Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η Xiaomi (έχετε αρκετοί από αυτά) σημαχει με την Τουρκία για την παραγωγή κινητών της . Εμείς ακόμα και τον γύρο έτοιμο από Ολλανδία τον παίρνουμε χαχα
Έχω και εγω αλεξ και έχω σκοπό να πάρω το επόμενο μόνο αν είναι από Κίνα αν είναι από Τουρκία να τα κρατήσουν στις αποθήκες τους να τα χαίρονται....
 
Τα πεύκα τουλάχιστον θα γλυτώσουν απο την λαίλαπα του corona Γιώργο ;
Ε βέβαια.Τα πεύκα δεν αναπνέουν με πνεύμονες.Τελως πάντων ο Μάρτης είναι ο μήνας που θα κάνει ζημιές η corona μετά πιστεύω να αρχίσει κάμψη.
(Μακάρι δηλαδή).
 
Άλλη μια απόδειξη γιατί πρέπει να αγαπάμε τις ευπαθείς ομαδες όπως οι γύφτοι. Ρομά τους αποκαλεί η θολοκουλτουρα. Γύφτοι ειναι.
ποιος σου ζήτησε ή παρότρυνε να αγαπήσεις ευπαθείς ομάδες? Ατομα που γνωρίζω και ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες δεν ζητησαν ποτέ την αγάπη μου ή την εύνοιά μου ή την ελεημοσύνη μου. Ισα ισα αυτό τους ατσαλώνει και τους κανει πιο δυνατούς.
Για την μητέρα μου γύφτοι είναι όλοι οι οργανοπαίκτες στα πανηγύρια ανεξαρτήτου χρώματος και φυλής, για αλλους είναι όλοι είναι μελαμψοί και ζουν νομαδικά για άλλους όσοι ζουν σε αχούρι μεσα στην βρώμα για μένα είναι όσοι πετάνε σκουπίδια και τα αποτσίγαρα τους στο δρόμο.

 
ποιος σου ζήτησε ή παρότρυνε να αγαπήσεις ευπαθείς ομάδες? Ατομα που γνωρίζω και ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες δεν ζητησαν ποτέ την αγάπη μου ή την εύνοιά μου ή την ελεημοσύνη μου. Ισα ισα αυτό τους ατσαλώνει και τους κανει πιο δυνατούς.
Για την μητέρα μου γύφτοι είναι όλοι οι οργανοπαίκτες στα πανηγύρια ανεξαρτήτου χρώματος και φυλής, για αλλους είναι όλοι είναι μελαμψοί και ζουν νομαδικά για άλλους όσοι ζουν σε αχούρι μεσα στην βρώμα για μένα είναι όσοι πετάνε σκουπίδια και τα αποτσίγαρα τους στο δρόμο.

Δεν ξέρω αν οι αξιαγαπητοι συμπολίτες μας και ευπαθής κοινωνική ομαδα(λόγια του Χαρδαλια και Τσιορδα πέρισυ στην Λάρισα ) οι γύφτοι έχουν ακουμπήσει τα βρωμοχερα τους στην περιουσία και το βιος που με ιδρώτα και χρήμα φροντιζεις. Επειδή εδώ γύρω μας έχουν αλλάξει τα φώτα και δεν τους ακουμπάει ΤΙΠΟΤΑ οτι και να πεις δεν μου αλλάζεις γνωμη. Και ρατσιστή να με πεις δεν με ενδιαφερει. Όταν σου βάλουν και εσένα χέρι έλα να τα ξαναπούμε.
 
