ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΗ ΚΥΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2022-23

Τοσα χρονια δεν καταφεραμε να θεσπιστει ενας νομος για το κυνηγι.
Να εχουμε μια σταθερη βαση.
Να μπορουμε να ανανεωσουμε και τωρα τον Απριλιο για την νεα κυνηγετικη περιοδο.
Να εισπρατει το κρατος ολο το χρονο απο εμας.
Μας εχουν κρατησει ερμαιο στα κεφια της καθε κυβερνησης και του καθε υπουργου...
 
Καλημέρα σε όλους! Κλασσικά θα υπογραφεί τελευταία στιγμή αφού θα έχει προηγηθεί μια εκστρατεία εκφοβισμού για το μέλλον του τρυγονιού και θα παρουσιαστεί ως μεγάλη επιτυχία είτε η συγκράτηση του ορίου στα περσινά επίπεδα ή η μικρή μείωση αυτού (σε σχέση με την πλήρη απαγόρευση που ήθελαν "κάποιοι" στις Βρυξέλλες). Εγώ αυτό που περιμένω είναι η κατάργηση της έκτακτης εισφοράς των 15€ που επιβλήθηκε πέρυσι, αν και πολύ αμφιβάλω...
 
Καλημέρα σε όλους! Κλασσικά θα υπογραφεί τελευταία στιγμή αφού θα έχει προηγηθεί μια εκστρατεία εκφοβισμού για το μέλλον του τρυγονιού και θα παρουσιαστεί ως μεγάλη επιτυχία είτε η συγκράτηση του ορίου στα περσινά επίπεδα ή η μικρή μείωση αυτού (σε σχέση με την πλήρη απαγόρευση που ήθελαν "κάποιοι" στις Βρυξέλλες). Εγώ αυτό που περιμένω είναι η κατάργηση της έκτακτης εισφοράς των 15€ που επιβλήθηκε πέρυσι, αν και πολύ αμφιβάλω...
Πιο μόνιμο από το έκτακτο σε αυτό τον τοπο , ειδικά αν πρόκειται να στα πάρουν , δεν υπάρχει. Να λες μην βάλουν και αλλά παραπάνω. Όσο για την Ρυθμιστική έχω την πεποίθηση ότι θα είναι καρμπόν της περασμένης με επιφύλαξη για το τρυγονι. Αλλά περιμένω κοντά στην εναρξη να βγει ο Προεδρας και να πανηγυρίζει που μέσω της εφαρμογής απεδείχθη ότι στην Ελλάδα δεν βαράμε πολλά τρυγόνια αφου ο κοφτης δεν ενεργοποιήθηκε πέρσι. Άρα θα παρουσιάσει τεράστια νίκη της ΚΣΕ μεχρι να μας το κόψουν τελείως του χρόνου.......
 
Καλό θα είναι να μην αλλάξουν τίποτα γενικα. Να μας αφήσουν ήσυχους επιτέλους στη υπάρχουσα μιζερια μας. Την τελευταία 10 ετια όλες οι αλλαγές έφεραν πόνο.
Αυτό που έχω μάθει στην ζωή μου είναι ότι εάν δεν διεκδικήσεις κάτι παραπάνω θα χάσεις από αυτά πού έχεις!
 
Αυτό που έχω μάθει στην ζωή μου είναι ότι εάν δεν διεκδικήσεις κάτι παραπάνω θα χάσεις από αυτά πού έχεις!
Εχεις δικιο Τακη. Πολλες φορες βριζω τον εαυτο μου που καθομαι απαθεστατος. Μου αξιζει οτι παθαινω. Εχεις δικιο φιλε.
 
Βγήκε ή το εξετάζουν ακόμα;

Καράφλας ακούει ;;; βάλε και τα μινγκ στα επιβλαβή.

Επίσης βάλε κανέναν μελετητή να υπολογίσει πόσα παπιά τραυματίζονται κάθε χρόνο από τις ηλιθιότητές σας με τα ατσάλινα και πες στους πανίβλακες ότι πρέπει να επιτραπούν ομοιώματα και σφυρίχτρες.

Δημοσίευσε και τις μελέτες για τα τρυγόνια.
Τις χρυσοπληρώσαμε, τουλάχιστον να διαβάσουμε τι λένε.

Όλα εμείς θα τα σκεφτόμαστε ... ;;;
 
Βγήκε ή το εξετάζουν ακόμα;

Καράφλας ακούει ;;; βάλε και τα μινγκ στα επιβλαβή.

Επίσης βάλε κανέναν μελετητή να υπολογίσει πόσα παπιά τραυματίζονται κάθε χρόνο από τις ηλιθιότητές σας με τα ατσάλινα και πες στους πανίβλακες ότι πρέπει να επιτραπούν ομοιώματα και σφυρίχτρες.

Δημοσίευσε και τις μελέτες για τα τρυγόνια.
Τις χρυσοπληρώσαμε, τουλάχιστον να διαβάσουμε τι λένε.

Όλα εμείς θα τα σκεφτόμαστε ... ;;;
Όπως να μπουν στα επιβλαβή και η μυοκαστορες
 
Back
Top