Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα

Όνομα
iakovos
Oτι ακουμε στις ειδησεις δεν σημαινει οτι ειναι και αληθεια. Παρουσιαζουν τα πραγματα οπως θελουν
και οπως τους συμφερει.....για ολους μιλαω και οχι μονο για τους Ελληνες. Μην ξεχνατε τον παραγοντα
εσωτερικης ''τρομοκρατιας''....Στην τουρκια η οικονομια τους πάτωσε.....ανεργια οση δεν ειχαν ποτέ...
τον ερντογαν το 65% των τουρκων δεν τον θελει....προσπαθει να κρατηθει στην εξουσια με τρομοκρατια
ωστε να εχουν τα κεφαλια σκυμμενα....ποιος ειναι αυτος που θελει πολεμο...κανεις δεν τον θελει...ουτε
οι τουρκοι. Ελεγχει την χωρα με τρομοκρατια...καθως και τα ΜΜΕ.... Αυτος ειναι....ενας δικτακτορας...
Βεβαια ο θεος να βαλει το χερι ΤΟΥ....γιατι απο τον ερντογαν ολα μπορεις να τα περιμενεις.
Συμφωνω με τα λεγομενα σου συναδελφε εν οπλοις.. Να προσθεσω οτι σα χωρα μπορει να υστερουμε σε βιομηχανια, παραγωγικοτητα, δυναμικοτητα και πολλα αλλα σε σχεση με τους γειτονους, ομως, εχουν γνωση οι φυλακες, εχουμε και εμεις αρκετα κατι τις, για να σταθουμε παραπανω απο αξιοπρεπως σε οτιδηποτε...

Περιοχή
Αθήνα και ΑΡΤΑ
Όνομα
Θοδωρής
Διαβάζω για "τουρκοφάγος" για "ελληνάρες" για "πολεμιστές του fb" και πραγματικά θλίβομαι κ απορώ......δηλαδή που είναι το κακό ρε παιδιά να υπάρχει εθνική υπερηφάνεια και ακμαίο ηθικό???? Δηλαδή θα έπρεπε να κλαψοριζουμε και να παρακαλάμε μην μας κάνει ντα ο Ερντογάν???? Πόλεμος φυσικά και δεν θα γινει,εσκεμμένα τουλάχιστον, αλλά ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί ένα θερμό επεισόδιο το οποίο είναι πολύ πιθανό. Φυσικά και θα τα καταφέρουμε ακόμη και μόνοι μας.....τι πάει να πει η Μογγολία έχει 700 δις ΑΕΠ....έχει όμως και έναν λαό πραγματικά πεινασμένο και υπερβολικά πολλά προβλήματα στο στράτευμα!!! Μια ΠΑ πραγματικά καθηλωμένη με μόλις 60 το πολύ μαχητικά να εκτελούν πτήσεις και με πιλότους ανεκπαίδευτους. Αυτό είναι και ας μην αρέσει σε κάποιους. Προσωπικά όμως και γω πιστεύω ότι δεν θα γίνει τίποτα και η πίτα θα μοιραστεί στα χαρτιά. Τώρα αν στραβωσει το πράγμα οποίος φοβάται ας κάτσει σπιτάκι τους...αγώνας χωρίς θυσίες δεν κερδίζεται ξέρω εγώ

Περιοχή
ΡΕΘΥΜΝΟ
Όνομα
ΣΤΡΑΤΟΣ
Εβγαλαν ανακοινωση οι τουρκαλαδες οτι η αντιδραση μας με το ορουκ ρεις ειναι υπερβολικη...
Θα μπουν στο σπιτι μου να με κλεψουν και εγω θα φυγω απ την αλλη πορτα να μη τους ενοχλησω κιολας....
Αν μας κατσουν στο τραπεζι.... τον ηπιαμε κανονικα...

Όνομα
Ηλιας
Τεύχος B’ 3053/23.07.2020 ΕΦΗΜΕΡΙ∆Α TΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ 30997 Αριθμ. ΥΠΕΝ/ΔΔΔ/68735/1777 (2) Ρυθμίσεις θήρας για την κυνηγετική περίοδο 2020 – 2021.
Από όλα τα γραφόμενα παραπάνω κρατάω στην μνήμη μου αυτό γιατί απο τα υπόλοιπα και τους πολεμιστές του καναπεως εχω χορτάσει.

elias930i

Staff member
Περιοχή
Περιστερι και Άρτα
Όνομα
Ηλιας
Από φβ και σοσιαλ δεν γαμησε κανένας! Όποιος μιλάει πολυ είναι αυτός που μένει άπραγος! Οι αναρτήσεις μόνο γέλιο μπορεί να προκαλεσουν και όχι ανάπτυξη εθνικου φρονηματος! Καλο ειναι να κοιτάμε την δουλειά μας, να μείνουμε ενήμεροι για τις εξελίξεις και να αφήσουμε την άμυνα της χώρας σε αυτους ππυ ξέρουν να το κάνουν!

