Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν έχει σώσιμο μέχρι να φύγει και ο τελευταίος πολιτικός και ψηφοφόρος που γαλουχήθηκε την δεκαετεια του 80.
Βαστάτε παλικάρια λίγοι μείνανε. Βέβαια φροντίζουν να μας στέλνουν τους απογόνους αλλά άλλο πράγμα να το έχεις ζήσει και άλλο να στο περιγράφουν.
 
Ξέχασα να πώ ότι επειδή μου φαινόταν αδιανόητο να πληρώνω για να ανοίγω το ραδιόφωνο του μαγαζιού τους εξέλαβα ως απατεώνες -αερητζήδες καί κατάγγειλα την υπόθεση στην αστυνομία ως παρενόχληση απο απατεώνες .
Εκεί ο αστυνομικός αφού πήρε 3-5-6 δεν θυμάμαι τηλ μου είπε ''ναί κύριε πρέπει να πληρώνεις για να ανοίγεις το ραδιόφωνο ''
Το πώς είμαι ελεύθερος μετά απ'αυτά που τούχωσα είναι Θεία Πρόνοια ....
 
Ξέχασα να πώ ότι επειδή μου φαινόταν αδιανόητο να πληρώνω για να ανοίγω το ραδιόφωνο του μαγαζιού τους εξέλαβα ως απατεώνες -αερητζήδες καί κατάγγειλα την υπόθεση στην αστυνομία ως παρενόχληση απο απατεώνες .
Εκεί ο αστυνομικός αφού πήρε 3-5-6 δεν θυμάμαι τηλ μου είπε ''ναί κύριε πρέπει να πληρώνεις για να ανοίγεις το ραδιόφωνο ''
Το πώς είμαι ελεύθερος μετά απ'αυτά που τούχωσα είναι Θεία Πρόνοια ....
δεν το πιστευω δεν γινωνται αυτα πολυ τραβανε το σκοινι αν σπασει τι θα γινει ;
 
Ήρθαν και σε μένα στο μαγαζί (2 άτομα )λογομαχήσαμε ,τους έβγαλα έξω με τις κλωτσιές -σπρωξιές καί τρέχω τώρα δικαστήρια .
Ο δικηγόρος μούπε ότι θα τους κερδίσει διότι παρουσίασαν τεκμήριο που παραβιάζει τα περί ιδιωτικής περιουσίας δικαιώματα ....
Φιλε Λαμπη, ...θα το χασεις, βγαλε οτιδηποτε οπτικοακουστικο εχεις και ενημερωσε τους!!!
Πρεπει να εχουμε ησυχο το κεφαλι μας, χωρις σκοτουρες, για να μπορουμε να δουλευουμε οπως πρεπει.
Δεν ειναι ευκολο να το καταπιεις, καταλαβαινω πολυ καλα, αλλα η κοινη λογικη εχει βγει βολτα!!!
 
Ξέχασα να πώ ότι επειδή μου φαινόταν αδιανόητο να πληρώνω για να ανοίγω το ραδιόφωνο του μαγαζιού τους εξέλαβα ως απατεώνες -αερητζήδες καί κατάγγειλα την υπόθεση στην αστυνομία ως παρενόχληση απο απατεώνες .
Εκεί ο αστυνομικός αφού πήρε 3-5-6 δεν θυμάμαι τηλ μου είπε ''ναί κύριε πρέπει να πληρώνεις για να ανοίγεις το ραδιόφωνο ''
Το πώς είμαι ελεύθερος μετά απ'αυτά που τούχωσα είναι Θεία Πρόνοια ....
τι μαγαζί έχεις αν επιτρέπεται ? την καταγγελία σου είπε κάποιος να την κάνεις ?
 
τι μαγαζί έχεις αν επιτρέπεται ? την καταγγελία σου είπε κάποιος να την κάνεις ?
Mαγαζί ένδυσης -υπόδησης .Την καταγγελία αυτόβουλα την έκανα θεωρόντας αδιανόητο να τπάρχει τέτοια ''νομοθεσία '' που να με υποχρεώνει να πληρώνω για ν'ανοίγω ραδιόφωνο να ακούω ειδήσεις .Έτσι τους εξέλαβα ως απατεώνες - παπατζήδες .
 
