Ραδιοφωνική εκπομπή στις Κυκλάδες

Κύριοι καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Θέλω να σας ενημερώσω ότι από χθες Τετάρτη 7/12 και κάθε Τετάρτη στις 5 το απόγευμα μέχρι τις 7, το δημοτικό ραδιόφωνο της Σύρου aigaiolive ξεκίνησε κυνηγετική εκπομπή με θέμα, τι άλλο;...το κυνήγι!

"Κυκλαδίτικοι Ντουμπλέδες"

Παρουσίαση εκπομπής: Βασάλος Νίκος

Χαρά και τιμή να σας έχουμε στην παρέα μας.
 
Κύριοι καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Θέλω να σας ενημερώσω ότι από χθες Τετάρτη 7/12 και κάθε Τετάρτη στις 5 το απόγευμα μέχρι τις 7, το δημοτικό ραδιόφωνο της Σύρου aigaiolive ξεκίνησε κυνηγετική εκπομπή με θέμα, τι άλλο;...το κυνήγι!

"Κυκλαδίτικοι Ντουμπλέδες"

Παρουσίαση εκπομπής: Βασάλος Νίκος

Χαρά και τιμή να σας έχουμε στην παρέα μας.

Καλώς Ήρθατε! Καλή αρχή!
 
Καλησπέρα κοινότητα.
Παρά την προτροπή του καλού μου φίλου και συντοπίτη Μανώλη, δυστυχώς δεν μπόρεσα να σας κρατάω ενήμερους για την έναρξη της εκπομπής μου κάθε Τετάρτη. Φυσικά ο λόγος δεν είναι άλλος από το γεγονός ότι η απειρία μου στον χώρο των ερτζιανών με άγχωσε πάααρα πολύ γιατί το να γίνεις ρεζίλι στον αέρα είναι θέμα δευτερολέπτων, το ίδιο και να εκθέσεις κάποιον καλεσμένο! Μπορείτε, λοιπόν, να καταλάβεται ότι η προετοιμασία της θεματολογίας της εκπομπής, η εύρεση χορηγών σε δύσκολους καιρούς και η γενικότερη οργάνωση, σε συνδιασμό με την δουλειά μου, μου έφεραν μεγάλο πονοκέφαλο....ευχάριστο όμως, γι΄αυτό και αφού πήραμε το βάπτισμα του πυρός, την επόμενη Τετάρτη 22/2 θα βάλουμε μια άνω τελεία -όπως το κυνήγι- και την επόμενη σεζόν θα επανέλθουμε καλύτερα οργανωμένοι και με μεγαλύτερη οικονομική υποστήριξη που, δεν σας κρύβω, αυτό είναι ένας μεγάλος βραχνάς για μια ραδιοφωνική παραγωγή.
Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους μπήκαν στον κόπο να μας ακούσουν και ένα μεγαλύτερο σε όλους αυτούς που στήριξαν οικονομικά την εκπομπή για να βγαίνει στον αέρα.
Ελπίζω και εύχομαι στην επαναφορά μας, να είμαστε καλύτεροι.
Καλο βράδυ και καλή συνέχεια σε όλους.
Σ΄ευχαριστώ πολύ Μάνο.
 
Καλησπέρα κοινότητα.
Παρά την προτροπή του καλού μου φίλου και συντοπίτη Μανώλη, δυστυχώς δεν μπόρεσα να σας κρατάω ενήμερους για την έναρξη της εκπομπής μου κάθε Τετάρτη. Φυσικά ο λόγος δεν είναι άλλος από το γεγονός ότι η απειρία μου στον χώρο των ερτζιανών με άγχωσε πάααρα πολύ γιατί το να γίνεις ρεζίλι στον αέρα είναι θέμα δευτερολέπτων, το ίδιο και να εκθέσεις κάποιον καλεσμένο! Μπορείτε, λοιπόν, να καταλάβεται ότι η προετοιμασία της θεματολογίας της εκπομπής, η εύρεση χορηγών σε δύσκολους καιρούς και η γενικότερη οργάνωση, σε συνδιασμό με την δουλειά μου, μου έφεραν μεγάλο πονοκέφαλο....ευχάριστο όμως, γι΄αυτό και αφού πήραμε το βάπτισμα του πυρός, την επόμενη Τετάρτη 22/2 θα βάλουμε μια άνω τελεία -όπως το κυνήγι- και την επόμενη σεζόν θα επανέλθουμε καλύτερα οργανωμένοι και με μεγαλύτερη οικονομική υποστήριξη που, δεν σας κρύβω, αυτό είναι ένας μεγάλος βραχνάς για μια ραδιοφωνική παραγωγή.
Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους μπήκαν στον κόπο να μας ακούσουν και ένα μεγαλύτερο σε όλους αυτούς που στήριξαν οικονομικά την εκπομπή για να βγαίνει στον αέρα.
Ελπίζω και εύχομαι στην επαναφορά μας, να είμαστε καλύτεροι.
Καλο βράδυ και καλή συνέχεια σε όλους.
Σ΄ευχαριστώ πολύ Μάνο.
Νίκο και του χρόνου με Υγεία. Όπως γνωρίζεις εμείς "λειτουργούμε" 365 μέρες τον χρόνο, οπότε θα χαιρόμαστε να τα λέμε και μέσω του φόρουμ... :)
 
