Πυρκαγιές

Πως ξέρεις ότι είναι πακι ... ?

Πως ξέρεις ότι είναι πακι ... ?
Ωραια δεν θες Πακι? Θες Γυφτοβουλγαρος? Θες Ελληνας πρεζακιας? Θες Τουρκογυφτος?
Παντως μεχρι τωρα φετος κατι τετοιους πιασανε...Δεν καηκαν 500.000 στρεμματα απο παππου που εκαψε κλαδια, η απο μεγεθυντικο φακο τοποθετημενο σε ξεροχορτα, ουτε απο τσιγαρο που πεταξε ο καθε τυχαιος απο το παραθυρο!
Ειναι προφανες οτι αμα θες να κανεις τετοια δουλειά, θα βαλεις καποιον που δεν εχει στον ήλιο μοίρα, και θα προτιμα την φυλακη απο το να μενει εξω και να πειναει πχ!
 
Ωραια δεν θες Πακι? Θες Γυφτοβουλγαρος? Θες Ελληνας πρεζακιας? Θες Τουρκογυφτος?
Παντως μεχρι τωρα φετος κατι τετοιους πιασανε...Δεν καηκαν 500.000 στρεμματα απο παππου που εκαψε κλαδια, η απο μεγεθυντικο φακο τοποθετημενο σε ξεροχορτα, ουτε απο τσιγαρο που πεταξε ο καθε τυχαιος απο το παραθυρο!
Ειναι προφανες οτι αμα θες να κανεις τετοια δουλειά, θα βαλεις καποιον που δεν εχει στον ήλιο μοίρα, και θα προτιμα την φυλακη απο το να μενει εξω και να πειναει πχ!
Δεν είναι τι θέλω και τι δε θέλω, να μάθω ρωτάω, να μας πεις αν ξέρεις κάτι παραπάνω, για αυτούς που πιάστηκαν να βάζουν φωτιά.
Αν διαβάσεις τι έχω ξαναγράψει προηγούμενες ημέρες θα καταλάβεις...
 
Ειναι πολυ πιθανων...
Πακιστανους δεν πιασανε στην Ηλεια φετος και παραδεχτηκαν,οτι πληρωθηκαν για τις φωτιες;
Παρακατω τι εγινε,δεν μαθαμε...
Μήπως έμαθες τι έγινε και με αυτούς γιατί εγώ δεν άκουσα κάτι ξανά
Ότι είχε χρηματοδότηση από το Ισραήλ ή οτι δούλευαν ορισμένα άτομα από το Ισραήλ και το έκαψαν σαν αντίποινα και κάτι τέτοια έλεγαν σενάριο που εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω και μετά σιγή
Μάλλον έκανε τζιζ το θέμα και δεν το ακούμπησαν περαιτέρω τα τσακάλια της δημοσιογραφίας

Οι κάμερες γειτονικών επιχειρήσεων οδήγησαν στη σύλληψη των τριών δραστών της φωτιάς που το βράδυ της 7ης Μαρτίου κατέκαψε την ημερήσια δομή ψυχαγωγίας και άτυπης εκπαίδευσης προσφύγων και μεταναστών στον Καρά Τεπέ που λειτουργούσε η οργάνωση «One happy family».

Όπως από την αρχή είχε φανεί, επρόκειτο για εμπρησμό. Για τον οποίο ταυτοποιήθηκαν ως δράστες τρεις αλλοδαποί Παλαιστινιακής καταγωγής. Ο ένας από αυτούς, 59 ετών, κάτοικοι Μυτιλήνης με Ελληνικό διαβατήριο και οι άλλοι δυο επίσης Παλαιστινιακής καταγωγής οι οποίοι είναι κάτοικοι Αθηνών και ήλθαν στη Μυτιλήνη ειδικά για τον εμπρησμό.

Στην υπόθεση ερευνάται η εμπλοκή και ενός τέταρτου ατόμου ο οποίος όμως δεν έχει ταυτοποιηθεί.

Από τις κάμερες ασφαλείας των γειτονικών επιχειρήσεων φάνηκε ότι ο αλλοδαπός με το Ελληνικό διαβατήριο και τους επιβαίνοντες σε αυτό συνεργούς του ανέβηκε στο λόφο όπου βρισκόταν η δομή με το αυτοκίνητο του πρώτου. Και αφού μπήκε η φωτιά επιβιβάστηκαν πάλι στο αυτοκίνητο και κατέβηκαν.

Η όλη υπόθεση εξιχνιάστηκε ύστερα από εμπεριστατωμένη έρευνα της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Μυτιλήνης, με τη συνδρομή του Τμήματος Συλλογής και Διαχείρισης Πληροφοριών της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Βορείου Αιγαίου. Ενώ η δικογραφία υποβλήθηκε στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Μυτιλήνης.

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει η διερεύνηση και η αποκάλυψη των λόγων του εμπρησμού και ιδιαίτερα το πώς ήρθαν από την Αθήνα δυο άτομα με σκοπό αποκλειστικά και μόνο την πράξη αυτή.
 
