Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
κοιτάω ειδήσεις ,
τώρα θα μου πείτε, καλά να πάθεις αφού πας γυρεύοντας , και θα έχετε δίκιο , αλλά..............
έχει είκοσι λεπτά τώρα , τουλάχιστον , να λέει για μιά καταγγελία της Μπεκατώρου , ότι πριν 23 χρόνια της την είχε "πέσει" κάποιος από τους παράγοντες της ιστιοπλοίας. :oops: :oops: :oops:

προσέξτε τώρα , πριν 23 χρόνια .
και βγαίνει και μας το λέει τώρα , μετά από 23 χρόνια ............... έλεος.

και ασχολήθηκε ο πρωθυπουργός , μετά ο Αλέξης και γενικά έχει γίνει ένας ψιλοχαμός την στιγμή που .........

- είμαστε σε lockdown
- κάθε μέρα πεθαίνουν άνθρωποι από την κορονομ@λ@κια
- η οικονομία καταστρέφεται
- πολλοί μένουν άνεργοι
- οι γείτονες εξ ανατολών είναι έτοιμοι για πόλεμο
- και γενικώς τα πράγματα είναι "άγρια"

και έχεις ξαφνικά να γίνεται πανικός γιατί κάποιος έπιασε τον κ@λο της τάδε .
οκ. αν έγινε κακώς έγινε και πρέπει να υπάρχει τιμωρία , αλλά να ασχολείτε ο πρωθυπουργός ?????

Γενικά δεν είμαι συνωμοσιολόγος και δεν πιστεύω ότι μας "ψεκάζουν" και όλα τα γνωστά .........
αλλά ρε παιδιά όλα αυτά που συμβαίνουν με έχουν αφήσει "παγωτό " .

ρε σεις μήπως κάτι γίνεται και δεν το έχουμε πάρει πρέφα ...................
Λογικα θα μας πρηξουν τα ουμπαλα για δυο μερες με την επελαση του Λεανδρου
και απο Δευτερα που θα ανοιξει η αγορα
θα παει η ρουφιανια συννεφο απο τους γνωστους Εισαγγελατους και Πορτοψαλτε

 
κοιτάω ειδήσεις ,
τώρα θα μου πείτε, καλά να πάθεις αφού πας γυρεύοντας , και θα έχετε δίκιο , αλλά..............
έχει είκοσι λεπτά τώρα , τουλάχιστον , να λέει για μιά καταγγελία της Μπεκατώρου , ότι πριν 23 χρόνια της την είχε "πέσει" κάποιος από τους παράγοντες της ιστιοπλοίας. :oops: :oops: :oops:

προσέξτε τώρα , πριν 23 χρόνια .
και βγαίνει και μας το λέει τώρα , μετά από 23 χρόνια ............... έλεος.

και ασχολήθηκε ο πρωθυπουργός , μετά ο Αλέξης και γενικά έχει γίνει ένας ψιλοχαμός την στιγμή που .........

- είμαστε σε lockdown
- κάθε μέρα πεθαίνουν άνθρωποι από την κορονομ@λ@κια
- η οικονομία καταστρέφεται
- πολλοί μένουν άνεργοι
- οι γείτονες εξ ανατολών είναι έτοιμοι για πόλεμο
- και γενικώς τα πράγματα είναι "άγρια"

και έχεις ξαφνικά να γίνεται πανικός γιατί κάποιος έπιασε τον κ@λο της τάδε .
οκ. αν έγινε κακώς έγινε και πρέπει να υπάρχει τιμωρία , αλλά να ασχολείτε ο πρωθυπουργός ?????

Γενικά δεν είμαι συνωμοσιολόγος και δεν πιστεύω ότι μας "ψεκάζουν" και όλα τα γνωστά .........
αλλά ρε παιδιά όλα αυτά που συμβαίνουν με έχουν αφήσει "παγωτό " .

