Πρόπτωση μήτρας

Καλησπερα σε ολους..εχω θεμα με την σκυλιτσα μου μια σεττερινα 4.5 χρονων..τις τελευταιες δυο βδομαδες δεν εχει την ορεξη που ειχε οταν με εβλεπε..πριν 3 μερες παρατηρησα οτι ειχε βγει η μητρα της τελειως εξω..μιλωντας με εναν κτηνιατρο μου ειπε να της δινω augmentin 625 μισο πρωι και βραδυ και καθαρισμα καλο και αλοιφη fusidin τοπικα..3 μερες τις κανω θεραπεια και καπως μαζευτηκε..εχει ξανααντιμετωπισει κανεις παρομοιο θεμα;τι αγωγη ακολουθησε και ποσο καιρο εκανε να ξαναμπει μεσα;περιτο να πω οτι θα παμε καποια στιγμη για στειρωση γιατι ειναι αναποφευκτη..θα κυνηγησω μαζι της φετος;
 
Δεν ξέρω αν γίνεται στα σκυλιά, αλλά αφού έχει πάρει τέτοια μορφή το θέμα, θα σου έλεγα να δεις το ενδεχόμενο της αφαίρεσης για να αποφύγεις πιο δύσκολες καταστάσεις στο μέλλον.
 
Οτι θα αφαιρεθει θα αφαιρεθει σιγουρα..αλλα εδω στο νησι δεν εχουμε κτηνιατρο οποτε ειναι μια μακροχρονια λυση..απο εναν αλλο συναδελφο μου εθεπ οτι θα μπει μονη της μετα απο καποιες μερες αλλα την στειρωση δεν την γλιτωνω..θελω και αλλες γνωμες απο οσους ηταν ατυχοι σαν εμενα για το ποτε θα δω βελτιωση
 
Αν θα μπορούσα, αναλογικά με μια γυναίκα με τα ελάχιστα που ξέρω γτ του χρόνου έχω γυναικολογια, επειδή μιλάμε για σκυλί κοίτα να την στειρωσεις σύντομα να μην ταλαιπωρειται. Οι σύνδεσμοι που κρατούν τη μήτρα έχουν χαλαρωσει προφανώς και από μόνοι τους δεν θα αναγεννηθουν... μ την augmentin και την αλοιφή κοιτάς ν μην πάθει μόλυνση εξαιτίας του προβλήματος, δεν λυνεις το πρόβλημα. Το νυστερι δεν το γλυτωνςι, μην την κυνηγήσεις άποψη μου
 
Αν θα μπορούσα, αναλογικά με μια γυναίκα με τα ελάχιστα που ξέρω γτ του χρόνου έχω γυναικολογια, επειδή μιλάμε για σκυλί κοίτα να την στειρωσεις σύντομα να μην ταλαιπωρειται. Οι σύνδεσμοι που κρατούν τη μήτρα έχουν χαλαρωσει προφανώς και από μόνοι τους δεν θα αναγεννηθουν... μ την augmentin και την αλοιφή κοιτάς ν μην πάθει μόλυνση εξαιτίας του προβλήματος, δεν λυνεις το πρόβλημα. Το νυστερι δεν το γλυτωνςι, μην την κυνηγήσεις άποψη μου
Ευχαριστω Βασιλη για την απαντηση..το νυστερι σιγουρα δεν το γλιτωνω και θα γινει οπωσδηποτε γιατι οπως μου ειπε και ο κτηνιατρος και ενας παθων θα μαζευτει τωρα αλλα την αλλη γορα που θα σερνει υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να το ξανακανει οποτε και παλι θα ταλαιπωρηθει το σκυλι..τι να πω ολα τα χα αυτο μου εκατσε και δεν εχω καμια ορεξη
 
Back
Top