Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εμένα πάντως αν μου έλεγαν ότι δεν κυνηγάτε γιατί δεν σας γουστάρουμε θα τους έβριζα αλλά θα έλεγα ότι μιλάνε
Στα ίσια.Τώρα για τα άλλα δεν μπορεί
Να συμφωνούμε όλοι σε όλα .Λέμε τις
Απόψεις μας ελεύθερα μέσα στα πλαίσια των νόμων και του σεβασμού στους άλλους.Και εγώ αν καμμία φορά ξεφεύγω Θέλω να το διορθώνω μετά.
 
1821-2021...Παλι καλα που δεν εβαλαν τον Λακη Γαβαλα με κανενα καπελο
να δηλωσουμε οτι ειμαστε πολυ μπροστα σαν χωρα.Αρε γιδια...
Ότι πουλάει είμαστε τίποτε άλλο. Δεν έχω τίποτα με το παλικάρι ίσα ίσα που πιστεύω η καρδιά του και η ψυχή του μπορεί να είναι περισσότερο ελληνική από πολλών Ελλήνων. Αλλά ρε παιδιά εάν υποθέσουμε ότι είναι εκεί λόγω της προσφοράς του στον αθλητισμό, τότε ο Πυρος με 4 χρυσά ολυμπιακά μετάλλια που θα έπρεπε να είναι?
 
καμμια 30-40 ατομα
Απο τους ορους χρησης
Δεν πρέπει να περιέχει λέξεις ή φράσεις απειλητικές, προσβλητικές, επιζήμιες, δυσφημιστικές, χυδαίες, βίαιες, υβριστικές, ρατσιστικές ή αποδοκιμαστέες.
Για να υπαρχουν 30-40 ενεργα Μελη που βαση της δικης σου λογικης
ειναι Ρατσιστες τοτε δυο πραγματα συμβαινουν
1 .Εχουν παραβιασει τους ορους χρησης αρα πρεπει να απομακρυνθουν
2. Οι Διαχειστες και οι Συντονιστες δεν κανουν σωστα την δουλεια τους
Τι προτεινεις ωστε να αλλαξει αυτη η εικονα ?
 
Ότι πουλάει είμαστε τίποτε άλλο. Δεν έχω τίποτα με το παλικάρι ίσα ίσα που πιστεύω η καρδιά του και η ψυχή του μπορεί να είναι περισσότερο ελληνική από πολλών Ελλήνων. Αλλά ρε παιδιά εάν υποθέσουμε ότι είναι εκεί λόγω της προσφοράς του στον αθλητισμό, τότε ο Πυρος με 4 χρυσά ολυμπιακά μετάλλια που θα έπρεπε να είναι?
Τον Τσικλητήρα θάβαζα εγώ .
 
Ότι πουλάει είμαστε τίποτε άλλο. Δεν έχω τίποτα με το παλικάρι ίσα ίσα που πιστεύω η καρδιά του και η ψυχή του μπορεί να είναι περισσότερο ελληνική από πολλών Ελλήνων. Αλλά ρε παιδιά εάν υποθέσουμε ότι είναι εκεί λόγω της προσφοράς του στον αθλητισμό, τότε ο Πυρος με 4 χρυσά ολυμπιακά μετάλλια που θα έπρεπε να είναι?
Ποιος τους χεζει τους ολυμπιονικες,τους νομπελιστες,τους επιστημονες ρε μαστορα?
Ειδες μεσα κανενα Οδυσσεα Ελυτη?Κανεναν Καραθεοδωρη?Εβγαλε η Ελλαδα τον
μεγαλο Αντετοκουμπο και τον βαλαμε διπλα στον Γεροντα του Μορια.Ο ενας κλανει
και του δινουν εκατομυρια και ο αλλος παρακαλαγε να του στειλουν δευτερο βρακι
στην επανασταση στα γραμματα του.Τι λεμε?
 