Μήπως έμαθες τι έγινε και με αυτούς γιατί εγώ δεν άκουσα κάτι ξανά
Ότι είχε χρηματοδότηση από το Ισραήλ ή οτι δούλευαν ορισμένα άτομα από το Ισραήλ και το έκαψαν σαν αντίποινα και κάτι τέτοια έλεγαν σενάριο που εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω και μετά σιγή
Μάλλον έκανε τζιζ το θέμα και δεν το ακούμπησαν περαιτέρω τα τσακάλια της δημοσιογραφίας
Οχι Γιωργο,δεν εμαθα κατι.
Αν μαθω θα ενημερωσω.
 
Να συμπληρωσω οτι ο εκπροσωπος της εταιριας τονισε οτι η εταιρια δεν σκοπευει να δραστηριοποιηθει - εκτος των αντιπλημμυρικων εργων- με ανεμογεννητριες στην περιοχη παρα μονο στην νοτια Ευβοια!!
Και οτι θα κανει δωρεα 1 εκατομμυριο ευρω για τα ατιπλημμυρικα της βορειου Ευβοιας!!

Τι καλοκαρδοι!!
 
Αφου καταστεψουν την φυση για το χρημα, μετα θα ειναι αργα...
https://www.bankingnews.gr/energeia...-se-sxesi-me-tis-paradosiakes-piges-energeias

Εν τω μεταξυ δεν εχω καταλαβει πως γινετε ολοι αυτοι πο κοπτονται για το καλο του περιβαλοντος να το ¨βιαζουν¨ για το καλο του!!!
Και οι ζωοφιλοι να ¨βιαζουν¨την φυση των ζωων κλειδωνοντας τα σε διαμερισματα ....
 
Αφου καταστεψουν την φυση για το χρημα, μετα θα ειναι αργα...
https://www.bankingnews.gr/energeia...-se-sxesi-me-tis-paradosiakes-piges-energeias

Εν τω μεταξυ δεν εχω καταλαβει πως γινετε ολοι αυτοι πο κοπτονται για το καλο του περιβαλοντος να το ¨βιαζουν¨ για το καλο του!!!
Και οι ζωοφιλοι να ¨βιαζουν¨την φυση των ζωων κλειδωνοντας τα σε διαμερισματα ....
Μην ψαχνεις να βρεις δικιο σου φιλαρακι το παιγνηδι ειναι καλα στημενο...απο εδω και περα δεν υπαρχει ελπηδα...μονο αν βγουμε ολλοι μα ολλοι στους δρομους και τους παρουμε με της πετρες..
Αλλα δυστηχος ο λαος μας ειναι για τον @@@#@
 

Στ. Μπένος: «Μέχρι να ολοκληρωθεί το σχέδιό μου, δεν θα μπει καμία ανεμογεννήτρια.​



Στις 23 Σεπτεμβρίου, αναρτήθηκαν στην «Διαύγεια» 17 άδειες αιολικών πάρκων στην Εύβοια, τις οποίες χορήγησε η Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας (ΡΑΕ) στην Εύβοια, κάποιες από τις οποίες αφορούν πυρόπληκτες περιοχές. Μία από τις αποφάσεις δίνει την άδεια για εγκατάσταση 13 ανεμογεννητριών συνολικής ισχύος 29,9 MW, με διάμετρο πτερωτής 71 μέτρα, στο όρος Τελέθριο του Δήμου Ιστιαίας - Αιδηψού, για χρονικό διάστημα 25 ετών με δικαίωμα ανανέωσης για άλλα τόσα χρόνια.
:rolleyes:
 
IMG-a3fd9b02f30273d9a5c4c98878724e6d-V.jpg
Αυτό που λαμπυρίζει είναι πυρκαγιά δίπλα στα χιόνια στη Σέτα. Καταχείμωνο, με χιόνια όλος τυχαίως έπιασε πυρκαγιά. Αν είναι δυνατόν.
Με το ζόρι να στήσουν τα παλούκια, που να τους μπουν εκεί που ξέρουν.
(Ό,τι καλύτερο μπορούσα να κάνω με κινητό και σούρουπο σε λήψη από τεράστια χιλιομετρική απόσταση)
 
View attachment 39077
Αυτό που λαμπυρίζει είναι πυρκαγιά δίπλα στα χιόνια στη Σέτα. Καταχείμωνο, με χιόνια όλος τυχαίως έπιασε πυρκαγιά. Αν είναι δυνατόν.
Με το ζόρι να στήσουν τα παλούκια, που να τους μπουν εκεί που ξέρουν.
(Ό,τι καλύτερο μπορούσα να κάνω με κινητό και σούρουπο σε λήψη από τεράστια χιλιομετρική απόσταση)
Έχεις κυάλια να δεις μήπως είναι ο Γιάννης για φάσσες?
 
Νωρις αρχισαμε παλι...
Το παραξενο θα ήταν να μην αρχίζαμε......:oops:
Σε καλό δρόμο είμαστε.... :rolleyes:

Και 100 χρόνια να περασουν παλι το ίδιο θα γίνεται, αρκεί να..υπάρχουν ανθρωποι πάνω στην γη......

ΔΥΣΤΗΧΩΣ..........
 
Back
Top