Περιοχή
Νεοχώρι Δομοκού - Φίλυρο Θεσσαλονίκης
Όνομα
Κωνσταντίνος
Διαβάζω για "τουρκοφάγος" για "ελληνάρες" για "πολεμιστές του fb" και πραγματικά θλίβομαι κ απορώ......δηλαδή που είναι το κακό ρε παιδιά να υπάρχει εθνική υπερηφάνεια και ακμαίο ηθικό???? Δηλαδή θα έπρεπε να κλαψοριζουμε και να παρακαλάμε μην μας κάνει ντα ο Ερντογάν???? Πόλεμος φυσικά και δεν θα γινει,εσκεμμένα τουλάχιστον, αλλά ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί ένα θερμό επεισόδιο το οποίο είναι πολύ πιθανό. Φυσικά και θα τα καταφέρουμε ακόμη και μόνοι μας.....τι πάει να πει η Μογγολία έχει 700 δις ΑΕΠ....έχει όμως και έναν λαό πραγματικά πεινασμένο και υπερβολικά πολλά προβλήματα στο στράτευμα!!! Μια ΠΑ πραγματικά καθηλωμένη με μόλις 60 το πολύ μαχητικά να εκτελούν πτήσεις και με πιλότους ανεκπαίδευτους. Αυτό είναι και ας μην αρέσει σε κάποιους. Προσωπικά όμως και γω πιστεύω ότι δεν θα γίνει τίποτα και η πίτα θα μοιραστεί στα χαρτιά. Τώρα αν στραβωσει το πράγμα οποίος φοβάται ας κάτσει σπιτάκι τους...αγώνας χωρίς θυσίες δεν κερδίζεται ξέρω εγώ
.congrats..congrats..congrats.

Περιοχή
Αθήνα και ΑΡΤΑ
Όνομα
Θοδωρής
Από φβ και σοσιαλ δεν γαμησε κανένας! Όποιος μιλάει πολυ είναι αυτός που μένει άπραγος! Οι αναρτήσεις μόνο γέλιο μπορεί να προκαλεσουν και όχι ανάπτυξη εθνικου φρονηματος! Καλο ειναι να κοιτάμε την δουλειά μας, να μείνουμε ενήμεροι για τις εξελίξεις και να αφήσουμε την άμυνα της χώρας σε αυτους ππυ ξέρουν να το κάνουν!
Το ερώτημα Ηλία είναι ξέρουν να την κάνουν την δουλειά τους???? Η απλά οι "γνώστες" θα σε σύρουν ξανά σε διεθνή εξευτελισμό χάνοντας τα κεκτημένα σου.....για άλλη μια φορά στα χαρτιά???? Τώρα αν γαμανε η όχι απ' τα σοσιαλ δεν ξέρω.....πάντως ξέρω ότι το να κράζουμε κάποιον ως "τουρκοφάγο" κτλ κτλ δεν είναι κ ότι καλύτερο λες κ εμείς είμαστε τίποτα καλύτεροι.....ούτε να δείχνουμε ηττοπάθεια απέναντι στον Ερντογάν. Anyway η ιστορία θα δείξει. "Make love not war"

Όνομα
kostas
Η αγνοια γεννα ηττοπαθεια. Στην πολιτικη λεγονται πραγματα που δεν γινονται και γινονται πραγματα που δεν λεγονται. Εμεις συνεχιζουμε την καθημερινοτητα μας, αν μας χρειαστουν για την αμυνα της χωρας θα μας το πουν και δεν θα μας ρωτησουν και τι γνωμη μας. Αν ημασταν τοσο για τον που&%ο οσο νομιζεται καποιοι θα μας ειχαν παρει τα παντα δεν εχουν ενδιασμους οι τουρκοι η οποιος αλλος, μην ειμαστε αφελης.

Όνομα
Panagiotis
Κ να σου πω κ κατι αλλο;Σε φορουμ κυνηγετικο γραφονται με ανθρωπους που κ@υλωνουν με οπλα,φυσιγγια,μπαρουτες,πρωην στρατοκ@υλους κτλ!Με ανθρωπους που περνανε τις κυριακες του χειμωνα στο βουνο στους 0 βαθμους την ωρα που αλλοι ξυπνανε στις 11 να πανε για καφε κ κουτσομπολιο!Που να τα βλεπανε δηλαδη γραμμενα τα σχολια στο madame figaro

Στην παρουσα φαση, σαφως ο mr Ερντογαν φανταζει ως ο νο. 1 κινδυνος/ εχθρος της χωρας μας.
Ο μεγαλυτερος ομως - κατα την αποψη μου βεβαια - εχθρος μας ειναι αυτος ο αξιωματικος της Πυροσβεστικης, που για μια προσωπικη διαμαχη, ΔΕΝ εστειλε τα αεροπλαα στα Κυθηρα, κλπ, κλπ.
Μπορουμε λοιπον και απο τον καναπε να γινουμε καλυτεροι, δεν ειναι ανσγκη να γινουμε ολοι πεζοναυτες...
Μια αυτοκριτικη ειναι το καταλληλο φαρμακο για να γινει η χωρα μας καλυτερη για τα νεα παιδια που ερχονται!!!
Ας φροντισουμε να μαθουμα την λεξη ΣΕΒΑΣΜΟΣ και ειμαι βεβαιος οτι πολλα θα αλλαξουν!!!