Δεν ξέρω αν οι αξιαγαπητοι συμπολίτες μας και ευπαθής κοινωνική ομαδα(λόγια του Χαρδαλια και Τσιορδα πέρισυ στην Λάρισα ) οι γύφτοι έχουν ακουμπήσει τα βρωμοχερα τους στην περιουσία και το βιος που με ιδρώτα και χρήμα φροντιζεις. Επειδή εδώ γύρω μας έχουν αλλάξει τα φώτα και δεν τους ακουμπάει ΤΙΠΟΤΑ οτι και να πεις δεν μου αλλάζεις γνωμη. Και ρατσιστή να με πεις δεν με ενδιαφερει. Όταν σου βάλουν και εσένα χέρι έλα να τα ξαναπούμε.
Μένω κοντά σε συνοικία Ρόμα - γύφτων όπως θες πες τούς, φίλε η διακίνηση πάει γονα το κλέψιμο άστα να πάνε έχουμε κάνει τα σπίτια μας Φορτ- Νοξ συναγερμούς, φώτα, σκυλιά και πάλι είμαστε με τον φόβο και η αστυνομία θεατής μόνο άμα βγει κανένας εξαρτημένος τότε τον ξεβρακονουν τι να πούμε είναι ψηφαλακια πατρίδα γ@ματα δεν γλιτώνουμε ούτε με λοβοτομή.
 
ποιος σου ζήτησε ή παρότρυνε να αγαπήσεις ευπαθείς ομάδες? Ατομα που γνωρίζω και ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες δεν ζητησαν ποτέ την αγάπη μου ή την εύνοιά μου ή την ελεημοσύνη μου. Ισα ισα αυτό τους ατσαλώνει και τους κανει πιο δυνατούς.
Για την μητέρα μου γύφτοι είναι όλοι οι οργανοπαίκτες στα πανηγύρια ανεξαρτήτου χρώματος και φυλής, για αλλους είναι όλοι είναι μελαμψοί και ζουν νομαδικά για άλλους όσοι ζουν σε αχούρι μεσα στην βρώμα για μένα είναι όσοι πετάνε σκουπίδια και τα αποτσίγαρα τους στο δρόμο.

Καλα τα λεει ο Αποστολης απο το στουντιο οπως και πολλοι αλλοι
αλλα οταν δουν datsun βγαζουν σπυρια
 
Οταν η ταραμοσαλατα και το μυδι το αχνιστο υπερισχυει απο καθε ιδεολογια .micle.





Κουφοντίνας: Ενημέρωσε Τους Έλληνες Οτι Θα Σταματήσει Της Απεργίας Πείνας​

Με δήλωσή του που μετέφερε η συνήγορός του ευχαριστεί θερμά όσους του συμπαρίστανται και δηλώνει «παρών» «με την καρδιά και το μυαλό του» στις κινητοποιήσεις

Με δήλωσή του ο Δημήτρης Κουφοντίνας προαναγγέλλει τη λήξη της απεργίας πείνας. Το μέλος της 17Ν το οποίο έχει κατέλθει σε απεργία πείνας σε τηλεφωνική δήλωσή του, μέσω της συνηγόρου Ιωάννας Κούρτοβικ, ευχαριστεί «όσους στάθηκαν αλληλέγγυοι και συμπαραστάθηκαν και δηλώνει ότι με την καρδιά και το μυαλό του είναι ανάμεσα στον κόσμος που κατεβαίνει στους δρόμους». Ο πολυϊσοβίτης θα παραμείνει στο νοσοκομείο για κάποιο διάστημα, αφού η επανασίτιση θα γίνει σταδιακά και με βάση τα ιατρικά πρωτόκολλα, ώστε να αναλάβει δυνάμεις και να επανέλθει ο οργανισμός του.
Η δήλωση του Κουφοντίνα έχει ως εξής:
«Η αλληλεγγύη είναι η ζωτική συνθήκη που μας ενώνει στους αγώνες.
Ευχαριστώ τους φίλους και συντρόφους που στάθηκαν αλληλέγγυοι. Ευχαριστώ όλους τους προοδευτικούς ανθρώπους για την συμπαράστασή τους, που δεν ήταν συμπαράσταση σε ένα πρόσωπο, αλλά σε μια στιγμή αγώνα, απέναντι σε μια απάνθρωπη εξουσία.