ρε σεις μήπως κάτι γίνεται και δεν το έχουμε πάρει πρέφα ...................
Μήπως έρχεται η ώρα να σηκώσουμε τα χαλιά για τίναγμα;
 
κοιτάω ειδήσεις ,
τώρα θα μου πείτε, καλά να πάθεις αφού πας γυρεύοντας , και θα έχετε δίκιο , αλλά..............
έχει είκοσι λεπτά τώρα , τουλάχιστον , να λέει για μιά καταγγελία της Μπεκατώρου , ότι πριν 23 χρόνια της την είχε "πέσει" κάποιος από τους παράγοντες της ιστιοπλοίας. :oops: :oops: :oops:

προσέξτε τώρα , πριν 23 χρόνια .
και βγαίνει και μας το λέει τώρα , μετά από 23 χρόνια ............... έλεος.

και ασχολήθηκε ο πρωθυπουργός , μετά ο Αλέξης και γενικά έχει γίνει ένας ψιλοχαμός την στιγμή που .........

- είμαστε σε lockdown
- κάθε μέρα πεθαίνουν άνθρωποι από την κορονομ@λ@κια
- η οικονομία καταστρέφεται
- πολλοί μένουν άνεργοι
- οι γείτονες εξ ανατολών είναι έτοιμοι για πόλεμο
- και γενικώς τα πράγματα είναι "άγρια"

και έχεις ξαφνικά να γίνεται πανικός γιατί κάποιος έπιασε τον κ@λο της τάδε .
οκ. αν έγινε κακώς έγινε και πρέπει να υπάρχει τιμωρία , αλλά να ασχολείτε ο πρωθυπουργός ?????

Γενικά δεν είμαι συνωμοσιολόγος και δεν πιστεύω ότι μας "ψεκάζουν" και όλα τα γνωστά .........
αλλά ρε παιδιά όλα αυτά που συμβαίνουν με έχουν αφήσει "παγωτό " .

ρε σεις μήπως κάτι γίνεται και δεν το έχουμε πάρει πρέφα ...................
Ρε παραπλανητική πληροφορία για να αλλάξουν το θέμα να καταλαγιάσει και άντε απ'την αρχή είπαμε το έχουν σπουδάσει το θέμα.
 

Η ανακοίνωση της Γερμανίας ότι διεξάγει έρευνα για τον θάνατο 10 ατόμων που εμβολιάσθηκαν με το νέου τύπου εμβόλιο κατά του κορονοϊού έχει θορυβήσει την ευρωπαϊκή κοινή γνώμη. Το ίδιο ισχύει και για το γεγονός ότι διεξάγεται επίσης έρευνα στη Νορβηγία για τον θάνατο 23 ατόμων που επίσης εμβολιάσθηκαν με το ίδιου τύπου εμβόλιο.​

 
κοιτάω ειδήσεις ,
τώρα θα μου πείτε, καλά να πάθεις αφού πας γυρεύοντας , και θα έχετε δίκιο , αλλά..............
έχει είκοσι λεπτά τώρα , τουλάχιστον , να λέει για μιά καταγγελία της Μπεκατώρου , ότι πριν 23 χρόνια της την είχε "πέσει" κάποιος από τους παράγοντες της ιστιοπλοίας. :oops: :oops: :oops:

προσέξτε τώρα , πριν 23 χρόνια .
και βγαίνει και μας το λέει τώρα , μετά από 23 χρόνια ............... έλεος.

και ασχολήθηκε ο πρωθυπουργός , μετά ο Αλέξης και γενικά έχει γίνει ένας ψιλοχαμός την στιγμή που .........

