Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Να ρωτήσω κάτι ρε παλικάρια, έστω ότι ήσασταν πρωθυπουργός, αρχηγός των όπλων ή οτιδήποτε άλλο σας έδινε την δυνατότητα να πατήσετε την σκανδάλη.
Τι θα κάνατε? θα την τραβούσατε πρώτοι? ή τα γράφετε για να τα γράφετε? ένα ναι ή όχι αρκεί
 
Να ρωτήσω κάτι ρε παλικάρια, έστω ότι ήσασταν πρωθυπουργός, αρχηγός των όπλων ή οτιδήποτε άλλο σας έδινε την δυνατότητα να πατήσετε την σκανδάλη.
Τι θα κάνατε? θα την τραβούσατε πρώτοι? ή τα γράφετε για να τα γράφετε? ένα ναι ή όχι αρκεί
Πάντα πατάς πρώτος.
 
Να ρωτήσω κάτι ρε παλικάρια, έστω ότι ήσασταν πρωθυπουργός, αρχηγός των όπλων ή οτιδήποτε άλλο σας έδινε την δυνατότητα να πατήσετε την σκανδάλη.
Τι θα κάνατε? θα την τραβούσατε πρώτοι? ή τα γράφετε για να τα γράφετε? ένα ναι ή όχι αρκεί
Συναδελφε αν ενας δολοφονος εμπαινε στο σπιτι σου
και εβαζε το μαχαιρι στο λαιμο σε καποιο μελος της οικογένεια σου
εσυ θα παταγες την σκανδαλη ή θα εψαχνες καποια αλλη εναλλακτική;
Εγω προσωπικα θα τον εκανα κοσκινο
 
Εδώ παίδες είναι το fb σε όλο του το μεγαλείο την έχετε πάρει την πόλη η ακόμη?Όλοι οι μπουρλοτιερηδες εξαιρουμένων των γραφοντων με την πρώτη βόμβα θα τα έχουν κάνει πάνω τους και θα ψάχνουν λαγούμια να κρυφτούν.
 
Το να φτασουμε στην σκανδάλη ειναι ενα ζήτημα. Ομως το να τον αφήνεις να μπαινοβγαίνει όποτε γουστάρει,και γουστάρει καθε μέρα γιατι εχει πλάτες και να μην κάνεις τίποτα ,έχεις υποταχτεί και παραδεχτεί οτι είσαι ενα γιουσουφάκι του 21 ου αιώνα.
 
Εδώ παίδες είναι το fb σε όλο του το μεγαλείο την έχετε πάρει την πόλη η ακόμη?Όλοι οι μπουρλοτιερηδες εξαιρουμένων των γραφοντων με την πρώτη βόμβα θα τα έχουν κάνει πάνω τους και θα ψάχνουν λαγούμια να κρυφτούν.
Εδώ ρίχνουμε κονδορα σε τσιχλες,τις βόμβες θα φοβηθούμε να ουμ .sarcastic.
 
Εγώ απόψε έχω φοβηθεί !... έβγαλα από όοοολα τα κουτιά που είχα φυσίγγια (από παλαιά, από κουτιά που είχαν διαφορετικές μάρκες ίδια νούμερα, από αυτά που είχαν περισσέψει σε διάφορες εξόδους και είχαν μπεί στο ίδιο κουτί,, κ.λ.π.) μερικά δεν φαίνεται ούτε τι είναι και προσπαθώ να τα βάλω σε τάξη....ούτε αύριο το πρωί δεν τελειώνω... και δεν βρίσκω και τα πολύ παλαιά (οι μετακομήσεις φταίνε!)...μάλλον πρέπει καληνυχτίσω... :)
 
Εγώ απόψε έχω φοβηθεί !... έβγαλα από όοοολα τα κουτιά που είχα φυσίγγια (από παλαιά, από κουτιά που είχαν διαφορετικές μάρκες ίδια νούμερα, από αυτά που είχαν περισσέψει σε διάφορες εξόδους και είχαν μπεί στο ίδιο κουτί,, κ.λ.π.) μερικά δεν φαίνεται ούτε τι είναι και προσπαθώ να τα βάλω σε τάξη....ούτε αύριο το πρωί δεν τελειώνω... και δεν βρίσκω και τα πολύ παλαιά (οι μετακομήσεις φταίνε!)...μάλλον πρέπει καληνυχτίσω... :)
Ετοιμάζεσαι για επίθεση ; .sarcastic.
 
