Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν γραφοντε ολα δημοσιως....
Γιατί μη τους προσβάλλουμε???? Εγώ έβαλα λαμόγιο δικηγόρο πρώην υπουργό και το έψαξε λίγο και Μ είπε ότι παρουσιάζοντας αυξημένα κρούσματα λαμβάνουν επιχορηγήσεις. Τέλος πάντων λογικοί άνθρωποι είμαστε ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του.
 
Η πράσινη ανάπτυξη τρέχει, επιτράπηκε να φαίνονται οι ανεμογεννήτριες από τους παραδοσιακούς οικισμούς της Μάνης.Η θειτσα έτσι που το πάει θα βάλει και στην Ακρόπολη για να φωτίζεται οικολογικά.
Όλα στο βωμό του κέρδους.
 
Ψυχή μπορεί πολλοί να ίσχυρίζονται πως έχουν και να πιστεύουν / διαδίδουν τέτοια βίντεο, μυαλό δυστυχώς δεν έχουν. Τέτοια βίντεο μου θυμίζουν αυτό που είπε ο Αϊνστάιν για την απεραντωσύνη του σύμπαντος.
 
Δυστυχώς έτσι είναι όπως τα λέει...και χειρότερα.....

Χτες έμαθα ότι ένα κυνηγομαγαζο εδώ έχει βαλει εκπτώσεις σε όλα τα φυσίγγια κ ρουχα..
Και απορησα γιατί μιας κ δεν το συνήθιζε..
Νόμιζα πως για όλο αυτό ευθυνοταν το γεγονός που φέτος δεν πουλησε τίποτα λόγο της (απαραδεκτης)παυσης του κυνηγιου...
Σήμερα το πρωι μου είπε ο ιδιοκτήτης:
Εχω περιπου ενα μηνα περιθωριο να κρατήσω τα φυσίγγια γιατί πρέπει να κάνω το μαγαζί μου φρουριο βάση του νέου νόμου κ κατι τέτοιο δεν με συμφερει, θα κρατήσω τα είδη αλιείας...
Ένα μαγαζι από το 1997... Τραγικό......

Και αμέσως αναρωτήθηκα ποσα αλλά κυνηγομαγαζα θα βρεθουν σε αυτή την θέση κ ποσα θα κλείσουν...
Και αν θα κλείσουν αυτά το σίγουρο είναι πως θα κλείσει κ το κυνήγι.....

Αυτά είναι τα χαλια μας... Και αυτό μας μάρανε... Όταν την ίδια στιγμή χιλιάδες παρανομα όπλα κ σφαίρες κυκλοφορουν ελευθερα κ σκορπάνε θάνατο.....και τα ναρκωτικά σκορπάνε θανατο...... Αλλά ουτε για αυτά κάνουν κάτι....
...........και για αυτα δεν χρειάζονται πορτες ασφαλείας,συναγερμοί και σιδεριές............

Φαίνεται πως το κυνηγετικό λειοκαννο, τα πυρομαχικα του, το κυνήγι κ ότι σχετίζεται γυρω απο αυτό είναι τα μόνα μεγαλα κακα σε αυτή την χώρα....
 
Last edited:
Δυστυχώς έτσι είναι όπως τα λέει...και χειρότερα.....

Χτες έμαθα ότι ένα κυνηγομαγαζο εδώ έχει βαλει εκπτώσεις σε όλα τα φυσίγγια κ ρουχα..
Και απορησα γιατί μιας κ δεν το συνήθιζε..
Νόμιζα πως για όλο αυτό ευθυνοταν το γεγονός που φέτος δεν πουλησε τίποτα λόγο της (απαραδεκτης)παυσης του κυνηγιου...
Σήμερα το πρωι μου είπε ο ιδιοκτήτης:
Εχω περιπου ενα μηνα περιθωριο να κρατήσω τα φυσίγγια γιατί πρέπει να κάνω το μαγαζί μου φρουριο βάση του νέου νόμου κ κατι τέτοιο δεν με συμφερει, θα κρατήσω τα είδη αλιείας...
Ένα μαγαζι από το 1997... Τραγικό......

Και αμέσως αναρωτήθηκα ποσα αλλά κυνηγομαγαζα θα βρεθουν σε αυτή την θέση κ ποσα θα κλείσουν...
Και αν θα κλείσουν κ αυτά το σίγουρο είναι πως θα κλείσει κ το κυνήγι......

Αυτά είναι τα χαλια μας... Και αυτό μας μάρανε... Όταν την ίδια στιγμή χιλιάδες παρανομα όπλα κ σφαίρες κυκλοφορουν ελευθερα κ σκορπάνε θάνατο.......και τα ναρκωτικά σκορπάνε θανατο...... Αλλά ουτε για αυτά κάνουν κάτι....

Φαίνεται πως το κυνηγετικό λειοκαννο, τα πυρομαχικα του, το κυνήγι κ ότι σχετίζεται γυρω απο αυτό είναι το μόνο μεγαλο κακο σε αυτή την χώρα....
Ναι Τασο ετσι ειναι Πολλοι εχουν ξεκινησει να τα φτιαχνουν με τις προδιαγραφες που θελουν ,ειναι μεγαλη δαπανη ,πολλα τα εξοδα ,Οποιος αντεξει, Προσπαθουν να παρουν παραταση γιατι θελει εξιδικευμενα συνεργεια
 
Last edited:
... Να σημειωθεί ότι η Ελλάδα είναι η δεύτερη χώρα παραγωγής (μας ξεπέρασε πρόσφατα η Τουρκία) σε λαβράκι και τσιπούρα. ...

Οπως έγραψα σε αλλο ποστ, η τουρκική ιχθυοπαραγωγή εκτινάχτηκε στα ύψη επειδή οι μεγάλοι έλληνες παραγωγοί μετέφεραν πριν λίγα χρονια τις ιχθυοκαλλιέργειές τους στην Τουρκία, λόγω χαμηλότερου κόστους παραγωγής και έλλειψης ποιοτικών ελέγχων από την ΕΕ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top