Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα

Όνομα
Δημητρης
Είδες που είσαι βιαστικός.....Περίμενε ρε βλάκα να κλείσει η κάμερα πρώτα....Όχι ότι δεν ξέραμε ποιος είσαι βέβαια, απλά επιβεβαιώθηκαμε....
Τι δεν ειναι ένας υπέροχος άνθρωπος που μάχεται για το καλό όλων μας? Πέφτω από τα σύννεφα!!!

Φτου σου ξεδιαντροπε κομπλεξικε τρισαθλιε. Σάπιος είσαι σαν το σύστημα και τα αφεντικά που υπηρετείς.

Όνομα
Ευάγγελος
Η επιστολή παραίτησης του πρώην υπαρχηγού της Πυροσβεστικής:

«Αξιότιμε κ. Πρωθυπουργέ,

Ως μέλος της ΝΔ αλλά και ως πολίτης νιώθω απέραντο θυμό και πλήρη απογοήτευση για τις αποτυχημένες και ατελέσφορες πολιτικές στους χειρισμούς της Κυβέρνησης στις σημαντικότερες κρίσεις λχ ελληνοτουρκική, υγειονομική, οικονομική, φυσικές καταστροφές, που αντιμετωπίζει σήμερα η χώρα. Θεωρώ λοιπόν, ότι υπάρχει έλλειμμα αποτελεσματικής διαχείρισης των ως άνω κρίσεων από μέλη της Κυβέρνησης που είναι «ΑΡΕΣΤΟΙ» σε εσάς προσωπικά και στο πρωθυπουργικό σας περιβάλλον και όχι οι «ΑΡΙΣΤΟΙ», οι οποίοι σήμερα, που η κοινωνία βιώνει ένα γενικότερο κλίμα κρίσης θεσμών και αξιών είναι περισσότερο από ποτέ απαραίτητοι.

Αίρω λοιπόν την εμπιστοσύνη μου προς την Κυβέρνησή σας, γιατί θεωρώ ότι με την παρούσα σύνθεση είναι ανίκανη στο να διαχειριστεί αποτελεσματικά τις άνω κρίσεις για το καλό του τόπου και του κοινωνικού συνόλου, ενώ διαφωνώ κάθετα και με άλλες πολιτικές σε κρίσιμα ζητήματα. Κατόπιν τούτου και επειδή δεν προτίθεμαι στις επόμενες εκλογές να ψηφίσω τη ΝΔ, ζητώ τη διαγραφή μου από μέλος της παράταξης, την οποία υπηρέτησα πιστά ενστερνιζόμενος τις αρχές και αξίες της και στηρίζοντάς την με την ψήφο μου αδιάλειπτα σε όλες τις εκλογές από τα 18 μου μέχρι και σήμερα.

Με σεβασμό

Ανδριανός Γκουρμπάτσης

Αντιστράτηγος - Υπαρχηγός ΠΣ, ε.α.

Υ.Γ. Διαβλέπω μια δυσκολία να αφουγκράζεστε τη φωνή μας, - επανειλημμένα σας έχω ενημερώσει για τις συνεχιζόμενες μέχρι και σήμερα δυσλειτουργίες και παθογένειες της Πολιτικής Προστασίας - γιατί δεν σας επιτρέπει το αισθητήριο των προσωπικών επιλογών σας, που τις στηρίζετε σθεναρά κι ας έχουν πολιτικό κόστος γιατί σας εκθέτουν. Οι ΑΡΕΣΤΟΙ αυτοί, με τις εσφαλμένες πολιτικές, την έπαρση και ανικανότητά τους θα σας στερήσει στις επόμενες εκλογές την κοινοβουλευτική πλειοψηφία, και μοιραία θα οδηγήσει την ΝΔ στην αντιπολίτευση. Βέβαια τότε θα ναι πολύ αργά για να επανορθώσετε τα τραγικά λάθη ως προς τις επιλογές σας.

