Ποιο PCC να πάρω; (Pistol Caliber Carbine)

Περίμενε να περάσει η μόδα τους και να "πέσουν" οι τιμές.
Το πιστευεις ότι θα γίνει αυτό; Εγώ πιστεύω πως ούτε η μόδα τους θα περάσει, ούτε οι τιμες θα πέσουν - τουναντίον !! Σίγουρα πάντως, τα Ευρωπαϊκά μοντέλα δεν πέσουν γιατί ήδη έρχονται σε κοντινές τιμές με αυτές που έχουν στη χώρα παραγωγής τους.

( οφφ τόπικ: έχετε πάρει χαμπάρι τις τράπεζες που καταρρέουν στην Αμερική εδώ και μια βδομάδα; φοβούμαι ότι θα γίνει πάλι του 2008 !!! Φορτώστε!!!! )
 
Το πιστευεις ότι θα γίνει αυτό; Εγώ πιστεύω πως ούτε η μόδα τους θα περάσει, ούτε οι τιμες θα πέσουν - τουναντίον !! Σίγουρα πάντως, τα Ευρωπαϊκά μοντέλα δεν πέσουν γιατί ήδη έρχονται σε κοντινές τιμές με αυτές που έχουν στη χώρα παραγωγής τους.

( οφφ τόπικ: έχετε πάρει χαμπάρι τις τράπεζες που καταρρέουν στην Αμερική εδώ και μια βδομάδα; φοβούμαι ότι θα γίνει πάλι του 2008 !!! Φορτώστε!!!! )
Θα σκάσει κανόνι …
 
Συμφωνώ!

Συνήθως ζητάνε μαζεμένες διακρίσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα για να δείξεις ότι έχεις σταθερότητα σαν αθλητής και να είσαι πιτσιρικάς.
Ένας που έχει διακρίσεις αλλά είναι πάνω από 35 δεν τους ενδιαφέρει τόσο. Ίσως πάρει μία μικρή χορηγία αλλά μέχρι εκεί.
Το καλύτερο τους είναι να είσαι ταλέντο, 20χρονο και γυναίκα
Ο Éric Grauffel είναι πια 43 και έχει ακόμα χορηγούς, ο Jorge Ballesteros (RIP) χορηγούς μέχρι την μέρα που αυτοκτόνησε στα 39 (!) του. Eduardo De Cobos μέχρι που σταμάτησε μετά τα 40.
Για γυναίκες είναι πιο δύσκολο γιατι οι κατηγορίες είναι με τον τύπο του όπλου και όχι φύλου!
 
Ο Éric Grauffel είναι πια 43 και έχει ακόμα χορηγούς, ο Jorge Ballesteros (RIP) χορηγούς μέχρι την μέρα που αυτοκτόνησε στα 39 (!) του. Eduardo De Cobos μέχρι που σταμάτησε μετά τα 40.
Για γυναίκες είναι πιο δύσκολο γιατι οι κατηγορίες είναι με τον τύπο του όπλου και όχι φύλου!
Λέγαμε για το πως είναι εύκολο να πάρεις χορηγούς και όχι πως να τους διατηρήσεις!
 
καλημέρα και καλή βδομάδα!

έχουμε κάποιες πληροφορίες ποιο καταστημα έφερε κατι καινουργιο?
Δεν έχει βγει κάτι νέο σε σελίδα Γιώργο... Γνωρίζω μόνο ότι περιμένουμε απο την οικογένεια Υπερήφανου να φέρουν όλη τη σειρά της H&K και οι Κοπελάκης και Prosystem Καλκατζάκος τηρούν ακόμη σιγή ιχθύος ...

Για γυναίκες είναι πιο δύσκολο γιατι οι κατηγορίες είναι με τον τύπο του όπλου και όχι φύλου!
Στην IPSC, εκτός των κατηγοριών όπλου, υπάρχουν κατηγορία φύλου (ladies) και κατηγορίες ηλικιών ( Super Junior <16χρ, Junior 17-21χρ, Senior 50+, Super Senior 60+ ).

ο Jorge Ballesteros (RIP) χορηγούς μέχρι την μέρα που αυτοκτόνησε στα 39 (!) του
οφφ τοπικ: (από ισπανικό τύπο) Η έρευνα για τα αίτια θανάτου του του συνεχίζεται και όλα δείχνουν πως ο δύσμοιρος μάλλον αυτοπυροβολήθηκε καταλάθος γεμίζοντας το SA πιστόλι οπλοφορίας του -κάτι που προσπαθούν να περάσουν στα μικρά γράμματα οι αστυνομικές και σκοπευτικές αρχές της Ισπανίας για πολλούς λόγους ...
 
Το μόνο σωστό επώνυμο έως τώρα .
Ε ναι είναι, αλλά με διπλή τιμή για την ελληνική αγορά -και μηδέν aftersales support;
Κατά την ταπεινή μου άποψη, οχι, δεν κάνει για Ελλάδα, αλλά σίγουρα θα το τιμήσουν κάποιοι...
 
Last edited:
Μου έχει κάνει εντύπωση πως τα cz bren έχουν σκάσει μύτη σε δύο μαγαζιά με ανεξάρτητη εισαγωγή, ενώ η αντιπροσωπεία της cz "κάνει την πάπια" ακόμα και δεν ανακοινώνει τίποτα -2 μήνες μετά την ΚΥΑ...
 
Γίνεται χαμός. Να δώ ποιός θα πρωτοπουλήσει .
Μοιρασμένες θα ναι οι πωλησεις Γιώργο...
Βλέπω από το δικό μου και τους όμορους συλλόγους, όπου ο καθένας στρέφεται στον έμπορο που του κάνει τη μεγαλύτερη έκπτωση (χορηγία, κλπ) -και εκεί θα στείλει και τους σκοπευτές του να ψωνίσουν! Το ίδιο θα κάνω κι εγώ, όταν μπορώ να πάρω όπλο με σχεδόν τα μισά λεφτά -κι ας μην είναι φημισμένης μάρκας... Έτσι κι αλλιώς, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, τα περισσότερα semi που έρχονται Ελλάδα είναι τόσο κοντά μεταξύ τους κατασκευαστικά/σχεδιαστικά ...
 
Back
Top