Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχω λιωσει στο γελιο.very funny..very funny.
Του κοτοπουλου το καγκελο γινεται.Εγω εχω τελειωσει Μηχανολογος Μηχανικος Πολυτεχνειου
αλλα εκανα μεταπτυχιακο στην Ιταλια στις Μ.Ε.Κ:D
Μπορω να σας εξηγησω τι παθαινει ενα κοτοπουλο αν φαει λαδι 15W40.sarcastic.
 
θα ιδρωσει πολυ τ αυτι του καθε βιομηχανου αν δημοσιοποιηθει στον Ριζο των 5000 φυλλων μια ειδηση, αναμεσα στις διαφημισεις της eurobank και του Γερμανου.sarcastic.
εγω με τους εργαζομενους ειμαι και συμφωνω απολυτα σ αυτα που λες, ο ριζοσπαστης ειναι???? μονο στα λογια....
Η δημοσιοποιηση στον Ριζοσπάστη
μπορεί να κινηση και καμία 200αρια άτομα του ΠΑΜΕ έξω από την έταιρεια μαζί με τα ΜΜΕ με την ελπίδα της δικαίωσης ;)
Διαφορετικά επισκέπτεσαι τον Σκαι
και ακούς τον υποδιευθυντη (Πρωτοσαλτε) να σου λέει κατάμουτρα
ότι η απόλυση σου ή μη καταβολή των δεδουλευμενων σου βοηθάει την εταιρεία να ορθοποδήσει .my man..sarcastic..sarcastic..sarcastic..very funny..very funny.
 
Η δημοσιοποιηση στον Ριζοσπάστη
μπορεί να κινηση και καμία 200αρια άτομα του ΠΑΜΕ έξω από την έταιρεια μαζί με τα ΜΜΕ με την ελπίδα της δικαίωσης ;)
Διαφορετικά επισκέπτεσαι τον Σκαι
και ακούς τον υποδιευθυντη (Πρωτοσαλτε) να σου λέει κατάμουτρα
ότι η απόλυση σου ή μη καταβολή των δεδουλευμενων σου βοηθάει την εταιρεία να ορθοποδήσει .my man..sarcastic..sarcastic..sarcastic..very funny..very funny.
Γιαυτο πατριδα βαλε ενα κουμασι με κοτοπουλακια κατω,παρε και εναν μεγαλο καταψυκτη στο μπουρδελο
να τον γεμιζεις και να βγαζεις την χρονια σου;)
 
Γιαυτο πατριδα βαλε ενα κουμασι με κοτοπουλακια κατω,παρε και εναν μεγαλο καταψυκτη στο μπουρδελο
να τον γεμιζεις και να βγαζεις την χρονια σου;)
Πατρίδα πρέπει να είσαι εκεί διαφορετικά θα στα πάρουν δεν υπάρχει περίπτωση να φας ούτε αυγό
 
Πατρίδα πρέπει να είσαι εκεί διαφορετικά θα στα πάρουν δεν υπάρχει περίπτωση να φας ούτε αυγό
Σωστος,εγω εχω τα ξαδελφια μου κατω.Πληρωνω ολα τα εξοδα τους αλλα καθε χρονο ανεβαζω πανω γυρω στα 80-85 κοτοπουλα.
Ασε τα αυγα....
 
Η δημοσιοποιηση στον Ριζοσπάστη
μπορεί να κινηση και καμία 200αρια άτομα του ΠΑΜΕ έξω από την έταιρεια μαζί με τα ΜΜΕ με την ελπίδα της δικαίωσης ;)
τα ίδια κάνει και η ΧΑ που πάει στις επιχειρήσεις και απαιτεί να διώξουν τους ξένους εργαζόμενους για να πάρει Έλληνες
δεν μπορούμε να βάλουμε τον οποιοδήποτε κομματικό φορέα να αντικαταστήσει το Κράτος, τουλάχιστον εγώ δεν το συμμερίζομαι αυτό
επίσης το ΠΑΜΕ το είδα να περιφρουρεί τη Βουλή απέναντι στους αγανακτισμένους .sarcastic. είσαι σίγουρος ότι θα πήγαιναν έξω από την όποια εταιρεία να απαιτήσουν;;
όλοι μαζί είναι στην κουτάλαsteak και εμείς απλά.yelling.
 
Εχω λιωσει στο γελιο.very funny..very funny.
Του κοτοπουλου το καγκελο γινεται.Εγω εχω τελειωσει Μηχανολογος Μηχανικος Πολυτεχνειου
αλλα εκανα μεταπτυχιακο στην Ιταλια στις Μ.Ε.Κ:D
Μπορω να σας εξηγησω τι παθαινει ενα κοτοπουλο αν φαει λαδι 15W40.sarcastic.
θα δουλεύει καλύτερα στις υψηλές στροφές?? .sarcastic.
 
