Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φήμες λένε ότι η ελληνική δικαιοσύνη προσπάθησε να τον πιάσει στα πράσα ελέγχοντας το απολυτήριο Δημοτικού του Αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε λάθος και δεν.μπόρεσαν να τον κλείσουν μέσα για πάντα
Εγω πιστευω οτι φοβηθηκαν τον δικηγορο του γιαυτο αφεθηκε ελευθερος think.very funny..very funny.

 
Ενα τονο ηρωινη καθαρη ο αλλος,ελευθερος αφου ολο το πληρωμα βρισκεται κατω απο τα μαρμαρα(δεν υπαρχει ζωντανος μαρτυρας)
Βασιλιας μαυραγοριτης και κλεπταποδοχος ο αλλος,ελευθερος χωρις βασιμες κατηγοριες.
Τουλαχιστον ο δευτερος λαδωσε ακομα και τους μεντεσεδες στα δικαστηρια Ευελπιδων,να ειναι καλα!!
 
Ενα τονο ηρωινη καθαρη ο αλλος,ελευθερος αφου ολο το πληρωμα βρισκεται κατω απο τα μαρμαρα(δεν υπαρχει ζωντανος μαρτυρας)
Βασιλιας μαυραγοριτης και κλεπταποδοχος ο αλλος,ελευθερος χωρις βασιμες κατηγοριες.
Τουλαχιστον ο δευτερος λαδωσε ακομα και τους μεντεσεδες στα δικαστηρια Ευελπιδων,να ειναι καλα!!
Ήμαστε large εμείς οι χρυσοχόοι.sarcastic.
 
Απάντηση όνειδος του υπ. «Παιδείας» για τον Παύλο Μελά: «Τον κόψαμε από την ύλη για να μην κουράζονται οι μαθητές»! hippohippohippohippo



-



Προκλητική ήταν η απάντηση που έδωσαν κύκλοι του υπουργείου Παιδείας για την «εξαφάνιση» από το βιβλίο Ιστορίας της Γ΄ Λυκείου του κεφαλαίου για τον Παύλο Μελά, του Γερμανού Καραβαγγέλη, του Ίωνα Δραγούμη αλλά και του Μακεδονικού Αγώνα.

Η εξήγηση που δίνουν από το υπουργείο Παιδείας είναι ότι η αφαίρεση έγινε«προκειμένου αν ελαφρυνθεί η τσάντα του μαθητή και στο πλαίσιο της εκμάθησης των συγκεκριμένων κεφαλαίων στην τρίτη Γυμνασίου».
Το υπουργείο Παιδείας σε έγγραφό του παραθέτει αναλυτικό οδηγό σχετικά με τα κεφάλαια της Ιστορίας που πρέπει να διδαχθούν οι μαθητές της Γ Λυκείου και κατ επέκταση ποια είναι αυτά που μένουν εκτός ύλης. Έτσι, εμβληματικές προσωπικότητες όπως ο Παύλος Μελάς ο Γερμανός Καραβαγγέλης, αλλά και ολόκληρος ο Μακεδονικός Αγώνας μένουν εκτός διδακτέας ύλης!

Την ίδια ώρα τα σχολικά βιβλία των Σκοπίων περιέχουν ακόμα αλυτρωτικές αναφορές και δεν έχει ξεκαθαριστεί αν η επιτροπή που έχει επιφορτιστεί με το συγκεκριμένο έργο, θα προχωρήσει τελικά στην αφαίρεσή τους.
 
Απάντηση όνειδος του υπ. «Παιδείας» για τον Παύλο Μελά: «Τον κόψαμε από την ύλη για να μην κουράζονται οι μαθητές»! hippohippohippohippo



-



Προκλητική ήταν η απάντηση που έδωσαν κύκλοι του υπουργείου Παιδείας για την «εξαφάνιση» από το βιβλίο Ιστορίας της Γ΄ Λυκείου του κεφαλαίου για τον Παύλο Μελά, του Γερμανού Καραβαγγέλη, του Ίωνα Δραγούμη αλλά και του Μακεδονικού Αγώνα.

