Πλαγιόκαννο

Τέλειο Τασάρα!!!!!!
Ασε τα χαρτιά κ τις διαφημίσεις να λένε ότι θέλουν.................
Εσυ και οι δικοί σου ξέρετε καλυτερα.....................

Τώρα περιμένω τον γιατρό να με ενημερώσει για το μερκελ τι θα γίνει.
Και τι θα κάνει αυτός ο γιατρός??
Θα του παρει τα ακροαστικα να δει αν είναι υγιέστατο για να το παρεις?? .yelling.

Παρτα και τα δυο ρεεεε.....
Μερκελιά speciale λεμεεεεεεεε......
 
Ασε τα χαρτιά κ τις διαφημίσεις να λένε ότι θέλουν.................
Εσυ και οι δικοί σου ξέρετε καλυτερα.....................


Και τι θα κάνει αυτός ο γιατρός??
Θα του παρει τα ακροαστικα να δει αν είναι υγιέστατο για να το παρεις?? .yelling.

Παρτα και τα δυο ρεεεε.....
Μερκελιά speciale λεμεεεεεεεε......
Μα και τα 2 θα τα πάρω.Το γαλλικό αν του πω να το βγάλει τι θα μου κόψει; 200 ευρώ;Αν το καλοσκεφτείς είναι σαν να το δίνει χαριστικά, θέλει να τα ξεφορτωθεί!!! Αν πάρω μόνο το μέρκελ άντε να βρει αγοραστή στο άλλο.
 
@tasos hunter έχεις τίποτα άλλο παρόμοιο να ανεβάσεις Τάσο για να το έχω στην κατοχή μου; Διότι αυτά που έχεις και ανεβάζεις είναι δυσεύρετα!!!
Σιγά τα δυσεύρετα......
Θα σε έχω στα υπόψιν..
Τι ακριβώς θες? Για το 54?
Μα και τα 2 θα τα πάρω.Το γαλλικό αν του πω να το βγάλει τι θα μου κόψει; 200 ευρώ;Αν το καλοσκεφτείς είναι σαν να το δίνει χαριστικά, θέλει να τα ξεφορτωθεί!!! Αν πάρω μόνο το μέρκελ άντε να βρει αγοραστή στο άλλο.
Προφανώς κ είναι ειδική τιμη για εσένα σαν συγγενής.....
Κοίτα, ακόμα κ λεφτά να χαλαγες για κάποια ψιλοσυμμαζεματα κ παλι θα άξιζε τον κόπο, είναι όπλα με "όνομα"..........
 
Σιγά τα δυσεύρετα......
Θα σε έχω στα υπόψιν..
Τι ακριβώς θες? Για το 54?

Προφανώς κ είναι ειδική τιμη για εσένα σαν συγγενής.....
Κοίτα, ακόμα κ λεφτά να χαλαγες για κάποια ψιλοσυμμαζεματα κ παλι θα άξιζε τον κόπο, είναι όπλα με "όνομα"..........
Για το 54, το τοζ και γενικά σε ό,τι άλλα έχεις και δεν έχεις ανεβάσει ή έχεις ανεβάσει και δεν έχω δει.Μας φτιάχνεις! :cool:
 
ερωτηση στους φιλους του πλαγιοκανου κατεχω ενα c.masquelier νομιζα οτι τα τσοκ ηταν 4 και 2 αλλα τελικα ειναι φουλ και 2 καννες πως μπορω να ανοιξω τα τσοκ για να γινει το οπλο ιδανικο για μπεκατσα χωρις να κοψω την καννη
 
ερωτηση στους φιλους του πλαγιοκανου κατεχω ενα c.masquelier νομιζα οτι τα τσοκ ηταν 4 και 2 αλλα τελικα ειναι φουλ και 2 καννες πως μπορω να ανοιξω τα τσοκ για να γινει το οπλο ιδανικο για μπεκατσα χωρις να κοψω την καννη
Γίνεται σε καλό οπλουργο να ανοιχτούν τα τσοκ. Δεν το έχω κάνει, οπότε δε μπορώ να συστήσω ούτε την εργασία, ούτε και μάστορα.
 
