Πωλειται ata arms sp nickel

Status
Not open for further replies.
Το θέμα με τους ανθρώπους εκεί είναι ότι θα ακούσεις μια μεγάλη αλήθεια αλλά πολλές και μεγάλες πλάνες.

Ο λόγος που μπαίνουν εκεί είναι ο δεύτερος.

Για δέσιμο είμαι εγώ.
Που ενώ έχω ένα όπλο που ειμαι Ευχαριστημένος και ενώ τα οικονομικά μου δεν είναι καλά κάνω ταρζανιες.

Και λεφτά θα δώσω...Και δεν ξέρω αν το άλλο όπλο θα βγει καλό....Και θα δώσω το όπλο που είναι οκ ως τώρα.

Ούτε καν δέσιμο.
Ευθανασία χρειάζομαι.
Είσαι σε καλό δρόμο γιατι σημασία δεν έχει πάντα ο προορισμός αλλά το ταξίδι,και όπως έχω ξαναπεί δεν υπάρχει καλύτερο δώρο για ένα κυνηγό από την προσμονή για το καινούργιο του παιχνίδι.
 
Μια χαρά είσαι όσο για το οικονομικό Χεστό αν και γω ήμουν πιο άνετα θα χα δύο ντουζίνες από όλων των ειδών μη βάλω και μαχαίρια μέσα που μου αρέσουν και βαλλίστρες κτλ .Μάλλον γι'αυτό δε θα τα αποκτήσω όλα γιατί θα θελα και χρηματοκιβώτιο δωμάτιο .Μια ζωή την έχουμε φιλαράκι .
 
Εμένα μου πέρασε από το μυαλό να αγοράζω όπλα για δοκιμές και σε έναν μήνα να τα πουλάω.
Αν δεν χρειάζονταν τόση χαρτούρα και είχα αρκετό ελεύθερο χρόνο θα το έκανα.
Μήπως να έπιανες δουλειά σε κάποιο κυνηγετικό περιοδικό έστω και αφιλοκερδώς , μόνο να παίρνεις μέρος στις δοκιμές όπλων ;(λέμε τώρα)
 
Εμένα μου πέρασε από το μυαλό να αγοράζω όπλα για δοκιμές και σε έναν μήνα να τα πουλάω.
Αν δεν χρειάζονταν τόση χαρτούρα και είχα αρκετό ελεύθερο χρόνο θα το έκανα.
Εκτος και αν εισουνα κυνηγετικος δημοσιογραφος σε καμια αμερικη γτ εδω κανα φυσιγγι αν δωκιμασουν και πολυ ειναι ασε που τους στελνουν κανα σκουφο δωρο και τ βγαζουν τελειο και ανυπερβλητο
 
Εγώ αγόρασα ένα πλάγιο ΑRΙΕΤΑ το 1999 και μια ΒΕRΕΤΑ 391 το 2013 και τα έχω και τα δύο και θεωρώ ότι κάπου υπερβάλω.
Κάποια στιγμή, όταν γεράσω λίγο, θα αγοράσω ένα ελαφρύ ποζέ ή μια ελαφριά καραμπίνα.
 
Ποτέ δεν υπερβάλεις με 2οπλα άσε που αν πηγαινεις μακριά είναι απαραίτητα εκτός αν έχεις δίκανο δισκανδαλο . Γιατί σκέψου να εχεις ένα και να είναι μέρες πλούσια κυνηγετικές και να πάθει ζημιά και να μείνεις από όπλο καμία 10αρια μέρες.
 
Ποτέ δεν υπερβάλεις με 2οπλα άσε που αν πηγαινεις μακριά είναι απαραίτητα εκτός αν έχεις δίκανο δισκανδαλο . Γιατί σκέψου να εχεις ένα και να είναι μέρες πλούσια κυνηγετικές και να πάθει ζημιά και να μείνεις από όπλο καμία 10αρια μέρες.
Εφιάλτης στον δρομο με τις λεύκες Νο10.
 
Εγώ αγόρασα ένα πλάγιο ΑRΙΕΤΑ το 1999 και μια ΒΕRΕΤΑ 391 το 2013 και τα έχω και τα δύο και θεωρώ ότι κάπου υπερβάλω.
Κάποια στιγμή, όταν γεράσω λίγο, θα αγοράσω ένα ελαφρύ ποζέ ή μια ελαφριά καραμπίνα.
Στα οπλα και στις γυναίκες δεν υπάρχουν υπερβολές και καταχρήσεις απλά ωραίο γούστο.
 
Στα οπλα και στις γυναίκες δεν υπάρχουν υπερβολές και καταχρήσεις απλά ωραίο γούστο.
Τα όπλα θέλουν λεφτά, οι γυναίκες όχι.
Συχνά(ειδικά αν βρεθώ με γυναικοπαρέα) λέω ότι η διαφορά που έχει ο έρωτας για τις γυναίκες και τις πέρδικες είναι η πεζοπορία.
Γιατί στις γυναίκες πας με αμάξι ή με μηχανάκι, ενώ τις πέρδικες τις κυνηγάς με τα πόδια!!!
 
Τα όπλα θέλουν λεφτά, οι γυναίκες όχι.
Συχνά(ειδικά αν βρεθώ με γυναικοπαρέα) λέω ότι η διαφορά που έχει ο έρωτας για τις γυναίκες και τις πέρδικες είναι η πεζοπορία.
Γιατί στις γυναίκες πας με αμάξι ή με μηχανάκι, ενώ τις πέρδικες τις κυνηγάς με τα πόδια!!!
Υπαρχει και αλλη μια βασικη διαφορα
Την περδικα τρεαινεσαι να την ακους στον λαλο
Στην γυναικα λαλος ισον μουρμουρα και σου τρελαινει μεχρι και τις τριχες της κεφαληα σου.sarcastic.
 
