Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δημητρη καταρχην αυτην την λογικη περι site δεξιας-αριστερας ψευτοαριστερας ανω κατω πεζουλας και τουμπαλιν ειναι ξεπερασμενη και θυμιζει αλλες εποχες :p:p
τοτε που ψαχναμε να δικαιολογησουμε τα αδικαιολογιτα ως κυβερνωντες .pray to God..pray to God.τα εχουμε ζησει στο παρελθον και δεν εχει καμια σημασια ;);)


Κώστα Θα διαφωνήσω. Δυστυχώς δεν θυμίζει άλλες εποχές. Είναι πραγματικότητα και όχι μόνο είναι εδώ,είναι ισχυρότερο από την εποχή του Αυριανισμού και πολλών άλλων "κίτρινων "εντύπων της παλαιάς εποχής .Μόνο που σήμερα δεν υπάρχει μόνο σε έντυπη μορφή ,κάτι που ξεθώριασε πια ,αλλά και σε διαδικτυακή και αφορά όλους τους πολιτικούς χώρους και όχι μόνο.Και το συγκεκριμένο είναι έτσι όπως το χαρακτήρισα.Απο μονόφθαλμους και με χρωματιστές παρωπίδες δημοσιογραφίσκους του κώλου ,ακόμη και την αλήθεια καμιά σε κάνουν να την αμφισβητείς. Αυτά ετσι γενικώς .
Τώρα όσο γι αυτό που δίνεται ,ας το βαπτίσουμε όπως θέλουμε.Εγώ το λεω...... "Ευρωμαγιάτικο δωράκι χριστουγέννων" :D
 
Η παράγκα του Παναθηναϊκού οδηγεί τον Ολυμπιακό στην αδριατικη λίγκα!οι αγγελοπουλοι στον Ολυμπιακό μετράνε 6 φάιναλ φορ με 2 κατακτήσεις και άλλους δυο τελικούς που έχασα στην Εδρα του αντιπάλου ενώ ο εξαρτημενος 0 φάιναλ φορ με 0 κατακτήσεις όπως και είναι φυσικό!Παραμενεο πρωταθλητής Ευρώπη στο ινσταγκραμ όμως και στις κωλοτούμπες!
Αντε και στο ποδόσφαιρο, έρχονται....βραχιόλια :).
 
Όχι οτι ήταν στημένο το βιντεάκι....
.sarcastic.Και η άσπρη μαιμού με αγωνιστική διάθεση είπε : "Αγωνιζόμαστε για να έρθει η απελευθέρωση"
Και προφανώς αναφερεται στην σύμπραξη των απελευθερωτών Κούλη -Φώφης.
Ποιός Σώρρας......
 
Ε μα ε
.sarcastic.Και η άσπρη μαιμού με αγωνιστική διάθεση είπε : "Αγωνιζόμαστε για να έρθει η απελευθέρωση"
Και προφανώς αναφερεται στην σύμπραξη των απελευθερωτών Κούλη -Φώφης.
.yel.
Η σύγχρονη Μπουμπουλίνα κ ο Καραισκάκης!!! Τρομάρα τους κ τρομάρα μας!!!! Δεν σωνόμαστε απο πθενά πατριώτ!!!
 
Ε μα ε

Η σύγχρονη Μπουμπουλίνα κ ο Καραισκάκης!!! Τρομάρα τους κ τρομάρα μας!!!! Δεν σωνόμαστε απο πθενά πατριώτ!!!
Εγω φευγω για τα βουνά.Το πήρα αποφαση ...:D

