Πού υπηρετήσαμε;

Την καλύτερη δουλειά έκανες. Μακάρι να το είχα κάνει κ εγώ αυτό. Η αλήθεια είναι ότι μετά τον στρατό βλέπεις τα πράγματα με διαφορετικό μάτι. Στην Κύπρο νομίζω το έχουν καθιερώσει αυτό, πρώτα στρατό μετά σπουδές.
Από τις λίγες φορές που δούλεψε το μυαλό σωστά :DΚανονικα θα έμπαινα το 99 και θα έβγαινα 2001.Πηγα Ρουφ για να δηλώσω εθελοντής και έπεσα σε 6 τραβελια που είχαν πάει για αναβολή.Με κέρασαν καφεδάκι και περιμέναμε με τις ώρες μέχρι που βγαίνει ένας από ένα γραφείο και με βλέπει κάνοντας χειρονομία (τι θες?) Εθελοντής του λέω και βάζει τα γέλια.Ονομα μου λέει...Του δίνω στοιχεία...Σε 2 μήνες φεύγεις! Έτσι και έγινε... Μάιο του 2000 ήμουν με την Ροζαλία στην κωλοτσεπη.
 
Σήμερα το πρωί στην βάση του Π.Ν στη Λέρο, προσκεκλημένος με το ΦΑΕΠ μου… :)

Συμμετοχή στην άσκηση «Φορμίων 2022», κατάταξη 03/10/22 – απόλυση 03/10/22…

Η φώτο του ΦΑΕΠ, ήμουν 25 ετών τότε, απολυθείς Έφεδρος Σημαιοφόρος - Μάχιμος … για να θυμόμαστε τα παλιά!:)

View attachment 57051
Σαν να μην έχει περάσει χρόνος από πάνω σοθ Κάπτεν να 'σαι καλά!!!
 
87Α, 186 σειρά Σισμικ. Αμφίβιος Καταδρομέας, με ειδικότητα ελ.σκοπευτή. Γ΄ΜΑΚ. Αυτά που ζήσαμε τότε, δεν τα έζησαν άλλες γενιές. Είμαστε οι τυχεροί; Άτυχοι; Χιλιάδες σφαίρες, εκπαιδεύσεις στις καταστροφές που οι επόμενοι δεν έκαναν κλπ. Και παραμένω ενεργός στην εφεδρεία ακόμη με ασκήσεις, με το Σύνδεσμο Αθηναίων Καταδρομών.
 
Back
Top