Τα όπλα θέλουν λεφτά, οι γυναίκες όχι.
Συχνά(ειδικά αν βρεθώ με γυναικοπαρέα) λέω ότι η διαφορά που έχει ο έρωτας για τις γυναίκες και τις πέρδικες είναι η πεζοπορία.
Γιατί στις γυναίκες πας με αμάξι ή με μηχανάκι, ενώ τις πέρδικες τις κυνηγάς με τα πόδια!!!
Οι γυναίκες δεν θέλουν λεφτά;;:oops:
 
Τα όπλα τα πληρώνεις μια φορά τις γυναίκες συνέχεια Κάποτε Σεπτέμβρη φεύγω με άδεια καθότι ελεύθερος δεν έπαιρνα ποτέ άδεια πριν το Σεπτέμβρη η άδεια προοριζόταν καθαρά μόνο για κυνήγι και ελιές σε συζήτηση με γκόμενα τότε δεν πήγαμε κάπου το καλοκαίρι δε με αγαπάς απάντηση για να πάρω άδεια και να φύγω με εσένα πρέπει να καταφέρεις να σε αγαπήσω περισσότερο από μια τρυγόνα ακόμη δεν το ζεις πετύχει.Και δε λέω ποσσες φορές είχα αφήσει σε ξενοδοχείο γιατί το ξημέρωμα είχα ραντεβού για κυνήγι και με παίρναν κατά τις 10/11που είσαι κάπου κοντά σου απέχω μόνο 250χιλιομετρα .τέλος πάντων δεν ξέρω αν έκανα μαλακίες αλλά πάντως έκανα το κέφι μου και δεν έκανα ποτέ πίσω μπροστά στο να πάω για κυνήγι μόνο για την γυναίκα μου και τα παιδιά μου πλέον μπορεί να συμβεί αυτό και για σοβαρούς λόγους .
 
Τα όπλα τα πληρώνεις μια φορά τις γυναίκες συνέχεια Κάποτε Σεπτέμβρη φεύγω με άδεια καθότι ελεύθερος δεν έπαιρνα ποτέ άδεια πριν το Σεπτέμβρη η άδεια προοριζόταν καθαρά μόνο για κυνήγι και ελιές σε συζήτηση με γκόμενα τότε δεν πήγαμε κάπου το καλοκαίρι δε με αγαπάς απάντηση για να πάρω άδεια και να φύγω με εσένα πρέπει να καταφέρεις να σε αγαπήσω περισσότερο από μια τρυγόνα ακόμη δεν το ζεις πετύχει.Και δε λέω ποσσες φορές είχα αφήσει σε ξενοδοχείο γιατί το ξημέρωμα είχα ραντεβού για κυνήγι και με παίρναν κατά τις 10/11που είσαι κάπου κοντά σου απέχω μόνο 250χιλιομετρα .τέλος πάντων δεν ξέρω αν έκανα μαλακίες αλλά πάντως έκανα το κέφι μου και δεν έκανα ποτέ πίσω μπροστά στο να πάω για κυνήγι μόνο για την γυναίκα μου και τα παιδιά μου πλέον μπορεί να συμβεί αυτό και για σοβαρούς λόγους .
Μην πας μακριά ξέρεις τι είναι να σηκώνεσαι κάθε μέρα επί είκοσι μέρες 4 η ώρα να κάνεις 100 Χλμ ατουφεκιστος τις περισσότερες μέρες και να επιμένεις.Η Μόνικα να ήταν στη Λάγια(χωριό πέρασμα της Μάνης) αποκλείεται να έκανα καθημερινά αυτό το δρομολόγιο.
 
Μην πας μακριά ξέρεις τι είναι να σηκώνεσαι κάθε μέρα επί είκοσι μέρες 4 η ώρα να κάνεις 100 Χλμ ατουφεκιστος τις περισσότερες μέρες και να επιμένεις.Η Μόνικα να ήταν στη Λάγια(χωριό πέρασμα της Μάνης) αποκλείεται να έκανα καθημερινά αυτό το δρομολόγιο.
Εισαι σιγουρος για αυτο που ειπες για τη Μονικα;
 
Επειδή τα ξέρω που να δεις πιάσεις φορές έχω κοιμηθεί στα βουνά της Μάνης επειδή είμαι από κει και εκεί έχω μεγαλώσει και να περιμένεις να ακούσεις τα σφυρίγματα από το βουτηγμα στις τρυγονες τη μισή νύχτα να σάι ξύπνιος και να σε έχει σκίσει η υγρασία και να μένεις αντουφεκιστος και πάλι το άλλο βράδυ ξανά αλλά τι απόλαυση όταν άκουγες τα πουλιά μιλάμε τέτοια συναισθήματα τα κατανοούν μόνο οι κυνηγοί.Δεν περιγράφονται ούτε συγκρίνονται όπως όταν φεύγεις κάτω από κάνα μονόπετρο και σε κοιτάει ένας 5αρης ροφός και λες γαμω τις συναντήσεις και να μην τον βγάλω μου μένει στο μυαλό η στιγμή και το ότι θέλω να γελάσω αλλά γεμίζει νερό η μάσκα και προσπαθώ να μην το κάνω .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top