Η εξήγηση που δίνουν από το υπουργείο Παιδείας είναι ότι η αφαίρεση έγινε«προκειμένου αν ελαφρυνθεί η τσάντα του μαθητή και στο πλαίσιο της εκμάθησης των συγκεκριμένων κεφαλαίων στην τρίτη Γυμνασίου».
Το υπουργείο Παιδείας σε έγγραφό του παραθέτει αναλυτικό οδηγό σχετικά με τα κεφάλαια της Ιστορίας που πρέπει να διδαχθούν οι μαθητές της Γ Λυκείου και κατ επέκταση ποια είναι αυτά που μένουν εκτός ύλης. Έτσι, εμβληματικές προσωπικότητες όπως ο Παύλος Μελάς ο Γερμανός Καραβαγγέλης, αλλά και ολόκληρος ο Μακεδονικός Αγώνας μένουν εκτός διδακτέας ύλης!

Την ίδια ώρα τα σχολικά βιβλία των Σκοπίων περιέχουν ακόμα αλυτρωτικές αναφορές και δεν έχει ξεκαθαριστεί αν η επιτροπή που έχει επιφορτιστεί με το συγκεκριμένο έργο, θα προχωρήσει τελικά στην αφαίρεσή τους.
Εκτός του ότι είναι κακογραμμένα τα βιβλία της Ιστορίας με (εσκεμμένα) λάθη, ανακρίβειες και παραλείψεις, κοιτούν να αφαιρούν και οτιδήποτε θα εμφυσήσει στα παιδιά ένα πατριωτικό πνεύμα και θα τα κάνει να νιώσουν υπερήφανα. Καθώς πνέει τα λοίσθια η πλέον προδοτική κυβέρνηση συνεχίζει ακάθεκτα το βρωμερό έργο της.
 



Ο χρήστης Lampros Christou είναι στην πόλη Χαλκίδα Εύβοια.
5 Δεκεμβρίου στις 9:25 π.μ.
ε η Ώρα φαίνεται (Στις Πίο πάνω Φωτογραφίες) νά μάθω και Συνταγή Κοτόπουλο Με ΓΡΑΣΟ???!!!!!!!
Δυστυχώς στην Χώρα που ζούμε!!!!
Το κομμάτι Κοτόπουλο που βλέπετε τό Αγόρασα Από Super Market ..My Market.
Αυτό τό Κοτόπουλο προέρχεται Από Την Περιοχή τής Βοιωτίας και Εύβοιας όπου εδώ και πολλά χρόνια Εκτρέφονται (άπο τούς ίδιους "Επιχειρήματιες") τά χειρότερα κοτόπουλα και τά πλέον Μεταλλαγμένα.(Βλέπε Ψαραλευρο??).
Χωρίς νά Γνωρίζω Την Φίρμα του (Δεν έχει) κάι αφού επικοοινωνισα με την υπεύθυνη του My Market μου είπε ότι Αυτό τό προϊόν Ανήκε στην Επιχείρηση Αφοί Λειβαδίτης. Ακούστε Τώρα... Η Επιχείρηση Αφοί Λειβαδίτης έχει κηρύξει Πτώχευση εδώ και 5-6 Χρόνια..
. Αφού Καταχράστηκε 25.000.000 από τό Ελληνικό δημόσιο και άλλα τόσα από τούς πιστωτές και εργαζόμενους έρχεται σήμερα μία διευθύντρια Σούπερ Μάρκετ και Μας λέει ότι Μία επιχείρηση Πτωχευμένη έχει προϊόντα στο Σούπερ Μάρκετ!!!!!!!!!! Αλήθεια Κράτος Υπάρχει!!!! ???? Καί επειδή έχω μεγαλώσει Την Περιοχή θά σάς πω και τό εξής:
Η Πρώην Επιχείρηση Αφοί Λειβαδίτης είναι Οι Αχυρανθρωποι του Νιτσιακος όπου για λογαριασμό του εκτρέφουν Κοτόπουλο στην περιοχή της Βοιωτίας και Εύβοιας..
Φορτώνονται Νύχτα Πηγαίνουν Στα Γιάννενα Σφάζονται και επιστρέφουν και πωλούνται στην Αθήνα και Στην υπόλοιπη Ελλάδα!!!!!
Τί τρώνε.... αυτά τά Κοτόπουλα... Αφήστε το καλύτερα... Και σκέφθηκε ότι είναι από τα Πιο φθηνά....!!
Μάλλον Πάμε για νέο Καρτέλ πουλερικών.. και θά πληρώνουμε για τόν Καρκίνο που θά Μας Ταιζουν!!! Ας είμαστε ενημερωμένοι και ας απαιτήσουμε Με κάθε τρόπο να τρώμε αυτό που Αξίζουμε και αυτό που πληρώνουμε!!!! Κάποια στιγμή σέ αυτή την χώρα όι Απατεώνες θά πρέπει νά πάνε εκεί που τους Αξίζει. Για τούς Δύσπιστους..Ας Γκουγκλαρουν ... Καρτέλ πουλερικών, Α.Α.Δ.Ε καί Αφοί Λειβαδίτης. Φυσικά Αυτό τό κοτόπουλο ταξιδεύει ήδη προς τόν Εφετ. Εφιστώ Την προσοχή σας και στους Συναδέλφους μου Ειδικά... Γιατί ταιζουμε κόσμο και παιδάκια!!!!!! Έχω προσωπική εμπειρία όπου τό 2012 πήγαμε νά πεθάνουμε ανθρώπους σέ μία Δεξίωση σέ χώρο όπου είχα Αναλάβει. Την Καλημέρα μου σέ όλους και Προσοχή!!!!
 