ερωτηση στους φιλους του πλαγιοκανου κατεχω ενα c.masquelier νομιζα οτι τα τσοκ ηταν 4 και 2 αλλα τελικα ειναι φουλ και 2 καννες πως μπορω να ανοιξω τα τσοκ για να γινει το οπλο ιδανικο για μπεκατσα χωρις να κοψω την καννη
Θα σου προτεινα να μην κανεις τιποτα στις καννες. Υπαρχει περιπτωση να τις καταστρεψεις. Κοιτα αν βολευεσαι με φυσιγγια διασπορας. Λογικα ο διασπορεας καταργει το τσοκ. Γενικα παιξε μα τα φυσιγγια. Υπαρχουν πολλοι συναδελφοι ιδιως ιδιογομωτες που ειναι εξπερ να σε διαφωτισουν
 
Γιατί φίλε μου ?Αν κρίνω με βάση το δικό μου, αχρωμιωτες είναι.Τί θα πάθουν ?
Γιατί μπορεί να αλλάξει η γεωμετρία της κάννης. Αυλος, κώνος, σύσφιξη όλα αυτά δεν είναι αλληλένδετα; Δίνει κάποια εγγύηση ο οπλουργος που θα το κάνει; Υπάρχουν και περιπτώσεις που συνάδελφοι έκαναν μετατροπές στις Κάννες και δεν τους έκατσε.
 
ερωτηση στους φιλους του πλαγιοκανου κατεχω ενα c.masquelier νομιζα οτι τα τσοκ ηταν 4 και 2 αλλα τελικα ειναι φουλ και 2 καννες πως μπορω να ανοιξω τα τσοκ για να γινει το οπλο ιδανικο για μπεκατσα χωρις να κοψω την καννη
Μην καταστρέψεις αυτό το όπλο, δες πρώτα άμα επωμιζεις σωστά, είναι στα σωστά μέτρα, και βάλε διασποράς με ελικοειδη. Όταν μπορέσεις πάρε κάποιο άλλο όπλο για αποκλειστικά μπεκάτσα με τσοκακια.
 
ερωτηση στους φιλους του πλαγιοκανου κατεχω ενα c.masquelier νομιζα οτι τα τσοκ ηταν 4 και 2 αλλα τελικα ειναι φουλ και 2 καννες πως μπορω να ανοιξω τα τσοκ για να γινει το οπλο ιδανικο για μπεκατσα χωρις να κοψω την καννη
Πόσο θα σου κόστιζε αυτή η δουλειά;
Ρωτάω διότι πλέον με 150 ευρώ αγοράζεις μεταχειρισμένο όπλο λειτουργικότατο και με τα τσοκ που θέλεις.
 
Μην καταστρέψεις αυτό το όπλο, δες πρώτα άμα επωμιζεις σωστά, είναι στα σωστά μέτρα, και βάλε διασποράς με ελικοειδη. Όταν μπορέσεις πάρε κάποιο άλλο όπλο για αποκλειστικά μπεκάτσα με τσοκακια.
Ολα φτιάχνονται στο κατάλληλο ανθρωπο.Εδώ ο κατάλληλος είναι ο Παπατσαρούχας.
 
Γιατί μπορεί να αλλάξει η γεωμετρία της κάννης. Αυλος, κώνος, σύσφιξη όλα αυτά δεν είναι αλληλένδετα; Δίνει κάποια εγγύηση ο οπλουργος που θα το κάνει; Υπάρχουν και περιπτώσεις που συνάδελφοι έκαναν μετατροπές στις Κάννες και δεν τους έκατσε.
μην τρελένεσαι Κόλλια
δεν είναι ΤΟΣΟ αλληλένδετα
εδώ σε Simpson βάλαμε χέρι και βελτιώθηκε
Παπατσαρούχας στο κάνει όπως θέλεις