Νίκο εγώ σε ευχαριστώ, χάρηκα πολύ που τα είπαμε έστω και λίγο από το τηλέφωνο! Η εκπομπή όσες φορές κατάφερα να σας ακούσω ήταν πολύ ευχάριστη, του χρόνου θα είστε ακόμα καλύτεροι γι'αυτό είμαι σίγουρος! Η συνεργασία μεταξύ των κυνηγών είναι θεωρούμε απαραίτητη για να προστατέψουμε αυτό που αγαπάμε τόσο πολύ. Καλή συνέχεια εύχομαι!! Θα τα πούμε κι από κοντά όταν κατέβω στο νησί ;)
 
Ακομα ειναι καλοκαιρι. Τοσο καλοκαιρι που δεν παει αλλο! Σε λιγο ομως, παρα την ζεστη την πολυ, η εκπομπη θα ξαναταξιδεψει στα ερτζιανα και οχι μονο. Οι Κυκλαδιτικοι Ντουμπλεδες θα ακουστουν τοσο ραδιοφωνικα, οσο και κυριολεκτικα. Ειμαστε μια ανασα πριν την εναρξη και η εξαμηνη αναπαυλα μας εδωσε χρονο να συνταχθουμε καλυτερα πιστευω. Νεος κυκλος εκπομπων ετοιμαζεται να βγει στον αερα, με πλουσια θεματολογια, καλεσμενους που θα μας δωσουν χρησιμες συμβουλες και προτασεις που θα μας λυσουν τα χερια. Το ραντεβου μας εχει ορισθει για την 1η Σπτεμβριου, ημερα Παρασκευη στις 8 το απογευμα. Πλεον, θεου θελωντος, καθε Παρασκευη θα περναμε μαζι ενα 2ωρο προσανατολισμενοι στο κυνηγι. Κυνηγι ομως σημαινει κυνηγος, σκυλος, οπλο και αυτες οι τρεις παραμετροι θα αποτελεσουν μπουσουλα για ενα πανελ καλεσμενων οι οποιοι, εκαστος στο ειδος του, θα μας εξηγησουν, συμβουλεψουν, παρουσιασουν, με ποιον τροπο θα μπορεσουμε να χαρουμε περισσοτερο και ασφαλεστερα την δραστηριοτητα που αγαπαμε. Συντονιστειτε, λοιπον, στους 95,8 στα ερτζιανα και στο www.aigaiolive.gr στο διαδικτυο για ενα αξεχαστο κυνηγι. Σας ευχαριστω πολυ. Βασάλος Νίκος.
σ.σ. Μανο το ραντεβου μας θα πραγματοποιηθει μετα την πρωτη εκπομπη, αμεσα!
 
Καλη αρχη ευχομαι με καλυτερη συνεχεια και φέτος!! Η ωρα και η μερα ειναι καλυτερη παντως για εμενα για να μπορω να ακούω τις εκπομπές! Αναμένουμε λοιπόν! Όσον αφορά τη συζήτηση μας θα την κανουμε με το καλο οταν ειναι η ωρα της!!
 
Άρχισε το κυνήγι, αρχίζει και η αγαπημένη μας εκπομπή. Κυκλαδίτικοι Ντουμπλέδες στον αέρα των ερτζιανών από την Παρασκευή 1η Σεπτεμβρίου και κάθε Παρασκευή 8 με 10 το απόγευμα. Ένα δίωρο αφιερωμένο στο κυνήγι και τους πυλώνες του. Περιβάλλον, σκύλος, τουφέκι και φυσικά κυνηγός, θα απασχολήσουν τους καλεσμένους της εκπομπής. Δώρα που θα προκαλέσουν εντύπωση. Ανταποκρίσεις από όλη την χώρα για τα περάσματα και τα θέματα που απασχολούν τους κατά τόπους συλλόγους. Συντονιστείτε στους 95,8 στα FM για τις Κυκλάδες και στο www.aigaiolive.grγια όλο τον υπόλοιπο πλανήτη, μιας και η ραδιοφωνική μας παρέα βγαίνει εκτός των συνόρων της πατρίδας μας. Ακολουθήστε μας στο fb στο "κυκλαδίτικοι ντουμπλέδες". Κάντε like στην ομάδα μας "κυκλαδίτικοι ντουμπλέδες aigaiolive 95,8" και δείτε τις "ψαγμένες" προτάσεις που έχουμε εξασφαλίσει για σας. Απογειωνόμαστε!
 
Καλημερα στους φιλους μου. Να σας πω ενα μεγαααααλο ευχαριστω για την στηριξη που δειξατε στην εκπομπη και να σα δωσω υποσχεση οτι την επομενη φορα, θα ειμαστε καλυτεροι. Η 1η εκπομπη ειναι παρελθον και παμε για αλλα, με υγεια. Ξεχωριστα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Βασιλη και στον Μανο. Να εισαστε καλα παιδια. Ανανωνουμε το ραντεβου για την επομενη Παρασκευη, θεου θελοντως! Καλη συνεχεια.
ΥΓ...Λογω του μεγαλου αγχους, η σελιδα μας "ελειπε" απο την εκπομπη και ζηταω συγνωμη γιαυτο. Απο την επομενη, θα υπαρχει εντονη "παρουσια" και φυσικα τηλεφωνικη συνομιλια!
 
Last edited:
Back
Top