Κώστα το παραπάνω ποστ περιέχει πολλές ανακρίβειες όσον αφορά τον τρόπο ανάπτυξης των ζώων - πτηνών.
Το γράφω διότι με την ιδιότητά μου ως μηχανικός έχω ασχοληθεί με την κατασκευή πτηνοτροφείων και επίσης για να κατανοήσω τον τρόπο λειτουργίας τους έχω μελετήσει αρκετά και για τον τρόπο με τον οποίο γίνεται η ανάπτυξη των πουλιών.
Επίσης να προσθέσω ότι πολύ καλός μου φίλος είναι κτηνίατρος - πτηνοπαθολόγος και έχω μάθει και μερικά ακόμη στοιχεία για την εν λόγω δραστηριότητα. Η τροφή κατά κύριο λόγο αποτελείτε από σόγεια - σιτάρι και καλαμπόκι σε αναλογίες που πρέπει για το καθένα. Ο τρόπος για να αναπτυχθεί ένα κοτόπουλο σε 45 μέρες στο μέγεθος που το βλέπουμε στο σουπερ μαρκετ ή κρεοπωλείο είναι πρώτον τέχνασμα δημιουργίας νύχτας και μέρας με το φωτισμό, με αποτέλεσμα το πουλί να μπερδεύεται και αντί για δύο - τρεις φορές που θα τρεφόταν φυσιολογικά να τρέφεται σχεδόν όλο το 24ωρο, δεύτερον η ράτσα τους και τρίτον η περιεκτικότητα σιταριού στην τροφή.
Το ίδιο ακριβώς γίνεται με το χορινό, τη γαλοπούλα, το κουνέλι ....
Το σοβαρό πρόβλημα από την κτηνοτροφία και την πτηνοτροφία είναι αλλού όμως....στην χρήση αντιβιοτικών για να καταπολεμηθούν ασθένειες που αναπτύσσουν τα ζώα - πτηνά και μιας και αναφέρεται στα σχόλια, στα αμνοερίφια γίνεται πιο άναρχη χρήση τους....
Τέλος να σας ενημερώσω ότι δεν υπάρχει βιολογικό ή ελευθέρας βοσκής κοτόπουλο ... η διαφορά από τα άλλα είναι ότι τα κρατάνε διπλάσιες μέρες από τις 45 ημέρες. Επίσης υπάρχει διαφορά στο κρέας πάλι λόγο ράτσας και λόγω τροφής η οποία στην περίπτωση αυτή περιέχει μεγαλύτερη ποσότητα καλαμποκιού.....
Το ότι όπως γράφει πήγαν να ξεκάνουν κόσμο σε δεξίωση προφανώς ταΐσαν κοτόπουλο με σαλμωνέλα το οποίο σε καμία περίπτωση δεν έχει να κάνει με την εκτροφή....
Αυτά τα ολίγα για να μην ακούμε και ότι να ναι .....
 
