Ρίγες Toni system.

Έχει κάποιος συνάδελφος χρησιμοποιήσει ή έχει δει από κοντά τις σκοπευτικές ρίγες της Toni system; Τι λένε σαν ποιότητα κατασκευής, αν προσαρμόζονται σε όλες τις ρίγες φαρδιές ή κυνηγετικές και αν είναι σταθερές μετά την προσαρμογή τους.
 
Έχει κάποιος συνάδελφος χρησιμοποιήσει ή έχει δει από κοντά τις σκοπευτικές ρίγες της Toni system; Τι λένε σαν ποιότητα κατασκευής, αν προσαρμόζονται σε όλες τις ρίγες φαρδιές ή κυνηγετικές και αν είναι σταθερές μετά την προσαρμογή τους.
Τι θες να επιτύχεις εφαρμόζοντας μία τέτοια ρίγα;
 
Καλησπέρα Λεωνιδα. Σε όπλο που ψιλόντουφεκάει να χαμηλώσω το point of impact.....αν το σκέφτομαι σωστά....
Μια χαρά το σκέφτεσαι. ;)

Θα σου πρότεινα να προσθέσεις πρόχειρα πάνω στη ρίγα σου αυτοσχέδιες προσθήκες από ελαφριά πηχακια διαφόρων χιλιοστών μέχρι να βρεις το ύψος που σου λύνει το πρόβλημα και μετά να παραγγείλεις κάτι μόνιμο.
 
Μια χαρά το σκέφτεσαι. ;)

Θα σου πρότεινα να προσθέσεις πρόχειρα πάνω στη ρίγα σου αυτοσχέδιες προσθήκες από ελαφριά πηχακια διαφόρων χιλιοστών μέχρι να βρεις το ύψος που σου λύνει το πρόβλημα και μετά να παραγγείλεις κάτι μόνιμο.
Το θέμα είναι αφού το βρω και καταλήξω στο ποσά χιλ ύψος με βολεύει η ρίγα, σαν εφαρμογή και αντοχή λένε κάτι;
 
Remington (παντού σε κυνηγάνε οι άτιμες!!!). Περίπου 70-30, ισως και λίγο παραπάνω. Δεν θέλει τρελή διόρθωση αλλά θέλω λίγο κατέβασμα.
Λοιπον ενα berrel bending θα σε σωσει και οικονομικα και ψυχωλογικα και οπτικα γνωμη μου
 
Remington (παντού σε κυνηγάνε οι άτιμες!!!). Περίπου 70-30, ισως και λίγο παραπάνω. Δεν θέλει τρελή διόρθωση αλλά θέλω λίγο κατέβασμα.
Χαχαχαχαχα
Ναι δεν με πάνε.

Στράβωμα κάνης εννοεί ο Τόλης.
Σε σοβαρό οπλουργό προφανώς.
 
Να στραβώσει την κάννη..
Γιατί ρε παιδιά????
Να ισιώσει θέλετε να πείτε?
Είναι στραβή του φίλου ή ψιλοτουφεκάει λόγω γεωμετρίας της ρίγας?
Ναι ισιωμα ενοω να κανει ενα τσεκαρισμα με κλωστη πρωτα πανω στη ριγα η ρεμι κεντρο βαρανε
 
Λοιπον ενα berrel bending θα σε σωσει και οικονομικα και ψυχωλογικα και οπτικα γνωμη μου
Ναι ενω ειναι ισια και ριχνει στραβα να τη στραβωσει να ριχνει ισια με λιγα λογια
Έχεις καμιά συγγένεια με τον πρόεδρο του εδεσσα'ι'κου?
 
Παιδιά μια χαρά ρίχνει η κάννη. Απλά το κοντάκι είναι η έκδοση μόντε κάρλο και γίαυτο ψηλό ρίχνει το όπλο. Δίνοντας ύψος στο στόχαστρο σαν σημείο αναφορασ θα χαμηλώσω αντίστοιχα και το point of impact. Το θέμα μου είναι αν η εφαρμογή της έξτρα ρίγας είναι καλή και κυρίως σταθερή.
 
Back
Top