Ότι πουλάει είμαστε τίποτε άλλο. Δεν έχω τίποτα με το παλικάρι ίσα ίσα που πιστεύω η καρδιά του και η ψυχή του μπορεί να είναι περισσότερο ελληνική από πολλών Ελλήνων. Αλλά ρε παιδιά εάν υποθέσουμε ότι είναι εκεί λόγω της προσφοράς του στον αθλητισμό, τότε ο Πυρος με 4 χρυσά ολυμπιακά μετάλλια που θα έπρεπε να είναι?
Εγώ ακόμα προσπαθω να καταλάβω το νόημα της φωτογραφίες συνολικά. Γράφουν τα 200 έτη από την αρχή της επανάστασης. Ξεκινούν με αρχαίους Έλληνες;;; Μετά βάζουν ήρωες του 21 όλα οκ. Μετά τον Παπανικολάου οκ και αυτό έχει επηρεάσει όλη την ανθρωπότητα και έχει σώσει εκατομμύρια γυναίκες με την έρευνα του. Την Μαρία Κάλας και τον Γιάννη τι φάση;; Για εμενα είναι τελείως λάθος όλη η φωτογραφία. Αν θέλουν να δείξουν τι είναι Ελλάδα ας ξεκινήσουν από τους αρχαίους και να φτάσουν στον Αδωνη ή στον Γιανης. Αν πάλι θέλουν να δείξουν την ανάπτυξη μας τα τελευταία 200 χρόνια ας ξεκινήσουν από τον Καραϊσκάκη και να καταλήξουν στον Ευαγγελο Μαρινάκη. Γάβροι και οι δυο άλλωστε :cool:
 
Ειλικρινά εκτιμώ όλους τους Ανθρώπους που αγωνίζονται , και στο τέλος τα καταφέρνουν σε διάφορους τομείς στην ζωή τους , νομίζω όμως ότι σε αυτό το τόσο σπουδαίο γεγονός 1821 - 2021 , με βαθιές ρίζες σε σημαντικά γεγονότα της Ελλάδας , οι μόνες μορφές που θα έπρεπε να έχουν θέση , κατά την προσωπική άποψη είναι Άνθρωποι που στάθηκαν Ηρωικά με την Τιμή τους , και την θυσία τους για αυτήν την Χώρα . Και είναι αρκετή από τότε έως και σήμερα .
 
Άνθρωποι που στάθηκαν Ηρωικά με την Τιμή τους , και την θυσία τους για αυτήν την Χώρα . Και είναι αρκετή από τότε έως και σήμερα .
Εγώ γιατί πιστεύω δεν είχαν τέταρτο για να κλείσει το καρε και έβαλαν τσόντα.
 
Κανένας αθλητής δεν χρειαζόταν να είναι. Η τιμη ανήκει αποκλειστικά στους ήρωες που άφησαν τα πάντα, πολέμησαν, δοξάστηκαν, άλλοι προδόθηκαν, φυλακίστηκαν, έδωσαν την ζωη τους για να γιορτάζουμε σήμερα την ελευθερία μας με τα καλά και τα στραβά της. Οι αθλητές παίρνουν εκατομμύρια για το ταλέντο τους χωρις να κινδυνεύουν να χάσουν την ζωη τους. Δεν συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
 
Ποιος τους χεζει τους ολυμπιονικες,τους νομπελιστες,τους επιστημονες ρε μαστορα?
Ειδες μεσα κανενα Οδυσσεα Ελυτη?Κανεναν Καραθεοδωρη?Εβγαλε η Ελλαδα τον
μεγαλο Αντετοκουμπο και τον βαλαμε διπλα στον Γεροντα του Μορια.Ο ενας κλανει
και του δινουν εκατομυρια και ο αλλος παρακαλαγε να του στειλουν δευτερο βρακι
στην επανασταση στα γραμματα του.Τι λεμε?
.RESPECT..RESPECT.
 