Αλληλεγγύη και συμπαράσταση που δείξανε ότι υπάρχουν ζωντανές κοινωνικές δυνάμεις που αντιστέκονται στην αυθαιρεσία, τη βία και τον αυταρχισμό. Κι΄ αυτό αποτελεί μια νέα ελπίδα.
Η οικογένεια που κυβερνά απόδειξε πόσο αδίστακτη είναι στον εξευτελισμό των νόμων και του Συντάγματος, στην διαχείριση της δικαιοσύνης. Τους τα χαρίζω.
Τους κρίνει ο κόσμος που κατεβαίνει στους δρόμους. Αυτό που γίνεται εκεί έξω είναι πολύ πιο σημαντικό από αυτό για το οποίο ξεκίνησε.

Μπροστά στη δύναμη αυτών των αγώνων, δηλώνω απ’ τη μεριά μου ότι με την καρδιά και το μυαλό είμαι κι εγώ εκεί, ανάμεσά σας».
 
Η δήλωση του Κουφοντίνα έχει ως εξής:
«Η αλληλεγγύη είναι η ζωτική συνθήκη που μας ενώνει στους αγώνες.
Ευχαριστώ τους φίλους και συντρόφους που στάθηκαν αλληλέγγυοι. Ευχαριστώ όλους τους προοδευτικούς ανθρώπους για την συμπαράστασή τους, που δεν ήταν συμπαράσταση σε ένα πρόσωπο, αλλά σε μια στιγμή αγώνα, απέναντι σε μια απάνθρωπη εξουσία.
Πρωτη φορα βλεπω απεργο πεινας που κοντευε να φτασει το ρεκορ των 76 ημερων
και αντι να ειναι σε απευθειας συνδεση με τον χαρο,κανει και δηλωσεις.Μου θυμησε
την ταινια η μεγαλη αποφραξη.
 
Ο ψαροντουφεκάς που εντοπίστηκε σώος στη Χαλκιδική καλείται τώρα να πληρώσει… ένα κάρο πρόστιμα!
Κινδυνεύει να χρεωθεί μέχρι και τα έξοδα της επιχείρησης διάσωσής του
Αντιμέτωπος με ένα… κάρο πρόστιμα βρέθηκε ο 45χρονος ψαροντουφεκάς, ο οποίος αγνοούνταν το πρωί του Σαββάτου στον κόλπο του Ιερισσού, στο Άγιο Όρος, και για τον οποίο στήθηκε επιχείρηση διάσωσης από το Λιμενικό Σώμα.
Αφού τα στελέχη του Λιμενικού βεβαιώθηκαν ότι είναι καλά στην υγεία του, άρχισαν να του βεβαιώνουν… παραβάσεις, οι οποίες αφορούν σε άσκοπη μετακίνηση εκτός δήμου, καθώς ο 45χρονος φέρεται να είναι κάτοικος Θεσσαλονίκης, σε παράβαση της απαγόρευσης αλιείας που έχει επιβληθεί λόγω κορωνοϊού, αλλά και γιατί βρισκόταν σε περιοχή δικαιοδοσίας του Αγίου Όρους, χωρίς την απαιτούμενη άδεια.
Μάλιστα, σύμφωνα με σχετικό ρεπορτάζ του ΑΝΤ1, ο 45χρονος δεν αποκλείεται να χρεωθεί και τα έξοδα της… επιχείρησης και της κινητοποίησης του Λιμενικού για την διάσωσή του, σύμφωνα με την ισχύουσα Κοινή Υπουργική Απόφαση, καθώς, όπως αποδείχθηκε, δεν είχε κινδυνεύσει!


Επίσης θα πληρώσει κάτι μερεμέτια σε 2 ναους, απο τον άλλο μήνα θα επισκέπτεται όλα τα μοναστήρια στα γόνατα και τέλος θα του επιβληθεί πρόστιμο για ρύπανση της θάλασσας καθώς βρέθηκε κηλίδα απο κατουρό του .sarcastic.
 