- είμαστε σε lockdown
- κάθε μέρα πεθαίνουν άνθρωποι από την κορονομ@λ@κια
- η οικονομία καταστρέφεται
- πολλοί μένουν άνεργοι
- οι γείτονες εξ ανατολών είναι έτοιμοι για πόλεμο
- και γενικώς τα πράγματα είναι "άγρια"

και έχεις ξαφνικά να γίνεται πανικός γιατί κάποιος έπιασε τον κ@λο της τάδε .
οκ. αν έγινε κακώς έγινε και πρέπει να υπάρχει τιμωρία , αλλά να ασχολείτε ο πρωθυπουργός ?????

Γενικά δεν είμαι συνωμοσιολόγος και δεν πιστεύω ότι μας "ψεκάζουν" και όλα τα γνωστά .........
αλλά ρε παιδιά όλα αυτά που συμβαίνουν με έχουν αφήσει "παγωτό " .

ρε σεις μήπως κάτι γίνεται και δεν το έχουμε πάρει πρέφα ...................
Και της λένε καί μπράβο.Αντι να της πούμε ότι ποιος ξέρει πόσα κοριτσάκια θα έπαθαν τα ίδια από αυτόν τον παλιοπου__α τα 23 χρόνια που δεν μίλησε για να μην βλάψει τη καριέρα της
 

Η ανακοίνωση της Γερμανίας ότι διεξάγει έρευνα για τον θάνατο 10 ατόμων που εμβολιάσθηκαν με το νέου τύπου εμβόλιο κατά του κορονοϊού έχει θορυβήσει την ευρωπαϊκή κοινή γνώμη. Το ίδιο ισχύει και για το γεγονός ότι διεξάγεται επίσης έρευνα στη Νορβηγία για τον θάνατο 23 ατόμων που επίσης εμβολιάσθηκαν με το ίδιου τύπου εμβόλιο.​

Μου την δίνει να βλέπω, ακούω, διαβάζω ανεύθυνες ηλιθιότητες, χωρίς αναφορά σε πηγές! Αυτή είναι η περίφημη γκεμπελιστικη μέθοδος προπαγάνδας! θέλετε στοιχεία; Ιδού μερικά που αφορούν την Γερμανία μέχρι και τη 14η Ιανουαρίου 2021
  1. Αριθμός εμβολιασμών: 842.455
  2. Αριθμός πιθανών παρενεργειών μετά τον εμβολιασμό (0-4 ημέρες): 375
  3. Αριθμός πιθανών σοβαρών παρενεργειών (από τις 375): 51
  4. Αριθμός θανάτων μετά το εμβόλιο: 7 => 7 από 842.455 = 0,001167 %
  5. Πληροφορίες για τους νεκρούς:
    1. όλοι τους υπέφεραν από διάφορες βαριές αρρώστιες.
    2. ηλικίας από 79 μέχρι 93 ετών
Πηγές: ZDF, Robert Koch Institute,
 
Και της λένε καί μπράβο.Αντι να της πούμε ότι ποιος ξέρει πόσα κοριτσάκια θα έπαθαν τα ίδια από αυτόν τον παλιοπου__α τα 23 χρόνια που δεν μίλησε για να μην βλάψει τη καριέρα της
Τώρα βλέπει την κατιούσα και no money no faney έπρεπε νά έρθει στο προσκήνιο έτσι λειτουργεί το σύστημα.
 
Και της λένε καί μπράβο.Αντι να της πούμε ότι ποιος ξέρει πόσα κοριτσάκια θα έπαθαν τα ίδια από αυτόν τον παλιοπου__α τα 23 χρόνια που δεν μίλησε για να μην βλάψει τη καριέρα της
Μεγαλο της λαθος...δεν μπορεις να λες οτι το ειπε τωρα μετα απο 23 χρονια για να σωση αλλες κοπελες....αυτες που μπορι να επαθαν το ιδιο αυτα τα χρονια της Σκεφτηκε οχι βαιβαια
 
και ασχολήθηκε ο πρωθυπουργός , μετά ο Αλέξης και γενικά έχει γίνει ένας ψιλοχαμός την στιγμή που .........