47571265_2029680323744643_4675114314498048000_n.jpg

και εδώ βλέπουμε γνωστό σχεδιαστή μόδας σε συνάντηση με το Ρώσο πρωθυπουργό Ντμίτρι Μεντβέντεφ
Μεγαλύτερο σούργελο δεν πρέπει να έχει ξαναεκλεγεί ως πρωθυπουργός στα παγκόσμια χρονικά!!
 
Κώστα το παραπάνω ποστ περιέχει πολλές ανακρίβειες όσον αφορά τον τρόπο ανάπτυξης των ζώων - πτηνών.
Το γράφω διότι με την ιδιότητά μου ως μηχανικός έχω ασχοληθεί με την κατασκευή πτηνοτροφείων και επίσης για να κατανοήσω τον τρόπο λειτουργίας τους έχω μελετήσει αρκετά και για τον τρόπο με τον οποίο γίνεται η ανάπτυξη των πουλιών.
Επίσης να προσθέσω ότι πολύ καλός μου φίλος είναι κτηνίατρος - πτηνοπαθολόγος και έχω μάθει και μερικά ακόμη στοιχεία για την εν λόγω δραστηριότητα. Η τροφή κατά κύριο λόγο αποτελείτε από σόγεια - σιτάρι και καλαμπόκι σε αναλογίες που πρέπει για το καθένα. Ο τρόπος για να αναπτυχθεί ένα κοτόπουλο σε 45 μέρες στο μέγεθος που το βλέπουμε στο σουπερ μαρκετ ή κρεοπωλείο είναι πρώτον τέχνασμα δημιουργίας νύχτας και μέρας με το φωτισμό, με αποτέλεσμα το πουλί να μπερδεύεται και αντί για δύο - τρεις φορές που θα τρεφόταν φυσιολογικά να τρέφεται σχεδόν όλο το 24ωρο, δεύτερον η ράτσα τους και τρίτον η περιεκτικότητα σιταριού στην τροφή.
Το ίδιο ακριβώς γίνεται με το χορινό, τη γαλοπούλα, το κουνέλι ....
Το σοβαρό πρόβλημα από την κτηνοτροφία και την πτηνοτροφία είναι αλλού όμως....στην χρήση αντιβιοτικών για να καταπολεμηθούν ασθένειες που αναπτύσσουν τα ζώα - πτηνά και μιας και αναφέρεται στα σχόλια, στα αμνοερίφια γίνεται πιο άναρχη χρήση τους....
Τέλος να σας ενημερώσω ότι δεν υπάρχει βιολογικό ή ελευθέρας βοσκής κοτόπουλο ... η διαφορά από τα άλλα είναι ότι τα κρατάνε διπλάσιες μέρες από τις 45 ημέρες. Επίσης υπάρχει διαφορά στο κρέας πάλι λόγο ράτσας και λόγω τροφής η οποία στην περίπτωση αυτή περιέχει μεγαλύτερη ποσότητα καλαμποκιού.....
Το ότι όπως γράφει πήγαν να ξεκάνουν κόσμο σε δεξίωση προφανώς ταΐσαν κοτόπουλο με σαλμωνέλα το οποίο σε καμία περίπτωση δεν έχει να κάνει με την εκτροφή....
Αυτά τα ολίγα για να μην ακούμε και ότι να ναι .....
Κωστη αυτη ειναι η μια οψη του νομισματος ισως και η ποιο λογικη
Ελα ομως που αν το ψαξεις ποιο βαθια θα διαπιστωσεις οτι βρωμαει απο χιλιομετρα και ειδικα απο εταιρειες που ηταν ειναι και θα ειναι μονοπωλια στην αγορα
Λιγο παλιο το δημοσιευμα αλλα παραμενει η ιδια και απαραλλακτη κατασταση με γνομωνα το κερδος



