχολουμαστε ειναι λογω της ευαισθησιας για τους τοπους που κυνηγαμε.
Αν δεν ειμασταν κυνηγοι θα λεγαμε , ¨ζητω η δωρεαν ενεργεια¨
Ακριβώς έτσι όπως τα λες πατρίδα2.Προχθές μίλησα με έναν γνωστό και μου έλεγε αν μπουν θα κάνουν έκπτωση στο ρεύμα στο χωριό,κάτι δωρεές κοντέινερ ιατρείο, άνοιγμα δρόμων και φτιάξιμο προφανώς με προορισμό για εκεί που θα μπουν και άναψα.....Τι να πεις, όχι πες μου τι να πεις....Τσάμπα σάλιο θα χαλάσεις με κάτι τέτοια σκεπτικά...
 
Ακριβώς έτσι όπως τα λες πατρίδα2.Προχθές μίλησα με έναν γνωστό και μου έλεγε αν μπουν θα κάνουν έκπτωση στο ρεύμα στο χωριό,κάτι δωρεές κοντέινερ ιατρείο, άνοιγμα δρόμων και φτιάξιμο προφανώς με προορισμό για εκεί που θα μπουν και άναψα.....Τι να πεις, όχι πες μου τι να πεις....Τσάμπα σάλιο θα χαλάσεις με κάτι τέτοια σκεπτικά...
Δώσε χάντρες στους ιθαγενείς!!!
 
Ώπα .....!!!!!
Μας τέλειωσε ο ανθρωπισμός εκεί στη Γερμανία ;
Προχθές ακόμη γερμανικά έντυπα κατηγορούσαν την Ελλάδα ότι ανακόπτει βίαια στην θάλασσα
και εξαναγκάζει ταλαιπωρημένους .....''πρόσφυγες '' να επιστρέψουν στην Τουρκία !

Έλεγχοι στα γερμανοπολωνικά σύνορα;​

58665051_302.jpg

https://www.capital.gr/diethni/3589488/elegxoi-sta-germanopolonika-sunora

Σιχάματα της ανθρωπότητας δεν σταματήσατε ποτέ να καταστρέφετε λαούς .
 
Ώπα .....!!!!!
Μας τέλειωσε ο ανθρωπισμός εκεί στη Γερμανία ;
Προχθές ακόμη γερμανικά έντυπα κατηγορούσαν την Ελλάδα ότι ανακόπτει βίαια στην θάλασσα
και εξαναγκάζει ταλαιπωρημένους .....''πρόσφυγες '' να επιστρέψουν στην Τουρκία !

Έλεγχοι στα γερμανοπολωνικά σύνορα;​

58665051_302.jpg

https://www.capital.gr/diethni/3589488/elegxoi-sta-germanopolonika-sunora

Σιχάματα της ανθρωπότητας δεν σταματήσατε ποτέ να καταστρέφετε λαούς .
Ειναι γονιδια Λαμπη...ξερεις καποιον λαο να εχει ¨ξεφυγει¨απο τα γονιδια του?
 
Εγώ βλέπω ότι όσο πάει και ο κόσμος ξεφεύγει δεν αντέχει όλη την ώρα αυτοκτονίες και σκοτωμοί για πλάκα .Έχω την εντύπωση ότι έχουμε περάσει σε άλλο επίπεδο ζωής και δεν πρόκειται να αλλάξει και οι ψυχολογικά αδύναμοι που είναι πολλοί δυστυχώς συναντιώνται γρηγορότερα με τα αδιέξοδα τους με ότι αυτό συνεπάγεται.
 
Όποιος διαβάζει να θυμάται ότι σαν την ζωή δεν έχει αξία τίποτα ! Όπως όλοι μας έχουμε κάνει τις μαλακίες μας , έχω μπει σε βούρκο για ένα κ..παπί κτλπ κτλπ ως πότε όμως θα μας ανάβει το καντήλι αυτός ο άγιος? Προσοχή αδέρφια , ας σας κάνουν μαγκιά στον κυνηγότοπο να γίνεται κότα , αν σας φύγει το θήραμα θα έρθει το επόμενο , αν σας χαλάσει -χαθει ο εξοπλισμός θα πάρουμε άλλον , να θυμάστε ότι σας περιμένουν πίσω δύο μάτια!
 
Όποιος διαβάζει να θυμάται ότι σαν την ζωή δεν έχει αξία τίποτα ! Όπως όλοι μας έχουμε κάνει τις μαλακίες μας , έχω μπει σε βούρκο για ένα κ..παπί κτλπ κτλπ ως πότε όμως θα μας ανάβει το καντήλι αυτός ο άγιος? Προσοχή αδέρφια , ας σας κάνουν μαγκιά στον κυνηγότοπο να γίνεται κότα , αν σας φύγει το θήραμα θα έρθει το επόμενο , αν σας χαλάσει -χαθει ο εξοπλισμός θα πάρουμε άλλον , να θυμάστε ότι σας περιμένουν πίσω δύο μάτια!
Τα μάτια φίλε μου μπορεί να είναι και 4 και 6 και 8 ,ο κόσμος έχει τρελαθεί παντελώς .Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου η μαγκιά είναι να έχεις την ωριμότητα να μην μπλέξεις .
 
Τα μάτια φίλε μου μπορεί να είναι και 4 και 6 και 8 ,ο κόσμος έχει τρελαθεί παντελώς .Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου η μαγκιά είναι να έχεις την ωριμότητα να μην μπλέξεις .
Οι 2 αρχές μου.

1. Όταν μαλώνουν δύο άτομα φταίει πάντα ο πιο έξυπνος
2. Όταν χτυπιούνται δύο άτομα κερδίζει πάντα ο πιο κουτός.

Σκεφτείτε τα ...
 
γνωστά όλα αυτά στον κόσμο των τεχνικών πριν μπει η πρώτη, το θέμα είναι καθαρά οικονομικό-κοινωνικό-πολιτικό.
πρέπει να φτιάξουμε κάτι για να γυρίσει η οικονομία, ο άλλος ο τρόπος είναι κανονικός πόλεμος, διαλέξτε και πάρτε...
αυτό που πρέπει να καταλάβουμε εμεις οι φτωχοί συγγενείς είναι ότι και διαλέξουμε θα είναι win win γιαυτούς πάντα στον κ@λο μας
καλό μήνα ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top