Προσφορές-Τιμές

το euromix το βαλα στα μπασηματα με υγρασια και λιγο κρυο πολυ καλο αλλα με αλλουσ καιρουσ ειχε μεγαλο θεμα,μετα την αλλαγη του συγκετρωτηρα απο gt σε jiovanni.εγινε ασταθεσ, αν και θεορω τον jiovanni πολυ καλο βυσμα
Εδω ειναι αυτο που λεω κ εγω πολλες φορες οτι ο καθε κυνηγος εχει τις δικες του προτιμησεις κ το καθε οπλο επισης... Εμενα μετα την αλλαγη σε Giovani μου φανηκε πολυ πιο μαλακο, πιο συγκεντρωτικο και μπορω να πω πως, ειδικα μετα τις τελυεταιες αλλαγες, ειναι το πιο σταθερο τσιχλοφυσιγγο που εχω ριξει τα τελυταια χρονια...
 
Εδω ειναι αυτο που λεω κ εγω πολλες φορες οτι ο καθε κυνηγος εχει τις δικες του προτιμησεις κ το καθε οπλο επισης.συμφωνω με 1000 αρι ακομα και δυο ιδια οπλα εχου τησ προτιμησησ τουσ
 
ειναι το πιο σταθερο τσιχλοφυσιγγο που εχω ριξει τα τελυταια χρονια...
Έτσι ακριβώς, τα ίδια πιστεύω και γω. Αν είσαι "πάνω" στο πουλί, τέλος. Με 4* το δουλεύω και ή θα την πάρω ψόφια την τσίχλα ή θα φύγει. Κυνηγητά και τραυματίες δεν υπάρχουν...:)
 
Καλημερα παιδια...τι φυσσιγια προτεινεται για τσιχλα ολη την σεζον, να αγορασουμε(στην καλυτερη τιμη που υπαρχει, αλλα οχι μαπα:) ) ωστε να προλαβουμε την...χρεοκοπια?.guitar.
 
Να πω για της τιμές εδώ αλλά κρατηθείτε καλα..hit 8 6.50,lambro tordo 7.20,euromix 6.80,express 32 7.00,3A 10.40,biturbo 14.00,bp f2 34gr 8.00.εγω περνω απο τασκωφ κ τριμμη κ φέτος θα κοιτάξω μάλλον για αλεκτορις η rocket..
 
τα rocket τα έριξα πέρυσι μπασίματα - φυσίγγι και κηδεία

μου άρεσε τόσο πολύ που προσπάθησα να κάνω ομαδική αλλά δεν "έκατσε"

μου τα κατέβαζε θυμάμαι στα €5 το κουτί σε παραγγελία 2000 και πάνω ,που ισούται με 80 κουτιά, κάτι το οποίο είναι πολύ εφικτό στο να μαζευτούν

επίσης έριξα και του τρίμμη τα commando στον Μώλο με χιόνια και αρκετό κρύο,πολύ καλό φυσίγγι και αυτό δεν έχασα πουλί παρά μόνο από δικές μου άσκοπες ριξιές στο θεό - στα €5 και αυτό το προτείνω ασυζητητί
 
Φίλε Παυλο καταρχήν χρόνια πολλά κ πάλι!τα κομάντο δεν ειναι του τριμμη.αυτα που λες ειναι απο Άμφισσα.ο τριμμης έχει τα standard.μηπως θυμασε πιο φυσιγγι ήταν το ροκετ?μήπως το economic?
 
Τρίμμης commando από Πύργο Ηλίας

Screenshot_1.jpg

τα rocket junior έριχνα σε διαφανή άσπρο κάλυκα γεμισμένα με granular - τα economic είχαν λίγο πιο ακριβά γεμισμένα με GM3 αν δεν κάνω λάθος


Τάσο μήπως λές τα J&B Commandos που όντως τα φτιάχνει κάποιος Άμφισσα και γεμίζονται με Aquila ; ( τουλάχιστον αυτά που είχα ρίξει )
 
Last edited:
Δεν τα ήξερα Παύλο.δικιο έχεις..εγω έριχνα τα standard κόκκινα σε περπατητο τσίχλας.και τα stadard μπλε στα τρυγονια.ειδικα τα μπλε ήταν θάνατος..
 
Παιδια, γι' αυτα τι λετε?
Με την F2, θα και τα 28γρ, θα μποεσουν να τα ανταπεξελθουν φθινόπωρο/χειμωνα?
http://e-zotos.gr/index.php/hunting-session/cartrmenu/11-sporting-cartridge
Επισης και γι'αυτα την γνωμη σας:
http://e-zotos.gr/index.php/hunting-session/cartrmenu/66-superoffer
https://www.facebook.com/kentavrosh...846868689293/1424794271127886/?type=1&theater
Βεβαια υπαρχει και το lambro sporting, του μητσακου ,δεν ξερω εαν φερνει ακομα το Rm, και θελω να ρωτησω εαν ξερετε, το GM3 sporting του κιργια, ειναι με...GM3?
Βαλτε, και οτι αλλο εχετε ριξει.....hunter..shoot..shake hands.
 