Ἤθελα νἄμουν τσέλιγκας, νἄμουν κ᾿ ἕνας σκουτέρης,
νὰ πάω νὰ ζήσω στὸ μαντρί, στὴν ἐρημιά, στὰ δάσα,
νἄχω κοπάδι πρόβατα, νἄχω κοπάδι γίδια,
κ᾿ ἕνα σωρὸ μαντρόσκυλα, νἄχω καὶ βοσκοτόπια,
τὸ καλοκαίρι στὰ βουνά, καὶ τὸν χειμῶ στοὺς κάμπους.
Νἄχω ἀπὸ πάλιουραν βορὸ καὶ στρούγγα ἀπὸ ροδάμι,
νἄχω καὶ σὲ ψηλὴν κορφὴ καλύβα ἀπὸ ρουπάκια,
νἄχω μὲ τὰ βοσκόπουλα σὲ κάθε σκάρον γλέντι,
νἄχω φλογέρα νὰ λαλῶ, ν᾿ ἀντιλαλοῦν οἱ κάμποι,
νἄχω καὶ κόρη ὄμορφη, στεφανωτήν μου νἄχω,
νὰ μοῦ βοηθάει στὸ σάλαγο, νὰ μοῦ βοηθάει στὰ γρέκια,
κι ὄντας θὰ τὰ σταλίζουμε τὰ δειλινὰ στοὺς ἴσκιους,
στῆς ρεματιᾶς τὴ χλωρασιὰ μαζί της νὰ πλαγιάζω,
νὰ μὲ κοιμίζει μὲ φιλιὰ στοὺς δροσερούς της κόρφους.
 
Εγω φευγω για τα βουνά.Το πήρα αποφαση ...:D

Ἤθελα νἄμουν τσέλιγκας, νἄμουν κ᾿ ἕνας σκουτέρης,
νὰ πάω νὰ ζήσω στὸ μαντρί, στὴν ἐρημιά, στὰ δάσα,
νἄχω κοπάδι πρόβατα, νἄχω κοπάδι γίδια,
κ᾿ ἕνα σωρὸ μαντρόσκυλα, νἄχω καὶ βοσκοτόπια,
τὸ καλοκαίρι στὰ βουνά, καὶ τὸν χειμῶ στοὺς κάμπους.
Νἄχω ἀπὸ πάλιουραν βορὸ καὶ στρούγγα ἀπὸ ροδάμι,
νἄχω καὶ σὲ ψηλὴν κορφὴ καλύβα ἀπὸ ρουπάκια,
νἄχω μὲ τὰ βοσκόπουλα σὲ κάθε σκάρον γλέντι,
νἄχω φλογέρα νὰ λαλῶ, ν᾿ ἀντιλαλοῦν οἱ κάμποι,
νἄχω καὶ κόρη ὄμορφη, στεφανωτήν μου νἄχω,
νὰ μοῦ βοηθάει στὸ σάλαγο, νὰ μοῦ βοηθάει στὰ γρέκια,
κι ὄντας θὰ τὰ σταλίζουμε τὰ δειλινὰ στοὺς ἴσκιους,
στῆς ρεματιᾶς τὴ χλωρασιὰ μαζί της νὰ πλαγιάζω,
νὰ μὲ κοιμίζει μὲ φιλιὰ στοὺς δροσερούς της κόρφους.
think...... δεν ζητάς και πολλά. :D
 
Εγω φευγω για τα βουνά.Το πήρα αποφαση ...:D

Ἤθελα νἄμουν τσέλιγκας, νἄμουν κ᾿ ἕνας σκουτέρης,
νὰ πάω νὰ ζήσω στὸ μαντρί, στὴν ἐρημιά, στὰ δάσα,
νἄχω κοπάδι πρόβατα, νἄχω κοπάδι γίδια,
κ᾿ ἕνα σωρὸ μαντρόσκυλα, νἄχω καὶ βοσκοτόπια,
τὸ καλοκαίρι στὰ βουνά, καὶ τὸν χειμῶ στοὺς κάμπους.
Νἄχω ἀπὸ πάλιουραν βορὸ καὶ στρούγγα ἀπὸ ροδάμι,
νἄχω καὶ σὲ ψηλὴν κορφὴ καλύβα ἀπὸ ρουπάκια,
νἄχω μὲ τὰ βοσκόπουλα σὲ κάθε σκάρον γλέντι,
νἄχω φλογέρα νὰ λαλῶ, ν᾿ ἀντιλαλοῦν οἱ κάμποι,
νἄχω καὶ κόρη ὄμορφη, στεφανωτήν μου νἄχω,
νὰ μοῦ βοηθάει στὸ σάλαγο, νὰ μοῦ βοηθάει στὰ γρέκια,
κι ὄντας θὰ τὰ σταλίζουμε τὰ δειλινὰ στοὺς ἴσκιους,
στῆς ρεματιᾶς τὴ χλωρασιὰ μαζί της νὰ πλαγιάζω,
νὰ μὲ κοιμίζει μὲ φιλιὰ στοὺς δροσερούς της κόρφους.
Βρε λες και μας τρώει άδικα το μπαλκόνι ; thinkthink

