Πράσινο τσάι οφέλη και ιδιότητες

Γεια σας παιδιά,

Έχω φτιάξει ένα ΒΙΝΤΕΟ στο YouTubeσχετικά με τα πολύ καλά οφέλη που μπορούμε να προσκομίσουμε πίνοντας ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΣΑΙ καθημερινά.

Το πράσινο τσάι περιέχει ισχυρά αντιοξειδωτικά και είναι ένα πολύ καλό ρόφημα, που πρέπει όλοι να το προσθέσουμε στη διατροφή μας για καλύτερη ευεξία και υγεία.

 
Γεια σας παιδιά,

Έχω φτιάξει ένα ΒΙΝΤΕΟ στο YouTubeσχετικά με τα πολύ καλά οφέλη που μπορούμε να προσκομίσουμε πίνοντας ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΣΑΙ καθημερινά.

Το πράσινο τσάι περιέχει ισχυρά αντιοξειδωτικά και είναι ένα πολύ καλό ρόφημα, που πρέπει όλοι να το προσθέσουμε στη διατροφή μας για καλύτερη ευεξία και υγεία.

Καλημερα φιλε. Δεν εχω δει ακομα το βιντεο και ισως να απαντας στην ερωτηση μου εκει. Το συσκευασμενο τσαι εχει οφελη για τον οργανισμο μας?
 
Καλημερα φιλε. Δεν εχω δει ακομα το βιντεο και ισως να απαντας στην ερωτηση μου εκει. Το συσκευασμενο τσαι εχει οφελη για τον οργανισμο μας?

Ναι φυσικά και έχει, δε το συζητάμε αφού προέρχονται από κανονικά φύλλα από το φυτό Καμέλια, τα όποια φυσικά αποξηραίνονται και επξεργάζονται και γίνονται τα γνωστά φακελάκια που πάμε και παίρνουμε στο super market.

Σίγουρα, αν μπορείς να βρεις φύλλα του συγκεκριμένου φυτού, το τσάι που θα φτιάχνεις θα είναι πολύ πιο υσχηρό και στα οφέλη και στη γεύση. Αυτό ισχύει όμως για το οποιόδηποτε προιόν, πχ. καμία σχέση το συσκευασμένο κοτόπουλο με το φρέσκο.
 
Εδώ μέχρι χθες σνόμπαραν όλοι τα δυο ειδη άγριου τσαγιού που εχουμε στα βουνά μας και δεν έμπαιναν καν σε διαδικασία να το δοκιμάσουν.Εδω και λίγο καιρό και αφού πρώτα κάποιοι έπρεπε να διαβασουν ακόμη και στο φατσοβιβλίο για να πειστούν για τις ιδιοτητές τους ,τρέχουν τώρα να το αγοράσουν σε κουτακια σαν του αναψυκτικού απο τα ψυγεία των s.m..hair.
 
Ωραίο το βίντεο σου, γιατί προτείνεις πράσινο τσάι αντί άλλων βοτάνων, πια ειναι η διαφορά των, πράσινο τσάι με το τσάι ;
 
Back
Top