Πλαγιόκαννο zabala 213 magnum

Πωλείται πλαγιόκαννο zabala 213 magnum 76 εκ. κάννες, αυλοί 18.5, σταθερό τσοκάρισμα φουλ και ντεμι, δισκάνδαλο με απλούς εξολκείς. Κατάσταση άριστη. Δεν πρόλαβα να βγάλω φωτογραφίες οπότε βάζω μία από παλαιότερο κυνήγι. Τιμή 450 ευρώ.zabala.jpg
 
Last edited:
Πωλείται πλαγιόκαννο zabala 213 magnum 76 εκ. κάννες, αυλοί 18.5, σταθερό τσοκάρισμα φουλ και ντεμι, δισκάνδαλο με απλούς εξολκείς. Κατάσταση άριστη. Δεν πρόλαβα να βγάλω φωτογραφίες οπότε βάζω μία από παλαιότερο κυνήγι. Τιμή 450 ευρώ.View attachment 1938
Αν δεν κάνω λάθος,μέτρησα 25 τσίχλες: νόμιμος και ΑΚΡΙΒΩΣ στο όριο! .shake hands.
 
Και πενήντα να ήταν πάλι νόμιμοι θα ήταν αφού είναι δύο άτομα
Πολύ σωστά.
Επίσης δεν μας πέφτει λόγος γιατί δεν είμαστε ελεγκτικές αρχές και δεν έχει καμία υποχρέωση να μας δώσει αναφορά για το πόσα άτομα ήταν στην παρέα του για κυνήγι. Είπαμε οι φωτογραφίες μπαίνουν για καλλιτεχνικούς λόγους.
Κάθε δικαίωμα θα έχει ο προσβαλλόμενος να μηνύσει αυτόν που προβαίνει σε αντιποίηση αρχής και την είδε ελεγκτικό όργανο από το πληκτρολόγιό του.
Φιλικά όλα αυτά, απλά τη γνώμη μου λέω.
 
Πολύ σωστά.
Επίσης δεν μας πέφτει λόγος γιατί δεν είμαστε ελεγκτικές αρχές και δεν έχει καμία υποχρέωση να μας δώσει αναφορά για το πόσα άτομα ήταν στην παρέα του για κυνήγι. Είπαμε οι φωτογραφίες μπαίνουν για καλλιτεχνικούς λόγους.
Κάθε δικαίωμα θα έχει ο προσβαλλόμενος να μηνύσει αυτόν που προβαίνει σε αντιποίηση αρχής και την είδε ελεγκτικό όργανο από το πληκτρολόγιό του.
Φιλικά όλα αυτά, απλά τη γνώμη μου λέω.
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το κακό συνάδελφε κυνηγέ είναι ότι υπάρχουν και διάφοροι αντικυνηγοί που διαβάζουν και αν δουν θηράματα πάνω από το όριο του ΕΝΟΣ κυνηγού,δε θα καθίσουν να το σκεφτούν λογικά και αντικειμενικά (δλδ ότι ίσως ήταν 2 ή και 3 κυνηγοί) αλλά θα αρχίσουν να εκτοξεύουν αδιακρίτως δηλητήριο...
 
Και πενήντα να ήταν πάλι νόμιμοι θα ήταν αφού είναι δύο άτομα
Δεν έκανα κριτική,αν αυτό κατάλαβες. Αντίθετα ήθελα να τονίσω ότι ήταν προσεγμένος ακόμη και ο αριθμός των φωτογραφημένων τσιχλών. Όπως πρέπει δηλαδή για να μην βρίσκουν αφορμές οι ΑΝΤΙ...
 
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το κακό συνάδελφε κυνηγέ είναι ότι υπάρχουν και διάφοροι αντικυνηγοί που διαβάζουν και αν δουν θηράματα πάνω από το όριο του ΕΝΟΣ κυνηγού,δε θα καθίσουν να το σκεφτούν λογικά και αντικειμενικά (δλδ ότι ίσως ήταν 2 ή και 3 κυνηγοί) αλλά θα αρχίσουν να εκτοξεύουν αδιακρίτως δηλητήριο...
Το ξέρω αγαπητέ είσαι ευγενέστατος εξάλλου. Δεν το είπα για εσένα, ούτε για κανέναν άλλο.
Επίσης καταλαβαίνω πολύ καλά το επιχείρημα του "να είμαστε προσεκτικοί γιατί μας βλέπουν οι εχθροί μας". Το έχω ακούσει 7000 φορές. Διαφωνώ και είμαι βέβαιος ότι αυτή είναι η λάθος επιλογή. Αν λειτουργούμε ως υποτακτικοί που προσέχουμε να μην θυμώσει ο αφέντης και μας δείρει τότε δεν έχουμε καμία ελπίδα. Σε βάθος χρόνου είμαστε τελειωμένοι. Αυτά που λέω στο προηγούμενο ποστ είναι για τα αυτιά των κακομοίρηδων κομπλεξικών αντί... κάτι, στη συγκεκριμένη περίπτωση αντικυνηγών, που νομίζουν ότι έχουν δικαίωμα να μας ελέγξουν από το πληκτρολόγιό τους. Δεν το έχουν!

Η κυνηγητική δραστηριότητα είναι νόμιμη και ως εκ τούτου είναι νομιμότατη η φωτογραφική απεικόνιση οποιασδήποτε στιγμής της.
Τον έλεγχο για την τήρηση των νόμων τον κάνουν οι αρμόδιες αρχές και όχι ο κάθε κομπλεξικός κακομοίρης αντι...κάτι.
 
Πωλείται πλαγιόκαννο zabala 213 magnum 76 εκ. κάννες, αυλοί 18.5, σταθερό τσοκάρισμα φουλ και ντεμι, δισκάνδαλο με απλούς εξολκείς. Κατάσταση άριστη. Δεν πρόλαβα να βγάλω φωτογραφίες οπότε βάζω μία από παλαιότερο κυνήγι. Τιμή 450 ευρώ.View attachment 1938
Γεράσιμε ποιο είναι το βάρος του?
 
Back
Top