 
Κριμα που δεν προλάβαμε.
Τωρα οι κεραλοιφές και τα βιβλία με τις χειρόγραφες επιστολές του Χριστού θα πωλούνται απο τον Βελόπουλο σε κανάλι των Βρυξελλών αλλά και σε πάγκο της Ευρωβουλής.
Κι εσυ λαέ μου λες πως θέλεις να σωθείς......:confused:
 
Πολιτικά η χώρα πήγαινε για oscar κωμωδίας !!!!!!!!!!.Τώρα που θα μας κυβερνήσει και ο mister Bean το oscar το έχουμε σίγουρο άσε που όλο το cast είναι τρομερό σχεδόν ανίκητο ,Βελόπουλος -Λεβεντης-Αδωνης -Μιχαλολιακος μιλάμε για υπερπαραγωγή

για πες μας εσύ σύντροφε αυτή που κυβερνούσανε από το 2015 σου αρέσανε??
περιμένω την απάντηση σου

και ας πούμε ότι συμφωνω μαζί σου για όλους αυτούς που έγραψες πες μας για το πιο διαφθαρμένο κόμμα το ΠΑΣΟΚ..για πες μας για το ΣΎΡΙΖΑ τι γνώμη έχεις??
 
Προσωπικά πιστεύω ότι κανένας Βελόπουλος -Μιχαλολιακος- Λεβέντης -Τσατσοπουλος η όπως στο διάολο τον λένε
δεν μπορεί να μου καταστρέψει την ζωή
ή το μέλλον
από την στιγμή που αποτελούν την μειοψηφία και εκεί θα παραμείνουν
σε σύγκριση με όλους αυτούς τους Γερμανοτσολιάδες που Κυβέρνησαν τα τελευταία μνημονιακα χρονια και ξεπουλησαν για την καρέκλα μέχρι και το κωλο τους
Αυτό που πραγματικά θα πρέπει να μας απασχολεί είναι αυτή η εικόνα που εμφάνισε ο χάρτης στην Ροδόπη μας και πολύ φοβάμαι ότι θα έχει άσχημες εξελίξεις αν έστω και μια φορά δεν ασχοληθούμε σοβαρά με αυτόν τον ευλογημένο τόπο
15-1558946108.jpg

Το μειονοτικό κόμμα ΚΙΕΦ "σάρωσε" στην Θράκη
27-05-2019

Προβληματισμό προκαλούν τα πολύ υψηλά ποσοστά που έλαβε το μειονοτικό «Κόμμα Ισότητας Ειρήνης και Φιλίας» στις εκλογικές περιφέρειες Ξάνθης και Ροδόπης.

Συγκεκριμένα, το ΚΙΕΦ μέχρι στιγμής συγκεντρώνει ποσοστά της τάξεως του 34.47% στην Ροδόπη, κερδίζοντας έτσι την πρώτη θέση ενώ είναι δεύτερη δύναμη στην Ξάνθη, με 20,97%.

Να σημειωθεί πως το 2014 το ΚΙΕΦ είχε "γράψει" πρωτιές με 42% και 25% σε Ροδόπη και Ξάνθη.

Το κόμμα ιδρύθηκε στις 13 Σεπτεμβρίου 1991 από τον Σαδίκ Αχμέτ ο οποίος προήδρευσε μέχρι το θάνατό του το 1995. Ο διάδοχος του ήταν η σύζυγός του, Ισίκ Αχμέτ, η οποία προήδρευσε μέχρι το 1999.