- είμαστε σε lockdown
- κάθε μέρα πεθαίνουν άνθρωποι από την κορονομ@λ@κια
- η οικονομία καταστρέφεται
- πολλοί μένουν άνεργοι
- οι γείτονες εξ ανατολών είναι έτοιμοι για πόλεμο
- και γενικώς τα πράγματα είναι "άγρια"

και έχεις ξαφνικά να γίνεται πανικός γιατί κάποιος έπιασε τον κ@λο της τάδε .
οκ. αν έγινε κακώς έγινε και πρέπει να υπάρχει τιμωρία , αλλά να ασχολείτε ο πρωθυπουργός ?????
Έτσι ακριβώς πάντως, ισχυρίζονται και αυτοί που κοβουν το κυνήγι. Ακριβώς με την ίδια σκέψη και πρόφαση, λένε:Συμβαίνουν τόσα πιο σημαντικά, με το κυνήγι θα ασχολούμαστε τώρα;
Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω, όταν αναφερόμαστε σε άλλους, ειδικά αν είναι θύματα, και ακόμη χειρότερα οταν μιλάμε για βιασμούς, μην γράφουμε σαν να αναφερόμαστε σε απλά γεγονότα που συζητάμε για να περνάει η ώρα. Σίγουρα δεν μπορούμε να μπούμε στη θέση αυτής της κοπέλας για να μπορούμε να κρίνουμε, ή ας σκεφτούμε ότι μπορεί να ήταν η δική μας κόρη.
 
Έχω μια κόρη 8 ετών
Έχει τρέλα με τον αθλητισμό.
Όπως και εγώ, στα εφηβικά μου χρόνια, έτσι κι αυτή θα βρεθεί κάποτε στα χέρια και την ευθύνη κάποιου προγυμναστή, που για μένα είναι της αυτής κατηγορίας: Γονιός-Διδάσκαλος-Παιδαγωγός.
Όπως βρέθηκε και η Κυρία Σοφία Μπεκατώρου, που εσχάτως απέδειξε πως έχει τα μέζεα να καταγγείλει την κακοποίησή της και να σηκώσει στις πλάτες της ακόμα και την μαλακία κάποιων, που θα κάνουν και κριτική εκ του ασφαλούς του τύπου: "και τι θέλει τώρα... και τόσο καιρό που ήταν... μάλλον τα'θελε κι αυτή...." και μύριες όσες άλλες π@π@ριές!
Η Κυρία Μπεκατώρου!.... το έκανε!
Κι αναρωτιέμαι,
Τόσο πολύ έχουμε πουστέψει όλοι μας, που βιάζουν, κακοποιούν και σημαδεύουν τα παιδιά μας και μεις απλά "συμπάσχουμε" και "στηρίζουμε" τους κακοποιημένους;...
Και μ' αυτό τι.... καθαρίσαμε;
Καθαρίσαμε ως τζάμπα μάγκες που ο,τι κι αν μας κάνουν απλά..."καταδικάζουμε";
Και θα αφήνουμε την "τιμωρία" στους πολιτικούς προϊσταμένους του κάθε κομματικού σκουπιδιού.
Λοιπόν ξέρετε κάτι ρε μάγκες...
Όποιος από αυτούς που τους εμπιστεύομαι το παιδί μου το "αγγίξει" θα βρούνε το κεφάλι του σε παλούκι έξω από το σπίτι του και τα π@π@ρια του κρεμασμένα στη πόρτα του "υπουργού" του!
 