Τάσο μήπως λές τα J&B Commandos που όντως τα φτιάχνει κάποιος Άμφισσα και γεμίζονται με Aquila ; ( τουλάχιστον αυτά που είχα ρίξει )[/QUOTE] αυτά ακριβώς εννοούσα Παύλο..για αυτο κ πίστευα οτι μπερδεύτηκες..καλό φυσιγγι κ αυτο.μου άρεσε κ το σούπερ το καφέ στα 34γρ..δεν ξέρω αν το εχεις ρίξει..
 
Last edited:
προσωπικά στου Ζώτου έριξα Χ
εγώ και η παρέα μου,που κάναμε παραγγελία πάνω από 10.000 φυσίγγια,στις τελευταίες περσινές παρτίδες είδαμε αλλαγές στα φυσίγγια του και ξεχάσαμε τα σκοτώματα που συνηθίζαμε να κάνουμε - για την κάπνα δε και την αδικαιολόγητα υπερβολική μαυρίλα/βρώμα σην κάννη δεν έχω να πω κάτι - όπως είπα είναι προσωπικές εμπειρίες και ίσως έτυχε η παρτίδα αλλά δυστυχώς ήταν μεγάλη

τα σκοπευτικά του δεν τα έχω ρίξει αλλά εχω ρίξει σχεδόν όλα τα κυνηγετικά και αυτά που προτιμούσα ήταν τα κόκκινα και τα μπλε

του κένταυρου πήρα την προσφορά τα 475 φυσίγγια και τα έριξα πριν κλείσει το Σχιστό με άφησαν με καλές εντυπώσεις αλλά συνεχίζω να ρίχνω με RM νομίζω είναι πολύ τίμιο φυσίγγι σε καλή τιμή
 
Last edited:
Παιδια, γι' αυτα τι λετε?
... ... και θελω να ρωτησω εαν ξερετε, το GM3 sporting του κιργια, ειναι με...GM3?
...
Δεν έχει Gm3 ... αλλά CSB-5 (ισπανική - ΑΡΙΣΤΗ πυρίτιδα κατά τη γνώμη μου). Σε κάλυκα Fiocchi με καψούλι 616 και συγκεντρωτήρα Gualandi SG-25 και η δόση πυρίτιδας ήταν 1,48 γρ. αν θυμάμαι καλά. Δεν τα έχω ρίξει, απλά είχα πάρει δυο από ένα παιδί που τα έριχνε πέρυσι στο σκοπευτήριο, για να τα ανοίξω να δω τα υλικά. Υποθέτω πάντως ότι θα είναι κάπως "δυνατά", κρίνοντας από τα υλικά και τη δοσολογία, .xm. κι εν πάση περιπτώσει πιο δυνατά από τα RM και του ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ, που έχουν επίσης την ίδια πυρίτιδα (CSB-5).
(1,32 -1,34 gr. το RM competition serie oro & 1,40 gr το RM sporting, με ισπανικό καψούλι και βύσμα.
Και 1,40-1,42 γρ το ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ με καψούλι Μ686 και βύσμα Ζ2Μ-24) - Πάρα πολύ καλά φυσίγγια! .shake hands.
 
τα φυσιγγια τησ nsi gm3 fast/sipe τη γνωμεσ εχουμε τα εχει βαρεση καποιοσ να μασ πει και για τα kill 32γρ.του καραμανιδη με ακουιλα.
 
Το nsi gm3 fast ειναι καλό φυσιγγι αλλα δυνατό για 32γρ.το sipe όταν ήταν στο κίτρινο κόκκινο κουτι ήταν από τα αγαπημένα μου..στο καινούργιο κουτι δεν τα εχω ρίξει.το κόκκινο kill 32γρ το ειχα ρίξει πολυ παλιά κ δεν με ενθουσίασε καθόλου..το τονίζω ομως πολυ παλιά..ήταν στο παλιό κουτι.απο οτι είδα τωρα εχει κάνει αλλαγές στα κουτιά..ίσως κ στα φυσιγγια..
 
Ο Καλκατζακος κάνει προσφορές στα σκοπευτικα, nobel sport sporting uno 5,20.rio target load 5,30,lambro sporting 5,20.Οσοι επιλέγουν τα 28γρ για την έναρξη η αργότερα για τσίχλα νομίζω είναι καλές τιμες.
 
Back
Top