Ο επόμενος επικεφαλής ήταν ο Αχμέτ Χατζηοσμάν μέχρι το 2007, όταν ο Χατζηοσμάν εξελέγη μέλος του ελληνικού Κοινοβουλίου με το ΠΑΣΟΚ. Ο επόμενος πρόεδρος, Μουσταφά Μποσνάκ, αντικαταστάθηκε τον Ιούλιο του 2010 από τον Μουσταφά Αλή Τσαβούς. Ο Αχμέτ Χατζηοσμάν εξελέγη το 2002 και το 2006 για το Νομό Ροδόπης με το ψηφοδέλτιο ΠΑΣΟΚ-Συνασπισμού, ενώ ήταν και αντινομάρχης από το 2002 έως το 2007.

Το 5ο τακτικό γενικό Συνέδριο του ΚΙΕΦ έλαβε χώρα στις 5 Ιανουαρίου 2019, στα γραφεία του κόμματος. Η Τσιγδέμ Ασάφογλου, η μοναδική υποψήφια στο συνέδριο, το οποίο έλαβε χώρα στα κεντρικά του κόμματος, εξελέγη ως η νέα πρόεδρος του κόμματος.

Ο αντιπρόεδρος των ΑΝΕΛ Παναγιώτης Σγουρίδης σε δηλώσεις του στο ΑΝΤ1 για τα αποτελέσματα των ευροκλογών στη Θράκη, έκανε λόγο για επικίνδυνη εξέλιξη καθώς όπως είπε σχετίζεται με τη δράση του τουρκικού προξενείου στην περιοχή. Σημείωσε επίσης ότι η κάθοδος του ΚΙΕΦ στις ευρωεκλογές ουσιαστικά είναι μια πρόβα των σκληροπυρηνικών στελεχών της μειονότητας για τις εθνικές εκλογές!

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα των ευρωεκλογών σε Ροδόπη και Ξάνθη

15_5ceba0b43c222.jpg


18_5ceba0cc38f51.jpg
 
και για τον λόγο ότι δεν μπορώ να περιμένω ποτε θα απάντησης και αν απάντησης θα σου πω εγώ τι βλέπω

ναι θα ψηφίσω και ψήφισα τον όπως τον ονομάζεις (mister Bean) και θα σου πω και το γιατί ..γιατί εγώ μπορώ να δικαιολογήσω την ψήφο μου
μπορεί να μην με γεμίζει 100% μπορεί να μην τον γουστάρω 100% αλλα υπάρχει και το μεγάλο αλλα γιατί θα τον ψηφίσω και στις εθνικές εκλογές

ας τα πάρουμε από την αρχή ένα ένα κόμμα
..............................................................................................................................
ΠΑΣΟΚ

είναι το πιο διεφθαρμένο κόμμα που έχει περάσει ποτε στην ελλάδα αιτια τις καταστροφής μας
από τον γερο παπαντρέου τον ανδρέα και τελευταία τον καργιολη τον γιο του
Κοσκωτάς
Τσοβόλα δόστα όλα
Παπαντωνίου
Τσοχατζόπουλος
Πάγκαλος αυτό το έκτρωμα
Κώστας Σημίτης
και και και πολύ πολύ άλλοι

το Πασοκ είναι κάτω από το 10% γιατί άραγε γιατί απλά οι κλέφτες αυτοί που τόσα χρονια λεγόντουσαν πασοκ πήγανε σε άλλοι συμμορία με καινούργιο αρχηγό που ακόμα ήτανε καθαρό το όνομα του και τον λέγανε ΑΛΈΞΗ
θέλω να μου πεις πόση είναι βουλευτές του πασοκ αυτή την στιγμή στο σύρριζα να σουπό εγώ σχεδόν το 70% του πασοκ
να μην σε κουράσω άλλο με το πασοκ μπορώ να σου γράφω ώρες ατέλειωτες..άρα ψήφος σε ένα κόμμα που σήμερα είναι εδώ και αύριο σε άλλο κόμμα που ακόμα βγάνουν ένα ένα μετά από τόσα χρόνια πως κλέψανε δεν ψηφίζω ..τελειώσαμε εδώ
..................................................................................................................................
ΣΥΡΙΖΑ