θα δουλεύει καλύτερα στις υψηλές στροφές?? .sarcastic.
Oσο και να τρωει μερα νυχτα,δεν προκειται να καψει κυρια φλατζα στομαχου
αλλα και κατα την διαρκεια της πεψης αποφευγεται η κρουστικη καυση.very funny.
 
auto_fatos-e1428081411993_1544634846-39176651544636201.jpg



Πρωτοφανές για την ελληνική Βουλή:
Ο πρώτος Αλβανός βουλευτής υποψήφιος με το ΚΙΝΑΛ hippohippohippo

Στο σύνολο του ο σημερινός αλβανικός τύπος και ηλεκτρονικές εφημερίδες εκθειάζουν τον Fatos Malaj, ο οποίος προορίζεται να γίνει, εφόσον ψηφισθεί στην επόμενη εκλογική αναμέτρηση στην χώρα μας, ο πρώτος Αλβανικής καταγωγής βουλευτής στο ελληνικό κοινοβούλιο.
Είναι υπεύθυνος στον τομέα μετανάστευσης του κόμματος ΚΙΝΑΛ.



Ο συγκεκριμένος είναι ένα πολύ γνωστό όνομα στην αλβανική κοινότητα στην χώρα μας, ιδιαίτερα στην Αθήνα, και θα ριχθεί στην επόμενη εκλογική αναμέτρηση, σύμφωνα με την εφημερίδα Bota Sot, η οποία μάλιστα θεωρεί σχεδόν σίγουρη την εκλογή του στο ελληνικό κοινοβούλιο στις εκλογές που αναμένεται να διεξαχθούν το 2019.

Ο Φάτος Μαλάι με τα «Χρώματα” του Κινήματος για την Αλλαγή – ΚΙΝΑΛ (πρώην ΠΑΣΟΚ) κατεβαίνει στην πρώτη εκλογική περιφέρεια της Αθήνας (Α ‘Αθηνών).
Η υποψηφιότητα ήταν το κλειδί στην τελευταία συνεδρίαση της Κεντρικής Επιτροπής του κόμματος, καθώς όλα τα ονόματα των υποψηφίων έχουν δημοσιευθεί.
Ο τύπος της Αλβανίας θεωρεί ότι αυτή είναι η πρώτη φορά που οι πιθανότητες είναι τόσο ευνοϊκές για την αλβανική κοινότητα να εκλέξει ένα βουλευτή ως εκπρόσωπο στο κοινοβούλιο, αναφέροντας επί λέξη «ένας Αλβανός ανάμεσα στους 300 βουλευτές του Ελληνικού Κοινοβουλίου».
Το ίδιο το άρθρο τονίζει ότι η ηγεσία του κόμματος εκτιμά το γεγονός ότι ο Μαλάι θα λάβει πολλούς ψήφους από τους Αλβανούς πολίτες που έχουν λάβει τον τελευταίο καιρό την ελληνική ιθαγένεια (και μαζί με αυτήν το δικαίωμα ψήφου), αλλά και μετανάστες από άλλες χώρες που έχουν επίσης την ιθαγένεια.

Και αυτό συμβαίνει επειδή το έργο του Φάτος Μαλάι ως διαπολιτισμικού μεσολαβητή στη Διεύθυνση Αλλοδαπών του έδωσε την ευκαιρία να γνωριστεί με εκατοντάδες μεταναστών.









https://www.pentapostagma.gr/2018/12/ανατριχιαστικές-αποκαλύψεις-για-την-21.html
https://www.pentapostagma.gr/2018/12/έρευνα-τους-καίει-ο-ελληνικός-πολιτισ.html

https://www.pentapostagma.gr/2018/12/ανεπιθύμητος-ο-τσίπρας-οι-μακεδόνες-τ.html
 
auto_fatos-e1428081411993_1544634846-39176651544636201.jpg



Πρωτοφανές για την ελληνική Βουλή:
Ο πρώτος Αλβανός βουλευτής υποψήφιος με το ΚΙΝΑΛ hippohippohippo

Στο σύνολο του ο σημερινός αλβανικός τύπος και ηλεκτρονικές εφημερίδες εκθειάζουν τον Fatos Malaj, ο οποίος προορίζεται να γίνει, εφόσον ψηφισθεί στην επόμενη εκλογική αναμέτρηση στην χώρα μας, ο πρώτος Αλβανικής καταγωγής βουλευτής στο ελληνικό κοινοβούλιο.
Είναι υπεύθυνος στον τομέα μετανάστευσης του κόμματος ΚΙΝΑΛ.



