Πλαγιόκαννο

Καλημέρα σε όλους. Ένας γνωστός έχει ένα πλαγιοκαννο defourny.... πρώτη φορά το ακούω..... γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο; Σε ποια τιμή κυμαίνονται σαν μεταχειρισμένα ... απ'ότι μου είπε έχει 70 εκατοστά κάννες με αγγλε κοντάκι.View attachment 33151View attachment 33152
Θα πρέπει να μάθεις όλα τα χαρακτηριστικά του ..όπως το μικρό όνομα του κατασκευαστή...είναι Joseph?? Ή κάτι άλλο;; επίσης το μοντέλο του.....εγώ θα σου πω για τον μέσο όρο των όπλων αυτών...Βέλγικο, μεσαίας ως υψηλής (ανάλογα το όνομα του κατασκευαστή και το μοντέλο) κατηγορίας πλαγιόκαννο, με πολύ καλά χαρακτηριστικά και αξιοπιστία. Είχε τρια διαφορετικά μοντέλα ως πλαγιόκαννο. Μια καλή αγορά.
 
Καλημέρα σε όλους. Ένας γνωστός έχει ένα πλαγιοκαννο defourny.... πρώτη φορά το ακούω..... γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο; Σε ποια τιμή κυμαίνονται σαν μεταχειρισμένα ... απ'ότι μου είπε έχει 70 εκατοστά κάννες με αγγλε κοντάκι.View attachment 33151View attachment 33152
Βελγικό σίγουρα ποιοτικό και αναλόγως την κατάσταση και τον κατασκευαστή όπως έγραψε και ο Κώστας μπορεί να πιάσει πολύ υψηλές τιμές
Αν το ψάξεις λίγο στο ίντερνετ θα βρεις πληροφορίες
Πάντως η βελγική σχολή έβγαλε πολύ ποιοτικά δίκαννα Screenshot_20210928-104440_Chrome.jpg
 
Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνοντας για αγορά νέου πλαγιόκαννου κατάλαβα πόσο δύσκολο είναι να βρεις μοντέλα στην Ελλάδα από την σειρά το €4000 και πάνω. Έχει κανείς άποψη για το που μπορώ να βρω και να πιάσω καινούρια τέτοια μοντέλα; Έψαξα για μερκελ και chapuis αλλά δεν υπάρχουν διαθέσιμα παρά 1-2 όπλα και αυτά δεν μου κάνουν.
Το αποκορύφωμα ήταν που πήρα τον Καλκαντζάκο να τον ρωτήσω για ένα μερκελ και μου λέει ότι έχει ένα όπλο με κάννες 1-3 τσοκ και αν θέλω άλλο όπλο τότε θα πάμε σε παραγγελία με κόστος σχεδόν διπλάσια τιμή. Και φυσικά ούτε λόγος για το αν το όπλο θα μου έρχεται. Τι επιλογές έχω παλικάρια; Κανείς πιο έμπειρος στο θέμα;
 
Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνοντας για αγορά νέου πλαγιόκαννου κατάλαβα πόσο δύσκολο είναι να βρεις μοντέλα στην Ελλάδα από την σειρά το €4000 και πάνω. Έχει κανείς άποψη για το που μπορώ να βρω και να πιάσω καινούρια τέτοια μοντέλα; Έψαξα για μερκελ και chapuis αλλά δεν υπάρχουν διαθέσιμα παρά 1-2 όπλα και αυτά δεν μου κάνουν.
Το αποκορύφωμα ήταν που πήρα τον Καλκαντζάκο να τον ρωτήσω για ένα μερκελ και μου λέει ότι έχει ένα όπλο με κάννες 1-3 τσοκ και αν θέλω άλλο όπλο τότε θα πάμε σε παραγγελία με κόστος σχεδόν διπλάσια τιμή. Και φυσικά ούτε λόγος για το αν το όπλο θα μου έρχεται. Τι επιλογές έχω παλικάρια; Κανείς πιο έμπειρος στο θέμα;
Σαματι δεν έχεις επιλογές.
Ποιός να στοκάρει πλαγιόκαννα καλά που ψάχνεις εσύ.
 
Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνοντας για αγορά νέου πλαγιόκαννου κατάλαβα πόσο δύσκολο είναι να βρεις μοντέλα στην Ελλάδα από την σειρά το €4000 και πάνω. Έχει κανείς άποψη για το που μπορώ να βρω και να πιάσω καινούρια τέτοια μοντέλα; Έψαξα για μερκελ και chapuis αλλά δεν υπάρχουν διαθέσιμα παρά 1-2 όπλα και αυτά δεν μου κάνουν.
Το αποκορύφωμα ήταν που πήρα τον Καλκαντζάκο να τον ρωτήσω για ένα μερκελ και μου λέει ότι έχει ένα όπλο με κάννες 1-3 τσοκ και αν θέλω άλλο όπλο τότε θα πάμε σε παραγγελία με κόστος σχεδόν διπλάσια τιμή. Και φυσικά ούτε λόγος για το αν το όπλο θα μου έρχεται. Τι επιλογές έχω παλικάρια; Κανείς πιο έμπειρος στο θέμα;
Welcome στον πονο των πλαγιοκαννακηδων Βασιλη
 
Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνοντας για αγορά νέου πλαγιόκαννου κατάλαβα πόσο δύσκολο είναι να βρεις μοντέλα στην Ελλάδα από την σειρά το €4000 και πάνω. Έχει κανείς άποψη για το που μπορώ να βρω και να πιάσω καινούρια τέτοια μοντέλα; Έψαξα για μερκελ και chapuis αλλά δεν υπάρχουν διαθέσιμα παρά 1-2 όπλα και αυτά δεν μου κάνουν.
Το αποκορύφωμα ήταν που πήρα τον Καλκαντζάκο να τον ρωτήσω για ένα μερκελ και μου λέει ότι έχει ένα όπλο με κάννες 1-3 τσοκ και αν θέλω άλλο όπλο τότε θα πάμε σε παραγγελία με κόστος σχεδόν διπλάσια τιμή. Και φυσικά ούτε λόγος για το αν το όπλο θα μου έρχεται. Τι επιλογές έχω παλικάρια; Κανείς πιο έμπειρος στο θέμα;
Στον Ασπρογέρακα(Alfa Game) κοίταξες Βασίλη;
Νομίζω είναι και ο αντιπρόσωπος για τα Chapuis.
 
σε μερικα αναφερει ''καινουργης''
Επισης μπορες να πας σε Παπατσαρουχα/Πλαστουργο/Κούρκουλο...
Ακομα καλυτερα, παρτους ενα τηλ. πριν πας, και πες τους για τι τυπο δικαννου ενδαφερεσαι, να σου πουνε...
http://www.volosguns.gr/index.php/opla-kynigiou/dikana-plagiokana/beretta-626-e-detail
Ενα καλης ποιοτητος μεσαιας κατηγοριας...
Διονύση τους πήρα όλους τηλ. Οι 2 δεν είχαν κάτι που να με ενδιαφέρει. Ο τρίτος μου έλεγε κάτι βλακείες, μερκελ έλεγα, sauer μου απαντούσε.
Γενικά αυτό που περιγράφεις κάνω, παίρνω τηλ και τους λέω τι θέλω. Για το 626 δεν ξέρω αν το έγραψες για εμένα αλλά δεν με ενδιαφέρει σαν όπλο. Σε ευχαριστώ πάντως!
 
Βασίλη κάνε ένα τηλέφωνο εδώ στο Ηράκλειο και στον Γιαλιτακη
Μύρο πώς θα δω το όπλο στο Ηράκλειο; Είναι δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο. Ψάχνω Αθήνα και σε μια ακτίνα 3 ωρών μαξ αν βρω κάτι που να μπορώ να το πιάσω στα χέρια μου.
 
Back
Top