Ραβδωτό στο εξωτερικό, λειόκαννο στην Ελλάδα, γιατί;

Περιοχή
Καναδάς
Γιατί ; Ίσως επειδή είδα τυχαία δυο βίντεο στο youtube και παραλίγο να πάθω καταρράκτη ...δεν φτάνει που κάνουν τα αίσχη έχουν το θράσος και τα ανεβάζουν κιόλας ... και γράφει ο άλλος από κάτω ... μπράβο ! Πολύ ωραίες τουφεκιές !!!! ( μέσα από αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο , πάνω σε ασφαλτόδρομο , κτλ ) . Και ρωτάω τον εαυτό μου τώρα ... αν ήμουν αυτός που θα έβαζε την τζίφρα του για να δώσω ραβδωτά και έβλεπα όλα αυτά , στο τέλος θα την έβαζα την τζίφρα μου ή θα το άφηνα για τον επόμενο ; Βάζουμε τα χεράκια μας και βγάζουμε τα ματάκια μας και μετά μας φταίει το κράτος και η εξουσία κύριοι !

Όνομα
kostas
Γιατί ; Ίσως επειδή είδα τυχαία δυο βίντεο στο youtube και παραλίγο να πάθω καταρράκτη ...δεν φτάνει που κάνουν τα αίσχη έχουν το θράσος και τα ανεβάζουν κιόλας ... και γράφει ο άλλος από κάτω ... μπράβο ! Πολύ ωραίες τουφεκιές !!!! ( μέσα από αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο , πάνω σε ασφαλτόδρομο , κτλ ) . Και ρωτάω τον εαυτό μου τώρα ... αν ήμουν αυτός που θα έβαζε την τζίφρα του για να δώσω ραβδωτά και έβλεπα όλα αυτά , στο τέλος θα την έβαζα την τζίφρα μου ή θα το άφηνα για τον επόμενο ; Βάζουμε τα χεράκια μας και βγάζουμε τα ματάκια μας και μετά μας φταίει το κράτος και η εξουσία κύριοι !
Ναι Γιωργο υπαρχει πολυ λαθος νοοτροπια με βολες πανω στην ασφαλτο, γενικα μετρα ασφαλειας που δεν τιμανε κανεναν και τα αποτελεσματα δυστυχως τα βλεπουμε καθε χρονο ΑΛΛΑ η λυση ειναι υποχρεωτικη εκπαιδευση και αξιολογιση. Οποιος αντιτιθεται στο να μπει η υποχρεωτικη εκπαιδευση και η αξιολογιση στον κυνηγο απλα χωρις να το καταλαβαινει ειναι και αυτος μερος του προβληματος.

Όνομα
Παναγιώτης
Και μετά λένε τι σας φταίνε η ΚΣΕ ο ΣΚΟΕ , μόνο το ταμείο τους ενδιαφέρει ,που είναι τα σκοπευτήρια ,πως θα εκπαιδευτούν και θα αξιολογηθούν οι κυνηγοί σε τέτοια όπλα.