Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
νομίζω ότι απλά μας τεστάρουν.
όσο πιό δυναμικά απαντήσουμε τόσο πιο ήρεμα θα κυλήσουν τα πράγματα.
εξάλλου ...........

αν θες ειρήνη , προετοιμάσου για πόλεμο
Απο Σεπτεμβρίο και μετα
τωρα εχουμε μπει σε εβδομαδα εκπτωσεων και περιοδο διακοπων
 
Απο Σεπτεμβρίο και μετα
τωρα εχουμε μπει σε εβδομαδα εκπτωσεων και περιοδο διακοπων
Μακαρι Πατριδα γιατι εχει ξεκινησει το ξεβρακωμα τωρα και ειναι το καλυτερο
των τελευταιων χρονων λεμε.Στο μετρο με την μασκα στην μουρη δεν εχουν
να βαφτουν και εχει πεσει ψαλιδι στα φουστανακια στο υψος του κωλοβαρδουλου .sarcastic.
 
Μας βλέπω για διακοπές στο Καστελόριζο τον Αύγουστο...
Άντε Τζίμι , μπορεί να έχει και περάσματα , και να κάνουμε ένα καθώς πρέπει κυνήγι φίλε .:) Και αν είναι στην χάρη της , φέτος να ανάψουμε λαμπάδα αντί για Παναγία Σουμελα , στο Καστελόριζο , Για την Μεγαλόχαρη το ίδιο θα είναι .
 
Μου φαίνεται λίγο παράτολμο να κάνουν σκηνικό νότια της Κρήτης οι τουρκαλαδες...ειδικά όταν ξέρουν ότι εκεί υπάρχουν s300 ,η 115 πτέρυγα μάχης και η βάση της Σούδας. Έχουν και άλλα μέτωπα ανοιχτά στην Λιβυη και στη Συρία.
Τι στο διαολο....τόσο γαμω και δέρνω την έχουν δει; Τέλος πάντων θα δούμε λίαν σύντομος τι θα γίνει.....
Και εμας να τους περιμενουμε με ανηκτες αγκαλες .yel. .hunter..sarcastic.
 
Στον Έβρο πέφτουν τηλέφωνα απο τη στρ.διοικηση στα σπίτια και ζητάνε τα κινητά των νεαρών για παν ενδεχομενο. Αυτα απο πρώτο χέρι απο ανήψια της γυναίκας μου και οχι μόνο.
 
Στον Έβρο πέφτουν τηλέφωνα απο τη στρ.διοικηση στα σπίτια και ζητάνε τα κινητά των νεαρών για παν ενδεχομενο. Αυτα απο πρώτο χέρι απο ανήψια της γυναίκας μου και οχι μόνο.
Μην ανησυχείτε.
Ζητάνε να κινητά για να τους τα ανταλλάξουν με ...iphone.

"Καθάρισε" την φάση η Άγκελα κατά την Bild :
https://www.in.gr/2020/07/22/politi...repse-stratiotiki-sygkrousi-elladas-tourkias/
:eek:
Και ο Μακρόν θα πάρει το συμβόλαιο του που του το καθυστερούσαμε.
Και ο Αττίλας το πλεονέκτημα στην θάλασσα (γιατί μόνο για τις βραχονησίδες έχουμε δηλώσει πως θα κάψουμε, αν...)
Και για τον Τσολιά, τι έμεινε ????
 
Δε βαριέσαι ,αφου ετσι κι αλλιώς ολα γινονται σε "αμφισβιτουμενα" ύδατα , όπως είπαν οι Αμερικανοί.
Αφου δεν απαντάμε τοτε το δεχόμαστε. Οποτε παμε να κάνουμε τους παλικαράδες στο play station.
 
Σε τέτοια θέματα δεν μαρεσει να γράφω αλλά επειδή όλοι πολεμανε από τις διακοπές τους στην Μυκονο(δεν έχω τίποτα με το πανέμορφο νησί) και υστερα από μια νταμιτζανα ουίσκι(παρεπιπτόντως το αγαπημένο μου ποτο), επειδή κάποιες μανάδες και οικογένειες ανησυχουν γιατί έχουν δικα τους παιδια τέτοια ώρα σε επαγρύπνηση πως είναι όλα καλά και έτσι θα παραμεινουν, όλα τα αλλά είναι για τους χασομερηδες του ιντερνετ!
 
Σε τέτοια θέματα δεν μαρεσει να γράφω αλλά επειδή όλοι πολεμανε από τις διακοπές τους στην Μυκονο(δεν έχω τίποτα με το πανέμορφο νησί) και υστερα από μια νταμιτζανα ουίσκι(παρεπιπτόντως το αγαπημένο μου ποτο), επειδή κάποιες μανάδες και οικογένειες ανησυχουν γιατί έχουν δικα τους παιδια τέτοια ώρα σε επαγρύπνηση πως είναι όλα καλά και έτσι θα παραμεινουν, όλα τα αλλά είναι για τους χασομερηδες του ιντερνετ!
Μια φορα ορθωσαμε αναστημα.. Απο τοτε, ολο σκυβουμε.. Για να δουμε, εχουμε ηγητορες τωρα;;;;;;;
 
Ο Τούρκος είναι μεγάλος εχθρός της Ελλάδας αλλά.... όχι μεγαλύτερος εχθρός από όσους Έλληνες πολιτικούς γνώρισα στα 35 χρόνια που ζω.
Διότι οι Τούρκοι πάντα ήταν εχθροί μας φανερά.
Οι 300 της Βουλής πάντα το έπαιζαν σωτήρες ενώ έκλεβαν και κατέστρεφαν την χώρα.

Οι προδότες είναι χειρότεροι του εχθρού.
Διότι τον παίζουν φίλοι και πατριώτες ενώ είναι λαμόγια και εφιάλτες.

Και το κακό είναι ότι εγώ κι εσυ είμαστε υποχρεωμένοι να πάμε να πολεμήσουμε διότι έχουμε παιδιά, έχουμε γονείς έχουμε αδέρφια και έχουμε πατρίδα.

Ωστόσο αυτοί(οι πολιτικοί μας)Θα είναι στην Ελβετία με το πρώτο αεροπλάνο.
Αφήνουμε τους λιποτάκτες να ρυθμίζουν τη ζωή μας και να μας διατάζουν ανάλογα το δικό τους συμφέρον.

Μας κατέστρεψαν τις ζωές και μεις στεκόμαστε προσοχή.

Ημιαναπαυση....

Και αναρωτιέμαι όταν θα πέφτουμε υπέρ πίστεως και πατρίδος θα είναι υποχρεωτικό να φοράμε μασκα;

Θα μας βάζουν και τότε πρόστιμο 150ευρώ;
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top