Ο συγκεκριμένος είναι ένα πολύ γνωστό όνομα στην αλβανική κοινότητα στην χώρα μας, ιδιαίτερα στην Αθήνα, και θα ριχθεί στην επόμενη εκλογική αναμέτρηση, σύμφωνα με την εφημερίδα Bota Sot, η οποία μάλιστα θεωρεί σχεδόν σίγουρη την εκλογή του στο ελληνικό κοινοβούλιο στις εκλογές που αναμένεται να διεξαχθούν το 2019.

Ο Φάτος Μαλάι με τα «Χρώματα” του Κινήματος για την Αλλαγή – ΚΙΝΑΛ (πρώην ΠΑΣΟΚ) κατεβαίνει στην πρώτη εκλογική περιφέρεια της Αθήνας (Α ‘Αθηνών).
Η υποψηφιότητα ήταν το κλειδί στην τελευταία συνεδρίαση της Κεντρικής Επιτροπής του κόμματος, καθώς όλα τα ονόματα των υποψηφίων έχουν δημοσιευθεί.
Ο τύπος της Αλβανίας θεωρεί ότι αυτή είναι η πρώτη φορά που οι πιθανότητες είναι τόσο ευνοϊκές για την αλβανική κοινότητα να εκλέξει ένα βουλευτή ως εκπρόσωπο στο κοινοβούλιο, αναφέροντας επί λέξη «ένας Αλβανός ανάμεσα στους 300 βουλευτές του Ελληνικού Κοινοβουλίου».
Το ίδιο το άρθρο τονίζει ότι η ηγεσία του κόμματος εκτιμά το γεγονός ότι ο Μαλάι θα λάβει πολλούς ψήφους από τους Αλβανούς πολίτες που έχουν λάβει τον τελευταίο καιρό την ελληνική ιθαγένεια (και μαζί με αυτήν το δικαίωμα ψήφου), αλλά και μετανάστες από άλλες χώρες που έχουν επίσης την ιθαγένεια.

Και αυτό συμβαίνει επειδή το έργο του Φάτος Μαλάι ως διαπολιτισμικού μεσολαβητή στη Διεύθυνση Αλλοδαπών του έδωσε την ευκαιρία να γνωριστεί με εκατοντάδες μεταναστών.
Κώστα δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό. Θα πρέπει να κριθεί ο κύριος σε περίπτωση εκλογής του, από το έργο του. Έχουμε συναντήσει Έλληνες μετανάστες να εκλέγονται σε άλλες χώρες. Υπάρχει όμως η βασικότερη παράμετρος στο θέμα αυτό. Ο Έλληνας που εκλέγεται στην Αμερική έχει ως προτεραιότητα το αμερικανικό συμφέρον, ο Έλληνας που εκλέγεται στη Γερμανία έχει ως προτεραιότητα το γερμανικό συμφέρον κ.ο.κ. Ας ευχηθούμε λοιπόν ότι σε περίπτωση που εκλεγεί στο ελληνικό κοινοβούλιο ο εν λόγω κύριος, να έχει ως προτεραιότητα το ελληνικό συμφέρον...
Τώρα αν νοιάζονται τα κόμματα γι΄αυτό είναι άλλο καπέλο. Μπροστά στο να μαζέψουν ψηφαλάκια, δεν το νομίζω. Παρακολουθείς διαχρονικά τα τεκταινόμενα της περιοχής μου και γνωρίζεις πολύ καλά τι γίνεται για τα ψηφαλάκια... ;)
 
Last edited:
Αντίστροφα μετρά ο χρόνος για αλλαγή του χρόνου, αλλά και για την αύξηση των τιμών στα διόδια. .sex hard..sex hard..sex hard.

Η Κοινοπραξία «Αυτοκινητόδρομοι Αιγαίου», που εκμεταλλεύεται το τμήμα του ΠΑΘΕ από τον Μαλιακό μέχρι την Ημαθία, προανήγγειλε, ήδη, αυξήσεις μέχρι και 10 λεπτά ανά διέλευση σε ορισμένους σταθμούς διοδίων και για ορισμένες κατηγορίες οχημάτων από την 1η Ιανουαρίου.

Μάλιστα, σε κάποιους σταθμούς διοδίων η αύξηση φθάνει και το 150%, όπως σε αυτόν των Μαλγάρων, όπου το κόμιστρο θα αυξηθεί από το 1,20 ευρώ που είναι σήμερα στα 2,98 ευρώ.

