Σακίδια-Τσάντες κλπ

Καλημέρα

Σήμερα πέρασα το πρωί από το Lidl και αγόρασα το σακίδιο για τον γιό μου.

Είναι από Cordura τύπου 3 Day Pack έχει αδιαβροχο κάλυμμα και στο πίσω μέρος μπορείς να βάλεις ένα μικρό όπλο λυμένο σε θήκη ή όπως φαίνεται στην φωτογραφία
Το συνηθίζουν στην Γερμανία
Όχι απαραίτητο χαρακτηριστικό αλλά μέχρι να φτάσεις σε ένα μακρινό καρτέρι ή όταν ανεβαίνεις για την πέρδικα ή τον λαγό και κρατάς τα λουριά από τα σκυλιά μπορεί να χρειαστεί.
Έχουν σκεφτεί μέχρι μαξιλαράκια νεοπρέν στα κλιπς για να μην γδέρνεται.

Καλή χωρητικότητα για μια αλλαξιά νερό και φαγητό
Για Τα χρήματα δίνεις μόνο από το Decathlon μπορείς να βρείς κάτι ανάλογο.

Έχει ζώνη μέσης που μπορεί να πάρει αρκετά φυσίγγια και νομίζω θα μαλώνω με τον γιο μου ποιος θα το πάρει

Η χωρητικότητα είναι 25 λτ

Πιστεύω μέχρι το μεσημέρι ειδικά στην Επαρχία θα γίνει " ΑΝΑΡΠΑΧΤΟ"

5035

https://www.lidl-hellas.gr/el/p/product-recommendation/crivit-sakidio-platis-kinigetiko/p34590


5034

5036
 
το αγόρασα και εγώ
καλό υλικό ανθεκτικό φαίνεται , με επένδυση από μέσα, στο πλάι οπως και από πάνω για την βροχη ,έχει εχτρα και καλυμα χακί για την βροχή ,
παράγγειλα και απο ebay ενα δεύτερο καλυμα παραλλαγής μπας και χρειαστεί να το εχω μαζι μου σε κανα καρτερι να μην φαίνεται αρκετούς χώρους δείχνει να έχει για 21 ευρώ νομίζω αξιζει
 
Πήγα το είδα και τελικά το αγορασα. Είναι όντως πολύ μεγάλο 30lt οπότε σίγουρα άβολο να το κουβαλάς στο κυνήγι. Είναι όμως ιδανικό να βάλεις τον κυνηγετικό εξοπλισμό όταν φεύγεις με παρέα για να έχεις τα πάντα μαζεμένα. Σίγουρα ήθελα κάτι τέτοιο και για άλλες δραστηριοτητες (κάμπινγκ, πεζοπορίες με πικ νικ κλπ). Έχει αρκετά βολικους χώρους και σίγουρα καλή σχέση ποιότητας-τιμης. Βρήκα τελευταίο κομμάτι το πράσινο με τις πορτοκαλί λεπτομέρειες αλλά δε θα με χάλαγε να πάρω και το μαύρο για τη χρήση που θα του κάνω. Την Παρασκευή θα γεμίσει για την πρώτη εξόρμηση στα Τζουμέρκα..!
 
Πήγα το είδα και τελικά το αγορασα. Είναι όντως πολύ μεγάλο 30lt οπότε σίγουρα άβολο να το κουβαλάς στο κυνήγι. Είναι όμως ιδανικό να βάλεις τον κυνηγετικό εξοπλισμό όταν φεύγεις με παρέα για να έχεις τα πάντα μαζεμένα. Σίγουρα ήθελα κάτι τέτοιο και για άλλες δραστηριοτητες (κάμπινγκ, πεζοπορίες με πικ νικ κλπ). Έχει αρκετά βολικους χώρους και σίγουρα καλή σχέση ποιότητας-τιμης. Βρήκα τελευταίο κομμάτι το πράσινο με τις πορτοκαλί λεπτομέρειες αλλά δε θα με χάλαγε να πάρω και το μαύρο για τη χρήση που θα του κάνω. Την Παρασκευή θα γεμίσει για την πρώτη εξόρμηση στα Τζουμέρκα..!
Ετσι οπως το θετεις ναι. Το ειδα κι εγω και ειπα ακριβως το ίδιο.
Για τα λεφτα του ειναι οντως καλό. Το περίμενα πιο άβολο.
 