Επικίνδυνα κοτόπουλα της ΒΟΚΤΑΣ στην αγορά


Οπως καταγγέλλουν οι εργαζόμενοι, το Σάββατο μεταφέρθηκαν περίπου 8.000 πτηνά από τη μονάδα της εταιρίας σε σφαγεία, χωρίς να έχει γίνει ο απαραίτητος κτηνιατρικός έλεγχος

Χιλιάδες επικίνδυνα κοτόπουλα, καθώς και αυγά αναπαραγωγής, που τα "βαφτίζουν" διατροφής, διοχετεύτηκαν στην αγορά, από πτηνοτροφεία της ΒΟΚΤΑΣ, θέτοντας σε κίνδυνο ανθρώπινες ζωές, προκειμένου να αισχροκερδήσουν οι "επιτήδειοι" προμηθευτές. Τα αμφιβόλου ποιότητας κοτόπουλα και αυγά προέρχονται από τις μονάδες της εταιρίας, στις περιοχές Κορωπί, Βάρη και Καλύβια.

Οπως αποκάλυψαν εργαζόμενοι από τη μονάδα της εταιρίας στην περιοχή Χελώνι (Καλύβια), έφυγαν το περασμένο Σάββατο το βράδυ περίπου 8.000 πτηνά, χωρίς να έχει γίνει ο απαραίτητος κτηνιατρικός έλεγχος και μεταφέρθηκαν στα σφαγεία Λειβαδίτη. Να σημειώσουμε ότι από τις αρχές Μάρτη η επιχείρηση έχει εγκαταλειφθεί από τον ιδιοκτήτη της, Ε. Συρίγο,ο οποίος, προκειμένου να καλύψει μέρος των χρεών του, έδωσε την άδεια στους διάφορους πιστωτές του να μπαίνουν ανεξέλεγκτα στις εγκαταστάσεις της επιχείρησης και να παίρνουν αντί χρημάτων κοτόπουλα και αυγά. Τα πτηνά έχουν μείνει χωρίς τροφή και κατά χιλιάδες έχουν ψοφήσει απ' την ασιτία, δημιουργώντας εστία μόλυνσης για τις γύρω περιοχές. Ταυτόχρονα, τα υπόλοιπα πτηνά εκδήλωσαν κανιβαλικές τάσεις, τρεφόμενα με αυτά που είχαν ψοφήσει.

Τη συγκεκριμένη μονάδα επισκέφθηκε χτες ο δήμαρχος Καλυβίων Π. Φιλίππου ο οποίος με καταγγελίες του στη Νομαρχία Αν. Αττικής και τους άλλους αρμόδιους φορείς ζήτησε τον καθαρισμό του χώρου απ' τα ψόφια κοτόπουλα. Οπως χαρακτηριστικά είπε, χρειάζεται αυτό να γίνει από ειδικές υπηρεσίες, αφού στο χώρο μπορείς να πλησιάσεις μόνο με μάσκες, λόγω της έντονης δυσοσμίας.

Σύμφωνα με καταγγελίες εργαζομένων, έφυγαν επίσης χτες από το εκκολαπτήριο της ΒΟΚΤΑΣ στο Κορωπί περίπου 127.000 αυγά αναπαραγωγής. Το φορτηγό που τα μετέφερε ανήκει στον Σπινέλη Παναγιώτου και στο δελτίο αποστολής χαρακτηρίζονταν σαν αυγά διατροφής! Ανάλογες μεταφορές γίνονται σχεδόν μέρα παρά μέρα απ' όλες τις μονάδες.

Μετά από καταγγελίες των εργαζομένων, πραγματοποιήθηκε στις 18 Μάρτη έλεγχος στις εγκαταστάσεις της επιχείρησης από τον προϊστάμενο της Κτηνιατρικής Υπηρεσίας, Β. Λυρίτση ο οποίος διαπίστωσε ότι εκείνη την ημέρα υπήρχαν 104.000 πτηνά κρεατοπαραγωγής. Στη σχετική έκθεση του προϊσταμένου, γινόταν αναφορά στον κίνδυνο για τη δημόσια υγεία από την κατάσταση που επικρατούσε και είχε ζητηθεί η δίωξη του ιδιοκτήτη ως υπεύθυνου.

