Ποσοστό ευστοχίας

Τι ποσοστό ευστοχίας έχετε στο κυνήγι πτηνών την τελευταία 5ετεία?

  • βαριά βαριά 25%

  • όταν έχει πουλάκια το γεμίζω το τραπέζι 26%-45%

  • ανεξαρτήτου καιρού παίζω καλά!! 46%-65%

  • vfm 66%-85%

  • με ζήτησε κανείς? 85%+

  • δεν κυνηγώ περισσότερα από 5 χρόνια, μπορώ να ψηφίσω?

  • δεν απαντώ

  • ποιος ασχολείται με πτηνά?? μόνο γουρούνι ή λαγό!!


Results are only viewable after voting.
Σίγουρα δεν είμαι ο πιο εύστοχος κυνηγός, όταν άκουγα ιστορίες στο καφενείο από φίλους και γνωστούς νόμιζα ότι ίσως θα ήταν καλύτερα να μη ασχοληθώ άλλο.
Αυτά στην αρχή πριν πολλά χρόνια. Με τον καιρό δινόταν η ευκαιρία να συνκυνηγήσω με αρκετούς από αυτούς, πολλές φορές στην πουλιάστρα είχα περισσότερα και η ζώνη δεν είχε αδειάσει πολύ. Παλιές ιστορίες.
Η ψηφοφορία είναι μυστική και βλέπετε αποτελέσματα μετά την ψήφο σας... καλό βόλι...

ΥΓ
ξέρω έναν που είναι 85%+ σίγουρα...
 
Last edited:
Ένα ποσοστό 65% το πιάνω αν εχω κέφια,αν ευθυγραμμιστούν οι πλανήτες,αν είναι ανάδρομος ο Ερμής,α και όταν παγώνει η κόλαση.Περα από την πλάκα δεν είμαι και ο digweed αλλά ούτε και σκορποσκαγιαστρας.Κατι κάνουμεhippo
 
Καλό το θέμα για να γνωριζουμε και σε τι κατασταση βρισκομαστε σε σχεση με τους υπόλοιπους, αλλα το ποσοστό ευστοχίας ειναι λιγο διαφορετικό, αναλογα το θηραμα... Γιατί αλλο να εχεις πχ 60% ευστοχία στο ορτύκι ή τον φασιανό κ αλλο στην φάσσα ή την τσιχλα. Καποιος ορτυκας δηλαδη θα εχει καλυτερο ποσοστο απο εναν τσιχλά ακομα κ αν δεν ειναι καλυτερος.
 
Καλό το θέμα για να γνωριζουμε και σε τι κατασταση βρισκομαστε σε σχεση με τους υπόλοιπους, αλλα το ποσοστό ευστοχίας ειναι λιγο διαφορετικό, αναλογα το θηραμα... Γιατί αλλο να εχεις πχ 60% ευστοχία στο ορτύκι ή τον φασιανό κ αλλο στην φάσσα ή την τσιχλα. Καποιος ορτυκας δηλαδη θα εχει καλυτερο ποσοστο απο εναν τσιχλά ακομα κ αν δεν ειναι καλυτερος.
Ποσοστό επιτυχίας ανάλογα το θήραμα που ασχολειτε ο καθένας μας!Άσχετα αν έχει ένας ορτυκας καλύτερο ποσοστό επιτυχίας!Νομίζω το θέμα δεν είναι να συγκριθουμε μεταξύ μας!πχ εγώ κυνηγάω σχεδόν αποκλειστικά τσίχλα!
 
Back
Top