Λοιπόν τα χώρεσε όλα εκτός από παπούτσια και έχει χώρο και για το καρεκλάκι πίσω.
Αναλυτικά 2 αλλαξιές ρούχα κομπλέ+ ένα λεπτό παραλλαγής καλαμιού μπουφάν πολύ light όμως ,γιλέκο κυνηγίου, ένα fleece 300gr ,2 κουτιά φυσίγγια και την φυσιγγιοθήκη (αρμάδα όπως την λέμε στο χωρίο) τα χαρτιά, καπέλο, τσοκ ,ζώνη δεύτερη, αορτήρα fleece φουλ face και λαιμού, γάντια ,3 ζευγάρια κάλτσες γυαλιά σκοπευτικά ένα γιλέκο (από το lidl και αυτό) ένα αδιάβροχο λεπτό και χωράει και 2 νερά στο πλαι !!!
Αν φοραγα αυτά που πρέπει όταν πάω για κυνήγι θα ήταν άδειο

Νομίζω για 21 ευρώ είμαστε καλά!!

ΤΑ μόνα μείον που βρίσκω είναι
1 δεν έχει πολλές τσέπες ή υδατοστεγή διαμερίσματα μέσα πχ για βρεγμένα ρούχα (α ρε ψαροτουφεκο τι μας κάνεις :p :):)) αλλα με 2 πλαστικές θήκες που κλείνουν λύνουμε το πρόβλημα με μηδέν κοστος για βρεγμενα ρουχα καλτσες κτλ
2 το καλυμα ειναι απλα χακι μπορούσε να είναι παραλλαγής γιατί σε κάνα καρτέρι το κρύβεις καλύτερα
αυτα...



50575058
 
Σήμερα πέρασα το πρωί από το Lidl και αγόρασα το σακίδιο για τον γιό μου
Το πήρα όταν το δω από κοντά θα σας πω τη ψάρια πιάνει
το αγόρασα και εγώ
Πήγα το είδα και τελικά το αγορασα.
Το χτύπησα και γω.

Ρε τί πράμα είστε, ούτε ένα δε θα μείνει. :) Όταν είδα το ποστ σκέφτηκα την Τετάρτη που θα έχω χρόνο θα πάω να το πάρω. Μου φαίνεται θα γυρίσω όλα τα Lidl της Αττικής και δε θα έχει μείνει τίποτα hippo
 

Τι γνώμη έχετε για αυτό το γιλέκο με τιράντες γτ το παραγγειλα για να είναι ποιο άνετο στο περπατητο με πολλά φυσίγγια και να μην με κόβει τοσο τους ώμους οπότε ακούω γνώμες
Κατά τη γνώμη μου κανένα τσαντάκι ή σακίδιο δεν κατανέμει το βάρος των φυσιγγίων πιο ομοιόμορφα από ότι η ζώνη. Στη τσέπη μέσα τα φυσίγγια θα γίνονται μπούγιο και θα βαραίνουν τους ώμους. Για καρτέρι που θέλω πολλά φυσίγγια μου αρέσει και εμένα και το σκέφτομαι, για περπατητό όμως εγώ μόνο ζώνη.
 
Κατά τη γνώμη μου κανένα τσαντάκι ή σακίδιο δεν κατανέμει το βάρος των φυσιγγίων πιο ομοιόμορφα από ότι η ζώνη. Στη τσέπη μέσα τα φυσίγγια θα γίνονται μπούγιο και θα βαραίνουν τους ώμους. Για καρτέρι που θέλω πολλά φυσίγγια μου αρέσει και εμένα και το σκέφτομαι, για περπατητό όμως εγώ μόνο ζώνη.
Ναι φίλε και γω επερνα και μια ζώνη και είχα 40 στο γιλέκο και 30 στην ζώνη απλά έχω ακούσει ότι είναι ποιο βολικά αυτά αποτι μερικά άλλα.Για να δούμε.
 
Back
Top