Έχω μια κόρη 8 ετών
Έχει τρέλα με τον αθλητισμό.
Όπως και εγώ, στα εφηβικά μου χρόνια, έτσι κι αυτή θα βρεθεί κάποτε στα χέρια και την ευθύνη κάποιου προγυμναστή, που για μένα είναι της αυτής κατηγορίας: Γονιός-Διδάσκαλος-Παιδαγωγός.
Όπως βρέθηκε και η Κυρία Σοφία Μπεκατώρου, που εσχάτως απέδειξε πως έχει τα μέζεα να καταγγείλει την κακοποίησή της και να σηκώσει στις πλάτες της ακόμα και την μαλακία κάποιων, που θα κάνουν και κριτική εκ του ασφαλούς του τύπου: "και τι θέλει τώρα... και τόσο καιρό που ήταν... μάλλον τα'θελε κι αυτή...." και μύριες όσες άλλες π@π@ριές!
Η Κυρία Μπεκατώρου!.... το έκανε!
Κι αναρωτιέμαι,
Τόσο πολύ έχουμε πουστέψει όλοι μας, που βιάζουν, κακοποιούν και σημαδεύουν τα παιδιά μας και μεις απλά "συμπάσχουμε" και "στηρίζουμε" τους κακοποιημένους;...
Και μ' αυτό τι.... καθαρίσαμε;
Καθαρίσαμε ως τζάμπα μάγκες που ο,τι κι αν μας κάνουν απλά..."καταδικάζουμε";
Και θα αφήνουμε την "τιμωρία" στους πολιτικούς προϊσταμένους του κάθε κομματικού σκουπιδιού.
Λοιπόν ξέρετε κάτι ρε μάγκες...
Όποιος από αυτούς που τους εμπιστεύομαι το παιδί μου το "αγγίξει" θα βρούνε το κεφάλι του σε παλούκι έξω από το σπίτι του και τα π@π@ρια του κρεμασμένα στη πόρτα του "υπουργού" του!
Πρέπει να μάθουμε τα παιδιά μας να λένε ΟΧΙ! - ίσως πρέπει να το μάθουμε και εμείς...
 
Έχω μια κόρη 8 ετών
Έχει τρέλα με τον αθλητισμό.
Όπως και εγώ, στα εφηβικά μου χρόνια, έτσι κι αυτή θα βρεθεί κάποτε στα χέρια και την ευθύνη κάποιου προγυμναστή, που για μένα είναι της αυτής κατηγορίας: Γονιός-Διδάσκαλος-Παιδαγωγός.
Όπως βρέθηκε και η Κυρία Σοφία Μπεκατώρου, που εσχάτως απέδειξε πως έχει τα μέζεα να καταγγείλει την κακοποίησή της και να σηκώσει στις πλάτες της ακόμα και την μαλακία κάποιων, που θα κάνουν και κριτική εκ του ασφαλούς του τύπου: "και τι θέλει τώρα... και τόσο καιρό που ήταν... μάλλον τα'θελε κι αυτή...." και μύριες όσες άλλες π@π@ριές!
Η Κυρία Μπεκατώρου!.... το έκανε!
Κι αναρωτιέμαι,
Τόσο πολύ έχουμε πουστέψει όλοι μας, που βιάζουν, κακοποιούν και σημαδεύουν τα παιδιά μας και μεις απλά "συμπάσχουμε" και "στηρίζουμε" τους κακοποιημένους;...
Και μ' αυτό τι.... καθαρίσαμε;
Καθαρίσαμε ως τζάμπα μάγκες που ο,τι κι αν μας κάνουν απλά..."καταδικάζουμε";
Και θα αφήνουμε την "τιμωρία" στους πολιτικούς προϊσταμένους του κάθε κομματικού σκουπιδιού.
Λοιπόν ξέρετε κάτι ρε μάγκες...
Όποιος από αυτούς που τους εμπιστεύομαι το παιδί μου το "αγγίξει" θα βρούνε το κεφάλι του σε παλούκι έξω από το σπίτι του και τα π@π@ρια του κρεμασμένα στη πόρτα του "υπουργού" του!
Φιλαράκι μαζί σου, έχω και γω παιδιά και αγανακτώ, μια φορά είπαν τα παιδιά στο σχολείο πριν χρόνια ότι πέρασε κάποιος από τα κάγκελα και κατέβασε τα παντελόνια του και επειδή το σχολείο είναι απέναντι από το σπίτι επι ένα μήνα ήμουνα στην τζιλια και εξαγριωμένος. Αλλά μην τα τσουβαλιαζουμε όλα σε παρακαλώ, εσένα δηλαδή σου φάνηκε φυσιολογικό να το καταγγείλει μετά από 20 χρόνια η μήπως είναι κατάλληλη ώρα δεν ξέρω το γιατί.Ας το καταγγελνε στα 90 της καλυτερα θα την λυπομουνα πιο πολύ.Εαν έγινε λυπηρό και καταδικαστέο αλλά έχει μερίδιο ευθύνης για τον απλούστατο λόγο ότι επί 20 χρόνια αυτός ο άνθρωπος μπορεί να είχε παρενοχλησει και άλλες κοπέλες,και μη μου πεις ντρεποτανε γιατί θα γελάσω με δυνατά γέλια,Μια φορά η μάνα μου είκοσι χρόνων την παρενόχλησε οδηγός ΚΤΕΛ και ποιος είδε το Θεό και δεν τον φοβήθηκε, ακόμη το θυμάται ο τύπος.Μηπως λέω μήπως υπάρχει πίσω η μισή αλήθεια λέω εγώ,βγήκαν εχθές άλλες δέκα να καταγγείλουν τα ίδια από άλλους σε λίγο θα καταντήσει γελειο .Εμενα με παρενόχλησε μια μπεκατσα μια φορά ήταν ζωντανή και με τσίμπησε.
 