επίσης τσοκάκια
"αρκεί να έχει "ψωμί" η κάννη, ήθελα κι εγώ να βάλω τσοκάκια λεπτού τοιχώματος σε μπαικαλ αλλά δεν γινόταν
τελικά έπεσε δραστική λύση: κόψιμο κάννης, διευρυνση αυλών και διαμόρφωση νέων συσφίξεων"
 
Πόσο θα σου κόστιζε αυτή η δουλειά;
Ρωτάω διότι πλέον με 150 ευρώ αγοράζεις μεταχειρισμένο όπλο λειτουργικότατο και με τα τσοκ που θέλεις.
μερικές φορές κολλάμε με διάφορα πράγματα, δενόμαστε συναισθηματικά μαζί τους και θέλουμε να τα χρησιμοποιούμε!
το ζήτημα είναι η χρήση τους να μην είναι μπελάς....
 
Καλησπερα και χρόνια πολλα σε όλους. Ευχομαι καλη χρονια να έχουμε με υγεια. Θέλω την βοήθεια σας αν κάποιος ξέρει περισοτερες πληροφορίες.εχω αρκετά όπλα στην κατοχή μου και πριν 5χρονια ενας καλός φίλος συλεκτης μόνο δικανον ακριβων όπλον σε μια κουβέντα μας που του έλεγα την αγάπη μου για τα όπλα και ποιο πολυ τα δικανα επεμενα στην άποψη μου και μόνο για μένα ότι το δίκανο πρεπει να είναι δισκανδαλο σταθερά τσοκ και από 68 έως 71 cm. Χορις αυτόματους εξ ολκής. Δεν περασε πολυς καιρός και με περνει τηλ να παω σπιτι που με θέλει(ο ανθρωπος ειναι περιπου 70χρονον.) νόμιζα κάτι να τον βοιθησω.πενοντας μεσα είχε στον τοίχο ακουμπισμενο ένα δικανο. Μου λέει σηκοσετω. Το ποιανω. Μου λέει σου κάθετε;του λέω ακριβός.. Μου λέει δικό σου.. Για να θυμασε το φίλο σου όταν θα φύγω.λογο προβληματον υγείας έχει σταματηση το κυνηγι. Ποτε ποτε λοιπόν του πηγενα λαγό έτσι γιατί ξέρω πως είναι να μην μπορεις να βγεις έξω. Τρελάθηκα. Το όπλο θα το ανεβάσω σε φωτο. Το μόνο που ξέρω είναι. Ότι το πηρε το 1975απο Αθήνα. Είναι bernadeli αυτος μου είπε ROMA 6.
Είναι πριν γίνουν τουρκικα
Απλά θέλω να μάθω περισοτερες πληροφοριες για το όπλο. Έχει σταθερά τσοκ 2*3 71 cm σπαστη η πρωτη σκανδάλη ΔΥ σκάνδαλο χωρίς τσοκ. Χωρίς εξ ολκής αυτόματους. Αν κάποιος ξέρει περισοτερα θα ήθελα να ξέρω
Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε ολουςIMG_20211227_145944.jpgIMG_20211227_150005.jpgIMG_20211227_150236.jpgIMG_20211227_150305.jpgIMG_20211227_145953.jpg
 
Last edited:
μην τρελένεσαι Κόλλια
δεν είναι ΤΟΣΟ αλληλένδετα
εδώ σε Simpson βάλαμε χέρι και βελτιώθηκε
Παπατσαρούχας στο κάνει όπως θέλεις

επίσης τσοκάκια
"αρκεί να έχει "ψωμί" η κάννη, ήθελα κι εγώ να βάλω τσοκάκια λεπτού τοιχώματος σε μπαικαλ αλλά δεν γινόταν
τελικά έπεσε δραστική λύση: κόψιμο κάννης, διευρυνση αυλών και διαμόρφωση νέων συσφίξεων"
Δεν αμφισβητω την ικανοντητα του καθε οπλουργου. Αλιμονο, δουλεια τους ειναι. Τους προβληματισμους μου παραθετω. :)
 
Back
Top