Ο Πυρος οπως και πολλοι Ολυμπιονικες τιμηθηκαν απο το Ελληνικο κρατος ειτε με αξιωματα στις Ενοπλες Δυναμεις ειτε με αδειες δημουσιου λειτουργιας κατασταστηματων
Το Λεβεντοπαιδο τον Βουλιαρατων οπως και δεκαδες Λεβεντοπαιδα των Ιμιων της Πολεμικης Αεροποριας που εδωσαν την ζωη τους για την υπερασπιση της Γαλανολευκης θα τα τιμησει κανενας ?
 
........Αν πάλι θέλουν να δείξουν την ανάπτυξη μας τα τελευταία 200 χρόνια ας ξεκινήσουν από τον Καραϊσκάκη και να καταλήξουν στον Ευαγγελο Μαρινάκη. Γάβροι και οι δυο άλλωστε :cool:
Έτσιιιιιι.... στα σκληρά!!!
 
Ο Πυρος οπως και πολλοι Ολυμπιονικες τιμηθηκαν απο το Ελληνικο κρατος ειτε με αξιωματα στις Ενοπλες Δυναμεις ειτε με αδειες δημουσιου λειτουργιας κατασταστηματων
Το Λεβεντοπαιδο τον Βουλιαρατων οπως και δεκαδες Λεβεντοπαιδα των Ιμιων της Πολεμικης Αεροποριας που εδωσαν την ζωη τους για την υπερασπιση της Γαλανολευκης θα τα τιμησει κανενας ?
Οχι γιατι δεν μας βολευουν πατριδα,δεν θελουμε ηρωες κ.τ.λ
Θελουμε αρτο και θεαματα.
 
Κανένας αθλητής δεν χρειαζόταν να είναι. Η τιμη ανήκει αποκλειστικά στους ήρωες που άφησαν τα πάντα, πολέμησαν, δοξάστηκαν, άλλοι προδόθηκαν, φυλακίστηκαν, έδωσαν την ζωη τους για να γιορτάζουμε σήμερα την ελευθερία μας με τα καλά και τα στραβά της. Οι αθλητές παίρνουν εκατομμύρια για το ταλέντο τους χωρις να κινδυνεύουν να χάσουν την ζωη τους. Δεν συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
Και από την σύγχρονη εποχή ποιον θα έβαζαν?Θα μου πεις πως,υπάρχουν πολλοί σωτήρες. Παπατζης,Μιμικός,Τζέφρυ,η μια οικογένεια δρακουμελ πατέρας και γιος ,τραμπακουλας δον μπουχε η άλλη κινέζος,ματομπουκαλος,
 
Απο τους ορους χρησης
Δεν πρέπει να περιέχει λέξεις ή φράσεις απειλητικές, προσβλητικές, επιζήμιες, δυσφημιστικές, χυδαίες, βίαιες, υβριστικές, ρατσιστικές ή αποδοκιμαστέες.
Για να υπαρχουν 30-40 ενεργα Μελη που βαση της δικης σου λογικης
ειναι Ρατσιστες τοτε δυο πραγματα συμβαινουν
1 .Εχουν παραβιασει τους ορους χρησης αρα πρεπει να απομακρυνθουν
2. Οι Διαχειστες και οι Συντονιστες δεν κανουν σωστα την δουλεια τους
Τι προτεινεις ωστε να αλλαξει αυτη η εικονα ?
Δεν χρειαζεται να απομακρυνθει κανενας , αρκει να προσεχει τι γραφει , και αν δεν μπορει να γραφει μονο για οπλα και φυσιγγια.
Εγω ενα καμπανακι χτυπησα , ο Βασιλης (staff) αντεδρασε, δοθηκαν καποιες διευκρινησεις ...μεχρι εκει
Προτεινω οταν διαπιστωνει καποια παραβιαση ορων χρησης καποιος να το αναφερει, εστω και με τον ακραιο και ακομψο τροπο που το εκανα εγω , για να εχουν γνωση οι φυλακες
Στο διαδυκτυο πλεον παιζονται τα παντα. Καποιοι ιντερνετικοι φυλακες εσκεμμενα ή οχι βρεθηκαν χαλαροι στην αμερικη και μετα ,ηταν αργα, οι πραγματικοι φυλακες του Καπιτωλιου δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα
 