Καλησπερα. Το λιμενικο δεν νομιζω να το κάλεσε ο ιδιος οι αλλοι 2 που ηταν μαζι του το καλεσαν ειναι αδικο να το πληρώσει αυτος
Ο ψαροντουφεκάς που εντοπίστηκε σώος στη Χαλκιδική καλείται τώρα να πληρώσει… ένα κάρο πρόστιμα!
Κινδυνεύει να χρεωθεί μέχρι και τα έξοδα της επιχείρησης διάσωσής του
Αντιμέτωπος με ένα… κάρο πρόστιμα βρέθηκε ο 45χρονος ψαροντουφεκάς, ο οποίος αγνοούνταν το πρωί του Σαββάτου στον κόλπο του Ιερισσού, στο Άγιο Όρος, και για τον οποίο στήθηκε επιχείρηση διάσωσης από το Λιμενικό Σώμα.
Αφού τα στελέχη του Λιμενικού βεβαιώθηκαν ότι είναι καλά στην υγεία του, άρχισαν να του βεβαιώνουν… παραβάσεις, οι οποίες αφορούν σε άσκοπη μετακίνηση εκτός δήμου, καθώς ο 45χρονος φέρεται να είναι κάτοικος Θεσσαλονίκης, σε παράβαση της απαγόρευσης αλιείας που έχει επιβληθεί λόγω κορωνοϊού, αλλά και γιατί βρισκόταν σε περιοχή δικαιοδοσίας του Αγίου Όρους, χωρίς την απαιτούμενη άδεια.
Μάλιστα, σύμφωνα με σχετικό ρεπορτάζ του ΑΝΤ1, ο 45χρονος δεν αποκλείεται να χρεωθεί και τα έξοδα της… επιχείρησης και της κινητοποίησης του Λιμενικού για την διάσωσή του, σύμφωνα με την ισχύουσα Κοινή Υπουργική Απόφαση, καθώς, όπως αποδείχθηκε, δεν είχε κινδυνεύσει!


Επίσης θα πληρώσει κάτι μερεμέτια σε 2 ναους, απο τον άλλο μήνα θα επισκέπτεται όλα τα μοναστήρια στα γόνατα και τέλος θα του επιβληθεί πρόστιμο για ρύπανση της θάλασσας καθώς βρέθηκε κηλίδα απο κατουρό του .sarcastic.

αυτος.
 
Καλησπερα. Το λιμενικο δεν νομιζω να το κάλεσε ο ιδιος οι αλλοι 2 που ηταν μαζι του το καλεσαν ειναι αδικο να το πληρώσει αυτος


αυτος.
Μόνο αυτό είναι το άδικο, αν εξαιρέσουμε την περιοχή όλα τα υπόλοιπα άδικα είναι.
 
τους μ@λ@κες τους ορειβάτες που κατά καιρούς χάνονται μέσα στα χιόνια και τους βρίσκουν αφού έχει κινητοποιηθεί όλη η ΕΜΑΚ τα ελικόπτερα , η πυροσβεστική ή αεροπορία οι λοκατζήδες , οι χαρτορίχτρες κ.λ.π.
τους βάζουν άραγε πρόστιμο ?

γιατί δεν έχω ακούσει κάτι ................
 
Πρωτη φορα βλεπω απεργο πεινας που κοντευε να φτασει το ρεκορ των 76 ημερων
και αντι να ειναι σε απευθειας συνδεση με τον χαρο,κανει και δηλωσεις.Μου θυμησε
την ταινια η μεγαλη αποφραξη.
Πατριδα και στον ΕΣ οταν το βραδινο ηταν αρακας νερομπουλι η σαρδελα κονσερβα
και εγω εκανα απεργια πεινας αλλα περασαν 18 μηνες θητεια και δεν εχασα γραμμαριο
περιεργο φαινομενο .my man.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top