εδώ έχουμε άκρο αριστερούς μπερδεμένους με κέντρο αριστερούς
αυτούς που έχουνε βάλει το δάκτυλο στο μέλη και ξέρουνε πως είναι και αυτούς που περιμένανε τόσα χρόνια για να βγούνε στην εξουσία για να δοκιμάσουνε πως είναι το μέλη τελικά τι γεύση έχει.
αυτοί που περιμένανε τόσα χρονια για να βγάλουνε τα απωθημένα τους για το τόσο κυνηγητό που φαγάνα σαν κομμουνιστές
αυτοί που φωνάζανε ότι ο φασισμός δεν είναι καλός..και ότι πρέπει να έχουμε ελευθερια λόγου
αυτοί που φωνάζανε
Ψωμί - Παιδεία - Ελευθερία
..ναι είναι αυτοί τα ίδια άτομα που ήτανε μέσα στο πολυτεχνείο
για πια παιδιά για πια ελευθερια για πιο ψωμί μιλούσανε πέσμου φιλε μου ..τι κάνανε μας γα.....νε τα ράμματα όλοι την ελλάδα
το πρωί αλλα το μεσημέρι αλλα το βραδυ αλλα ..το ναι έγινε όχι το όχι ναι..εθνικά θέματα έχουμε γίνει το πιο ξεφτιλισμένο κράτος σε όλο τον πλανήτη δεν μας υπολογίζει κανεις ...βρίζανε τη γερμανία και κάτσανε στα τέσσερα γίνανε χειρότερη και από αυτούς που τους λέγανε γερμανότσολαδες..ζητω η κουβα ζητω η βενεζουέλα..ζητω ζητω ρε έλληνα ζητω ζητω ο κάστρο ζητω ο τσεκεβαρας ζητω ο μαδούρος

αλλα σε φωνάζουνε φασίστα για τι αγαπάς την χωρα σου γιατί κάνω τον σταυρο μου για τι λέω ότι ο προπάππους μου τον σκοτώσανε τον σφάξανε το 22 και δεν τον πάτησε το καρο η δεν ποδοπατήθηκε στην σμύρνη .. γιατί είμαι ΜΑΚΕΔΌΝΑΣ αλλα δεν πρέπει να το φωνάζω..για τι θα είμαι φασίστας γιατί δεν πρέπει να έχω ελληνική σημαία στα χέρια μου για να μην με πάρουνε αυτόφωρο γιατί γιατί γιατί γιατί

ΓΙΑΤΊ ΤΟ ΘΈΛΟΥΝΕ ΟΙ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΈΣ ΓΙΑ ΑΥΤΌ ΓΙΑΤΊ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΆΣΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΓΙΑΤΊ ΤΟ ΘΈΛΟΥΝΕ ΑΥΤΟΊ ΓΙΑΤΊ ΑΝ ΜΠΟΎΝΕ ΝΑ ΜΕ ΚΛΈΨΟΥΝΕ ΚΑΙ ΕΓΏ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΚAΝΩ ΌΤΙ ΚΟΙΜAΜΑΙ..ΓΙΑΤΊ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚAΝΕΙ ΚΑΤAΣΧΕΣΗ ΤΟ ΣΠΊΤΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΑΡΧΙΚΌ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΚΙΣΤΑΝΌ ΤΟΥΣ ΧΑΪΔΕΎΕΙ .....ΓΙΑΤΊ ΣΎΝΤΡΟΦΕ ΝΑ ΨΗΦΊΣΩ ΠΑΣΟΚΟΣΥΡΙΖΑ

γιατί με ξεφτέλισε σαν έλληνα για αυτό..σαν έλληνα δεν με πείραξε που μου άλλαξε τα φώτα τον μισθό μου και δεν πρόκειται να πάρω την σύνταξη που έχω πλήρωση και μου τα έχουνε κράτηση ..αλλά τι υπόληψη μου σαν έλληνας δεν θα αφήσω κανένα σκατό κουμμούνι να μου την γαμήσι γιατί το γουστάρει αυτός είναι δικαίωμα μου και δικαίωμα του να κάνει ότι θέλει όχι όμως να με ταπείνωση σαν έλληνα

και πολλά πολλά αλλα μπορούμε να ξημερώσουμε με αυτά τα εκτρώματα που δυστυχώς κάποιοι ψηφίσανε και τους πιστεύουνε και τους θέλουνε και όπως ηπα δικαίωμα τους εδώ είναι ελλάδα όμως πο....ες
πατρίς θρησκεία οικογένεια
.......................................................................................................................................................

