Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οι εικόνες ντροπής στη Σαμοθράκη συνεχίζονται.
Θελεις και τουρισμό μωρή ψωροκώσταινα .....
Έχει αποκλειστεί και ο αδερφός μου παραθερίζει στην Αλεξανδρούπολη πήγε για δύο μέρες και την έπαθε , σε ζαχαροπλαστείο την βγάλανε μια μέρα ο μαγαζατορας τους παραχώρησε ένα μέρος να την βγάλουν ...:oops:

https://www.newsit.gr/topikes-eidhs...ia-to-vrady-ftanei-kai-to-andros-jet/2852388/
 
Οι εικόνες ντροπής στη Σαμοθράκη συνεχίζονται.
Θελεις και τουρισμό μωρή ψωροκώσταινα .....
Ακομη μια γελοιότητα, ολοκληρο το καλοκαιρι η συνδεση οδικως Αλεξανδρουπολης με τα παράλια Ν. Ροδοπης γινεται μεσω της παλιας εθνικής οδου (επικινδυνος δρομος γεματος στροφες) επειδη ειναι κλειστές οι εξοδοι στη Μεστη, λογω κατασκευής πλευρικων διοδίων... .hair.
 
Last edited:
Λήστεψαν ηλικιωμένο και του πήραν κυνηγετικό όπλο και χρήματα.



Μάνος Τσαγκαράκης
Οι δράστες έκλεψαν το κομπόδεμά του, ύψους 1.500 ευρώ, άρπαξαν και το κυνηγετικό του όπλο και εξαφανίστηκαν
Την ώρα της μεσημεριανής ραστώνης διάλεξαν τρεις άγνωστοι κακοποιοί για να εισβάλουν στην κατοικία ενός 79χρονου στην περιοχή Καλλιθέα της Αμαρύνθου στον Δήμο Ερέτριας στην Εύβοια. Εκείνη τη στιγμή, ο ηλικιωμένος ήταν μόνος και είχε αφήσει ανασφάλιστη την πόρτα του σπιτιού.
Οι δράστες, που είχαν καλυμμένα τα χαρακτηριστικά τους, όρμησαν μέσα στις 2 το μεσημέρι αιφνιδιάζοντας τον ένοικο, τον οποίο ακινητοποίησαν δένοντάς του τα χέρια και άρχισαν να τον απειλούν αν δεν τους αποκάλυπτε πού φύλαγε τις οικονομίες και τα τιμαλφή του.
Στη συνέχεια, έκαναν άνω-κάτω όλα τα δωμάτια, ώσπου ανακάλυψαν το κομπόδεμα του 79χρονου ύψους 1.500 ευρώ, άρπαξαν και το κυνηγετικό του όπλο και εξαφανίστηκαν.
Ο ηλικιωμένος κατάφερε ύστερα από αρκετή ώρα να λυθεί και ειδοποίησε την Αστυνομία, άνδρες της οποίας ξεκίνησαν αναζητήσεις, χωρίς όμως να καταφέρουν να εντοπίσουν τα ίχνη των τριών ληστών.
Την προανάκριση για την θρασύτατη ληστεία ανέλαβαν οι αστυνομικοί του τμήματος Ερέτριας.
Πηγή: https://www.protothema.gr
 
Γι'αυτό πρέπει να επιτραπεί η οπλοφορία όπως Αμερική μπήκε στο σπίτι σου τον έφαγες και ούτε δικαστήριο δεν γηνετε
Αυτό είναι νόμιμη οπλοχρησία για αυτοάμυνα εντός του ασύλου της οικείας και συμφωνώ και εγώ.
Οπλοφορία είναι άλλο ζήτημα και δεν θα ένιωθα καθόλου πιο ασφαλής αν ήξερα ότι όλοι όσοι βλέπω γύρω μου κουβαλούν εν δυνάμει νόμιμα (..;;..) κουμπουρια...
Το μονοπώλιο της βίας στους δημόσιους χώρους θα πρέπει να το έχει μόνο η επίσημη αστυνομία.
 