Οχι γιατι δεν μας βολευουν πατριδα,δεν θελουμε ηρωες κ.τ.λ
Θελουμε αρτο και θεαματα.
Αυτοί είναι αναλώσιμοι, δεν κάνουν συνεχόμενο θόρυβο. Είναι κάτι σα διάττοντες αστέρες.Εχασα και τους δύο παππούδες μου στο μέτωπο ο ένας εξα'ι'λωθηκε από οβιδα στην Αλβανία δε βρέθηκε ποτέ μεγάλωσε η γιαγιά μου χήρα 3 παιδιά 1,2και 4χρονων.Συμβολικα λοιπόν για όλους που έπεσαν στον πόλεμο, αυτός που κατέβασε την γερμανική σημαία από την Ακρόπολη δεν ειχε θέση?
 
Στο διαδυκτυο πλεον παιζονται τα παντα. Καποιοι ιντερνετικοι φυλακες εσκεμμενα ή οχι βρεθηκαν χαλαροι στην αμερικη και μετα ,ηταν αργα, οι πραγματικοι φυλακες του Καπιτωλιου δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα
δεν νομίζω ότι αυτό είναι το πρόβλημα.
για εμένα το πρόβλημα είναι οι 70.000.000 ψήφοι του Ντόναλντ και ο λόγος που αυτοί τον ψήφισαν.

κάποια στιγμή είχε ειπωθεί από τον Αριστοτέλη Ωνάση ,

Θα ρθεί μέρα, που η απληστία της ιδιοκτησίας, του πλούτου και της έπαρσης θα αποθηκευτεί στις τράπεζες, στις πολυεθνικές και σε τόσο λίγους, που οι πολλοί μη κατέχοντες θα ξεσπάσουν σαν θεομηνία που θα κάνει τη ζωή των ολίγων κατεχόντων κόλαση…

λέτε να έχει σχέση ????

λέω εγώ τώρα.......................
 
Δεν χρειαζεται να απομακρυνθει κανενας , αρκει να προσεχει τι γραφει , και αν δεν μπορει να γραφει μονο για οπλα και φυσιγγια.
Εγω ενα καμπανακι χτυπησα , ο Βασιλης (staff) αντεδρασε, δοθηκαν καποιες διευκρινησεις ...μεχρι εκει
Προτεινω οταν διαπιστωνει καποια παραβιαση ορων χρησης καποιος να το αναφερει, εστω και με τον ακραιο και ακομψο τροπο που το εκανα εγω , για να εχουν γνωση οι φυλακες
Στο διαδυκτυο πλεον παιζονται τα παντα. Καποιοι ιντερνετικοι φυλακες εσκεμμενα ή οχι βρεθηκαν χαλαροι στην αμερικη και μετα ,ηταν αργα, οι πραγματικοι φυλακες του Καπιτωλιου δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα
Θεωρω οτι ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες και θα πρεπει να ακουγονται ακομα και σε ενα κυνηγετικο φορουμ
που για καποιους ισως ειναι μια διεξοδο απο την βαρβαρη καθημερινοτητα της ζωης
Σιγουρα ακραιες φωνες τυπου Τζιχαντ ειναι κατακριτεες αλλα μεχρι τωρα κατι παρομοιο
δεν εχουν δει τα ματια μας
εχουμε και μια κουλτουρα και μια Ιστορια σαν Λαος που οσο καποιοι προσπαθουν να την ισοπεδοσουν
απλα χανουν τον καιρο τους
Αμερικα Ευρωπη κτλ οπως εστρωσαν θα πλαγιασουν
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top