KKE

για αυτούς είναι όλα τα παραπάνω και χειρότερα..κόμμα που δεν θέλει να κυβέρνηση ..κόμμα που το μονο που ξέρει να κάνει να κρίνει το τι είναι σωστό και τι είναι λάθος..αλλα όπως ηπα χωρίς να θέλει να κυβέρνησης..οι νεολαία μόλις πάνε στο λύκειο και συνεχίσουνε τις σπουδές το παίζουνε αντί εξουσιαστές μόλις περάσουνε κάπου και κάνουνε δική τους δουλειά γίνονται ...αριστερή μεν αλλα με δεξιά τσέπη

και όπως είπα ισχύουνε όλα τα παραπάνω περί κομμουνισμού
......................................................................................................................................................
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
αυτή έχουνε ξεφύγει εντελώς είναι άκρως επικίνδυνη όχι για τους ξένους αλλα και για τους ίδιους τους έλληνες ...βγαίνουνε να μιλήσουνε και το μάτι τους είναι λες και τους σκότωσες την μάνα και είναι έτοιμος να σε πυροβολήσει ..που πας ρε καραμήτρο..ξεκολλά χαλάρωσε πάρει κανένα χάπι να είσαι πιο χαλαρός...ναι βρε ηλίθια άτομα πρώτα ο έλληνας πρώτα η ελλάδα ...αλλα όταν είσαι στα όρια σου και σε βλέπει όλοι η ελλάδα και το μάτι σου πεζή λες και τράβηξες τρις καλές μυτιές και βγαίνεις να μιλήσεις ..περιμένεις να σε ψηφίσω
τρως άκυρο και πάμε παρακάτω λόγου επικινδυνότητας
.....................................................................................................................................................
ΠΟΤΑΜΙ-Ανεξάρτητοι Έλληνες

λα κολοντουμπανε ντε λα βοτανικ


θοδωράκης ...είσαι με όλα και με όλους μονο καρεκλα να σε δώσουνε

καμμένος ...είσαι η αίτια για αυτά που περάσαμε και θα τιμωρηθείς

και ολα τα αλλα τα μικρα για μια καρεκλα φυσικα
.........................................................................................................................................................

άρα για να φύγουνε οι μπολσεβίκοι και οι κατσαπλαδες .. πρεπει να ψηφήσουμε ενα που μπορεί να είμαστε σίγουρη ότι θα τους βγάλει απο την καρέκλα που δεν θέλουνε με τίποτα να αφήσουνε
το μοναδικό κόμμα που μπορεί να τους στείλει στο διάολο ειναι μονο η νεα δημοκρατία είτε το θέλουμε είτε μας αρέσει ο (mister Bean) είτε όχι


αγαπώ όλους τους έλληνες και όλο τον κόσμο ..αλλα αγαπώ την πατρίδα μου την οικογένεια μου και σέβομαι όλες τις θρησκείες του κόσμου αλλα μην θέλεις να με αλλάξεις εσύ εμένα μην έρχεσαι να μου κάνεις κακό μην θέλεις να με ξεφτιλίσεις σαν άνθρωπος ...θα σου πάρω το λαρύγγι για πλάκα

αυτά είχα να πω μπορεί να ήτανε σκληρά τα λόγια μου αλλα ήτανε από στεναχώρια γιατί δεν μας αξίζει σαν έλληνες κάτι τέτοιο

και για αυτό θα ψηφίσω Ν.Δ ναι μπορεί να μην έχω να φάω μπορεί αύριο να με απόλυση αλλα τέτοια ξεφτίλα δεν μου την έδωσε ποτε η νέα δημοκρατία ακόμα..όσο και χαλια να τα κάνουνε την ξεφτίλα αυτοί δεν θα την έχουμε..αν μια στο εκατομμύριο κάνουνε μαλακια και αυτοί πίστεψε με αυτοί θα τα πληρώσουνε όλα και για τους κουμουνιστες ότι κάνανε και για τα δικά τους που θα κάνουνε.

..............................................................................................................................................................

καλο βολι
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top