Γι'αυτό πρέπει να επιτραπεί η οπλοφορία όπως Αμερική μπήκε στο σπίτι σου τον έφαγες και ούτε δικαστήριο δεν γηνετε
Με αυτόν που θα μπαίνει μια φορά τον μήνα στα σχολεία και θα θερίζει τα παιδιά μας, να μας πεις τι θα γίνει.
 
Με αυτόν που θα μπαίνει μια φορά τον μήνα στα σχολεία και θα θερίζει τα παιδιά μας, να μας πεις τι θα γίνει.

Να ευχεσαι να μη γινει, γιατι αυτον δεν θα τον πτοησει η μη νομιμη οπλοφορια αν το μυαλο του παει εκει. Νομιμη οπλοφορια ειμαι και εγω κατα, εννοειται.
 
Ίσως σε κάποιες περιπτώσεις επιβάλλεται η νόμιμη οπλοφορία
Η κακοποίηση Γερόντων και αδύναμων κατά την διάρκεια της κλοπής μόνο έτσι αντιμετώπιζετε
Μπαίνεις σε ένα σπίτι για κλοπή και σπας στο ξύλο μια Γερόντισσα ή ένα ανάπηρο παιδί για να σου μαρτυρισει που έχει κρυμμένες τις οικονομίες του ;
Λυπάμαι αλλά θελεις τουφεκισμα εδώ το πράγμα έχει φτάσει στο απροχώρητο
Αν η πολιτεία δεν μπορεί να ελέγχει και να προστατεύει τους φορολογούμενους πολίτες της
από κάθε λογής κακοποιό στοιχείο
θα πρέπει ο Πολίτης να έχει το δικαίωμα της νόμιμης οπλοφορίας σε περίπτωση που θα χρειαστεί να φυλάξει τα μέλη της οικογένειας του και την περιουσία του
 
Last edited:
Ίσως σε κάποιες περιπτώσεις επιβάλλεται η νόμιμη οπλοφορία
Η κακοποίηση Γερόντων και αδύναμων κατά την διάρκεια της κλοπής μόνο έτσι αντιμετώπιζετε
Μπαίνεις σε ένα σπίτι για κλοπή και σπας στο ξύλο μια Γερόντισσα ή ένα ανάπηρο παιδί για να σου μαρτυρισει που έχει κρυμμένες τις οικονομίες του ;
Λυπάμαι αλλά θελεις τουφεκισμα εδώ το πράγμα έχει φτάσει στο απροχώρητο
Αν η πολιτεία δεν μπορεί να ελέγχει και να προστατεύει τους φορολογούμενους πολίτες της
από κάθε λογής κακοποιό στοιχείο
θα πρέπει ο Πολίτης να έχει το δικαίωμα της νόμιμης οπλοφορίας σε περίπτωση που θα χρειαστεί να φυλάξει τα μέλη της οικογένειας του και την περιουσία του
............κάνε ότι κοιμάσαι............
 
............κάνε ότι κοιμάσαι............
Θα μπει σπίτι μου ο κλέφτης, θα έχω την γυναίκα μου και το μωρό μου να κοιμούνται και θα κάνω πως κοιμάμαι; Προτιμώ να τον στείλω στον άλλο κόσμο και να τρέχω στα δικαστήρια.
 
Θα μπει σπίτι μου ο κλέφτης, θα έχω την γυναίκα μου και το μωρό μου να κοιμούνται και θα κάνω πως κοιμάμαι; Προτιμώ να τον στείλω στον άλλο κόσμο και να τρέχω στα δικαστήρια.
.shake hands. .........και φύτεμα και ένα δέντρο από πάνω μετά......και καταπροτήμησεις κυπαρίσσι........ ή σπείρε λίγα ραδίκια.....να τα βλέπει ανάποδα τουλάχιστο.........sarcastic..sarcastic.
Είπαμε.......Κάνουμε που την κάνουμε μια δουλειά......να την κάνουμε σωστά βρε αδελφέ....my man.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top