Περιοχή
γορτυνια - πετρουπολη
Όνομα
τακης
Διπλή λύπη και οργή φέτος τον Ιούλη, από τη μία τα γεγονότα της Κύπρου το 74 και από την άλλη η πρώτη μουσουλμανική προσευχή στην Αγία Σοφία στις 24 Ιουλίου...:mad: Πόσο ακόμα θα κάνουμε τους μ@λ@κες; ΠΟΣΟ;
Όσο είμαστε δεν χρειάζεται να τους κάνουμε!

Dr V

Staff member
Περιοχή
Εύβοια
Όνομα
Βασίλης
Με συγχωρείτε πολύ, αλλά θα ήθελα να είμαστε λίγο σοβαροί-υπεύθυνοι στο τι λέμε-γράφουμε δημόσια.
Δεν είμαστε στο σπίτι μας με τον αδερφό μας, η πληροφορία στο διαδίκτυο φεύγει προς πάσα κατεύθυνση, οπότε ποστ του στυλ ο ταδε στο ΚΥΣΕΑ είπε αυτό κι αυτό είναι απαράδεκτο να δημοσιεύονται για ευνόητους λόγους, ακόμα περισσότερο δε αν ευσταθούν και δεν είναι παραμύθια.

Περιοχή
ΠΡΕΒΕΖΑ
Με συγχωρείτε πολύ, αλλά θα ήθελα να είμαστε λίγο σοβαροί-υπεύθυνοι στο τι λέμε-γράφουμε δημόσια.
Δεν είμαστε στο σπίτι μας με τον αδερφό μας, η πληροφορία στο διαδίκτυο φεύγει προς πάσα κατεύθυνση, οπότε ποστ του στυλ ο ταδε στο ΚΥΣΕΑ είπε αυτό κι αυτό είναι απαράδεκτο να δημοσιεύονται για ευνόητους λόγους, ακόμα περισσότερο δε αν ευσταθούν και δεν είναι παραμύθια.
Έχεις δίκιο λάθος μου αλλά να ξέρετε δεν το κράτησαν κρυφό όσο νομιζουμε

Περιοχή
Xανιά
Όνομα
Βικτωρας
Στην παρουσα φαση, σαφως ο mr Ερντογαν φανταζει ως ο νο. 1 κινδυνος/ εχθρος της χωρας μας.
Ο μεγαλυτερος ομως - κατα την αποψη μου βεβαια - εχθρος μας ειναι αυτος ο αξιωματικος της Πυροσβεστικης, που για μια προσωπικη διαμαχη, ΔΕΝ εστειλε τα αεροπλαα στα Κυθηρα, κλπ, κλπ.
Μπορουμε λοιπον και απο τον καναπε να γινουμε καλυτεροι, δεν ειναι ανσγκη να γινουμε ολοι πεζοναυτες...
Μια αυτοκριτικη ειναι το καταλληλο φαρμακο για να γινει η χωρα μας καλυτερη για τα νεα παιδια που ερχονται!!!
Ας φροντισουμε να μαθουμα την λεξη ΣΕΒΑΣΜΟΣ και ειμαι βεβαιος οτι πολλα θα αλλαξουν!!!
Σταυρο, δε θα μπορουσα να συμφωνησω παραπανω

Περιοχή
ΣΥΡΟΣ - ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Όνομα
Δημήτριος
Εβγαλαν ανακοινωση οι τουρκαλαδες οτι η αντιδραση μας με το ορουκ ρεις ειναι υπερβολικη...
Θα μπουν στο σπιτι μου να με κλεψουν και εγω θα φυγω απ την αλλη πορτα να μη τους ενοχλησω κιολας....
Αν μας κατσουν στο τραπεζι.... τον ηπιαμε κανονικα...
Ολες οι απόψεις είναι σεβαστές και για να μην παρεξηγηθώ έχω υπηρετήσει 26 μήνες σαν υπαξιωματικός του Πολεμικού Ναυτικού, Είχα (και γράφω είχα) το ίδιο σκεπτικό περί πατρίδας με το συντριπτικό ποσοστό των ορθά σκεπτόμενων Ελλήνων, εχω αναθεωρήσει όμως απο την στιγμή που πούλησαν την πατρίδα μου . την πούλησαν για ενενήντα χρόνια και, με την υπογραφή για την οποία εκμετάλλευση απο φυσικό πλούτο να πάρουμε το 5 % ας έρθουν λοιπόν οι Ευρωπαίοι να υπερασπίσουν τα συμφέροντα τους σύμφωνα με την συμφωνία του Τσίπρα...