Αντίθετα, σε δηλώσεις του, ο Ε. Συρίγος προσπαθεί
να μεταθέσει τις δικές του ευθύνες στους εργαζόμενους
- που πραγματοποιούν επίσχεση εργασίας απ' τις αρχές Μάρτη - θεωρώντας τους υπαίτιους για το ότι δεν τρέφονταν τα πτηνά. Υποχρέωση, που είχε ο ίδιος και δεν ανέλαβε.

Οι εργαζόμενοι διεκδικούν τα δεδουλευμένα τριών μηνών, καθώς και εκατοντάδες ώρες υπερωριακής απασχόλησης που τους οφείλει ο εργοδότης και οι οποίες ανέρχονται συνολικά στο 1 δισ. δραχμές
 
Κώστα το παραπάνω ποστ περιέχει πολλές ανακρίβειες όσον αφορά τον τρόπο ανάπτυξης των ζώων - πτηνών.
Το γράφω διότι με την ιδιότητά μου ως μηχανικός έχω ασχοληθεί με την κατασκευή πτηνοτροφείων και επίσης για να κατανοήσω τον τρόπο λειτουργίας τους έχω μελετήσει αρκετά και για τον τρόπο με τον οποίο γίνεται η ανάπτυξη των πουλιών.
Επίσης να προσθέσω ότι πολύ καλός μου φίλος είναι κτηνίατρος - πτηνοπαθολόγος και έχω μάθει και μερικά ακόμη στοιχεία για την εν λόγω δραστηριότητα. Η τροφή κατά κύριο λόγο αποτελείτε από σόγεια - σιτάρι και καλαμπόκι σε αναλογίες που πρέπει για το καθένα. Ο τρόπος για να αναπτυχθεί ένα κοτόπουλο σε 45 μέρες στο μέγεθος που το βλέπουμε στο σουπερ μαρκετ ή κρεοπωλείο είναι πρώτον τέχνασμα δημιουργίας νύχτας και μέρας με το φωτισμό, με αποτέλεσμα το πουλί να μπερδεύεται και αντί για δύο - τρεις φορές που θα τρεφόταν φυσιολογικά να τρέφεται σχεδόν όλο το 24ωρο, δεύτερον η ράτσα τους και τρίτον η περιεκτικότητα σιταριού στην τροφή.
Το ίδιο ακριβώς γίνεται με το χορινό, τη γαλοπούλα, το κουνέλι ....
Το σοβαρό πρόβλημα από την κτηνοτροφία και την πτηνοτροφία είναι αλλού όμως....στην χρήση αντιβιοτικών για να καταπολεμηθούν ασθένειες που αναπτύσσουν τα ζώα - πτηνά και μιας και αναφέρεται στα σχόλια, στα αμνοερίφια γίνεται πιο άναρχη χρήση τους....
Τέλος να σας ενημερώσω ότι δεν υπάρχει βιολογικό ή ελευθέρας βοσκής κοτόπουλο ... η διαφορά από τα άλλα είναι ότι τα κρατάνε διπλάσιες μέρες από τις 45 ημέρες. Επίσης υπάρχει διαφορά στο κρέας πάλι λόγο ράτσας και λόγω τροφής η οποία στην περίπτωση αυτή περιέχει μεγαλύτερη ποσότητα καλαμποκιού.....
Το ότι όπως γράφει πήγαν να ξεκάνουν κόσμο σε δεξίωση προφανώς ταΐσαν κοτόπουλο με σαλμωνέλα το οποίο σε καμία περίπτωση δεν έχει να κάνει με την εκτροφή....
Αυτά τα ολίγα για να μην ακούμε και ότι να ναι .....
Δεν τρώνε καλαμπόκι γιατί δεν μπορεί το στομάχι τους να το χωνέψει....τρώνε μια πράσινη τροφή αποτελούμενη κυρίως από ιχθυαλευρα κρεαταλευρα...
 