μονο λύπη


"φιλος" από άλλον δικτυακό φόρουμ (μιας και το σύμπαν είναι λίγο να μας χωρέσει) https://www.metallinos.net/ για να χαζέψετε

Ας κατηγορησουμε τωρα και την οποια κυβερνηση οταν μας λεει για ατομικες ευθυνες. Δυστυχως στην Ελλαδα, οι ευθυνες για την καταντια μας ωρες ωρες ειναι εντελως ατομικες, και οχι σε επιπεδο κυβερνησεων. Οχι πως ειχαμε ποτε σοβαρες κυβερνησεις, αλλα ουτε προσπαθησαμε και μεις σοβαρα να γινουμε υπευθυνοι πολιτες.
 
Ας κατηγορησουμε τωρα και την οποια κυβερνηση οταν μας λεει για ατομικες ευθυνες. Δυστυχως στην Ελλαδα, οι ευθυνες για την καταντια μας ωρες ωρες ειναι εντελως ατομικες, και οχι σε επιπεδο κυβερνησεων. Οχι πως ειχαμε ποτε σοβαρες κυβερνησεις, αλλα ουτε προσπαθησαμε και μεις σοβαρα να γινουμε υπευθυνοι πολιτες.
Υπάρχουν πολλοί που είναι υπεύθυνοι πολίτες. Δεν πιστεύω ότι αυτοί είναι η εξαίρεση. Πιστεύω όμως ότι οι ανεύθυνοι αν και λιγότεροι επηρεάζουν την ζωή όλων μας. Στην θέση σου δεν θα μιλούσα στον πρώτο πληθυντικό :)
 
Βασιλη, η πλειοψηφια ειναι υπευθυνοι συμφωνω. Το πρωτο πληθυντικο το βαζω γιατι και προσωπικα σε αρκετα πραγματα δεν θυσιαζω το βολεμα μου για το ευρυτερο καλο. Σε καποια το θυσιαζω συνειδητα, σε καποια ασυνειδητα, αλλα ειναι και περιπτωσεις που κοιταω και τι με συμφερει
 
Βασιλη, η πλειοψηφια ειναι υπευθυνοι συμφωνω. Το πρωτο πληθυντικο το βαζω γιατι και προσωπικα σε αρκετα πραγματα δεν θυσιαζω το βολεμα μου για το ευρυτερο καλο. Σε καποια το θυσιαζω συνειδητα, σε καποια ασυνειδητα, αλλα ειναι και περιπτωσεις που κοιταω και τι με συμφερει
Μαγκιά σου που το λες. Το πρώτο βήμα αν θες να αλλάξει κάτι είναι η επίγνωση!! :)
 
Παιδιά η υπομονη είναι αρετή που λέγαν και οι παλιοι.
Νομίζω ότι καλά το πάμε το παιχνίδι τους όπως και οταν ήταν ο σύριζα και δεν χτυπάμε αν και τα δίκαια είναι με το μέρος μας.
Εκτίμηση μου είναι πως όσο δεν τους χτυπάμε δεν έχουν κάποιο πάτημα ή αφορμή για να ανοίχτουν.
Άσε που είδαν πως από αέρα και θάλασσα δύσκολευονται πολύ και ας έχουν αριθμητικό πλεονέκτημα.
Ο Τούρκος είναι θρασυδειλος και δεν θα κάνει κάτι στα ίσια.
Άστους να κάνουν όσες έρευνες κανόνισες βόλτα; θέλουν. Όσο δεν έχουν κυριαρχία και νομιμοποίηση να κάνουν εξόρυξη δεν θα κάνουν τίποτα.
Μόνο αψιμαχίες και λεονταρισμούς.
 
Οταν βλεπω την προεδρο της Φρουτοπιας να κανει δηλωσεις ενοτητας και αποφασιστηκοτητας
με παιρνουν τα γελια,εμενα που ειμαι Ελληνας.Φαντασου τι γινεται απεναντι....Παρτυ!!
.my man. Τελικό ο Μανώλης ο μανάβης βρέθηκε ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top