Όνομα
Ευάγγελος
Ο πρωθυπουργος αθωοθηκε για το τραπεζωμα στο νησι...διαβαζε το εγραφω απο τον χρυσωχοιδη το προι ο τραγκας ειναι για θεατρο αυτοι οι ανθρωποι...τουμπεκι στα πορνοκαναλα

Εξευτέλισαν τον βουλευτή της ΝΔ Μ.Χρυσομάλλη για να δείξουν ότι όλοι είναι ίσοι - Ξέχασαν Ικαρία, Πάρνηθα και Da Capo​

Σε μία κίνηση ανθρωποφαγίας του ίδιου του βουλευτή η κυβέρνηση δημοσιοποίησε ένα χθεσινό συμβάν, όπου ο Μίλτος Χρυσομάλλης πήγε στο μπαρ του ξενοδοχείο «The Duke Boutique Suites» στο Κολωνάκι. και κάπνισε, προκειμένου να καλύψει τη μη επιβολή προστίμου από το θόρυβο που δημιουργήθηκε από Ικαρία, Da Capo, Πάρνηθα.
Σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση του κόμματος, διαπιστώθηκε, κατά τη διάρκεια ελέγχου για την εφαρμογή των περιοριστικών, πως κ. Χρυσομάλλης είχε παραβιάσει τους περιορισμούς, όπως ενημέρωσε ο βουλευτής της ΝΔ είχε ραντεβού με έναν δημοσιογράφο τις βραδινές ώρες. Η συνάντηση έγινε στο ξενοδοχείο στο οποίο διέμενε ο δημοσιογράφος και κράτησε έως και τις 23:00.
Και στους δύο επιβλήθηκαν δύο πρόστιμα, για μη χρήση μάσκας και παραβίαση του ωραρίου απαγόρευσης κυκλοφορίας. Το θέμα φυσικά δεν είναι η επιβολή προστίμων, αλλά το πως η ίδια η Νέα Δημοκρατία δημοσιοποίησε θεατρικά το θέμα και τον κάλεσε ο Γενικός Γραμματέας της Κ.Ο. της Ν.Δ., Ιωάννης Μπούγας για απολογία, όλα αυτά για να δείξουν ότι όλοι είμαστε ίσοι ενώπιον του νόμου. Πλην του εορτάζοντος σήμερα Κ.Μητσοτάκη, για τον οποίο η κυβέρνηση απεφάνθη πως το γλέντι στην Ικαρία ήταν «νόμιμο».

Περιοχή
Ζωγραφου-Αθηνα
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο Μακαριστός Αυγουστίνος Καντιώτης ήταν φίλος του πατέρα μου και από το 1990 του έλεγε για το " μεγαλο ταρακούνημα" που θα στείλει ο Θεός στην γη.Δεν μίλαγε για απλό σεισμό αλλά για καταστροφη.Ελεγε ότι όλοι οι πιστοί πρέπει να έχουν τίμιο ξύλο στο παράθυρο και όταν περάσει Άγγελος Κυρίου το σπίτι τους δεν θα πέσει.
Ελπίζω να μην επιβεβαιωθεί.

Όνομα
Παναγιώτης
Όνομα
Αλεξανδρος
Ο Μακαριστός Αυγουστίνος Καντιώτης ήταν φίλος του πατέρα μου και από το 1990 του έλεγε για το " μεγαλο ταρακούνημα" που θα στείλει ο Θεός στην γη.Δεν μίλαγε για απλό σεισμό αλλά για καταστροφη.Ελεγε ότι όλοι οι πιστοί πρέπει να έχουν τίμιο ξύλο στο παράθυρο και όταν περάσει Άγγελος Κυρίου το σπίτι τους δεν θα πέσει.
Ελπίζω να μην επιβεβαιωθεί.
Που το βρισκουμε αυτο?

Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
https://www.facebook.com/700357787/videos/pcb.10159917059697788/10159917058682788

Η δημοκρατια , αυτος που βαραει και την γυναικα τι να του πεις?
Πλέον όταν βγαίνεις έξω αυτό που φοβασαι πιο πολύ είναι η ίδια η αστυνομία.Το όλο σκηνικό σήμερα έλαβε μέρος,γιατί κάποιοι απλα είχαν κάτσει σε μια πλατεία να πιουνε τον καφέ τους.
Ζούμε τη χούντα σε όλο της το μεγαλείο.