Ήρθαν και σε μένα στο μαγαζί (2 άτομα )λογομαχήσαμε ,τους έβγαλα έξω με τις κλωτσιές -σπρωξιές καί τρέχω τώρα δικαστήρια .
Ο δικηγόρος μούπε ότι θα τους κερδίσει διότι παρουσίασαν τεκμήριο που παραβιάζει τα περί ιδιωτικής περιουσίας δικαιώματα ....
Λάμπη και λίγα τους έκανες
Κανονικά θα έπρεπε να τους στείλεις στο Τρόοδος για παραθερισμό
 
Δεν ξέρω αν ο ΣΎΡΙΖΑ ισοπέδωσε μια χώρα που άκμαζε, πάντως οφείλουμε όλοι να παραδεχτούμε ακόμα και αυτοί που δεν είναι προσκύμενοι, όπως εγώ, ότι τα δύο τελευταία χρόνια (μετά Τσιρώνη) , περάσαμε τους πιο "ηρεμους" και ευχάριστους Αύγουστους πρωτού της 20ης.
Τέτοια εποχή πέρσι, για πρώτη φορά στα χρονικά τόσο νωρίς, είχαν διευθετηθεί όλα όσον αφορά την ρυθμιστική.
Σήμερα το πρωί με ενημέρωσαν πώς υπάρχει άρθρο σε εφημερίδα..... "Ο Χατζηδάκης κρύβεται από τους κυνηγούς".
Τι έγινε ρε παιδιά;
Αρχίσαμε τα παλαιοκομματικά παιχνίδια;
Μήπως να περιμένουμε και τα γνωστά ασφαλιστικά μέτρα ενάντια στην ρυθμιστική 19 Αυγούστου;
 
Last edited:
Μήπως να περιμένουμε και τα γνωστά ασφαλιστικά μέτρα ενάντια στην ρυθμιστική 19 Αυγούστου;
Ωραίες εποχές τότε Γιώργο... Να ξημερώνεις 20 στο λιοσπορο, χωρίς άδεια στο χέρι, να μπαίνουν τα πρώτα και να σκέφτεσαι τουφεκάω τώρα ή όχι...:cool:
 
Μιλαμε για μια κυβερνηση 2 βδομαδων ομως. Χρησιμες συγκρισεις θα εβγαιναν αν συγκριναμε την κυβερνηση τη προηγουμενη στον πρωτο μηνα της αναληψης της εξουσιας. Συμφωνω παντως πως κατι που δουλεψε σωστα, δεν υπαρχει λογος κανενας να το αλλαξεις-καταργησεις
 
Μιλαμε για μια κυβερνηση 2 βδομαδων ομως. Χρησιμες συγκρισεις θα εβγαιναν αν συγκριναμε την κυβερνηση τη προηγουμενη στον πρωτο μηνα της αναληψης της εξουσιας. Συμφωνω παντως πως κατι που δουλεψε σωστα, δεν υπαρχει λογος κανενας να το αλλαξεις-καταργησεις
Όποιος έχει καεί στον χυλό, φυσάει την γιαούρτη! Άλλο το ήμαστε φρέσκοι, άλλο το....κρύβεται από τους κυνηγούς.
 
Σήμερα το πρωί με ενημέρωσαν πώς υπάρχει άρθρο σε εφημερίδα..... "Ο Χατζηδάκης κρύβεται από τους κυνηγούς".
Κοιτα, δεν κανω το συνηγορο κανενος. Αλλα αυτο το κρυβεται καπως δε μου κολλαει.

εξαρτάται από την εφημερίδα...
Έχω από καιρό πάψει να πιστεύω τις εφημερίδες, τις τηλεοράσεις , τα μέσα όλα γενικά, γιατί σίγουρα από πίσω κρύβεται κάποιο συμφέρον
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top