Επιπλέον, στην ΚΥΑ, που υπογράφουν οι υπουργοί Οικονομικών Ευκλείδης Τσακαλώτος και Υποδομών Χρήστος Σπίρτζης, εκτός της αύξησης του κόστους των διοδίων επί της Εγνατίας προβλέπεται η δημιουργία 43 συνολικά πλευρικών διοδίων.

Ακόμη στην ίδια ΚΥΑ προβλέπεται από 1ης Ιανουαρίου 2019 κατάργηση κάθε απαλλαγής από την πληρωμή διοδίων. Μόνη εξαίρεση οι άνεργοι οι οποίοι θα διέρχονται δωρεάν, όταν δείχνουν την κάρτα ανεργίας.
Αναλυτικά οι χρεώσεις:
  • για τον σταθμό Παμβώτιδα, το μήκος καθορίζεται σε 39,7 χιλιόμετρα με χρέωση 1,98 ευρώ (από 1,20 ευρώ σήμερα)
  • για το Μαλακάσι σε 48,1 χιλιόμετρα με χρέωση 2,40 ευρώ (από 2,10),
  • για τη Σιάτιστα σε 48,6 χλμ. με χρέωση 2,40,
  • για τον Πολύμυλο σε 48,2 χλμ. με 2,41 ευρώ (από 2,40),
  • στα Μάλγαρα για μήκος 59,7 χλμ με 2,98 ευρώ (από 1,20 ευρώ),
  • στη Θεσσαλονίκη για μήκος χρέωσης 13,8 χλμ σε 0,69 ευρώ,
  • στην Ανάληψη για 58,8 χλμ σε 2,94 ευρώ (από 2,40 ευρώ),
  • στην Ασπροβάλτα για 28,5 χλμ. το κόστος ανέρχεται σε 1,42 ευρώ,
  • στη Μουσθένη με μήκος χρέωσης 54,3 χλμ. η χρέωση γίνεται 2,71 ευρώ (από 2,40 ευρώ),
  • στην Καβάλα με 47,2 χλμ. 2,36 ευρώ,
  • στον Ίασμο για 46,2 χλμ. η χρέωση διαμορφώνεται σε 2,31 ευρώ (από 1,90 ευρώ),
  • στη Μέστη με 55,7 χλμ. σε 2,78 ευρώ (από 1,70 ευρώ) και στο Αρδάνιο για 40,5 χλμ. σε 2,02 ευρώ.
  • Για τον σταθμό διοδίων της Τύριας στο οδικό τμήμα Νεοχωρίου-Σελλών-Τύριας, η περιοχή χρέωσης καθορίζεται σε 68,4 χιλιόμετρα (μεταξύ Ηγουμενίτσας-Ιωαννίνων), διαμορφώνοντας την τιμή του διοδίου σε 3,42 ευρώ από 2,10 ευρώ (67%)
  • στους κάθετους άξονες στην Ιεροπηγή, το μήκος χρέωσης καθορίζεται σε 47,2 χλμ. με χρέωση 2,36 ευρώ (από 2,10 ευρώ),
  • στους Ευζώνους για 60 χλμ. με κόστος 3 ευρώ (από 1,80 ευρώ),
  • στον Προμαχώνα για 48 χλμ. με χρέωση 2,4 ευρώ (από 2,40 ευρώ)
  • στο Στρυμονικό για 47,5 χλμ. με κόστος 2,37 ευρώ.


Πηγή: Διόδια: Το 2019 φέρνει αυξήσεις -Σε ποιους σταθμούς θα αυξηθούν ως 150% | iefimerida.gr
 
Να σου έχουν περάσει πριν κάνα 5λεπτο το κοπάδι με τις φασσες την ώρα που ανάβες τσιγάρο και να σου έρθουν οι απέναντι ......που σε πονει και που σε σφάζει .....sex hard.
* Πέρα από τη πλάκα, δεν θέλει πολλή να γίνει το κακο.

https://www.inboxnews.gr/ellada/eyv...ike-se-kynigo-ton-htypisan-kai-toy-piran-oplo
 
Αυτό που επιδιώκουν είναι να μας κάνουν να πάρουμε τον νόμο στα χέρια μας. Αν γίνει αυτό, θα είναι το μεγαλύτερο λάθος μας. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να προβληθούν οι παράνομες πράξεις τους έτσι ώστε να στραφεί η κοινωνία εναντίον τους. Χρειαζόμαστε συμμάχους κι όψι εχθρούς... ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top