Κώστα αυτό που αναφέρεις παραπάνω είναι ένα γεγονός που δεν έχει να κάνει με αυτό που περιγραφόταν στην παραπάνω ανάρτηση στο fb. Το αν γίνεται σωστός κτηνιατρικός έλεγχος είναι άλλο θέμα με το πως γίνεται ένα κοτόπουλο μέσα σε 45 μέρες να είναι 2 κιλά. Αυτό σχολίασα στην ανάρτηση που έβαλες ;)
Το ότι γύρω από το φαγητό παίζει τεράστια βρωμιά είναι γεγονός....το ίδιο θα ανακαλύψεις στα λαχανικά και φρούτα άμα το ψάξεις....
καλό είναι γενικά όπου βλέπεις προσφορά να παίρνεις το ακριβό ;)
 
Μπράβο στο Ριζοσπάστη για το δημοσίευμα περιμένουμε ανάλογη έρευνα για τους απολυμένους και απλήρωτους της τυποεκδοτικής και του 902, που σαν καλοί κομμουνιστές ήταν από τις πρώτες επιχειρήσεις που εκμεταλλεύτηκαν τις μνημονιακές διατάξεις και έδιωξαν κόσμο (άνευ αποζημίωσης) και άφησαν οικογένειες στο δρόμο, για να τα λέμε όλα.
Προσωπικά αμφισβητώ το άρθρο του Ριζοσπάστη, καθώς πως γίνεται για τρεις μήνες δεδουλευμένα ο εργοδότης να χρωστάει 1 δις και σε δραχμές κιόλας! .big smile.
 
Μπράβο στο Ριζοσπάστη για το δημοσίευμα περιμένουμε ανάλογη έρευνα για τους απολυμένους και απλήρωτους της τυποεκδοτικής και του 902, που σαν καλοί κομμουνιστές ήταν από τις πρώτες επιχειρήσεις που εκμεταλλεύτηκαν τις μνημονιακές διατάξεις και έδιωξαν κόσμο (άνευ αποζημίωσης) και άφησαν οικογένειες στο δρόμο, για να τα λέμε όλα.
Προσωπικά αμφισβητώ το άρθρο του Ριζοσπάστη, καθώς πως γίνεται για τρεις μήνες δεδουλευμένα ο εργοδότης να χρωστάει 1 δις και σε δραχμές κιόλας! .big smile.
Είναι αλλιώς να κοροϊδεύεις αριστερά,δεν πειραζει:(:(:(
 
Μπράβο στο Ριζοσπάστη για το δημοσίευμα περιμένουμε ανάλογη έρευνα για τους απολυμένους και απλήρωτους της τυποεκδοτικής και του 902, που σαν καλοί κομμουνιστές ήταν από τις πρώτες επιχειρήσεις που εκμεταλλεύτηκαν τις μνημονιακές διατάξεις και έδιωξαν κόσμο (άνευ αποζημίωσης) και άφησαν οικογένειες στο δρόμο, για να τα λέμε όλα.
Προσωπικά αμφισβητώ το άρθρο του Ριζοσπάστη, καθώς πως γίνεται για τρεις μήνες δεδουλευμένα ο εργοδότης να χρωστάει 1 δις και σε δραχμές κιόλας! .big smile.
Βill καμία φορά στην ζωή όταν χάνεις το δίκιο σου και δεν υπάρχει κάποιος να σε στηρίξει
όταν χτυπας πόρτες Υπευθύνων και μη για να σου λύσουν το πρόβλημα
και αυτοί εσκεμμένα κοφευουν ως τσιράκια της Εργοδοσίας
χρειάζεται και ένας Ριζοσπάστης ώστε να τους βγάλεις στην φόρα και να τους εξευτελισεις
Στην περίπτωση των Εργαζομένων ίσως η μόνη λύση για να κερδίσουν τα δεδουλευμενα τους ήταν ο Ριζοσπάστης
Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα για τον Εργαζομενο να χυνει τον ιδρωτα του σε καθημερινη βαση και να μην αμοιβεται για τον κόπο του
 
θα ιδρωσει πολυ τ αυτι του καθε βιομηχανου αν δημοσιοποιηθει στον Ριζο των 5000 φυλλων μια ειδηση, αναμεσα στις διαφημισεις της eurobank και του Γερμανου.sarcastic.
εγω με τους εργαζομενους ειμαι και συμφωνω απολυτα σ αυτα που λες, ο ριζοσπαστης ειναι???? μονο στα λογια....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top