Φιλαράκι μαζί σου, έχω και γω παιδιά και αγανακτώ, μια φορά είπαν τα παιδιά στο σχολείο πριν χρόνια ότι πέρασε κάποιος από τα κάγκελα και κατέβασε τα παντελόνια του και επειδή το σχολείο είναι απέναντι από το σπίτι επι ένα μήνα ήμουνα στην τζιλια και εξαγριωμένος. Αλλά μην τα τσουβαλιαζουμε όλα σε παρακαλώ, εσένα δηλαδή σου φάνηκε φυσιολογικό να το καταγγείλει μετά από 20 χρόνια η μήπως είναι κατάλληλη ώρα δεν ξέρω το γιατί.Ας το καταγγελνε στα 90 της καλυτερα θα την λυπομουνα πιο πολύ.Εαν έγινε λυπηρό και καταδικαστέο αλλά έχει μερίδιο ευθύνης για τον απλούστατο λόγο ότι επί 20 χρόνια αυτός ο άνθρωπος μπορεί να είχε παρενοχλησει και άλλες κοπέλες,και μη μου πεις ντρεποτανε γιατί θα γελάσω με δυνατά γέλια,Μια φορά η μάνα μου είκοσι χρόνων την παρενόχλησε οδηγός ΚΤΕΛ και ποιος είδε το Θεό και δεν τον φοβήθηκε, ακόμη το θυμάται ο τύπος.Μηπως λέω μήπως υπάρχει πίσω η μισή αλήθεια λέω εγώ,βγήκαν εχθές άλλες δέκα να καταγγείλουν τα ίδια από άλλους σε λίγο θα καταντήσει γελειο .Εμενα με παρενόχλησε μια μπεκατσα μια φορά ήταν ζωντανή και με τσίμπησε.
Ακριβώς , η σιωπή της τόσα χρόνια έδινε το θάρρος και το δικαίωμα σε αυτόν τον βρωμιαρη να βάζει χέρι και σε άλλα κοριτσια. Καλά εκανε και το έβγαλε στην επιφάνεια αλλά άργησε πολύ. Σε τετοιου είδους ανθρώπους πρέπει να τους κόβεται η φόρα νωρίς γιατί όσο τους αφήνεις αποθρασύνονται και καταστρέφουν ζωες.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top